Европейските клубни футболни турнири

За най-важните акценти в кърлинга и турнирите по спортно оригване!

Moderator: Moridin

User avatar
Jen
Paragon
Posts: 645
Joined: Thu Mar 29, 2007 12:06 pm
Contact:

Post by Jen » Tue Feb 02, 2010 2:09 pm

Почти съм готова да се обзаложа, че МанЮ са на четвъртфинал. Рууни е някакво голово чудовище в момента и е в състояние буквално да вади отбора сам, както стана на Карлинг Къп. А ако Нани започне да играе повече (не мога да го разбера Фъргюсън – ще кажеш, че е пълен с креативни и технични футболисти, дето да могат да му градят играта!) и запази ниво като от мача с Арсенал – не знам дали Милан ще успеят и точка да вземат.

Пък Арсенал са такива клетници, не знам вече какво да ги правя … Точно реши човек, че няма отбор на света, дето да може да им даде отпор, и някой ги припердаши насред Емирейтс като дечица, тръгнали да се опъват на батковците. Аршавин има неприятната способност понякога напълно да изчезва, с което основен голаджия става... централният им защник. Сигурно ще продължат, но допускам, че поне единия мач ще го изгубят.

Много силно стискам палци на двата френски отбора и мисля, че шансовете са им реални, особено на Бордо.

Срещите на Интер с Челси сигурно ще са поредната лоша реклама на футбола. Определено ще подкрепям Интер. Което, освен че е скандално, най-вероятно ще е и безрезултатно, предвид убеждението ми, че ако не се срещнат някъде преди това, финалът ще е Челси - Барселона.

Байерн са ужасни. И Ван Гаал е ужасен (на видно място на Ноу Камп има една чудесна снимка, на която той е в близък план и поради ефект на светлнината хвърля огромна сянка върху терена. :mrgreen: Голяма „любов” е там). Фиорентина се представиха много добре в групите, а и имат онзи страхотен хобит Йоветич и от италианците за мен са с най-висок процент вероятност да преминат тая фаза.

Севиля и Барселона мисля, че няма да имат проблеми.

не се включвам в прогнозите, щото хич не ги улучвам :mrgreen:
If I never meet you in this life, let me feel the lack.

User avatar
Corwin
Archmage
Posts: 2002
Joined: Fri Mar 26, 2004 3:41 pm
Location: Land of Supidity

Post by Corwin » Thu Feb 04, 2010 12:33 am

Jen wrote:Почти съм готова да се обзаложа, че МанЮ са на четвъртфинал. Рууни е някакво голово чудовище в момента и е в състояние буквално да вади отбора сам, както стана на Карлинг Къп. А ако Нани започне да играе повече (не мога да го разбера Фъргюсън – ще кажеш, че е пълен с креативни и технични футболисти, дето да могат да му градят играта!) и запази ниво като от мача с Арсенал – не знам дали Милан ще успеят и точка да вземат.

Пък Арсенал са такива клетници, не знам вече какво да ги правя … Точно реши човек, че няма отбор на света, дето да може да им даде отпор, и някой ги припердаши насред Емирейтс като дечица, тръгнали да се опъват на батковците. Аршавин има неприятната способност понякога напълно да изчезва, с което основен голаджия става... централният им защник. Сигурно ще продължат, но допускам, че поне единия мач ще го изгубят.

Много силно стискам палци на двата френски отбора и мисля, че шансовете са им реални, особено на Бордо.

Срещите на Интер с Челси сигурно ще са поредната лоша реклама на футбола. Определено ще подкрепям Интер. Което, освен че е скандално, най-вероятно ще е и безрезултатно, предвид убеждението ми, че ако не се срещнат някъде преди това, финалът ще е Челси - Барселона.

Байерн са ужасни. И Ван Гаал е ужасен (на видно място на Ноу Камп има една чудесна снимка, на която той е в близък план и поради ефект на светлнината хвърля огромна сянка върху терена. :mrgreen: Голяма „любов” е там). Фиорентина се представиха много добре в групите, а и имат онзи страхотен хобит Йоветич и от италианците за мен са с най-висок процент вероятност да преминат тая фаза.

Севиля и Барселона мисля, че няма да имат проблеми.

не се включвам в прогнозите, щото хич не ги улучвам :mrgreen:
:)
Демек:
Olympique Lyonnais - Real Madrid CF 1
AC Milan - Manchester United FC 2
FC Porto - Arsenal FC 1
FC Bayern München - ACF Fiorentina Х
VfB Stuttgart - FC Barcelona 2
Olympiacos FC - FC Girondins de Bordeaux 2
PFC CSKA Moskva - Sevilla FC 2
FC Internazionale Milano - Chelsea FC X
I like rusty spoons....
I like to touch them...
It's almost orgasmic...

annorion
E'lir
Posts: 177
Joined: Sun Sep 03, 2006 10:23 pm

Post by annorion » Thu Feb 04, 2010 10:35 am

Нека и аз да се пробвам...

Olympique Lyonnais - Real Madrid CF 1
Лион може да остъпват като технически качества на Реал Мадрид, не с много, но все пак отстъпват, но имат много по-добър колектив, а футбола е колективен спорт и печелят тези, които знаят как да играят заедно.
AC Milan - Manchester United FC X
Милан не са особено силни в момента, Манчестър също - единствената разлика между двата отбора е Рууни. Все пак мачът е в Италия, така че залагам на 12-тия играч в случая, публиката, която може да надъха Милан достатъчно, че да се опълчат на англичаните.
FC Porto - Arsenal FC 2
Порто вече не е онзи отбор от миналото издание на ШЛ - изключително беззъби са. Арсенал в момента са си класа и макар да губят повечето си дербита срещу по-слаби отбори мачкат, така че смело се хвърлям на победа за гостите.
FC Bayern München - ACF Fiorentina 1
В този мач залагам главно на домакинският фактор, на това, че двата отбора немалко пъти се срещаха напоследък и ясно си пролича, че Фиорентина изпитва доста големи трудности в мачовете си срещу баварците.
VfB Stuttgart - FC Barcelona 2
Поне според мен в този мач участва един от финалистите. Кой от двата отбора имам предвид... не знам.
Olympiacos FC - FC Girondins de Bordeaux 2
Бордо превъзхожда доста гърците във всяко едно отношение, било то тактическо, техническо или психологическо. Дори пламенната гръцка публика не може да помогне на Олимпиакос да додрапа до нещо повече от почетна загуба у дома.
PFC CSKA Moskva - Sevilla FC 1
В Москва трудно се гостува. За мен и двата отбора не блестят особено, така че ще заложа на домакинският фатор и на склонноста на руснаците да играят на 110% при домакинските си мачове.
FC Internazionale Milano - Chelsea FC 1
Интер са ми най-омразният отбор на света, но пък тук не очаквам да направят издънка. Моуринъо доказа, че знае как да побеждава Анчелоти и очаквам още веднъж да му направи показно за това как се подрежда отбор във важните мачове. Не очаквам някакъв извънземен футбол на този стадион, при толкова много прагматици в двата отбора, но очаквам един пределно мобилизиран Интер и припомняне на доста неприятни за Анчелоти спомени от мачовете му срещу португалският тренъор.

User avatar
Corwin
Archmage
Posts: 2002
Joined: Fri Mar 26, 2004 3:41 pm
Location: Land of Supidity

Post by Corwin » Thu Feb 04, 2010 12:24 pm

Бтв според мен всички малко подценявате Байерн. И аз никога не съм се кефел особено на немския футбол, но Байерн са почти феномен в света - докато в повечето държави има почти винаги двуполюсен "грандов" модел, на места като в Англия или Италия дори още повечеполюсен :), Байерн е абсолютна сила в Германия - самият факт, че имат 20 титли докато следващия има 5, говори доста. Всяка година обират почти всички добри играчи в Бундеслигата и са единственият немски тим, който може да си позволи от време на време да купи суперзвезда.
В момента колкото и да ги плюят са си първи като пичове и си продължават в ШЛто след прегазване на Ювентус. Да не говорим, правят това без Рибери, който си е извънземна класа. Честно казано не вярвам да имат проблеми с Фиорентина, особено ако Робен не се счупи.
I like rusty spoons....
I like to touch them...
It's almost orgasmic...

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Thu Feb 04, 2010 1:08 pm

В Англия има поне 4 гранда - Манчестър юнайтед, Челси, Ливърпул и Арсенал, да не говорим за отбори като Тотнъм, Нюкясъл и т.н.

User avatar
Jen
Paragon
Posts: 645
Joined: Thu Mar 29, 2007 12:06 pm
Contact:

Post by Jen » Thu Feb 04, 2010 1:22 pm

Corwin wrote: Демек:
Olympique Lyonnais - Real Madrid CF 1
AC Milan - Manchester United FC 2
FC Porto - Arsenal FC 1
FC Bayern München - ACF Fiorentina Х
VfB Stuttgart - FC Barcelona 2
Olympiacos FC - FC Girondins de Bordeaux 2
PFC CSKA Moskva - Sevilla FC 2
FC Internazionale Milano - Chelsea FC X
може би да, с тези две корекции:
FC Bayern München - ACF Fiorentina 2
Olympique Lyonnais - Real Madrid CF 1X


По повод английските грандове, диалогът от "В Брюж":

Purgatory... what's that?
Purgatory's kind of like the in-betweeny one. You weren't really shit, but you weren't all that great either. Like Tottenham.


:mrgreen:
If I never meet you in this life, let me feel the lack.

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Wed Feb 10, 2010 4:29 pm

Jen wrote:Пък Арсенал са такива клетници, не знам вече какво да ги правя … Точно реши човек, че няма отбор на света, дето да може да им даде отпор, и някой ги припердаши насред Емирейтс като дечица, тръгнали да се опъват на батковците.
Аз такива неща не съм си мислил от The Invincibles.
Look at the darkness...
...around me.

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Wed Feb 17, 2010 10:38 am

Champions League wrote:Olympique Lyonnais - Real Madrid CF 1
AC Milan - Manchester United FC 2
Колко точно зле съм в прогнозите? Никога не познавам, вече почвам да се дразня.
Look at the darkness...
...around me.

User avatar
Corwin
Archmage
Posts: 2002
Joined: Fri Mar 26, 2004 3:41 pm
Location: Land of Supidity

Post by Corwin » Wed Feb 17, 2010 10:40 am

Временно класиране: ;)
1. Джен - 2
2. Анорион - 1
3. Коруин - 1
4. Дриган - 0
5. Тъндър - 0
6. Делюжън - 0
I like rusty spoons....
I like to touch them...
It's almost orgasmic...

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Wed Feb 17, 2010 10:55 am

Натякваш ли ми :).
По точки/азбучен ред съм на 4-то btw :)
Look at the darkness...
...around me.

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Wed Feb 17, 2010 2:13 pm

На мен не ми пука :) аз се надявах точно така да се развият срещите, но все пак не можех да повярвам, че Реал ще са толкова зле и Юнайтед ще бият насред Милано, като се има предвид как ги ступваха всеки път преди - явно е трябвало да вярвам повече ;)
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

User avatar
Corwin
Archmage
Posts: 2002
Joined: Fri Mar 26, 2004 3:41 pm
Location: Land of Supidity

Post by Corwin » Thu Feb 18, 2010 10:46 am

1. Jen - 3
2. annoiron - 2
3. drigan - 2
4. corwin -2
5. dellusion - 1
6. tunder - 1

Муахахахаха, гледах сега повторенията на Порто - Арсенал, тия са неземни просто, едно 1-1 в Англия и са си гг отвсякъде при условие, че са 3-4 класи над Порто.
I like rusty spoons....
I like to touch them...
It's almost orgasmic...

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Thu Feb 18, 2010 11:13 am

Добре, какъв беше тоя втория гол вчера??
Look at the darkness...
...around me.

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Thu Feb 18, 2010 11:31 am

dellusion wrote:Добре, какъв беше тоя втория гол вчера??
Те и двата гола които получиха бяха omg. Вратаря не знам къде беше при първия, ама хайде случва се. Обаче втория гол... Вчера и двата мача ги решиха съдиите
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

User avatar
Corwin
Archmage
Posts: 2002
Joined: Fri Mar 26, 2004 3:41 pm
Location: Land of Supidity

Post by Corwin » Thu Feb 18, 2010 11:45 am

E какво са виновни съдиите - Кембъл бутна топката, вратаря я хвана - непряк свободен удар - биха го бързо и си го вкараха.
I like rusty spoons....
I like to touch them...
It's almost orgasmic...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests