Анимания - брой 6

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Mon Dec 21, 2009 3:13 pm

Аз още в петък го боднах, но още не съм го чел подобаващо, но на първо прелистване ми се видя доста добър.

User avatar
Strelok
Paragon
Posts: 508
Joined: Fri Nov 13, 2009 6:02 pm

Post by Strelok » Mon Dec 21, 2009 6:35 pm

Ето ми го цялостния коментар за броя.

Корицата - стилна и красива.
Писмата - по-добри от миналия брой.
Новини - нямам оплаквания
Какво гледа Япония - много интересни статии
На GitS статиите бяха интересни, и ми хареса, че са от различни автори, единственото ми оплакване е, че 2те старници за героите след старията за stand alone complex са излишни според мен
Fruits Basket - прочетох статията и вероятно с това ще се ограничи контакта ми с това нещо.
Gankutsuou - изглежда интригуващо
Tokyo Godfathers - главната катринка(тази над заглавието) ми е много противна
Parasyte - заинтригуваща статия
Профилите - стегнати и информативни статии
Записки по японския юг - ултраяката статия, браво Моридин
Доуджинши - много интересно, не бях чувал за това, много ме израдва статията
Bin-Jip - този филм няма да го пропусна
Айон - прочетох я по инерция, този тип игри не ме интересуват
Версус - силен както обикновено
Аватар - за мен превю беше излишно
Киберпънк - също много интересна статия
New Moon - хареса ми как статията нито е плюене, нито хвалене, а златна среда
Франк Милър - прочетох статията, ама не мога да я харесам, просто самия Милър ми е твърде неприятен
Комикса - напълно излишен според мен, щях да се радвам много повече на плакат, но вероятно ви трябва за рекламата, така че разбирам

И като цяло: Браво за страхотния брой!

едит: няма да е лошо във всеки брой да имате речник с по няколко японски думи и изрази

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1651
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Tue Dec 22, 2009 12:05 pm

Взех си го още в петък, но го четох(като никога!) 3 дни - което не е заради бавното ми четене или защото ми е било скучно, ами защото всеки път като го хванех някой ме подхващаше за нещо и така. Обзор - прочетох всичко без статията за играта (която по принцип не чета, бидейки върл противник на тез игри пусти!) и комикса, просто щото не ме кефи тоя тип комикси; всичко ми беше интересно, както винаги, макар някои неща да ги бях гледала/чела и т.н, просто винаги ми е интересна и друга гледна точка. Много, ама много ми е мъчно, че ще излизате вече на два месеца :cry: , ама нека да го има списанието, пък чакането се преглъща :) Само да отбележа, че и диска си го купихме, щото поколението си ги чака и дисковете. Което ме подсеща - дисковете и те ли ще излизат на два месеца или ?

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue Dec 29, 2009 5:58 am

Да си призова призива и тук - ако сте чели броя и имате някакво мнение за материалите ни - моля, споделете го с нас!
Излизането на тоя брой беше съпроводено с много проблеми и промени - мненията ви сега са ни по-важни отвсякога!
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Alanna
Arcanist
Posts: 959
Joined: Tue Jan 20, 2004 1:53 pm
Location: In the Middle

Post by Alanna » Tue Dec 29, 2009 11:03 am

Аз още го чета. Като цяло съм с добро впечатление. Статиите за онгоинг заглавията ми харесаха доста, ГитС до някаква сравнително голяма степен. Повечето материали са добри, но съм искрено разочарована от избора на комикс. Поне манга да беше. Да, вероятно е по финансови причини, но все пак са ми едни излишни страници, които няма и да погледна, щото имам точно нулев интерес към Син Сити към момента. :roll:
(\ /)
(X.x)
(> <)

Reality is an obstacte to halllucination.

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Tue Dec 29, 2009 12:40 pm

Броят ми хареса и то много. GitS материалите са изключително добри, особено статиите на Амелия, доста инспириращи са, покрай тях може да се навия да чета манга. Абе изобщо всичко е на особено ниво, освен нещата които ще изброя в следващата графа :) Да не повярва човек, дори Crossover-a от два броя насам (този и предходния) по скоро ми харесва, отколкото да ме дразни, и май почна да влиза в приемливи рамки и като вид и като съдържание.

Като зачекнах кросоувъра, единственото което не ми хареса е че можеше статията за New Moon да се съкрати откъм картинки които спокойно могат да се дедикейтнът към нещо друго - примерно статията за киберпънка. Казвам го примерно. Гейм-рубриката ми се вижда все още излишна в този си вариант. Комикса бих предпочел да е някоя манга, отколкото превю на Sin City, но се надявам да се отвори възможност и за нещо такова, стига Артлайн да решат да издават такава.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue Dec 29, 2009 12:49 pm

Те Артлайн се опитват да вземат лиценз за някоя манга от Япония, но е трудно и бавно...
Та или ще е като в Шогун - разни манга имитации, или ще е американски комикс като сега. Син Сити го имат готов, затова го пуснаха него. Какво ще има след това - не знам...
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
F242
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Sat Feb 11, 2006 6:34 pm

Post by F242 » Wed Jan 06, 2010 10:43 pm

Аз пък си взех, за първи път, признавам си със срам, шестия брой днес.
Бях изключително приятно изненадан.
Редакционното въведение ме натъжи много.
След това потърсих и какво пише във форума.
Май наистина нещата в България с хубавите списания са трагични.
Стига ми, че GW умря пред очите ми.
Единствената оптимистична новина в редакционния коментар беше, че от февруари ще има сайт, от където ще могат да се поръчат и предишни броеве и дискове.
Моят въпрос е, а не може ли по-рано? - Нямам търпение :<

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Thu Jan 07, 2010 8:17 am

Ами за сега са по разпространителите цялото количество за 6 (не знам софия или жак прес май правели абонаменти) и в некви техни складове са се броевете, дори аз нямам в офиса, а и на шефовете не им е дошъл акъла още, че пускаме други 3 списания на зор, ама по за деца че се продават само те :(.
:ninja:

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu Jan 07, 2010 2:00 pm

Взех си шестака. Трябва да си призная че пети брой го взех само и единствено за подкрепа на идеята защото не тая топли чуства към аниматата които бяха на корицата и тема на броя.
Виж 6 брой пак връща класиката. Редакционното не ме изненада честно казано - все пак си говорим за таргет аудитория която ползва 99.99 % пиратство. Манталитета да купуваш нещо за съпорт на идеята до голяма степен отсъства.
Материалите не съм ги чел само прелистих да видя за какво става дума.
Ако искате градивна критика мога да ви кажа какво на мен не ми харесва - прекалено много кросовъри и други крайно странични материи които реално са излишни. Кому е нужно точно в списание за АНИМЕ да има материали за Аватар , Айон, Здрач и какво ли още не за което информация може да се намери навсякъде из интернет, безплатно при това и много по специализирано от който се интересува. Един познат от Стара Загора ми сподели :
" бате , какво да му чета на Аниманията - има ревю на FMA дето все едно съм го чел десет пъти , такова deja vu ми дава, има 2 страници на новини, има за Япония кефещия пътепис и останалото са тъпни които изобщо не ме вълнуват и съм ги чел на други места".
Пак ще ви купувам но бих предпочел силно да специализирате тематиката за да ми е интересно да чета за неща които не знам.

За диска - този пък скипнах диска. За съжаление смятам че качеството на диска е отвратително. Обложката е възможно най-долнопробната (за разлика от първите), самия диск също е долнопробен и последния ми направи проблеми и на компютъра и на ексбокса. На всичкото отгоре няма широекранен формат което определено ме спъва. Аз лично бих дал повече пари за да получа нещо като това което ми продаде Роланд за Берсерк но в този си вариант с нищо не се превъзхожда пиратското предложение.



Пийс :panda:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests