Анимания - брой 5

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
Raz
Commoner
Posts: 30
Joined: Fri Aug 14, 2009 5:42 pm

Post by Raz » Sun Oct 04, 2009 4:54 pm

Искаш да ми кажеш, че има хора които гледан Анимета но идея си нямат за One Piece? Оф, не ми се спори. Просто исках да кажа, че има къде по-любопитни анимета. В сми представи си че се прави списаниe за Фентъзи и петият му брой е за Хари Потър а пилотният на Властелинът.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sun Oct 04, 2009 5:26 pm

Е то би било странно в списание за фентъзита да няма брой, посветен на "Хари Потър". :shock: А и не ми е ясно и друго - от какво съдиш, че Аниманията е списание за неизвестни анимета?
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

Raz
Commoner
Posts: 30
Joined: Fri Aug 14, 2009 5:42 pm

Post by Raz » Sun Oct 04, 2009 5:35 pm

Не искам да спамя повече темата с глупости. Популярните анимета са разпознаваеми навсякъде и достатъчно въртяни по разни детски програми. В нета също има тонове информация. Имам няколко броя от Аниманията и тя не ми казва нищо, което да не знам вече отпреди поне 5 години.
Сбъркани очаквания имам за едно такова списание, това е всичко

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sun Oct 04, 2009 6:31 pm

Да го кажем така - аз очаквам статии за Ghost in the shell, Berserk Death Note а виждам не само Покемон a комбо с One Piece.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Oct 04, 2009 6:46 pm

Две положения, които явно не са ясни на всички:

1. Читателите, т.е. МНОЗИНСТВОТО от читатели, искат да четат за неща, които знаят. Искат да си начешат фенщината с нещо, което им е познато и обичат. Ако следите другите форуми, където има теми за списанието, ще видите, че НИКОЕ аниме не е било по-желано за ревюиране от One Piece.

2. Вероятно сте забелязали, че това е печатно издание, а не интернет сайт. Като такова, правенето му струва пари. Струва *доста* пари. И колкото и да е тъжно, това означава, че трябва да бъде комерсиално. Нещо повече - децата, които знаят за Пикачу и Юги, и Наруто, са в порядъци повече от общото количество на аниме феновете в България. Това означава, че с подобни заглавия на корица (и в списанието), Анимания достига до в пъти по-голяма аудитория, отколкото би достигала иначе. И в крайна сметка част от тая аудитория ще се зариби и ще продължи да чете.



Естествено, че всичките тия анимета, дето ги изброи РРС-а, ще ги има рано или късно. Не знам на някой направи ли му впечатление кое беше анимето на корицата на 4-ти брой...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sun Oct 04, 2009 6:47 pm

Ако има шонен боза, която да заслужава да е в списанието, да й се обърне внимание и да се похвали много, това е ОП. Ако не ви харесва - проблемът си е у вас. ОП е страхотно!

Да, имаше за Наруто. Ще има и за Блийч. Ще има и за НхН. И за Драгънбол. И за Д-грей мен. И за Фери тейл, като поизкара малко епизоди. И т.н. Гледат се, имат огромна фенска маса, а ОП и НхН специално са и много добри. Така че - дийл уит ит и по-леко с нелепия снобизъм, щото е много нелеп.

По коя точно телевизия в Бг дават ОП? М?

Ние не правим ъндърграунд списание, не ни е изобщо целта. На мен са ми адски смешни някви хора, дето плюят по Покемон, примерно. Сори, баце, Анимания не е САМО за теб - то се прави за ВСИЧКИ аниме фенове в Бг, а една голяма част от тях харесват Покемон. И га стана ваксаджия, га ти почерня гъза? Разговорът за комерса и качеството не ми се води, писнал ми е още по време на предишната ми мания - метъл музиката. Да, всяко себеуважаващо се фентъзи списание ще има за Хари Потър и ЛотР - от Големите в жанра са, независимо от причините, поради които са станали такива.

Ще има и за Берсерк и за ГитС. Естествено. Ще има и за анимета, които и двамата не сте чували, но аз и останалите сме гледала, примерно. Такива неща ще има. Този път обаче ще има за ОП и Покемон, щото така решихме и щото много хора ги пожелаха. За ОП реват откакто сме казали, че ще има Анимания изобщо. Знаят го кое е и просто искат да почетат текст за него и да има хубава статия с картинки и плакат. ВТФ ви е проблемът с това?
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sun Oct 04, 2009 7:07 pm

Е пазарната логика не означава че трябва лично на мен да ми харесва нали?

Успокойте топката малко :wink:

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Oct 04, 2009 7:09 pm

Не означава, но безсмисленото оплакване е безсмислено, особено когато ЗНАЕШ, че е безсмислено...
And you can't dance with a devil on your back...

thorn
Sorcerer
Posts: 488
Joined: Wed Aug 24, 2005 10:45 am

Post by thorn » Sun Oct 04, 2009 7:29 pm

Без да се заяждам, защото харесвам списанието, но ми се ще да попитам: ок, ясно, че искате по-широка публика, но това не означава ли, че доста заглавия точно като Берсерк, Шигуруй, Гантс (не че за него ще съжалявам де) и прочие просто ще бъдат изключени, защото не стават за деца. Анимето и мангата за немалко сериозни заглавия е ъндърграунд и adult ориентирано.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sun Oct 04, 2009 7:31 pm

Ще имаме статии за тях, що не?
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sun Oct 04, 2009 7:32 pm

Добре бе, човек, ЧЕТЕШ ли въобще? И Роланд и Амелия ви написаха повече от ясно, че за всичко ще има като му дойде времето. В момента Анимания е в процес на набиране на фенове и трябва на корицата почти винаги да е комерс, приемето и ако сте фенове на аниме-то подкрепете списанието докато прохожда и то после ще ви се отплати в пъти повече. Да не споменавам, че това, че One Piece е на корицата не значи, че анимето няма и добри страни и че в същия брой няма неща, които да заинтересоват по-възрастните.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Oct 04, 2009 7:38 pm

Всъщност аниметата, които да НЕ стават за деца, са изненадващо малко. Т.е. има такива, които децата не могат да схванат, но това не значи, че не стават за тях. А и това е България, тук не си пазим младежта от кървища и секс :lol:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sun Oct 04, 2009 7:38 pm

ОП е аниме, което изгледах, когато вече бях видяла близо 300 други заглавия. Бях станала сноб и т.н. И въпреки това тотално луднах по него. Анимето е разкошно! Има си слабите страни, естествено, но за жанра си е най-доброто и е просто чудовищно зарибяващо. Аз не знам РРС-а кво е видял от него - подозирам нищо и е негативно настроен към него по инерция, като към Наруто и Покемон, щото е модерно, лийт и пичовско да си негативно настроен към тях.

Ние пускаме и за разни не толкова детски и известни заглавия покрай известните. Колко от тукашните са гледали Скай Кроулърс примерно? Естествено, няма да го сложим на корицата, но не е проблем да му се отделят 3 странички за ревю. Така и за останалите по-ъндърграунд неща, като стигнем до тях. Има място и за тях. Ще има статии за тях. Споко.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

thorn
Sorcerer
Posts: 488
Joined: Wed Aug 24, 2005 10:45 am

Post by thorn » Sun Oct 04, 2009 7:43 pm

Нямам нищо против избора на заглавия в случая, но ако смятате читателите ви да са и деца, доста неща автоматично отпадат.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sun Oct 04, 2009 7:45 pm

Да, може би хентаят няма да е чак толкова много застъпен. Това, че читателите са И деца, не значи, че няма да има ревюта И на Берсерк, за Бога! :shock: Кой е казал, че Анимания ще се занимава само с Пчеличката Мая?!
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests