Brutal Legend

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Oct 05, 2009 1:10 pm

За тази игра не бих чакал толкова време в никакъв случай.

Огромният недостатък на немодването на бокс е, че трябва да чакаш за нйа-желаните нови игри. Лично мен ме отказа:)

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6925
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Mon Oct 05, 2009 1:11 pm

Erm:

http://www.amazon.de/Electronic-Arts-Gm ... 348&sr=8-1

115 в озона срещу 58,95 EUR или 50 паунда. да ти кажа не е чак толкова голяма надценката, но те разбирам де :)
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Oct 05, 2009 1:17 pm

Аз гледах в
http://www.sendit.com/games/platforms/x ... 43101.html
Огромният недостатък на немодването на бокс е, че трябва да чакаш за нйа-желаните нови игри. Лично мен ме отказа
Аз лично нямам проблеми с чакането - както се вижда достатъчно съм чакал. Но пък ме гони параноята да не светнат червени светлинки и ако го модна няма да спя спокойно :wink:

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Oct 05, 2009 1:32 pm

Като и преди съм казвал - дори да се случи най-лошщото (вече мн рядко) даването на пари за игри (дори на старо) е колкото да си купиш новия бокс после. Но нека не замърсяваме темата за тази прекрасна игра с още офтопик, всеки сам си решава какво да прави.

Аз лично мисля да си взема легендата оригинална, но за ПС3, не за бокс.

Не бях изгледал преди цялото филмче от демото, сега го изгледах и мога да кажа само, че НЯМАМ ТЪРПЕНИЕ НИКАКВО. Играта изглежда страшно куул, с много качествен хумор, въобще недразнещ Джак Блек и на моменти доста иновативен и като цяло разнообразен геймплей. Всичко това настрана - това просто е новата игра на Тим Шефър в смазващ свтинг и е абсолютно задължителна.

Единственото дразнещо нещо, което забелязах е, че преходът между геймплей и кътсцена не е хич плавен, ама може да е от филмчето.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Oct 05, 2009 1:44 pm

Не е по евтино - смятал съм го. Почти наравно ми излизат но за сметка на това съм вътрешно спокоен :).

б.т.в някакви специалист конзолажии написаха в един друг форум:
Играх демото, играта е пълен боклук по всички отношения, издържах към 10 минути. Може би само началното меню с винила ми хареса :lol:
Очевидно е, че играта е фенска, но не бях чел за нея така че незнаех какво ще играя. Началната кът сцена беше сравнително забавна и може би предпоставка за добър хумор нататък. Точно отчайващата графика, врагове и още по-отчайващият геймплей, който видях от малкото време, която я играх бяха причината за отрицателното ми мнение за играта, а не хеви метъл тематиката. То и в devil may cry поредицата има хеви метъл и прочие тематика, но не ми пречи да се кефя на dmc-тата като игри, въпреки че ги играя без звук :lol:
ми вече излизат такива игри с яка графика, че като видиш по двупотона графика и ти се свива оная работа... :) ако беше XBLA игра разбирам... , но все пак хората са бързали и не ги е било еня за кофтито графика, те залагат на хевито и базика...
Такааа, вече пробвах демото и аз, макар и с малко закъснение и мога да кажа, че играта е наистина доста забавна. Всички оплаквания, които се очакваха да имаме - е имаме ги - графиката е зле, геймплея е доста поспънат, но репликите са особено яки, озвучаването кефи, соундтрака е наистина твърдо насочен към хард рок феновете като мен.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Oct 05, 2009 1:51 pm

Какво значи "двупотопна"? :lol:

Примирам от кеф, когато псевдоразбирачи отписват игра заради графиката й. Това общо взето за мен е признакът на ниската гейм-култура на един човек.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Mon Oct 05, 2009 2:42 pm

RRSunknown wrote:
Очевидно е, че играта е фенска, но не бях чел за нея така че незнаех какво ще играя. Началната кът сцена беше сравнително забавна и може би предпоставка за добър хумор нататък. Точно отчайващата графика, врагове и още по-отчайващият геймплей, който видях от малкото време, която я играх бяха причината за отрицателното ми мнение за играта, а не хеви метъл тематиката. То и в devil may cry поредицата има хеви метъл и прочие тематика, но не ми пречи да се кефя на dmc-тата като игри, въпреки че ги играя без звук :lol:
Това мнение е странно. В смисъл, хеви метъл тематиката не му пречела? Ъъъъ... В тая игра има камеота на Ози Озбърн, Леми Килмистър, Роб Халфорд, Лита Форд и кой ли не още, включени са сто и кусур песни на всякакви метъл-изпълнители... Да не говорим, че самият Джак Блек има сериозна кариера като рок/метъл-певец, макар и пародиен такъв. Ъъъъ... Отново. Играта ще се играе заради тематиката. Да кажеш, че не ти пречи, е все едно да кажеш, че бойните сцени на Джеки Чан не ти пречат да възприемеш филмите му. Не че ще седна да играя играта, де - нямам съответната конзола, най-малкото. Ако излезе случайно за РС, може...
Last edited by tigermaster on Mon Oct 05, 2009 3:48 pm, edited 1 time in total.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Oct 05, 2009 2:48 pm

Ами тоя който го пише на аватара му стои някъкъв мазен рапър и доколкото знам си изключва музиката на игрите като играе.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Oct 05, 2009 2:54 pm

Е добре, следва логичният въпрос - защо ни пействаш мнения на някакви тотално аут ъф спейс геймърчета, които хал хабер си нямат от това що е то добрата игра?

Тази игра е нещо особено, нещо много специално не заради Тим Шефър (макар че тук можем да поспорим:))или Джак Блек, а именно защото светът й е точно това, което се вижда на почти всяка метъл-обложка от преди 10 години и повече. Метълът и оригиналният сетинг я правят специална, геймплейното разнообразие и хуморът са just gravy :)

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Oct 05, 2009 3:03 pm

Щото специално тия изобщо не са аут ъф спейс рандъм геймърчета а може би да ги наречем хардкор конзоладжиите на България.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Oct 05, 2009 4:58 pm

Няма вече такова като хардкор конзоладжии. Може би има някаква група хора, закърмени от много малки с Текен и Файнъл Фентъзи или Алекс Кид, но тези хора са единици. Самият каталог на конзолите в днешно време е толкова богат и разнообразен, че те привличат всякакви геймъри, не е като едно време да има цели липсващи жанрове на тази или онази конзола. Въобще понятието "конзоладжия" като цяло не го разбирам. Всеки истински любител на игрите (а това при повечето от нас си е болестно състояние, няма какво да си кривим душата) или вече играе основно на конзола (не казвам, че съвсем не се играе на комп, просто "великите" неща вече не са там), или тепърва ще си купи такава рано или късно. И повярвай ми, не съдя само по себе си.

Нека се върнем вече на темата окончателно. Brutal Legend е точно от типа игри, които карат хората да отидат да си купят конзола и като излезе до 10тина всички ще имаме какво да кажем за нея.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Mon Oct 05, 2009 5:01 pm

Abe ako sa tiq hardcore kozoladjii, koito si mislq... :lol:

Ostanaloto e sravnitelno subektivno, no specialno viziqta na legendata e meko kazano smazvashta, ta ne znam otde padat tiq horica. Artut e na svetlinni godini pred pochti vsichki igri za segashnoto pokolenie konzoli, a tehnicheski moje da ne praska s 60 kadura kato DMC4 i da nqma poligonite na sledvashtiq Crysis, no otnovo e na strahotno nivo (vseki, koito ima pone malko oko za tiq neshta bi zabelqzal kolko trudni neshta sa napraveni s lekoita - lip sync-a i izrazavaneto na emocii sa na nivo Pixar, ogromniq mnashtab, detailnite dinamichki senki i svetlinni efekti (metul chudovishteto for fuck's sake!), trosheneto na hrama v nachaloto, dvusekundnoto zarejdane i t.n. i t.n.) No kak da e, masite si znaqt poligonchetata i teksturkite, ta shte gi ostavq da im se radvat. Inache kolkoto malko vidqhme ot bazoviq gameplay ne e za Ninja Gaiden fanaticite, no e adski zabaven pri vse sravnitelnata si prostota i po vsichko izglejda, che shte e neveroqtno raznoobrazen i intriguvasht otkum idei.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Oct 05, 2009 5:04 pm

Има - има :wink: Това са хората които са изциклили на всевъзможни японски тупалки , екшъни, аркадки със самолетчета и бият чикия на всеки нов FF или Mario клонинг :)

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Mon Oct 05, 2009 5:18 pm

Това "хардкор" някаквиси, честно казано, никога не ме е впечатлявало. Ако отворите сайта на "хардкор" практикуващите бойни изкуства, например - daobg.com, ще се начетете на толкова много откровени глупости, че чак лошо да ви стане. Пък за хардкор метълите, дето ходят на всеки концерт, чуват всеки албум и т. н., не ми се говори - точно благодарение на такивата за всеки концерт/албум, посетен/чут от повече от 500 човека, из форумите може да прочетеш доста, хм, неприятни и откровено глупави критики.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Oct 05, 2009 5:21 pm

И за втори път ще те питам след всичките доуточнения за какви хора става въпрос - защо, Радостине, ще ни интересува нас мнението на подобни индивиди?

Тайгъре, думата "хардкор" вече се ползва за всеки, който по-сериозно се занимава с нещо и според мен 90% от хората не влагат в нея правилното й значение.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 27 guests