Doctor Who & Torchwood

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Doctor Who & Torchwood

Post by tigermaster » Wed Sep 23, 2015 12:06 am

И на мен започва да ми писва от далеците.
Иначе, сцената с китарата беше яка, пък и Капалди очевидно свиреше наистина през повечето време. Ама човекът е бил в рок група, та не е учудващо, че го бива.
Обаче сценарият наистина беше доста вбесяващ, и то по много параграфи.
А и, честно да си призная, почва да ми писва от навика на Мофат да блъска ЛГБТ-препратки във всичко, до което се докосне. Сега пък
Spoiler: show
Клара се целувала с Джейн Остин. Да не говорим пък за Мастъра, който стана жена, която си пада по Доктора...
Ръсел Дейвис, както е виден представител на ЛГБТ-обществото в Англия, не правеше така, егати...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Re: Doctor Who & Torchwood

Post by Dante » Mon Sep 28, 2015 2:04 am

Мофат ужасно прекали, тъпанаря ужасен. Вече всички го мразят, защо не се маха? Много кадърен сценарист е и до днес най-добрите епизоди са писани от него, да не говорим за Шерлок, ама като шоурънър на Доктор Ху е КОШМАР. КОШМАР. Това шоу винаги е било неадекватно и WTF!?, но вече загуби всякаква логика и връзка с реалността. Писна ми на **** от таймиуаймиуиблиуоблистъф. От 6-ти сезон насам всичко е надолу. Прецакаха Клара и от най-чаровната и красива придружителка стана досаден персонаж, прецакват уникалния Капалди с ужасен сценарий, няма никакви епични истории и яки воторостепенни герои и вече като ги видя тия далеци ми идва да повърна. Това се изчерпа, за Бога. АДСКИ МНОГО. И Миси е ужасна.
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Re: Doctor Who & Torchwood

Post by armageddon » Mon Sep 28, 2015 7:48 pm

Мда, Мофат май е напът да съсипе сериала. Актуалната клюка носи, че рейтинга е на ниво 89та (когато е дръпнат шалтера) и Капалди май иска и дой да вдига гълъбите ... А защитава Мофат в същото време. Идиотска история, деди си е - впредвид сценарните безумия случващи се в момента - доволно добър и интересен доктор, ще е голям язък ако свие платната и се откаже щото Мофат няма мярка и е изпуснал конците отдавана.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Doctor Who & Torchwood

Post by Martix » Tue Sep 29, 2015 1:41 pm

След месеци увъртане си седнах на задника и приключих с последния Мат Смит сезон.

Той разбира се, не става за нищо, защото му липсва едновременно grandiose story arc и интересни спътници. Тази Клара нещо не ми тиктака, харсвах си Ейми Понд.

И верно ли решиха да изкопират bad wolf толкова скоро.
И верно ли вече променяме fixed in time event-и (в спешълите)

Слабо и безидейно.

Самия доктор винаги е кефил, харесвах дори Екълстън. Може да ме помислите за еретик, но смятам, че почти всеки театрален актьор може да изиграе доктора. Не е голяма философия да се държиш странно.

Виж компаниони се намират трудно, защото тяхната работа е по-сложна, хем трябва да не са идиоти, хем да marvel-ват, чудесата, които доктора им разкрива, хем да се страхуват, да не ги зареже, хем да му влияят на решенията.

Сезона с Капалди съм на 2-ри епизод още, засега не ми блести, нито Клара е твърде досадна, нито доктора твърде як. Очаквам влошаване (ако Миси не беше достатъчно влошаване already).

По пронцип е ясно, че дори гений като Мофат се изчерпва с времето, не може да имаш безкрайно количество добри идеи, тва да не ти е Пратчет.

Обаче кой би могъл да е новия шоурънър? С голямата сила идват големите отговорности, мен би ме било бъз да поема скиптъра след 8 сезона на очевидно за всички изчерпващ се сериал, който може да бъде спрян във всеки един момент. Не стои добре в CV-то.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Doctor Who & Torchwood

Post by tigermaster » Tue Sep 29, 2015 2:14 pm

Не знам, на мен Миси ми беше симпатична в последния епизод, обаче самата идея
Spoiler: show
Мастъра да стане жена, която да показва, че евентуално си пада по Доктора,
ми е леко неприятна. Смърди на фенфикшън.
Другото е, че просто ми писна главните герои в този сериал да бъдат поставяни в опасност, след като знаем, че истинска опасност няма и никога няма да има. Защо ще ми показват как
Spoiler: show
далеците унищожават Тардис и убиват Миси и Клара, като на всички е ясно, че ще ги върнат още в следващия епизод?
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Doctor Who & Torchwood

Post by Xellos » Wed Sep 30, 2015 11:09 am

Хех първите няколко минути и от епизод 2 поне са яки. Миси и Клара са добър ''тандем'' без Доктора поне. :D
:ninja:

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Doctor Who & Torchwood

Post by Martix » Sun Oct 04, 2015 11:42 pm

http://scifi.bg/novini/2015/10/doctor-w ... zklonenie/

Кажете ми, че това е първоаприлска шега.

От една страна - най-тъпия сетъп в мултивселената, от друга страна - Патрик Нес.
От една страна - тийн сериал без нито една от предпоставките, които правят DocWho worth watching, от друга страна - Патрик Нес, любимият ми YA автор.

Колебая се дали да го хейтя предварително... Хмм,.. май все пак ще го хейтя.

Also, от сега точа сълзи за Клара, дано момента да е наистина травмиращ, след което за разведряван, да обяват, че новите companion-и ще са тримата глупаци, онази, онази другата и Стракс. Поне да не ме гризе съвестта, че го дропя.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Doctor Who & Torchwood

Post by Xellos » Mon Oct 05, 2015 8:59 am

фак...

А, сега имаме и двоен епизод, който макар и пак банален поне си е Докторски.
Личи си Капалди колко добър актьор е, и че е фен на сериала, жалко че се хаби от Мофат.
Клара да мре, колкото и да е кют актриската.
:ninja:

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Doctor Who & Torchwood

Post by Litz » Mon Oct 05, 2015 4:45 pm

Капалди наистина е много добър актьор, а ето това видео показва точно колко гийки е бил навремето :mrgreen:

Клара нямам търпение да си бие шута и този сериал да спре да бъде посветен на нея с гост участието на Доктора, но ако тримата глупаци станат спътници го спирам окончателно. Двете актриси дето играят Джени и Вастра са толкова зле, че сцените с тях ги превъртам като едното нищо. Искам бро-динамика в тоя сериал малко.

User avatar
RetsReds
Commoner
Posts: 28
Joined: Sun Mar 22, 2015 8:05 pm
Contact:

Re: Doctor Who & Torchwood

Post by RetsReds » Thu Oct 15, 2015 10:23 am

Въх, и тук всички са наточили брадвите срещу Мофат като по английските форуми... :) Честно казано, малко ми е трудно да го разбера това. "Развали шоуто"? Кое му е развалено? Капалди е супер, китарата кърти, чупи 4тата стена, има хумор, парадоксално е - чиста проба Доктор Ху. Да, във всеки епизод има по няколко сюжетни дупки и научни неточности, но тях винаги ги е имало - във всеки един от най-добрите епизоди на Доктор Ху, от Empty Child, през Blink до The Day of the Doctor мога да изброя по няколко бездънни сюжетни бездни, ама тогава никой не се оплакваше и всички се кефихме като деца в сладкарница. Клара не е най-добрия companion, но далеч не е и най-лошия, а и скоро ще я сменят - за мен всичко е супер. :)

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Re: Doctor Who & Torchwood

Post by armageddon » Thu Oct 15, 2015 11:10 am

Естествено че са му ги наточили, даже съм изненадан че чак сега и не са почнали да ги мятат още. Под ръководството на Мофат сценария е безинтересен и безкрайно тъпчещ на едно място от 6ти сезон насам. сериозно, епизодите на Мофат от първите 4 сезона са сред най-интересните неща там, откакто пое щафетата, неговите епизоди са сред най-безидейните и тъпи, а изобщо епизодите от 6ти до края на 8ми, дето си струват се броят на пръстите на едната ми ръка и ще останат поне един-два свободни .... Рейтинга е стигнал дъното от 89та, а всички сме чували какво е станало тогава ... Капалди иска да се оттегля след края на тоя сезон, а следващ изобщо не се знае кога ще има и изобщо дали, щото бебесарите умуват дали да не дръпнат шалтера изобщо на настоящия формат, и евентуално, ако ще има нещо, да са два три "филма" годишно за Коледа, Моледа и тн.

И при цялата тая история, Мофата продължава да стои като капитан на потъващия си кораб, вместо да се възползва от предложението на ББСито да се оттргли от Доктора с добро, и да ходи да си действа там Шерлок. Та пак казвам, не е изненадващо, че брадвите са наточени, а че не са го докопали още.

User avatar
RetsReds
Commoner
Posts: 28
Joined: Sun Mar 22, 2015 8:05 pm
Contact:

Re: Doctor Who & Torchwood

Post by RetsReds » Thu Oct 15, 2015 12:03 pm

Трудно ми е да преценя дали проблемът е, че критерият ми е твърде нисък, или че е твърде висок? :D Да, 2-4 сезон са ми любими, главно заради Тенант, но и те си се пукаха по шевовете от грешки, пропуски, "тъпчене на едно място" и прочие - естеството на сериала е такова, че няма как да не "тъпчеш на едно място", като във всеки епизод се спасява вселената, се пътува във времето и се разчовърква реалността. Не знам, може би просто повечето фенове са уморени от това и съответно наистина би било добре да спрат за няколко години...

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Doctor Who & Torchwood

Post by Litz » Thu Oct 15, 2015 2:54 pm

You have to be believable. You have to have flaws. Clara is not believable, and she has no flaws.

No, really, she doesn't. Think about it: when in the course of the series so far has Clara ever been wrong? Made a mistake? Been bad at something? Okay, she sucks at making souffles. But beyond that, give me one single, concrete example of Clara being definitively wrong or bad at what she was doing. I suspect you are having difficulty.
Аз доста пъти се повтарям, но спроед мен огромният проблем на много хора е точно Клара, щото преди това нещата се търпяха някак си.
When she first appeared in "The Aslyum of the Daleks" as Oswin she was a real treat. Even though we never "saw" her she was easily a match for Matt Smith's Eleven. Her humor and wit were fun to watch. In addition, when she showed up in "The Snowmen" again, she managed to go toe to toe with The Doctor. After we discovered that she was something more after her time in the TARDIS, it was a huge reveal. She was "The Impossible Girl". Her story was engaging and we ended up seeing her make the ultimate sacrifice in order to save her companion. It was touching and heart-breaking at the same time. The emotional roller coaster was indeed memorable. It was that selfless act that made her amazing. She chose to save The Doctor in different points of his life because she was just that kind of person.

Джена Колман е чудесна, Капалди е чудесен, ама с тоя материал хората нищо не могат да направят егаси.

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Re: Doctor Who & Torchwood

Post by armageddon » Thu Oct 15, 2015 4:45 pm

За матриала знаем, но другия съществен проблем е бюджета. Англисйкото БНТ продължава да твърди, как видиш ли нямало бюджет и очевидно съкращава разходите на Ху, като в същото време лицензира Дъ Войс (примерно). И определено си личи - единствения епизод, в който има няква нотка на харчене на пари от 6ти сезон насам е 50тия спешъл. Иначе все едно и също - коридори, та коридори. Все пак има краен брой неща, които могат да се случват в затворени пространства. Или пък Мофат просто не мое си разпредели бюджета кат хората. Абе изобщо, от 6ти сезон насам разправям, че Мофат не е за шоурънър, ама е хубаво, че все повече народ е почнал да се усеща, макар и късничко нали.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Doctor Who & Torchwood

Post by tigermaster » Thu Oct 15, 2015 6:32 pm

Ще има спойлери по-надолу.
RetsReds wrote:Кое му е развалено?
Кое не е?
Капалди като се появи, беше изискан, но леко откачен джентълмен с костюм и папийонка, от когото се очакваше да върне усещането за древност на Доктора. Вместо това го виждаме да се размятва по анорак, да се прави на рок звезда, да заявява в прав текст романтични чувства към жена, която е към два пъти по-млада от актьора и поне петдесет пъти по-млада от героя, което - за мен - е дразнещо.

Невъзможната перфектност на Клара също е дразнеща. Никога не прави грешки. Няма недостатъци. Както се оказа към края на предишния сезон, тя е и най-обичаната жена на планетата... Стига вече.

Липсата на свестни бюджети също дразни. Преди любимите ми епизоди бяха историческите, а сега такива почти няма, а ако отидат в миналото, ще е като в сцената с китарата - на някакво пространство с размерите на хола ми и с няколко статисти... Епизоди като "The Empty Child" поразяваха, освен с всичко друго, и с доста сериозен мащаб, какъвто в сериала отдавна няма.

Отделно, писна ми Доктора и партньорката му да бъдат поставяни в пряка опасност. Като знам, че никога няма да им се случи нищо, ми е досадно. Досетих се как ще завърши предпоследният епизод в момента, в който се появиха призраците, а после дори за секунда не повярвах, че Доктора действително е бил убит. Преди това пък ужким далеците утрепаха Клара - само за да се окаже в първите секунди на следващия епизод, че нищичко й няма.
Идва ми до гуша и от светопроменящи събития, които реално не променят нищо. Това, че Доктора беше изтрит от базата данни на далеците, какъв точно ефект имаше върху изстъпленията на Даврос в началото на сезона? Примерно. А това, че Доктора тотално промени времевата линия на Даврос, дали ще попречи на Мофат да върне далеците в момента, в който му потрябват, без дори да даде обяснение за това?
И от ЛГБТ-тъпотиите, които Мофат ръга във всичко, до което се докосне, почва да ми идва до гуша. Вече започвам да ги виждам дори там, където (май) ги няма - примерно в отношението на погребалния агент в последния епизод. Хайде, Вастра и Джени - ОК. Капитан Джак Харкнес - още по-ОК. Ама... Мастъра е жена и се кефи на Доктора, Клара се мляскала с Джейн Остин... Имаше и някакви други, които вече не помня. И в Шерлок ги има. И в "Jekyll", както разбирам. И в "Coupling" от преди това. Подозирам, че намеци за връзка между Тинтин и капитан Хадък няма единствено защото след Мофат по сценария на "Приключенията на Тинтин" е работил и Едгар Райт и му е оправил част от глупостите. Стига вече и с това, дразнещо е.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests