Въпрос към играещите World of Warcraft

Мръсните страсти – на сапун
Locked
User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Sep 25, 2009 8:04 pm

Ми не, яд ме е че няма пари за втора... ;(.
:ninja:

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Fri Sep 25, 2009 8:07 pm

Xellos wrote:баси моеше да изгледам цяла серия на Доктор Кой место да списвам тука!!! Виждате ли колко сте ми ценни!
Да бе, и аз не съм си догледал Flash Forward по същата причина. :lol:

Ей сега си го пускам, че нямах време да го догледам тая сутрин.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Sep 25, 2009 8:57 pm

По някваква птичина всички стават агресивни когато им зададат елементарен въпрос. Интересно - никой не ви пита за имена или някакви лични подробности но въпреки това да те попитат какво работиш в България явно е кръвна обида.
А всъщност това е много елментарен въпрос при това ПРЯКО свързан с темата защото както всички играещи много добре знаят рейдовете на гилдиите почват в 18:30 до 19 часа , ако не участваваш редовно в рейда просто изхвърчаш поради неактивност. А рейдовете са частта от играта която губи времето. Всякъкъв вид професии на които се налага да работят следобед, вечер или са до 19 часа отпадат. Всякакви професии изискващи да си на разположение по всяко време отпадат. Всяка професия изискваща даване на регулярни дежурства или наряди отпада. За да играе на този етап на играта човек трябва :
А) Да не работи нищо и да има време по цял ден.
Б) Да работи някаква почасова физическа работа в която да не го ангажират с нищо.
В) Да има държавна работа в която с фиксирано време си тръгва следобед.
Г) Да има работа в частна фирма в която да има късмета да не го задържат след работа.
Малко разсъждения:
Да речем че си категория Г) - имаш добре заплатена работа в частна фирма в която свършваш навреме и се прибираш за да участваш в рейда. Възниква ти предложение за по-добре заплатена работа , по лека като работа и с по-малко нерви с една единствена разлика - работното време е обед до десет вечерта. Въпроса е - ще приеме ли ВОВ играча тази оферта с която всичко ще му е по-добре освен че няма да може да играе защото няма как да си засича времето с другите си съиграчи.
Искам да ми отговорите на този въпрос :).

Едит: Това го писах преди 1 час но ми спря интернета и се е постнало при рефреша.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Sep 25, 2009 9:36 pm

Темата се пуска така, защото сме приятелски кръг и всеки има някакво отношение, когато един от нас вземе да зачезва. Затова е поставена така - който има да си каже. На запад го има това, бтв, викат му интервенция. Когато виждаш, че приятел зависва по някакъв начин, се събират семейство и приятели и му удрят точно един другарски съд. Това се случва и да, има някъв ефект, ако не друго, то този, на който му се случва, може да си зададе въпроса що му се случва и да осъзнае, че явно прави нещо, което притеснява доста, загрижени за него хора.

Но да. Може и да продължи да отрича, че има зависимост и проблем. Случва се на много хора, тъжно е. Аз не искам да се случва на приятелите ми, но щом те са решили, че виртуалната реалност им е по-ценна...

Онова, което казах за онова лице е обидно и грубо, но и лицето наистина е изпаднало бая, та просто реалността е такава. И вие ако наистина се барате за негови приятели, ще е добре да направите нещо по въпроса.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Fri Sep 25, 2009 9:46 pm

RRSunknown wrote:По някваква птичина всички стават агресивни когато им зададат елементарен въпрос.
миииии... да се повторя освен?
thunder wrote:Приеми, че може да се сметне за личен въпрос. Дори нещо да не е "логически издържано" според теб, не всеки разсъждава по този начин.
ясно е, че си имаш теория и тя е поне донякъде вярна (не играя WoW и не знам). Но мисля, че само ти се интересуваш от споделянето и... Без да се обиждаш, но поводът за темата няма нищо общо с теб, което се надявам вече да си разбрал... Причината е, че тази тема изобщо не трябваше да съществува според мен, или да се дискутира по друг начин или само между определени засегнати хора.

@Амелия - наистина грубо го каза и за съжаление имаш право в това, което казваш. Обаче не мисля че това е начинът, това е.
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Sep 25, 2009 10:06 pm

Извнинявай, (прощавай че говоря на ти но във интернет е така - човек е познат с прякора който сам си е избрал а аз на прякори на вие не говоря) че се намесвам в частна тема но ще помоля за следващия път някой в прав текст да уведомява поименно кой да пише в нея и кой.
Защото аз вижда заглавие, виждам дадена тема по която имам личен опит ТОЧНО по нея и имам какво да кажа.
Тъй като не си пием бирата заедно нямам как да знаем че всъщост завоалирано си говорите за точно определен човек и че темата е неуместна.
Ако е така - нека моля администрацията да се погрижи да изтрие темата или да я заключи за да няма опасност заблудени невежи като мен да се намесят в нея.
Приеми, че може да се сметне за личен въпрос. Дори нещо да не е "логически издържано" според теб, не всеки разсъждава по този начин.
Това не е аргумент когато става дума за участие в тема в публичен форум която тема зависи от една такава информация. Щеше да е неуместен въпрос ако го задавах в темата за сериали.
Това е също като тема в който някой коментира дадена книга а отказва да отговори на въпроса кои други книги е чел.

Ще замоля за финал администрацията да ударят брадвата на темата както трябва щом става дума за частен случай и междуличностни пререкания. Ако темата остане отворена приемам че все пак желаете да се коментира по нея и ще постна историята за която споменах в първия си пост.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Sep 25, 2009 10:12 pm

Темата в коша? How about no. Който не иска да я чете, да я игнорне.




Еми аз пък не виждам къде точно е балансът в цялата работа. Къде е справедливостта?

Значи, когато някой каже "сори, имам рейд пет дни в седмицата, нямам време за теб", аз трябва да приема това. Когато не съм го виждал с месеци и в редките случаи, когато се появи, моментално флоква със себеподобните си и игнорира вся и всьо, за да си продължи вербално рейда, аз трябва да приема това. И нямам право да се обиждам, но в момента, в който поставя въпрос, на който, апропо, ВСЕ още никой не ми е отговорил, внезапно всички са много обидени, възмутени и обвиняващи околните в неразбиране.

Да, Ланис и Таис, аз НЕ разбирам това да прекарваш живота си в една игра. Имам един куп хобита и никое не ми е заменило рл комуникацията с хора. НЕ разбирам да спреш да общуваш с хора, на които уж държиш, че и да имаш, ше ме прощавате, изключителното нахалство да обявяваш, че видиш ли тебе приятелите са ти в играта, все едно другите са некви ирелеванти. Да, сигурен съм, че там имате истински приятели. Сигурен съм, че част от тях са ви И рл-такива. Обаче ние, останалите, дето не сме в играта, каква точно позиция заемаме?

Нулева, ето каква. Досадно задължение. Ако изобщо. Поне за определени хора. Аз лично считам някои от играещите ВоВ във форума за приятели. С част от тях нямам проблеми в комуникацията и виждането (това докато бях в БГ де). С други обаче имам. И не само аз.

Така че АЙДЕ по-полека с нараненото достойнство и обидата, защото обидените са други, и то от много време вече. Пък дали другарският съд отблъсква - да, сигурно отблъсква. Но както каза Амелия, това е аларма. Който иска - да се вслуша.
And you can't dance with a devil on your back...

Svetlio
Sorcerer
Posts: 472
Joined: Wed Aug 02, 2006 10:57 am

Post by Svetlio » Sat Sep 26, 2009 12:21 am

Ок.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Sep 26, 2009 1:54 am

Svetlio wrote:Ок.
Pointless much? :roll:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Maledictus
Warmage
Posts: 1190
Joined: Sat Feb 23, 2008 10:27 am
Location: In the middle of the Danse Macabre
Contact:

Post by Maledictus » Sat Sep 26, 2009 11:11 am

Кхъм. Не мога да разбера тази анти-уоу кампания докрай, честно. По ред причини. Не одобрявам нито тоталното вглъбяване в УоУ, нито тоталното вглъбяване в каквато и да било игра, но е въпрос на личен избор и манталитет, свобода и прочее стъфф, и като такова се опитвам да го разбера. Доста тъпо е постановлението "Или аз или ВоВ!" - синдрома на Спасителя не е хубаво нещо, човек почва да прилича на семинарист, подгонил учен, или обратното ;) . Да, приятел може да ти се струва променен, зависим, безволеви и дори пропаднал (вече зависи ти до колко си.... judgmental), но все пак това си е неговия личен избор. (Тук не съм идеално сигурен за кого става дума, но догатвам). Всеки си има хоби, това че затъва в него твърде много и предпочита купчинка пиксели пред теб самия рита самочувствието и е обидно донейде, ала..... щом пикселите са по-интересни от теб проблемът е в теб, не само в аддиктет персоната. Имам неколцина приятели от Цитаделата (не форума, а уърхамърското клубче), които много сериозно играят и УоУ и Уърхамър онлайн. Понякога не идват на сбирки заради рейдове, друг път не ходят на рейдове, за да дойдат вкъщи и да си изпразним един черен Ваньо Пешеходеца. Зависи им от настроенията, играта и прочее. След като рейда им е по-важен от Джонито, какво? - да се нацупя и да пафкам сърдит на терасата?

Неведнъж съм отказвал съответно излизане на приятели, защото съм си разстлал боите и предпочитам да боцкам малки пластмасови дупенца с бургия, след което да ги оцветявам, пред това да вися на маса и да си говоря с тях същите неща, които си говорим ВСЕКИ друг път, само че облечени във по-различни думи. Както и съм предпочитал да вися над някоя психоанализа или да слушам даден концерт до нощите, наместо да ходя да подскачам в "Алкохол".
С кое едно от тези две неща е по-малко лошо от ВоВ? Не че нещо, обаче все пак живота е за да бъде живян както ти е на тебе кеф. Малко лицемерно е да смяташ, че знаеш как другите трябва да си го живеят.

От друга страна е вредно твърде голямото затъване в дадено хоби БЕЗ да имаш друг спектър на интереси. Както каза Хриси е малко като алкохолизъм или наркозависимост, ОБАЧЕ - въпрос на избор.

ММОРПГ-тата с нищо не са по-лоши от книгите, музиката, филмите и кръчмите. С.н.и.щ.о. Да, не са истински, музиката също, както и киното, както и литературата в същината си. Не ти носят нищо материално. Ако обаче ти доставят вътрешно удоволствие..... Спомена се май из темата за пътувания, за ходене и гледане на места, вместо две седмици пред монитора. Сори, за мен това е точно толкова безсмислено. Винаги. Самата идея да дам 2500 евро, само за да ида до предполагаемите руини на Чичен-Ица за три дена и да се надрусам с пейот ми се струва малоумна, но не буча на главата на брата на Аби. It's his call. Така, ако не разбираш да речем Аби, можеш да кажеш, че и купуването на скъп фотоапарат, любителското снимане и многочасовите обработки на фотошоп са безсмислени и тъпи, щом ги предпочита пред това, да ходи на бар с мъжа си и колегите му певци.... И не, примерът не е далечен.

Много съм разпилян, заради коняка ще да е.

"сори, имам рейд пет дни в седмицата, нямам време за теб" е доста гадно, и ако точно така стоят нещата можеш
а) да се примириш с желанието на приятеля си и оказионно да се виждате
б) да отсвириш въпросния човек и да не пилееш енергия и усилия да му се ядосваш

Тъжно е, но това са двата единствени правилни избора. В природата на човека е заложено дълбоко да си гледа интереса и ако някой му заприказва срещу него да се запъне като магаре на мост и да не помръдне.

А въпросът, с който започна темата (и който е доста на място и доста хубав) уви няма отговор. То е като да ме попиташ "Ми какво ще стане, ако някой ден видиш, че бая сбърка като се ожени" или "Какво ще стане, ако *каквото и да било* ти се стори вече безсмислено и приятелите, които си пренебрегнал вече не са там". Няма как да знаят отговора.
Моят отговор би бил "Ще си намеря нови приятели". Няма незаменими хора, съжалявам. Личният ми опит това говори. Може и да греша.

Не харесвам УоУ цикленето, не оставайте с подобно впечатление. Нито ми е приятно когато ме отрежат, защото имат рейд, или трябва да се събират на оперативка с другите уич елфки. Щом играта е по-важна от мен тази вечер - така да бъде. Защото започна ли да разсъждавам, че съм загубил приятел заради уоу..... наистина това ще се случи. Или приемам начина им да си доставят удоволствие, или не. Виж ако вече не ми уважат празник или повод ще стане мааалко по-различно, и все пак.

Въпрос: С какво излизането на кръчма/кино/театър, прочее висенето с хора нейде из центъра е по-различно от висенето с хора нейде из хубаво нарисувания виртуален свят?

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Sat Sep 26, 2009 12:40 pm

За мен пълноценната комуникация с хора НЕ Е чатът в пикселизиран свят. Предпочитам да слушам гласове. За предпочитане - в комбинация с лица, ако може - усмихващи се; ако не може - изразяващи някаква емоция, по-силна от полюшването на компютърно генерирани образи. Въображението ми обича истинското - ако ще и на снимка да е. Емоционалността ми и комуникативността ми са от типа, който не понася докрай тълпи чатъри и заливащи ме текстови съобщения и видът на електронни сървъри вместо входа на някое кино/кръчма/театър.

И съжалявам, но ми СЕ струва глупаво като предимство на някакво ММО да се отчита право, което всеки човек поначало ИМА - да общува с други хора. А като говорим за хобита, нека говорим за хобита - не за начин на живот. WOW за мнозина е по-скоро второто, отколкото първото. И ако Аби иска да остане да човърка снимки една вечер, след края на тази вечер тя ще има няколко добри, изразителни снимки. Попе, ти ще имаш красиви фигурки (на които ще си посветил сумарно ПО-МАЛКО време, отколкото на WOW). Аз ще имам една-две-пет страници разказ. Симеон ще има в пръстите и в главата си цигулков концерт на Моцарт. Един WOW-ър ще има 80-о ниво Уорлок и пръстите му ще треперят, и главата му ще се мае и ще се чуди откъде да си открадне още от времето за заветния 81-и левъл. Еми, сори. Запознат съм и с теорията, и с практиката на циклежа на компютърни игри достатъчно добре, за да мога ясно да видя змията, захапала опашката си. Както каза обаче, личен избор. Дано само наред с избора, го има и съществения предхождащ елемент - внимателната преценка.

Киното, литературата и музиката иначе са нещо, изискващо и развиващо много по-силна сетивна, умствена и емоционална чувствителност, отколкото една онлайн-игрица. И нещо много по-истинско. Съжалявам, но ще искам МНОГО, МНОГО убедителни доказателства в противното, за да променя позицията си.

Това е.

Нека си играят там. Нека НЕ живеят там. Говоря по принцип, нямам никого конкретно предвид, понеже съм твърде далеч от личния живот на когото и да било, играещ тая игра.

User avatar
Maledictus
Warmage
Posts: 1190
Joined: Sat Feb 23, 2008 10:27 am
Location: In the middle of the Danse Macabre
Contact:

Post by Maledictus » Sat Sep 26, 2009 1:28 pm

Всичко това е така, Емо, и съм съгласен с него на 100%, но.... Аз пея, Симеон музицира, ти пишеш, Аби снима, брат ми танцува защото това ни доставя удоволствие. Не по задължение, а защото когато си готов с него (поредното творение/добро изпълнение) изпитваш една завършеност, един вид душевен оргазъм. И бъхташ много стабилно, за да се изкатериш по-нагоре в стълбицата
Е, да, ала не всеки е така. Не всеки намира удовлетворение в това да пие кафе с Боби и да работи над себе си. Не съм казал в прав текст, че цикленето отвъд граници ми се струва патетично, просто за да не засегна някого - никога не съм се смял на човек така, както на един приятел от техникума, който при една нощна разби компютър в Матрицата с много злобно круше (буквално, имам предвид), защото кътканият му хардкор (в Дебило това беше герой, който ако ти умре веднъж умира завинаги) некромант го гътнаха заради нечовешки лаг :lol: :lol: :lol:. Доста скъпо му излезе погребението ;).

Животът във компютърна игра не ми е по-стойностен от "истинския" такъв, и аз не смятам, че чувствителността пред монитора се развива повече, отколкото пред бялата страница със строфи, ала щом някой го е превърнал в начин на живот..... не можеш, нямаш право да искаш да му промениш избора и да му го навираш в лицето. Всеки сам според волята си си намира границите и прочее. Харесва им или не на околните.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6461
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Sat Sep 26, 2009 1:56 pm

А случвало ли ви се е вие да сте изолираните? Да отидете на кръчма с трима приятели и ей така, от кротичко обсъждане на предимствата и недостатъците на хеви метъла спрямо прогресивния дет тримата да скочат директно на разни рейдове, мейджове, уорлоци и т.н. думички на непознатия за вас WoW-език? Не е никак приятно, но подобно нещо ми се е случвало на няколко пъти. А виждали ли сте как студент-отличник едва успява да си вземе изпитите благодарение на съответната игра? `щото аз съм виждал. И също не е особено приятно. А наистина как се чуствате, когато приятел ви откаже да се срещнете на по чаша бира, защото трябва да прави поредния рейд? Защото аз никога не съм поставял игрите пред приятелите. Това отчасти е и защото почти не играя, де, обаче принципно рядко поставям хобитата си пред приятелите. Случвало ми се е да откажа, защото имам ангажимент, защото не съм в настроение, защото имам здравословен проблем(е*ати годината по тоя повод, дали имаше и десетина дни да съм напълно здрав), защото съм захванал някоя трудна спрямо китарните ми умения песен - а това е и един от малкото случаи, в които поставям хобито пред приятелите - но някои от тях са музиканти и разбират. Не и заради някоя игра. Да те, хм, отрежат, да кажем, защото трябва да гътнат на всяка цена поредния WoW-звяр, е леко обидно. Най-тъпото е, че обикновено и човекът отсреща го осъзнава, но играта така го е обсебила, че просто няма друг избор.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Sat Sep 26, 2009 2:01 pm

Никой не говори за промяна на избора. Ясно е, че който както каквото реши и всеки е свободен и прочие, при все че И тази позиция не бива да се докарва до крайности тип "прай квот си искаш, и аз така ше прая".
Просто наистина се надявам тия хора да знаят ТОЧНО какво печелят и какво губят от избора си. Понеже мнозина (не непременно тези във форума) не са много наясно.

User avatar
Maledictus
Warmage
Posts: 1190
Joined: Sat Feb 23, 2008 10:27 am
Location: In the middle of the Danse Macabre
Contact:

Post by Maledictus » Sat Sep 26, 2009 2:03 pm

Trip wrote: Просто наистина се надявам тия хора да знаят ТОЧНО какво печелят и какво губят от избора си. Понеже мнозина (не непременно тези във форума) не са много наясно.
10х

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests