Kings

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sun Oct 25, 2009 5:38 pm

Gunslinger wrote:Oт писма в Интернет смисъл няма.По-добре пращайте по пощата и по-обединено.Не 1-2 мейлчета, а хиляди и нагоре.Или ги нафлудете с фъстъци както направиха феновете на Jericho.В случая може да се пращат пеперуди.
Като цяло съгласен с поста ти, освен с болдваната част.

Организираното масово убийство на живи същества, пък били те и насекоми, в САЩ, пък и в други развити държави би имало обратен ефект. :wink:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Oct 25, 2009 6:48 pm

Osven ako ne sa listovki s flaga na Gilboa, razbira se...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sun Oct 25, 2009 6:49 pm

А, ония ли? Да бе, бях ги забравил. Искат пари за тях, та веднага ги забравих. :oops:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Sun Oct 25, 2009 8:00 pm

Днес го отпочнах. So far so good... :mrgreen:
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6460
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Sun Oct 25, 2009 8:31 pm

VenomPlague wrote:Не знам дали има и минимален шанс да се обнови. Проблемът е трудната тема. Дори HBO не поднови шоу с подобна тематика - Карнавала. А и във времена, в които американската публика не признава нищо различно от investigation/hospital/sci-fi шоута, Kings е бил обречен от самото начало. За огромно съжаление.
С "Carnivale" според мен е имало и един доста сериозен проблем - а именно, че е твърде възможно някоя особено религиозна и достатъчно силна организация да е пропищяла от него. Не е като да няма от какво.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Oct 26, 2009 1:03 am

БАя ме заинтригувахте, дръпнах го, ще си чака реда чинно за след бая време :roll:

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Oct 26, 2009 1:30 am

Ти виж пилота - той без друго може да мине за самостоятелен филм - пък ше говорим пак дали ше е за след доста време :)
And you can't dance with a devil on your back...

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Mon Oct 26, 2009 2:36 pm

tigermaster wrote:С "Carnivale" според мен е имало и един доста сериозен проблем - а именно, че е твърде възможно някоя особено религиозна и достатъчно силна организация да е пропищяла от него. Не е като да няма от какво.
А според мен отново нямаш представа какво говориш. Искаш да кажеш, че телевизията, която вече две години бълва тотална гаргара с брейнуошнатите евангелисти (ТБ), внезапно е подгънала крака?

Колкото до Kings, колкото повече напредвам, толкова повече ми се струва, че илюзията, че това е много добър сериал идва тотално от много доброто изпълнение на Макшейн (както илюзията, че TDK е ебати филма идваше от ебати изпълнението на Леджър). Да, признавам че се откроява от масата на Лост/Герои/ФФ/етц., също признавам че в него е вложено много повече отколкото съм свикнал да намирам в сериали, които се прекъсват за реклами, но, за съжаление, пак не му достига доста да стигне нивото дори на нещата на Шоутайм.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Oct 26, 2009 2:58 pm

Хмм, първо не съм убеден, че когато един актьор е способен да изнесе цяла продукция на гърба си, качеството на тая продукция е "измамно". Второ, мен поне доста други неща в сериала ме кефят зверски, освен Макшейн.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6460
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Mon Oct 26, 2009 3:32 pm

Silver wrote:А според мен отново нямаш представа какво говориш. Искаш да кажеш, че телевизията, която вече две години бълва тотална гаргара с брейнуошнатите евангелисти (ТБ), внезапно е подгънала крака?
Преди да продължа със същинската част на поста, ще ти кажа направо да ми отговориш в друга тема, ако искаш да продължаваме.

Първо, добре ще е да кажа, че освен "Карнавалът"(май така го излъчиха в България, не съм сигурен), друг сериал на HBO не съм гледал. Въпреки това съм абсолютно убеден, че "True Blood" нито е толкова сериозен, нито се концентрира толкова около религиозната тематика, нито я разглежда по този начин. В този смисъл, сравнението ти е напълно некоректно. От друга страна, казах, че, цитирам, "е твърде възможно някоя особено религиозна и достатъчно силна организация да е пропищяла от него." Доколкото ми е известно, "възможно е" не е еквивалентно на "със сигурност" или "така са направили". Особено пък когато е в комбинация със "според мен" - т.е. коментарът ми не претендира да е абсолютната истина. От друга страна, второто ти изречение, което съм цитирал, е чисто логически невярно. Или поне така ми се струва... Написано по този начин, за мен то е еквивалентно с "Искаш да кажеш, че след като вече две години бълва тотална гаргара с брейнуошнатите евангелисти (ТБ), телевизията внезапно е подгънала крака?". Което е неправилно, предвид факта, че вампирският сериал е излязъл пет години след другия. За тия пет години е възможно в ръководството на телевизията да са се случили куп неща, от които аз поне не се интересувам изобщо и съответно нямам представа, а вероятно и ти също. Така де...
Бтв, "отново нямаш представа какво говориш"? Кога пък точно ти ме хвана да не знам какво говоря?
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Mon Oct 26, 2009 3:58 pm

Не винаги, Ролик, но когато махнеш Леджър примерно от TDK не се получава нещо кой знае колко по-добро от Batman Begins (при условие, че си махнал от него Нийсън/Мърфи/Уилкинсън, де :)).

В случая с Царе на мен ми е много лесно да направя разделянето, защото вече съм минал през 3 сезона Deadwood, където Макшейн играе по същия начин, само дето псува по три пъти на изречение и образът му е в пъти по-комплексен, по-интересен и по-добре написан. Та в известен смисъл съжалявам хората, които са попаднали на това му изпълнение преди да видят по-доброто, на което това е базирано. Тва, че Макшейн съм го гледал като Лавджой като съм бил в 8-ти клас по никакъв начин не ми е провалило и част от образа на Ал Суеринджън (дали заради времето, дали заради това, че нямат нищо общо), но Сайлъс определено би намалил удоволствието, ако беше преди него.

Тайгърмастър, намали малко темпото, човече. :lol: Що ти не ми отговори в друга тема като очевидно искаш да продължаваме? Айде следващия път се изказвай за неща, за които имаш поне бегла идея. Провокативността е есенцията на почти всичко, което е излязло под шапкана на ХБО и последното нещо, което някой, който е гледал и един сериал на тая мрежа, би си помислил е, че Карнавал е спрян заради натиск от страна на религиозна организация. :lol: Имай предвид, че същото ръководство, което е спряло Карнавал (поради очевидни и тривиални причини - бюджет от 4-5 милиона на епизод + скапан рейтинг) е помолило Алан Бол преди това да направи SFU колкото се може по-скандален.


Не дразни целенасочено събеседниците си.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Oct 26, 2009 4:54 pm

По принцип е по-добре да ти се случи да гледаш актьор първо в по-"слаба" роля (в случая го казвам условно), а после в по-силна. Тогава впечатлението се развива положително.

Тайгърмастър, Баш Кръвта действително си прави доста стабилна гаргара с религиозната тематика (и не само), но няма как да го знаеш, щом не си го гледал. А НВО се издържа от абонаментни такси и не му се налага да се съобразява с рекламодатели, та има повече свобода на действие по отношение на сериалите си, включително Карнавала.


Други коментари за Баш Кръвта - в неговата тема.

Ако ви е интересно да обсъждате по-обширно редакционната политика на НВО, отворете си отделна тема, има какво да се каже по въпроса.
Last edited by passer-by on Mon Oct 26, 2009 5:21 pm, edited 1 time in total.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Oct 26, 2009 5:13 pm

TDK е направен ОКОЛО Леджър. И щеше да е много по-слаб без него, но нямаше да е *слаб*.

Kings не е направен около Макшейн, въпреки че той е централен там.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Oct 26, 2009 5:18 pm

Засега съм още в началото, но и аз съм с впечатление, че другите актьори допълват чудесно Макшейн. А че той се откроява най-видимо е несъмнено.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Oct 26, 2009 5:24 pm

Факт, ма за мен образите са прекалено яко написани, че да е изцяло актьорски импактът им. Кралицата примерно е ЕБАСИ образът. Джак също, макар и да е малко еднообразен през повечето време. Дори Дейвид е страшно кефещ.
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 18 guests