Risen

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
F242
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Sat Feb 11, 2006 6:34 pm

Post by F242 » Fri Oct 23, 2009 10:26 pm

Франсетата би трябвало да са "Wizarbox (responsible for the XBOX port) "
А понеже информацията по въпроса била кът - ето ви линк към целия тред :D Will there be a patch for the xbox 360
http://forum.deepsilver.com/forum/showt ... hp?t=43673

Но както каза един пич към края:

"It may not function properly to you and others.
Its still playable though!
:) :) :)

За мен това е едно от най-важните качества на игра, което всъщност би трябвало да се подразбира, но - в последните години имаме всякакви доказателства, че играемостта не е нещо което е по дефиниция би трябвало да се съдържа във всичко, което има претенциите да се нарече игра.

Където има геймплей и история - там мозъкът може да добави, това, което сме искали да видим или си представяме. Не че графиката пречи, но там, където няма трите неща, споменати в предишното изречение, там и Господ не може да помогне :D

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sun Oct 25, 2009 12:54 am

18то ниво съм, а не съм приключил втори чаптър (остава ми един диск). Не се качват нива от крийпване, ама друг път :wink:

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Sun Oct 25, 2009 3:31 pm

Да, определено след първите 10-ина часа основният опит се трупа от трепане на гадини, а не от куестове. Доста небалансирани са наградите опит за куестовете - примерно 1000 точки за намиране на нещо, за което е трябвало да избиеш една камара яки врагове и да се справиш с доста капани/ръчки, и 300 точки (или нещо от сорта) да разнесеш 7 колби на разни хора в града, които са съвсем наблизо и са маркирани на картата.

Обаче това е един от малкото минуси, иначе играта е велика отвсякъде, цяла седмица я играя в почти всеки свободен момент, сега вече съм на крачка от края. Като поовладях боя, и той стана много радващ, а аз по принцип недолюбвам real time битки без пауза в RPG. Кефещо е, че дори с почти най-добрата екипировка и доста високо ниво на героя, пак гушваш набързо букетчето, ако се поразсееш за малко или решиш да поспестиш твърде много някъде от колби. Няма го познатото от немалко RPG-та чувство, че в един момент почваш да газиш и си практически неубиваем.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Mon Oct 26, 2009 2:48 pm

Final Boss битката е тотална пародия, някакво jump and run конзоладжийско безумие, което абсолютно не се връзва с играта досега и е много досадно. Много разочароващо, даже не съм го минал още, но нямам и желание в момента.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Fri Oct 30, 2009 10:35 pm

Аз я превъртях днес. Еми със смесени чувства съм. На фона на адски ударното и готино начало чаптъри 3 и 4 се минават за няколко часа и се състоят само и единствено от класически досаден дънджън кроул....Последната битка както хубаво спомена Дем е пълна гавра, както и цялата история на играта от 2ри чаптър нататък. Трудността на играта е в това колко бързо си натискаш бутона за колбите и нищо повече :wink:

Гореказаното не променя факта, че прекарах едни доста приятни 24 часа с Ризън и че играта определено ми хареса много. Професиите са готино направени, системата за character advancement кефи макар и да е силно опростена спрямо това, с което съм свикнал. Разнообразието на противници и магии е горе-долу никакво от един момент натам (имам чувството, че затрих сигурно 3 хиляди лизардмена....). Въобще приятна игра, за мен беше свеж полъх от друг тип ролева игра преди да дойдат мастодонтите Мас Ефект 2 и Драгън Ейдж. Не бих я преиграл обаче.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sun Nov 01, 2009 5:25 am

Пробвах демото на Risen да видя за какво става въпрос и честно казано ме кефна далеч повече от раздрънканото начало на The Witcher. Битките са дръвце (ех, глиганчетата...), но Пираните определено са направили нещо доста по-адекватно в техническо отношение от ужасорния Gothic 3 (поне на PC де, бокс версията е доста зле доколкото виждам...). Може да докопам пълната версия някой ден.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Nov 02, 2009 3:08 pm

Блага е, ама нз доколко ще се накъдриш, не съм останал с впечатление, че си дай хард ролеви фен. Бтв играта като липса на бъгове получава 6- направо, има съвсем дребни грешчици...

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Nov 04, 2009 12:20 am

Аз като най-бавен чак днес се наканих да си си изтрия Daemon Tools Pro и да подкарам Risen (да - накара ме да изтрия Про-то за да сложа лайта).
Супер оптимизирана игра - самия факт че ми върви без да залагва на високи текстури и шейдъри (останалото на средни без сенките които изключих) с антиалайзинг х2 (принципно не пускам аниалайзинг в игрите защото рядко имам нужда при резолюция 1024х768 но специално тук тревата дразни ако няма). Това поставя Ризън доста напред в класацията ми по оптимизирани игри далеч пред неща като CoD World of War, Asassin's Creed и Mass Effect и още една камара игри които ги подкарах навремето с огромна сеч и практически невъзможни за нормална игра. А сега Ризъна графиката му е на нивото на Готик 3 (на моя монитор поне) + дивна растителност която я нямаше преди. За съжаление хората са си останали на ниво ранна 2001 година и не само че изглеждат чворести ами анимациите им при разговор са дървени (тоест - стоят си на ниво Готик1 - ръкомахане с отсечени жестове което беше ултрареалистично 2002 ама сега разликата с по новите игри лъсва при сравнение с Мас Ефект , Уичър че дори и Вампирите). Иначе дори и на тази графика пак е по-добре от Ексбокс версията - специално гледах някои места където имаше сравнение и разликата си е доста голяма в детайла.
Виж озвучението не мога да похваля - музиката е доста еднообразна особено на фона (пак ще си спомена ) Уичър и Вампирите а героите си произнасят репликите с патоса и въодушевлението на дулбиращ турски сериал актьор. (Тоест не са ми убедителни ама хич).
Иначе в началото (40-тина минути цъках) уж ми прилича на Готик ама някои неща са ги променили (боя например - нищо общо с Готик тактиките- няма бутони за удари наляво-надясно).
Нещо ме притеснява обаче - намерих една карта и ми се стори че острова на който се развива действието е бая малък като сметнах където почнах аз и за колко време стигнах първия лагер. А преди света беше огромен.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Wed Nov 04, 2009 1:21 am

супер малък е острова, надълбоко има много обаче :wink:

баси сега като цъкам DA ми избиват яко разликите

lictor
Smallfolk
Posts: 19
Joined: Wed Nov 11, 2009 11:19 am
Location: Sofia

Post by lictor » Tue Nov 24, 2009 11:44 am

Здравейте хора :)

Имам следния проблем: Делгадо ми е сърдит щот го прецаках кат влязох в града с едни кинти и сега не иска да ми говори...то е ясно :mrgreen: но като му кажа някой виц само се хили и продължава да не ми говори :roll:

Предложете решения плийс :idea:

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Tue Nov 24, 2009 2:29 pm

Пробвай да почнеш нова игра. Joke спела май няма как да проработи в този случай, след като той няма какво да ти каже и вероятно повече просто не иска да си играе с теб :)

lictor
Smallfolk
Posts: 19
Joined: Wed Nov 11, 2009 11:19 am
Location: Sofia

Post by lictor » Tue Nov 24, 2009 3:45 pm

иначе от кого да науча picklocking and stealing ?
Единственото нещо, необходимо на злото, за да триумфира, е добрите хора да не правят нищо! ( Едмънд Бърк)

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6925
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Tue Nov 24, 2009 4:05 pm

Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Tue Nov 24, 2009 4:30 pm

Ми като поиграеш играта, ще си намериш съответните персонажи, освен това ти го отбелязва в дневника. Локпикинга принципно май беше от ковача в манастира.

lictor
Smallfolk
Posts: 19
Joined: Wed Nov 11, 2009 11:19 am
Location: Sofia

Post by lictor » Wed Nov 25, 2009 8:42 am

Здр,

сега съм в лагера и дано намеря там някой :) отворен съм за съвети :)

Хубав ден ;)
Единственото нещо, необходимо на злото, за да триумфира, е добрите хора да не правят нищо! ( Едмънд Бърк)

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests