Stargate SG-1/Atlantis/Universe Topic (NO spoilers)

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Mon Dec 07, 2009 11:23 am

Да, ама така няма да може да гледаш главните актьори как играят.
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Tue Dec 08, 2009 10:20 pm

Приличен епизод бе последният. Въпреки това аз си мисля, че имат грешния подход. Много по-интересно би ми било, ако имаше малко повече експлоринг. Но е явно, че има някаква идея зад събитията от последните няколко епизода. Виждам някакъв потенциал и мисля да му дам още шанс. Но успоредно гледам в момента SG 1 и съм към средата на 2-ри сезон, и определено съм много по-впечатлен. А това са неща снимани преди 10 години. Всепак съм позитивен за бъдещето на SGU. Дано тръгне по стъпките на SG1.

User avatar
jkklouna
Commoner
Posts: 42
Joined: Wed Nov 25, 2009 10:58 pm

Post by jkklouna » Sun Dec 13, 2009 1:18 am

Amikae wrote:До колкото разбирам Universe е по скоро Character driven sci fi, което за мен е голям +. От коментарите, които чета за сериала стигам до извода, че има стабилен стори арк. Липсата на такъв стори арк беше причината така и да не се зарибя на SG1 и Atlantis. Просто не ми бяха интересни.

Мисля тая вечер да го почна туй сериалче и дано ме зариби.
Липса на стори арк във 1те 2 сериала? И наличие на такъв във Уни?
Нещо си се объркал ТОТАЛНО. Така като гледам Уни вече взе да ми писва защото не води на никъде, за разлика от СГ-1 където всичките 10 сезона си имаше яко история... Бих искал поне да разбера защо мислиш така...

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sun Dec 13, 2009 1:32 pm

Не знам защо си се хванал точно за този мой коментар? Виж последните ми няколко и ще разбереш, че дадох втори шанс на SG-1 и вече приключвам 3-ти сезон. AND I LOVE IT! Направо в друго измерение в сравнение с моментнотно състояние на Universe. Сигурен съм, че сега и Атлантис ще ми хареса много.

Иначе защо не ми е харесал когато съм му дал първия шанс? Знам ли? Просто съм бил по-нетърпелив и бързо съм си извадил някакви погрешни изводи. Сериала е върховен!

User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Tue Dec 15, 2009 1:42 am

SGU e подновен за втори сезон.Нови епизоди от 2ри Април.
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

Бобсън
Arcanist
Posts: 779
Joined: Fri Feb 08, 2008 11:34 pm

Post by Бобсън » Tue Dec 15, 2009 1:37 pm

http://www.hollywoodreporter.com/hr/con ... 119a646b40
за втория сезон на SG:U..

Лично на мен ми е TPME....

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Tue Dec 15, 2009 7:36 pm

Задълбават в силно грешната посока. Вместо да се облегнат на това, което е изградено в Stargate, те са тръгнали да правят бог знае какво. При това с куп изнервящи персонажи. Честно в началото виждах някакъв потенциал в Ръш и Илай, че дори и тая другата женска, дето се секса със Скот. Но ми стават все по-антипатични и изнервящи. Адски нереалистични и не знам. Не знам на какво основание получават втори сезон. Честно май само мацката с големите цици не ме дразни.

Според мен, ако ще продължи да съква, по-добре да го спрат и да пуснат друг сериал по тоя франчайз. С хора, които знаят как се прави.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sun Jan 03, 2010 2:34 am

Тъкмо приключих със сезон 7 на SG1. И искам само да кажа, че това е голямо! Велико е! Преди време не приемах Stargate на сериозно, но съм бил в тотална заблуда. До сега Star Trek ми беше любимото long therm Sci Fi. В момента е на равно със Stargate. Имам още 3 сезона на SG1, а от началото на следващия сезон започвам да гледам Atlantis(5 сезона). Добавям към това и двата филма, за които чувам само хубави неща и подозирам, че много скоро за мен Stargate ще бъде в измерения по-любим от Star Trek.

Боже, добре, че му дадох 2-ри шанс! Не мога да повярвам, че съм можел да пропусна това! :shock:

User avatar
Veritas
Scholar
Posts: 128
Joined: Fri Dec 12, 2008 11:38 am

Post by Veritas » Sun Jan 03, 2010 9:27 am

Уааааааа, не е честно, той гледа SG-1 за първи път... Искам и аз.... Някой да ми изтрие паметта...
Човече, как ти завиждам, не е истина.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sat Feb 27, 2010 8:04 pm

Ако някой тепърва прохожда в SG-1 и има свободни 85 ГБ - в арената току-що пуснаха торент с всички сезони. :mrgreen:

User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Sun Feb 28, 2010 9:36 pm

passer-by wrote:Ако някой тепърва прохожда в SG-1 и има свободни 85 ГБ - в арената току-що пуснаха торент с всички сезони. :mrgreen:
Aко се кефиш на руско аудио. :lol:
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sun Feb 28, 2010 9:53 pm

АААРГХХХ, не погледнах коментарите, щото на мен не ми трябва!!! :lol:

Ама ъпа обещава да го намери и с английско аудио.

И сега гледам пак там торент Старгейт Атлантис - всички сезони. Този път с английско аудио! :mrgreen:

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Wed Mar 03, 2010 11:47 pm

Готово - SG-1 всички сезони са в арената.
Забравих да добавя, това са всички ДВД рипове на всички сезони с Английско аудио.
И само 73 ГБ тоя път.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sun Mar 21, 2010 7:48 am

Трак! Свалих си и двата гигапака! :D

Иззяпах първите епизоди на Атлантиса, че по-бързо се качи. Приятно започва, а Джо Фланиган има добре написана роля със свежи реплики. Доктор МакКей и той е образ.

Обаче Тори Хигинсън (доктор Уиър) не може да играе ако ще животът й да зависи от това!!!
Неуспешните й напъни да изрази адекватни емоции в различни ситуации са по-мъчителни за гледане от тези на Дженифър Гарнър и Лив Тайлър взети заедно, заклевам се!!! :evil:
Кой идиот е решил, че тая става за роля на шефка на космическа база? Трагикомична е в отчаяните си опити да покаже авторитет - нито с глас успява, нито с екранно присъствие!!! АААРРГГГХХХХХ!!!


Добре че са Джо Фланиган и Дейвид Хюлет. А и Рейчъл Лътрел добре се справя.



И едно доста култово ревю на Stargate Universe - първата половина (която са побързали да пуснат в отделен ДВД-бокссет - и то американците, не англичаните!):
70 of 83 people found the following review helpful:

2.0 out of 5 stars

Your Second Cousin's Twice Removed Stargate, February 16, 2010
By Thales (Auckland, NZ) - See all my reviews

This is not your Father's Stargate. This is your Uncle's Stargate, the one that drinks a lot and has dodgy taste in television programmes. SGU desperately wants to be the new Cool Kid on the SciFi block and sit with BSG and Firefly at the Cool Kids table, but unfortunately it's stuck in the corner smelling slightly of wee and wearing the season before last clothes.

It's a very dark show due to there being no lightbulbs, and gritty in that way where you find eggshells in your omelette; unpleasant and you won't be leaving a tip. Cleverly the characters were created from off-cuts from fishing about the bargain bins of Writers R Us, which saved hours of time for both writers and the viewers in knowing how the characters will react to finding out that they're almost out of Air, Water, and Hair Products. The menfolk spend their time fighting among themselves over the womenfolk, and the womenfolk spend their time having showers. But in space.* Riveting stuff.

*Except when they use the Magical Ruby Stones to nip back to Earth to pick up a shandy and a packet of crisps and to yell at their agents.

However this show gets an extra star because as far as I remember they've never beaten a puppy and I'm hoping Carlyle will turn up in a kilt and bottle the entire crew.
:yay: :lol:

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Mar 21, 2010 4:49 pm

ЗОМГ толкоз ли е зле верно? :lol:
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot], Bing [Bot] and 23 guests