Carnivale

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6461
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Carnivale

Post by tigermaster » Mon Oct 26, 2009 7:26 pm

Image

http://www.youtube.com/watch?v=Io3qEXfu ... re=related

opening
http://www.youtube.com/watch?v=BMqLks7qnew


Аз все пак да я направя темата, макар че не знам какво точно ще дискутирам тук извън онова, дето го започнах в друга тема и за което съществува голяма вероятност да греша. Във всеки случай определено го препоръчвам въпреки адски отворения край. Започва леко мудно и историята се наслагва постепенно чрез на пръв поглед случайно нахвърляни сцени - само дето нищо не е случайно. Впечатляваща визия, много стабилна актьорска игра от всички, както и може би най-приятната откриваща музцикална тема изобщо в телевизионен филм. Особено добро впечатление правят Кланси Браун в ролята на лошия(него само като лош съм го виждал, де) и Майкъл Андерсън в ролята на джуджето Самсон - а него просто трябва да го видите. Другото, което поне на мен ми направи впечатление, бяха доста натуралистичните сцени на моменти - и то не за друго, а защото не ме подразниха и не ми се видяха самоцелно ръгнати там, а това е рядкост. Във всеки случай едно стабилно 18+ ще е добре като рейтинг, макар че сестра ми го изгледа с мен и майка ми и нямаше големи поражения върху нея. Толкоз от мен, сега няма да разправям нищо конкретно. Който не го е гледал, да поправи грешката.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Mon Oct 26, 2009 7:27 pm

Image
Е то не е с отворен край, а просто са го спрели, което е мега гадно :(
:ninja:

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Oct 26, 2009 7:33 pm

Няколко мнения отпреди няколко години. :P
Elayne wrote:Аз загледах Carnivale онзи ден. Сега пускам 8-ми епизод от първия сезон (общо два сезона по 12 епизода). Сериалът е болна горе-долу окултна психария, която обаче е адски добре направена, страхотна атмосфера, страхотен подбор на музика, актьори, случки. Много ме зариби :) препоръчвам го горещо.
zhivik wrote:Определено ще последвам съвета, само да свърша да гледам The 4400, че тъкмо почнах третия сезон. Макар че случайно засякох един-два епизода по HBO, изглеждаше много стилно направен, само че доколкото разбрах е хубаво да почна да гледам Carnivale от самото начало, иначе се губи от усещането.
Xellos wrote:Задължитено подред се гледа! Просто се губи ефекта иначе отсекъде. Май само два сезона са обаче ;(
Elayne wrote:Хех, аз пък тъкмо смятах да започна The 4400 след Карнавала :).

И да, два сезона са и да - трябва да се гледа по ред, просто няма смисъл иначе. 7-8 епизоди ги изгледах днес и направо тръпки да те побият от психарската атмосфера и weirdness.
Vash wrote:Само да кажа, че Карнавалът е незавършен. Идеята е била за шест сезона. :neutral:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Mon Oct 26, 2009 7:39 pm

И трейлър :) не е лоша идея да събираме малко презентационене арт и трейлър в първия пост ;) Сори нямам права тук ся аз да ги туря.

http://www.youtube.com/watch?v=Io3qEXfu ... re=related

Let's shake some dust :metal:

opening
http://www.youtube.com/watch?v=BMqLks7qnew
:ninja:

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Mon Oct 26, 2009 7:48 pm

Да, а сега, Тайгърмастъре, наблегни и на причините, поради които е спрян, за да мога да те нагъна тук, където няма да е офтопик, но ще си го заслужаваш все толкова много. :lol:

Няма две мнения - това е най-ужасно cancel-натия сериал на всички времена и накрая просто ми се ревеше с 4 реда сълзи + 2 сополи, ама кво да правим... ХБО са предлагали Кнауф да си доразкаже историята в минисерии, но онзи е казал, че само досегашният формат може да бъде адекватен на тоя епос и няма да го направи. Въпреки всичко, двата сезона са просто задължителни.

Тъй като сезон 3 е трябвало да почне 5 години след края на втори, все си имах няква идиотска надежда, че някъде по тва време ХБО ще си преосмислят позицията и ще го върнат - тоя път с по-добра реклама, че той основно заради това не беше гледан... ама едва ли. Такива прецеденти не се случват, щото за един костюм е много трудно да признае, че е взел грешно решение.


За сериалите говори каквото искаш и както искаш - интересни мнения имаш. Към събеседниците си обаче ще проявяваш ако не дружелюбие, то поне елементарна учтивост. Стана вече дума за това - на стр.3 от темата за Царете, ако не си го видял.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Oct 26, 2009 8:24 pm

Xellos wrote:не е лоша идея да събираме малко презентационене арт и трейлър в първия пост ;) Сори нямам права тук ся аз да ги туря.
Нямаш грижи. :wink:

Ама колко учтиво съветваш само. :mrgreen:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Tue Oct 27, 2009 8:16 pm

И ше продължавам обратнопропорционално на броя постове от силвата ;)

Зема си изрова дисковете, че съм го забравил тотално :)
:ninja:

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6461
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Wed Oct 28, 2009 12:09 pm

Silver wrote:Да, а сега, Тайгърмастъре, наблегни и на причините, поради които е спрян, за да мога да те нагъна тук, където няма да е офтопик, но ще си го заслужаваш все толкова много. :lol:
Бе, да седнеш да ме "нагъваш" заради предположение, за което сам казах, че има вероятност да е грешно, е леко глупаво. Както и да е, аз си казах вече защо мисля така, няма да се повтарям.
Бтв, мен лично най ме кефи ето тази обложка:
http://www.imdb.com/media/rm1585811968/tt0319969
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Wed Oct 28, 2009 7:32 pm

Hell Yeah! ;)
:ninja:

User avatar
Jen
Paragon
Posts: 645
Joined: Thu Mar 29, 2007 12:06 pm
Contact:

Post by Jen » Mon Nov 02, 2009 1:55 pm

Аз да се автоцитирам от другата тема:
Страхотен е, наистина. Първоначално е малко изнервящо и необичайно как се леят едни бавни, бавни нищонеслучващи кадри, но това действа почти като хипноза и след 4-5 серии вече имах близко до физическо усещане за прах, пясък, напечена пустош, скърцащи и разнебитени фургони, жега и Голяма Депресия, която не е само финансова, въобще някакъв безкрайно уморен и леко свръхестествен свят, с хора, които едва си мъкнат съдбите. И всичко това е много по-съществено от основния сюжетен сблъсък, а пък той от своя страна никак не е малко епичен и символистичен.

Много се потиснах, задето свърши така. Или по-точно задето не свърши така. В толкова глупости се наливат грешни пари и се продължават до момент, в който е напълно сигурно, че вече съвсем никой не ги гледа, а нещо рядко оригинално и излизащо от сериалските конвенции като Карнавал е зарязано буквално наникъде.
и да добавя нещо – екранното присъствие на Ник Стал и въобще композицията главен герой–сетинг са много специални. Аз го бях напълно забравила от Терминатор, което означава, че ми е направил около нулево впечатление. Тук обаче няма такава инертност и толкова гъста интровертност – погледът му, жестовете, начина, по който си вади думите с ченгел и не върви, ами се влачи, всеки детайл изглежда премислен и хем изгражда характера, хем е функция на света и атмосферата. Това ми е едно от най-ценните неща в шоуто.
If I never meet you in this life, let me feel the lack.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Jul 29, 2011 8:27 am

Гледам го в момента. Минах първите шест епизода и нещо не съм достатъчно възхитен. В смисъл, атмосфера, игра, всичко му е МНОГО на място, но същевременно някакси не ме зарибява достатъчно.
And you can't dance with a devil on your back...

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Fri Jul 29, 2011 11:46 am

Е няма пълно щастие - не може и Супернатурал и Карнавал. :)
Не се отказвай, де.

P.S. Дано да го гледаш на HD все пак...

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Fri Jul 29, 2011 11:59 am

Една вметка - ЗАЩО Кланси Браун е на близо 60, а не на 30? Толкова епик е бил като по-млад (още е, ама...)

User avatar
Super M
Warmage
Posts: 1000
Joined: Wed Jan 11, 2006 10:25 pm
Location: Sofia/Bourgas
Contact:

Post by Super M » Fri Jul 29, 2011 1:20 pm

Вторият сезон ми се стори доста по-добър. Не спирай!
Блог за хора, които не се примиряват с живота в сиво:
http://troshanov.wordpress.com

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Post by coldie » Fri Jul 29, 2011 4:49 pm

Дали го има в някой бг тракер? (понеже от аз в тия които ползвам, го няма). А пък бг субс има по нашите сайтове. Щом Ник Щал играе, трябва да е приличен.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests