Европейските клубни футболни турнири

За най-важните акценти в кърлинга и турнирите по спортно оригване!

Moderator: Moridin

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Thu Apr 29, 2010 12:12 pm

И какво като е бил на центъра?
То точно това е красивото- да надиграеш противника и с мозък, а не да търчиш като луд цял мач и да доказваш колко добре могат да си подават играчите ти. Не е ли това най- хубаво? А и срещу напомпани до безсъзнание селекции като тази на Барселона какво да направи човек? Моуриньо си взе първия мач и подходи по най- правилния начин във втория. Пък и честно казано едва ли щеше да изглежда точно така ако не беше червения картон ;)
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
Corwin
Archmage
Posts: 2002
Joined: Fri Mar 26, 2004 3:41 pm
Location: Land of Supidity

Post by Corwin » Thu Apr 29, 2010 2:04 pm

Ами, честно казано точно такива мачове ми убиха вярата във футбола. Отбора, който руши и съсипва, без дори да се опита да направи каквото и да е смислено побеждава отбора, който се опитва да измисли нещо, да вкара някой гол, да надиграе противника или просто да играе футбол.
Евала на Барса и Испания, че доказаха че е възможно да биеш и с игра. Сега, не може винаги, но и това си е достатъчно за мен. Честно казано преди никога не съм им бил фен, но определено напоследък играят така, както аз си представям, че трябва да се играе и каквото ми харесва да гледам. :)
То точно това е красивото- да надиграеш противника и с мозък, а не да търчиш като луд цял мач и да доказваш колко добре могат да си подават играчите ти. Не е ли това най- хубаво? А и срещу напомпани до безсъзнание селекции като тази на Барселона какво да направи човек?
Нямаше никакъв мозък в играта на Интер повярвай ми - нямаше нито разиграване, нито задържане на топката, нито персонално пазене, нищо, дори и схема нямаше - всички бяха централни защитници - просто 9 човека наредени в собственото си наказателно ритащи в тъч, корнер или каквото и да е, в момента, в който се доберат до топката. Ако някой си ползваше мозъка, определено не беше Интер.
А за звездната селекция на Барса - тя беше Максуел, Милито, Ибрахимович, Алвеш, Туре и Кейта + 8 юноши на клуба. И това защото не играха Иниеста и Пуйоп, които също са юноши. Хайде сравни ги със селекциите на Моуриньо и тима без нито един италианец в отбора. :lol:
I like rusty spoons....
I like to touch them...
It's almost orgasmic...

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Thu Apr 29, 2010 2:12 pm

Не че Интер не ме отегчиха до сълзи вчера, но си в голяма грешка ако мислиш, че отбор може да се защитава като тях цял мач без никаква тактика, в който и да е мач, да не говорим за мач срещу Барселона на Ноу Камп. То ако ставаше само с идеята за опълчение, всеки по-сносен отбор би имал сносен шанс срещу Барса.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Thu Apr 29, 2010 2:20 pm

Аз разбирам хората, които не са доволни от мача, но в крайна сметка, целта оправдава средствата. Дефанзивната тактика е доказана в Шампионската лига и никoй не може да вини Моринхо, че е играл така, още повече че игра с 10 човека 60 минути и на Камп Ноу. Всеки, които би тръгнал да играе иначе, просто нещо се е объркал и не разбира нищо от футбол. Да, катеначото беше брутално, но кой е победителят в крайна сметка? Нали това е състезателна игра, не е художествен спорт, дето се дават точки за задни ножици, скрити пасове и фокуси. И не ми звучи сериозно това, че Интер играли разпиляно и без тактика. Всеки на терена си знаеше мястото и какво се очаква от него.

P.S. Предлагам Венгер и Гуардиола да си стиснат ръцете и да направят размяна Ибрахимович <--> 5 лева. Мисля че няма какво повече да даде на Барса. В началото очаквах, че това е човека, който да измъква отбора от мачове с Пуул, Челси, Интер. Нещо обаче сериозно не върви с него в Барселона, не знам, а иначе е толкова талантлив.
Look at the darkness...
...around me.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Thu Apr 29, 2010 3:04 pm

Ибрахимович има някакъв ментален блок в ШЛ, иначе в националните първенства е страхотен в най-важните мачове (вкара на Реал победен гол тази година, преди това в Интер многократно беше най-добрия срещу Милан И Рома, и т.н.).

Аз си мисля, че на Барса им трябва един по-типичен централен нападател, не непременно титуляр, но като опция на пейката поне. Не е нормално като ти трябва гол срещу суперокопал се отбор да пускаш разни крила-джудета и след това да центрираш до скъсване и да се надяваш да стане нещо. Или да пускаш Пике в атака, както се случи и в двата мача срещу Интер. Ибрахимович въпреки ръста си въобще не е този тип таран, рядко вкарва с глава и по принцип предпочита а подава и дриблира, вместо да дебне в наказателното.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Thu Apr 29, 2010 3:19 pm

Image
Look at the darkness...
...around me.

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Thu Apr 29, 2010 4:20 pm

Хаха, това Бускетс за на Тиаго Мота картона ли? :lol:
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

User avatar
Jen
Paragon
Posts: 645
Joined: Thu Mar 29, 2007 12:06 pm
Contact:

Post by Jen » Thu Apr 29, 2010 5:05 pm

За тактиката на Интер - наистина и двата мача ги изиграха много умно. Мауриньо го бива в това. Което не променя факта, че това снощи си беше обида към играта и към футболистите, с които разполага.
Demandred wrote:Ибрахимович има някакъв ментален блок в ШЛ, иначе в националните първенства е страхотен в най-важните мачове (вкара на Реал победен гол тази година, преди това в Интер многократно беше най-добрия срещу Милан И Рома, и т.н.).

Аз си мисля, че на Барса им трябва един по-типичен централен нападател, не непременно титуляр, но като опция на пейката поне. Не е нормално като ти трябва гол срещу суперокопал се отбор да пускаш разни крила-джудета и след това да центрираш до скъсване и да се надяваш да стане нещо. Или да пускаш Пике в атака, както се случи и в двата мача срещу Интер. Ибрахимович въпреки ръста си въобще не е този тип таран, рядко вкарва с глава и по принцип предпочита а подава и дриблира, вместо да дебне в наказателното.

Всъщност Ибрахимович беше тотална дупка в 80% от мачовете в Примиера, сезонът му е категоричен провал и много голяма лична грешка на Гуардиола за мен. Има страхотен контрол върху топката и въобще е чудесен играч, но блокът му е на ниво Барселона изобщо, а не само Шампионска лига. Нито дебне в наказателното поле, нито използва ръста си и мощта си, нито се движи достатъчно, за да търси топката, та да я разпределя после, просто се изолира напълно от играта. Снощи всяко докосване му беше или нарушение, или засада. Да си върви обратно в Италия.

Иначе съм съгласна, че Барса имат остра нужда от страйкър, който да връзва смисъл в схемата им на игра, така както го правеше Ето'о. Пускането на Боян и другия крехък младеж, както и да се казваше, беше безсмислено, ама то кого ли да пусне в момента...
If I never meet you in this life, let me feel the lack.

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Fri Apr 30, 2010 10:31 am

Corwin wrote: А за звездната селекция на Барса - тя беше Максуел, Милито, Ибрахимович, Алвеш, Туре и Кейта + 8 юноши на клуба. И това защото не играха Иниеста и Пуйоп, които също са юноши. Хайде сравни ги със селекциите на Моуриньо и тима без нито един италианец в отбора. :lol:
Е чакай де, то това, че някой е излязъл от школата на отбора какво променя? Имах предвид, че на много от постовете имат едни от най- добрите играчи в света. И най- добрия играч в света... И... Това, че са го завлякли като юноша не значи, че състава не е звезден.
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
Corwin
Archmage
Posts: 2002
Joined: Fri Mar 26, 2004 3:41 pm
Location: Land of Supidity

Post by Corwin » Fri Apr 30, 2010 11:18 am

И Пул отпадна. :( Много тежък сезон, ще видим какво ще стане с китайците и дали ще успеят да задържат Рафата... Ако премине в Ювентус голяма част от играчите ще си тръгнат, а без Стиви Джи, Хлапето и Бенитес Ливърпул свършва като посредствен тим с велика публика...
Но от друга страна Фулъм продължават, поне един мой фаворит за финалите. :) Рой Ходжсън е ебахти дъртото гадно копеле. :)
За Ибрахимович - той беше купен само за да бележи и да се бори със защитниците на Челси и Интер, останалите мачове бяха подготовка за това. Имаше 180 минути да го напрви - това са си 3 часа игра. Сори, но на останалите отбори спокойно можеше да пускат и Ицо Йовов център нападател, винаги се намира кой да отбележи на слабите... Аз лично се надявам на Вия или да стане чудо с Добичето...
Джайм - ок взимаме различните значения на селекция.
I like rusty spoons....
I like to touch them...
It's almost orgasmic...

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Fri Apr 30, 2010 1:19 pm

Пуул са си червенчовци, късметлийчета и получих духовен оргазъм катоотпаднаха! Гадни англичанчета. Да мрат :П
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
Corwin
Archmage
Posts: 2002
Joined: Fri Mar 26, 2004 3:41 pm
Location: Land of Supidity

Post by Corwin » Fri Apr 30, 2010 3:27 pm

Хаха, бързи са, дано стане. :)
http://gong.bg/view_article.php?article_id=133037
I like rusty spoons....
I like to touch them...
It's almost orgasmic...

User avatar
Corwin
Archmage
Posts: 2002
Joined: Fri Mar 26, 2004 3:41 pm
Location: Land of Supidity

Post by Corwin » Sun May 09, 2010 10:05 pm

Евала на Челси, така се завършва първенство - с 8-0, рекорд и голмайсторски приз. Никога не са ми били особено приятни, нито те, нито Анчелоти, но доказаха показаха безапелационно защо трябва те да са шампиони.
В Германия Байерн стана пак шампион, там ясно, друго ако стана си е изненада. Евала на Шалке и Вердер, че подържаха толкова време интригата с несравнимо по-малки бюджети.
А иначе спокойно могат да нарекат Реал Мадрид "белите зомбита". Неморално е това, бият ги като кучета, пръскат им на два пъти тиквата с помпата Меси, громят ги Лион и Алкорон и те продължават да се влачат - на куц крак, на мъка, с гол в последната минута, с клизмарски обрати и съдийски аванти. Барса уж си мачка и спринтира в бясно темпо, но зомбитата си им сумтят във врата и не се отказват. Не могат да си позволят и капка колебание или разсейване, щото задремеш ли като се мръкне нейде в Севиля и зомбито ти е скочило, и си гг...
I like rusty spoons....
I like to touch them...
It's almost orgasmic...

User avatar
Corwin
Archmage
Posts: 2002
Joined: Fri Mar 26, 2004 3:41 pm
Location: Land of Supidity

Post by Corwin » Wed May 19, 2010 9:00 pm

Давииид Виия! :)
До две седмици се о§аква и Сеск, въпреки, §е не знам кой може да седи на скамейката за негова сметка.. Освен да пуска Иниеста ляво крило, Шави и Фабрегас офанзивни и Туре/Бускетс дефанзивен...
I like rusty spoons....
I like to touch them...
It's almost orgasmic...

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Wed May 19, 2010 9:39 pm

целия испански национален отбор в Барса :) Е, без някой и друг защитник и вратаря ;)
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest