Китай и китайците

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

apocalexxnow
Commoner
Posts: 26
Joined: Tue Apr 20, 2010 6:07 pm

Post by apocalexxnow » Tue Apr 27, 2010 10:55 am

Amelia wrote:Иначе, добре че другите са се намесили да кажат за излишните хора, че на мен ми призля като го прочетох.
Бтв на мен 97% от БАН ми е излишен примерно. Не знам дали имате лични впечатления от мястото, но понастоящем то е едно слонско гробище за умове, където по високите степени стоят някви изкуфели 80-годишни старци, докато не умрат и на младите хора не им се дава възможност да се развиват, щото докато някой умре, за да му вземат мястото, са остарели и те. И всеки шибан път, на защита на докторска дисертация по квантова химия дъртофелите от ВАК ги избива на лингвистика. Що ползваме английските термини. Щото не ползваме руски, затва. Аре фък оф, тва ли разбрахте от цялата дисертация - че не разбирате английските термини?
Някъв ужас е, това трябва много сериозно да се реформира, дъртаците да се пенсионират насилствено и да останат хора само в предпенсионна възраст, които не си живеят в комунизма все още, а са съобразени с настоящата световна ситуация. Сега така само хабят малкото пари, които им дават.
1. Вие го изядохте човека с парцалите, а той въобще не искаше да каже, че щом болшинството хора не са гении, трябва да умрат.
2. Разбира се, че БАН е безполезна и старците са излишни, вече в истинския смисъл на думата, но донякъде са прави за английските термини. Ми след като има вече измислени термини, които макар и да са от руснаците, са много по-близки до нашия език - ще си ползваме тях. Откъде накъде ще ме карат вече мен като икономист да казвам клъстър, а не отрасъл примерно! Ми хубаво, мина комунизмът, ама не е нужно да ходим сега на другата крайност и да казваме всичко на английски, че да покажем колко сме модерни. Да не говорим, че всички тия английски думи дето вкарвате в ежедневната си реч 80% от хората във форума въобще не правят речта да изглежда по-интелигентна или по-готина. Е, поне по мое мнение, което явно е доста различно от това на 80% от хората във форума и 95% на тези извън него, на които явно след "мама" "окей" е била втората научена дума.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Apr 27, 2010 11:01 am

След като са навлезли в речта значи вече са български - естествен процес.

User avatar
Super M
Warmage
Posts: 1000
Joined: Wed Jan 11, 2006 10:25 pm
Location: Sofia/Bourgas
Contact:

Post by Super M » Tue Apr 27, 2010 11:06 am

Ти май си този дето не си схванал за какво става въпрос, защото с "човека" се разбрахме много добре. А в цитирания от теб пост не става дума за конфронтация английски / български, а английски / руски термини. Освен това става въпрос не за "о'кей" и "мада фака", а за научна терминология в докторска дисертация по квантова химия. Ти специалист ли си по квантова химия, че да знаеш каква е аналогията на научните термини в тази сфера в българския, английския и руския и дали е точна, за да правиш съответните сравнения, защото мисля че човекът, написал цитирания от теб пост, е преподавател по химия в Канадски университет.
Блог за хора, които не се примиряват с живота в сиво:
http://troshanov.wordpress.com

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Tue Apr 27, 2010 11:09 am

Стандартизацията уви винаги ще си е проблем... и учЕните са хора и всеки тегли към своето ;р
:ninja:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Apr 30, 2010 1:41 pm

Не съм преподавател - пършив докторант, който води упражнения съм. :)

Но това, което каза Супер М е много вярно. Английският е световният научен език от много години насам. Квантовата химия се развива изключително в Западна Европа и Северна Америка (и Австралия) - там руски не говорят. Сега, не че не можем да си преведем термините, но с това ще излязат абоминацийки като драснипалниклечиците. Нагледен пример - Density Functional Theory, която се съкращава като DFT и с това съкращение е известна по ЦЯЛ СВЯТ (включая частите му, дето пишат с йероглифи, нали) и се ползва и като ключова дума в командните редове на ВСИЧКИ програми, с които си правим симулациите, се превежда за дементните старци в БАН като Теория на Функционала на Плътността или ТФП. И за кво трябва да се минава през този ужас? Има си терминология, родена на английски - тя ще се ползва на английски. Който не знае английски, няма място в научната общност.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Fri Apr 30, 2010 3:31 pm

Бе, да не издребняваме, до който не знае английски, но който не знае терминологията на собствената си наука на английски...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
TheGrimReaper
Sorcerer
Posts: 408
Joined: Fri Apr 13, 2018 1:15 am

Post by TheGrimReaper » Tue May 11, 2010 2:52 pm

Интересна тема, аз като видях Китай и се засилих да пиша, но вчера изскочи нещо непредвидено и не успях да драсна моите впечатления от тази страна, доакто бях там за месец време.

Добре се получиха нещата, щях да работя там дългосрочен период, но не бях предвидил някои странични препятствия и всичко се развали - е, в последствие фирмата от чието име щях да работя там фалира и вече не съществува, така че имаше нещо полезно и от това :)

Но да се върна на впечатленията ми от там, с още един колега отидохме на световния панаир "Canton fair", който се провежда всяка година и събира огромно количество хора и инвестиции като протича в две фази, първата е за една седмица и се намират стоки от вар и цимент, до тежкотоварни автормобили и машини за тежката индустрия, после една седмица почивка (да заредят новите артикули) и после 7 дена изложение на стоки за бита, от завеси и тигани, до дивани и детски площадки :)

Изобилие на стоки за различни сфери от бита и производството :) Общата търговска площ беше някъде около 100 000 м2 и се разпростираше на два изложбени комплекса, единият Pazhou (намиращ се на брега на Перлената река), а другия Liuhua (който беше в центъра на Гуанджоу, близо до университета-музей на известния им революционер Д-р Сун Ят Цен), още с кацането на китайска земя мащабите там ми преобърнаха всички представи - огромни терминали, огромни паркинги, всичко беше уголемено до размери, които не съм виждал никъде другаде и хора, тълпи от хора (като една безкрайна въвролица от хлебарки или работливи мравки), който вървяха във всевъзможни посоки :)

В цялата тъпканица (която беше дори подредена, нещо като организиран хаос) успяхме да се набутаме в едно такси (приличен модел Фолксваген Джета) и се отправихме към хотела в близкия град Фо Шан (Фатсан по кантонското наречие) и един от центровете на БИ от близкото минало. Оттам са тръгнали известните майстори Ип Ман, Wong Fei Hung и е бил средище на школите по бойни изкуства. Но нека да карам по същество, че пак ще се отплесна - пристигнахме в хотела и се трупясах на леглото (след 12 часов полет и преминаване през 5 часови пояса тялото ми се чувстваше малко странно).

На следващия ден започнах да събирам впечатления от града, понеже хотела се намираше в покрайнините на града (който беше с население малко над 5 милиона), нямаше много за разглеждане и затова се отправих в близкия парк, зелено, палмички разни, езерце с лилии - идилия.

Направи ми впечатление колко е подредено всичко и колко е чисто по улиците, въпреки оживения трафик и високата влажност на въздуха (след половин час навън фланелката ми злепваше за гърба като с Поксипол), нямаше една хратийка из градинките, затова пък армия от малки китайци сновяха като зелени еуглени около тревните площи и събираха де що видят :)

А на едно друго място група работници ремонтираха една от уличните лампи (която приличаше на летяща чиния от старите фантастични филми от 50-те), под зоркия поглед на един китайски полицай - голяма организация :) Понеже колегата ми откровенно мразеше всичко китайско, поради незнайно какви причини съвсем съвестно отбягваше традиционните китайски ресторанти и всяка вечер се отправяхме в търсене на някакво по-западно заведение, където ще ни разберат нуждите от "нормална" храна :)

Е, намерихме го - семпло заведение с оределено не-китайски интериор, а в менюто присъстваха пици, спагети, телешко и други познати манджи :) Никога няма да забравя блаженото му изражение, когато се изтегна на сепарето запалил цигара с една такава широка усмивка и събрал погледите на всички китайци там :)

Някои от тях цъкаха УоУ на лаптопчета, други просто си говореха, но когато ние започнахме да си казваме прекалено често "Наздраве" с една от най-добрата бира, която съм опитвал, всички взеха да ни гледат с едни такива очища и да се подсмихват :)

А бирата наистина си заслужава - в бутилки от 750 мл (стъклени) и се казваше Tsing Tao - красота, въпреки че не съм любител на бирата изобщо :) бях приятно изненадан от културата има на обслужване в ресторанта към хотела - 5 сервитьорки в традиционните им "Пау" облекла стояха чинно край маста - две от тях ни взеха поръчките, третата и четвъртата ни наливаха чай, а петата прибираше менютата :) Отново казвам - чудесна организация и много подредено - не бях виждал такова нещо у нас :)

Контактите ми с китайци бяха предимно на бизнес ниво, където имаше раздаване на визитки и общи въпроси за предлаганата продукция, в по-тесните ни контакти се запознах с наистина приятни хора (не отричам че сред тях има и тъпаци и такива, които с удоволствие биха те прекарали, понеже от самият китаец го чух, като ни предупреждаваше да внимаваме с какви хора правим сделки, защото нчкои от тях могат да се окажат "неблагонадеждни"), все пак не ги оплю тотално пред нас - може би да не "изгуби лице", но ни даде съвети за контактите ни :)

Което си беше полезно - в непозната страна да правиш бизнес с хора, които познаваш само по една визитка с често несъществуващ адрес :) Беше малко гадно, когато пропиляхме 2 часа в Гуанджоу, в търсене на адреса на една компания за производство на хавлиени кърпи с бамбук, накрая се оказа че такъв адрес изобщо няма :)

Интересно беше, спор няма - особено когато се шляехме по улиците на Фо Шан (Огнената планина в превод), разни китайчета ни спираха и искаха дасе снимат с нас, все едно бяхме атракция от някакъв цирк :)

Анди - много приятен човек, който ни предостави много добри оферти за плочки и теракоти на цени, невъзможно ниски, се оказа доста добър събеседник и човек с бизнес нюх, не се опитваше да ни прекара с по-скъпите модели, а виждайки възможност за сутрудничество, ни разкарваше из всички фабрики на компанията за да си изберем дори мястото откъдето да ни пекат плочките :) Голямо разкарваме падан :)

Другата хубава изненада, беше една доста симпатична китайка (160 см най-много), с която се запознахме покрай търсенето на фирма за производство на дивани (трябваха доста бройка за обзавеждането на комплексите) и тя удобно и търпеливо ни отговаряше на всички наши въпроси с една такава приятна усмивка, която разкриваше добри дентални грижи :)

Когато английския не вършеше работа, прибягвах до няколкото китайски думи и изрази, които бяха научил покрай гледането на толкова много филми за бойни изкуства - тогава моят колега като видя, че ме рабират оставяше на мен преговорите в такситата и обясненията за дните на срещата, а той само седеше на задната седалка в таксито и си припомняше китайските думи :)

Наложи се да се преместим в по-евтин хотел в центъра на града, но той предоставяше транспорт до изложбените комплекси, така че беше по-добрата алтернатива :) А когато не се налагаше да ходим до Гуанджоу си спретвахме един турнир по бадминтон в близкия парк зад хотела и там на една полянка събирахме даже и зяпачи, докато се правихме на федербалисти - винаги имаше някой който да ни гони перцата, ако се насилихме и ги запратим в далечна посока :)

После се впускахме в нощната картина на Фо Шан, където виждахме и по-тъмните черти на този град - просяци в триколки, спящи в едни мръсни дрипи, амбулантни търговци, които предлагаха различни стоки за смешни пари (така се сдобихме с 3-я сезон на "Изгубени" на ДВД само за 10 юана (около 2 лв.) от някакъв беззъб дядка, който беше излязъл на улицата с внучката си - добре че тя не беше беззъба), разни тийнове, чудещи се с какво да си уплътнят времето, но от друга страна имаше и по-интересни мероприятия, всяка Сряда и Петък на площадката между 2 кооперации се провеждаха танцови вечеринки, валс, танго и прочие не-китайски танци :)

И то от възрастни китайци, но забелязах и младежки мутри из множеството :)

Още какво да добавя - ами всичко ми се стори толкова различно от тук, дори и храната в техните китайски ресторанти (беше по-добра от тукашните такива), не всички китайци са ниски и прекалено жълти, имаше и такива на нашият ръст, и по-скоро имаха жълтеникави оттенъци на кожата, отколкото да са твърдо пожълтели :)

Освен това в техните магазини за дрехи имаше през 2 седмици промоции и намаления на различни стоки - пример: едно яке беше пуснато на цена 500 юана в началото, доста добро, две лица, полар и прочие екстри, след 2 седмици вече се продаваше на цена 350 юана, след още една седмица падна на 150, а малко преди да си тръгнем го бяха поставили в един кош където всичко е за 50 юана.

Когато разпитах за тази малко странна политика, Анди ми обясни, че това се прави с цел всяка една прослойка да може да си закупи качествена стока, без значение че го продава на загуба - ето на това му викам промоция :)

А когато влязохме в един техен супермаркет (нещо като Била), който беше на 2 етажа, забелязах колко е евтино всичко, включително и стоките им обозначени с S - знак за най-високо качество и пак народ, народ, тръгнал с количките да събира хранителни продукти.

Ами май толкова от мен по тази тем, и без това се получи един крайно дълъг пост, но исках да споделя моите впечатления от това пътуване :)

Надявам се да съм бил поне малко полезен :)

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sat Aug 14, 2010 9:30 am

Spoiler: show
Image
:ninja:

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Wed Jun 15, 2011 4:48 pm

Не е буквално по темата както се е развила досега, ама не виждам по-подходяща, а и все пак за Китай и китайци става дума.

Четивце за размисъл.
Списание "Икономист":
Идва ли краят на
евтините стоки


Лондон, 15 юни /БТА/
Някои предсказват, че идва краят на евтините китайски стоки, докато други са по-оптимистично настроени, пише списание "Икономист".
"Това е краят на евтините стоки", каза Брус Роковиц, главен изпълнителен директор на компанията "Ли & Фун", която е водещ износител на дрехи и стоки за бита от Азия. На фирмата се падат около 4 процента от китайския износ за Америка и значителен дял от китайски износ за Европа. Тя развива дейност в няколко азиатски държави.
Според Роковиц производството в Китай е минавало през различни етапи, всеки от които е продължавал по около 30 години. Когато Китай е бил в изолация под властта на Мао Цзедун, компаниите в Хонконг, Тайван и Южна Корея са се специализирали в производството на стоки. След смъртта на Мао Китай отново се отворил през 70-те години на 20-и век и натрупалите опит азиатски фирми се насочили към Южен Китай. При наличието на почти свободен достъп до земя и работна ръка и на удобно пристанище и логистична база в намиращия се наблизо Хонконг те започнали да произвеждат все по-евтини стоки и да ги продават по целия свят.
През следващите 30 години производителите в Китай съдействали за удържане на глобалната инфлация в определени граници. Но това време вече е към края си, смята Роковиц. Заплатите в Китай бързо нарастват. Засилено ново търсене, особено в самия Китай, подхранва покачване на цените на стоките. Производителите могат да намерят известно облекчение, като преместят дейността си на други места, например западната част на Китай, Виетнам, Бангладеш, Малайзия, Индия и Индонезия. Роковиц обаче прогнозира, че никое от тези места не може да обуздае инфлацията като Южен Китай.
Според Роковиц цените ще започнат да се повишават годишно с 5 процента или повече, като в близко бъдеще този процес едва ли ще спре. Това обаче може би е оптимистичен вариант. По думите му от началото на тази година стоките, изнасяни от неговата компания, са поскъпнали средно с 15 процента. Други фирми, изнасящи азиатски играчки, дрехи и стоки за бита, съобщават за същата тенденция.
Производители от други браншове обаче виждат нещата по различен начин. На 31 май в Тайпе беше открито годишното изложение Компютекс. Хотелите бяха препълнени въпреки надутите цени. В изложението не участваха водещи технологични компании като "Епъл" и дори тайванската Ейч Ти Си. Близо 2000 дребни търговци представиха евтини и модерни електронни продукти.
Китайските фирми имаха силно присъствие на изложението. Много от тях са от китайски райони, които някога бяха известни с производството на евтини дрехи и играчки. Сега те се ориентират към по изтънчени стоки като електроника.
Някои от най-смайващите предложения на изложението бяха свръх евтини версии на глобални хитове. Можеха да се видят таблет-компютри с операционна система "Андроид" за по 100 долара и базирани на "Уиндоус" лаптопи, приличащи на "Макбук", за по-малко от 250 долара.
През 2009 г. цените на тези електронни продукти внезапно се повишиха, но изложението в Тайван предполага, че сега цените отново спадат.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sun Oct 30, 2011 3:53 am

Този семестър съм прокълната с 3 китаеца и 1 арабин. Това ми е цялата група - 4 човека. 4 курс са, водя им упражненията от курса на шефа - Advanced Electronic Structure Theory, което си е чиста пробица квантова химия. Опитвам се да ги третирам като 4токурсници, т.е. не ги водя за ръчичка като първокурсниците, щото се предполага вече да са пораснали достатъчно.

Е... Моите четвъртокурсници измерват валентни и торзионни ъгли в градуси Целзий, не могат да наредят отрицателни числа по големина, не правят разлика между пи и сигма орбитала, не могат да напишат електронната конфигурация на Cu(II), не знаят какво е донорно-акцепторна връзка и се изумяват от факта, че въглеродът може да е и двувалентен, а не само четиривалентен.

Повечето от тези глупости ми ги снася единственото момиче в курса - канадка с китайски произход. Тя пише най-злокобните протоколи, които съм виждала в живота си, въпреки че е единствения нейтив спийкър от 4-мата. Арабинът пък предава протоколи с 90% сгрешени сметки и резултати от симулациите. 4 протокола ги проверявам над 6 часа, щото трябва да отворя всеки файл, който са създали и да видя къде точно са се осрали, за да им обясня що числата им са грешни.

Ужасно е. По-ужасно е от упражненията ми с големите групи първокурсници и техните ужасни протоколи. Как за бога тия хора са стигнали до 4ти курс???? Те нямат ЕЛЕМЕНТАРНИ познания по химия, физика и математика, не могат да мислят изобщо, не могат да направят едно смислено логическо умозаключение. В шок съм. От тея само един от китайците става за чеп за зеле - той е в момента нещо като кръжочен студент в нашата група, та поне има няква идея от това кво се случва. Ама и той прави малоумни грешки. Преди 2 седмици имахме упражнение, в което търсеха transition state на една реакция. Толкова па тотална липса на идея кво се предполага да се направи за разрешаването на проблема не съм виждала никога. Мое ли да имаш на картинка как трябва да ти изглеждат реактантите, продукта и преходния комплекс и ПАК да не можеш да ги направиш както трябва и да измислиш смислена реакционна координата? Ма и 4мата се осраха тотално. Удължих им срока за тоя протокол с 2 седмици и накрая им обясних с думи и картинки кво да направят, барем успеят да снесат нещо, нищо че така е все едно да пусна биоробот да я свърша тая работа. Е снесоха, нема що...

Китайката благоволи да ми каже оня ден, че не харесва упражненията, щото били много manly. Аз се изцъклих пред това прозрение и я попитах кво има предвид, при което ми биде отговорено, че се върши много работа за много дребен резултат. Типично по мъжки, предполагам... Казах й в прав текст, че мисли така понеже толкова е успяла да разбере от тия упражнения. Туториълите, при които решават зловещи математически задачки, свързани с теорията на квантовата химия, сигурно са истинска трагикомедия. Чудя се шефът как не ги е удушил досега.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Sun Oct 30, 2011 10:30 am

ВТФ? Като изключим споменатите торзионни ъгли, другото го уча в момента и при все че не съм много прилежен, поне горе - долу ги знам. :shock: Айде орбиталите са ми малко омразни но пове ДАВ знам какво е и как да нарисувам електронна конфигурация на нещо.
А менли коментара ме уби. :lol: Ми така е такива сме, отивам в ъгъла да съм forever alone.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sun Oct 30, 2011 11:21 am

Creepy :shock: Амели, да не са те набутали да социализираш некви ретарди, пък ти да не си разбрала? Нямам друго обяснение. А тези ще се дипломират ли? Ще им поверяват ли важни задачи за в бъдеще? Кажи, че след завършването ще ги изпратят да плетат кошници, моля те. :(
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

kalendarа_ska4a
Misting
Posts: 338
Joined: Mon May 30, 2011 6:26 pm

Post by kalendarа_ska4a » Sun Oct 30, 2011 11:31 am

Питай арабина дали не чете аритметичните знаци в обратната посока? :lol:

А за шефа, нали не ще никой да го измести? От това, което знам, надали му пука много за такива екземпляри, трябва той да е горе.

bsb
Paragon
Posts: 640
Joined: Sun Dec 06, 2009 7:33 pm

Post by bsb » Sun Oct 30, 2011 4:40 pm

Amelia wrote:Този семестър съм прокълната с 3 китаеца и 1 арабин ..... водя им упражненията от курса на шефа
.......
Следващия път си помисли, преди да чупиш от любимите на шефа Mac-ове.

User avatar
Zeiss_optik
Arcanist
Posts: 771
Joined: Fri Feb 18, 2011 7:20 pm

Post by Zeiss_optik » Sun Oct 30, 2011 5:13 pm

Amelia wrote:ГЕНОЦИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИД!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :< :< :<

Новият семестър продължава с пълна сила. Отново имам МНОГО тъп студент и той отново е... ИЗНЕНАДА!!! КИТАЕЦ!!!
Тъпотата, в комбинация с езиковите пречки създава нещо, чиято глава искам да блъскам в пода, докато се превърне в кървава кашица, в която после ще скачам трупешката, докато я изплискам по стените...

Започна се с оня безумен и-мейл, в който ми съобщаваше, че не знае кво е mg, продължи с нови 3 все така безумни и-мейла, докато се опитваше да схване как да си напише следващия лаб рипорт. Примерно с първия, когато трябваше да ми прати намерени от разни графики и изчисления стойности, той ми прати студентския си номер и ми цитира raw data-та си...

АААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААА!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

А днес дойде и ме изкара 4 (ЧЕТИРИ) пъти от упражнение, за да ми задава въпроси по същия тоя лаб рипорт. Като първия път (дойде преди часа бтв, докато аз пишех неща по дъската и бързах, щото упражнението почва след малко ) си разказвахме надълго и широко що е то функция, що е то уравнение на права, как се намират наклон и отрез на въпросната, в кой квадрант трябва да стои графика, в която всичките х и у са отрицателни и как се антилогаритмува. Вторият повторихме същото, щото първият път му беше твърде сложно да го просесне. На третия ми показа графика, правена с две точки, при положение, че трябва да е с 9. На четвъртия - графика с 9 точки, уви все така в 1ви квадрант, въпреки отрицателните х и у. Отрицателните числа бяха правилно наредени по големина, да му се ненадеваш - най-вдясно и най-горе бяха най-малките по абсолютна стойност. Якото беше, че след поредицата числа -2, -4, -6, следва 0, щото не може да не е нула!!! КАК ТАКА ЩЕ СЕ ПРЕСЕКАТ ОСИТЕ НЯКЪДЕ, КЪДЕТО НЕ Е НУЛА! И понеже си е пресекъл осите, така че графиката му е в първи квадрант... АРГХ! СМЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪРТ!!!!!!!! КАСТРАЦИЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯ!!!!!! ДЕПОРТИРАЙТЕ ГИ ОТ ЗЕМЯТААААААААААААААААААААА!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! УМРЕТЕ ГИ, МОЛЯ ВИ, НЯКОЙ ДА ЗАЛИЧИ ТОЗИ УЖАС ОТ ЧОВЕШКИЯ ГЕНЕТИЧЕН БАСЕЙН!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

При всичкото това беше сложил още няква ос, за да си изчисли отреза, както му бях показала, като ползвах графика в правилния квадрант. От негативния отрез, който представлява логаритъм нещо си, беше сметнал след антилогаритмуването няква стойност по-голяма от единица...

АААААААААААААААААААААААААААААААААА!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

НЕ МОГА ПОВЕЧЕ, МРАЗЯ ГИ, МРАЗЯ ГИ, МРАЗЯ ГИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИ!!!

Искам смайли, което си скубе косата. АЗ ТОВА ПРАВИХ ДНЕС ЦЯЛ ДЕН!!!!!!!!!!!!!!!!

:dash: :dash: :dash: :dash: :dash:

А канадските ми студенти-роботи, дето се раждат с графичен калкулатор в ръка, днес ме питаха как да си въведат в елката "умножено по десет на някаква си степен", щото не могат да се оправят с дроб, в чийто знаменател има умножение по десет на някаква си степен.

ТВЪРДЕ МНОГО ХОРА ТРЯБВА ДА УМРАТ! ТВЪРДЕ!!!

Май ще е най-икономично и лесно да ходя да се самоприколя, а?

:dash: :dash: :dash: :dash: :dash: :dash: :dash: :dash: :dash: :dash: :dash: :dash: :dash: :dash: :dash: :dash: :dash: :dash: :dash: :dash: :dash: :dash: :dash: :dash: :dash: :dash: :dash: :dash:
Amelia wrote:
И кво? Във вашата паралелна вселена китайците са изнесли канадците, натикали са ги в резервати кат индианците или не - направо са ги изклали?
:lol:
Hemos pasado!

Who is online

Users browsing this forum: Semrush [Bot] and 25 guests