Тема за RPG игри

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Wed Mar 17, 2010 12:35 pm

Представи си, че съм играл мулти на Д2 и знам това :mrgreen: А и в WoW не всички предмети са заковани към персонажите.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Mar 17, 2010 12:44 pm

мда - само най-ценните са заковани.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Wed Mar 17, 2010 2:15 pm

Точно в Диабло винаги са рулирали тия с най-бруталните предмети. Защото дори един и същ итем е със различен статс, като има изключително редки и мутирали случаи на предметите. Доминацията на един герой винаги е била резултат на добрите итеми и правилния билд. И затова всичко се въртеше около фарменето на босовете, като от ботовете по-бързо не можеш да обираш. :)

Много се радвам, че парти играта в Д3 е толкова по-различна. В парти на всяко убийство, всеки получава дроп, който другия не може да види. Тоест примерно убивате Диабло и падат разни уникати или зелени, като след ръна може да търгувате с дропа си, ако на някой от другите му е паднало нещо, което ви трябва. Някак си, като знам това и сърцето ми се стопля, че играта може би няма да е ботландия и може би ще се пука повече в парти, дори само за кампанията, отколкото 2-ката. Много ми харесва какво правят Blizzard с Diablo. Специално за този проект ще ги подкрепям страшно много. Надявам се не слушат онези глупости как играта не била достатъчно тъмна. :x

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Mar 17, 2010 2:27 pm

Вече казах - не разбирате от Диабло.
Още една подсказка - почти всички са с едни и същи предмети на големите нива (които им трябват предмети) .
б.т.в. Хубавите предмети се правят с руни които се падат поравно на всички и не зависят от късмет а от статистически шанс.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Wed Mar 17, 2010 2:29 pm

Това важи само за мултито обаче, в сингъл колкото и да циклиш, шансът да събереш нещо дори близко до най-добрата екипировка за героя ти си е пълна фантастика без чийтване.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Mar 17, 2010 2:36 pm

че кой говори за сингъл - той диабло в сингъл е мазохизъм ако се мъчиш на hell, а ако не се мъчиш -все тая с какви предмети си :lol:

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Wed Mar 17, 2010 2:37 pm

RRSunknown wrote:Вече казах - не разбирате от Диабло.
Още една подсказка - почти всички са с едни и същи предмети на големите нива (които им трябват предмети) .
б.т.в. Хубавите предмети се правят с руни които се падат поравно на всички и не зависят от късмет а от статистически шанс.
Е хайде моля ти се. Не знам как е на най-новия пач, но по мое време изобщо не беше вярно, че само с руни може да се прави герой. Повечето хора не можеха да си позволят руните, всепак не всички бяха чийтове и съответно ползваха съвсем нормални итеми. Как ще ми докажеш, че играта не се върти само около итемите след като тя се върти само около итемите. Всичко в мултито на Д2 започва с тях и свършва с тях. Дали ще ги фармиш за себе си или за търговия е все едно. Има Shako и Shako. Статсовете се различават драстично едно от друго понякога. Не знам защо се опитваш да изкараш Diablo 2 нещо повече от това, което е. Blizzard сами си я убиха тая игра с позволяването на бответе да вилнеят, както си пожелаят. За разни нови пачове ми е през уя, като знам пак кои ще са на върха.

Примерно и Lineage 2 е ммото с най-развитата търговия в историята на гейминга, но ботовете там са повече от играчите. NCSoft не ги банват=играта им умира. Това е положението.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Mar 17, 2010 2:44 pm

не знам кое е "твоето време" но всички които познавам играят да "направят" герой а не да "съберат предмет". Дори лафа е такъв - "мисля да правя един, да видя какво ще излезе".
Влез във някой форум да видиш какво се обсъжда- различни билдове а за предмети никой не отваря дума - те си ги знаят.

Аз б.т.в с последния ми герой абсолютно в сингъл се бях нагрухал със всичко което ми трябва но си бях объркал билда с една идея и в един момент позациклих и го изтрих.

Ако не вярваш мога да ти покажа как с герой без нито един предмет развит правилно ще разбия който си избереш твой герой нахрухан със злато и развит грешно.

Ако още не вярваш - виж ладера - там се гледа ниво а не предмети .

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Wed Mar 17, 2010 2:53 pm

Никъде не съм казал, че билда не е фактор. Една точка да объркаш и може да се сбъркаш. :mrgreen:

Но ти почна да я изкарваш ебати дълбоката игра, а тя не е. Итемите са най-малко 50% от това, което може героя ти. А билдовете са експерименти, нищо повече и обикновено всеки билд е замислен около конкретна екипировка. Колко време приятелите ти прекарват в мислене на билдове и колко в фарм рънове? Особено при ресет на ладерите играта е единствено и само фарм. Та хайде да не отричаме това, което Д2 е. Защото на мен тя и за това ми харесва. Смятам, че когато ботовете не бяха на власт, играта имаше изключителна икономика и това я правеше страхотна. И се надявам Д3 да продължи по тези стъпки, но без ботовете.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Mar 17, 2010 3:02 pm

Фарм ръна е постоянен но се прави за експириънс - какво казах всеки опитен играч отдавна има събрани предмети които си върти измежду героите.

Почти всеки си им MF сорцерица с която фарми, а всички останали са му истинските.
б.т.в. При ресет става интересно защото всичко почва от нулата и почва бясна търговия
Last edited by RRSunknown on Wed Mar 17, 2010 3:08 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Grumpi
Sorcerer
Posts: 394
Joined: Thu Jul 29, 2004 1:11 am
Location: Sigil

Post by Grumpi » Wed Mar 17, 2010 3:06 pm

Що не си пишете в тема за Диаблото. Тука е за РПГ-игри, нема нищо общо :P
Image

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Mar 17, 2010 4:20 pm

наръчник по съвременно Диабло 2.

Що е ладер?
Ladder играта предлага много по-голямои предизвикателство от това което е налично в сингъла и стандартните сървъри. Враговете са много засилени с увеличена скорост и умения. На практика всеки един противник действа като супер уникален в нормална игра
Комент : Нърфнатите в новия пач същества се минават доста лесно в сингъл но в ладера бяха прекалено корави.

Как се оценява герой в класацията?
Време/за експириънс

Има ли хакери и експлойти?
Доста по- малко - има по-голям контрол, а и се почва всичко от 1 ниво. За дуплициран или чийтнат предмет се рискува бан.
Има ли друго предимство освен стабилна икономика?
Да - най-хубавите уникати, руни и рецепти се падат само и единствено в ladder. (това важи най-вече за руническите думи с които на практика играят всички)
Колко предмети се използват на високо ниво ?
десетина универсални предмета - главно за резист, за мана и за 2-3 екстри се въртят.
Колко билда се използват ?
Над 30 различни

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Wed Mar 17, 2010 4:34 pm

Виж, знам че обичаш да спориш за едва ли не всяко нещо ама айде спри се вече :P

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Mar 17, 2010 4:37 pm

Радвам се на Диаблото че пускат пача и ресетват ладера на 23.03 . Не споря а ви каня да се присъидините ако искате - затова давам инфо за ладера.

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Wed Mar 17, 2010 4:51 pm

Мина му времето на Диаблото за мене :mrgreen:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests