Six Feet Under

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Six Feet Under

Post by AlDim » Mon Aug 31, 2009 7:20 am

Нямам намерение да подклаждам тъпия спам в True Blood темата, та пускам нова за Six Feet Under.

Еми... Към края на 2-ри сезон съм и ми тъпее все повече и повече. Първи сезон се гледаше, но във втория вече е абсурдно колко драма (и то крайно клиширана и елементарна) се лее. То не са брейн демиджи, бебета, руски мафии, тийн депресии, друсани сестри, психически отклонения, то не е чудо. О, разбира се и гейтаците, които остро са преобладаващото население в града, няма как иначе да са толкоз под път и над път. Великият Керъктър Девелъпмънт вече е чисто и просто отегчителен. За мен тоз сериал БИ се получил доста добре, ако не беше тоталния драма оувърлоуд, но в това си състояние е неадекватно претрупан и се взима прекалено насериозно, за да ми държи вниманието. За всеки случай е всичко друго, но не и черна комедия.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Thu Sep 03, 2009 8:03 am

Трети сезон е вече дъното. Епизодите са безумна скука и едвам се траят, а самите персонажи са ми писнали тотално. Дори брейн демиджа и психическите отклонения от първите два сезона бяха за предпочитане в сравнение с това нищо.
Струва ли си да продължавам с гледането или нещата ще останат на същото ниво? (Не, Силвъре, не питам теб)

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu Sep 03, 2009 6:33 pm

Пита нормалните и културни хора като Рандъм, примерно, които могат да снесат кохерентно и смислено мнение по въпроса.

Да кажа и аз, че Сашо мрънкаше, че си говорел сам в тая тема - на същото мнение като него съм. С втори сезон се приспивахме вечер, но тия първи два епизода от трети едва ги изтраяхме. Хуморът и квито наченки на мрачна комедия имаше, умряха безвъзвратно още в първи сезон, заедно с цялата ведрост на заглавието. Сега имаме злосторни количества клиширана и предсказуема драма, която се случва на много добре развити и изиграни, но иначе неприятни персонажи. Караме по канона - остава някой да си загуби паметта и да се появи зъл брат близнак, за да е хептен сапунена операта. Диалозите, които много харесвам, не могат да спасят положението. Всичко стана бавно и неподвижно. В миналия сезон понасях трудно глупостите на Бренда, но сега направо ми липсват (не съм вярвала, че ще го кажа) на фона на новата спряла вигън идилия.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

Post by Random » Thu Sep 03, 2009 6:42 pm

Най-вероятно няма да ти хареса, ако досега не е. Аз нямам спомен в кой точно момент започнах да го въприемам от "много добър" като "любим" сериал, но беше някъде след средата. Но и преди не ми е лазел по нервите, определено.
Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Fri Sep 04, 2009 12:33 am

Na men purvi sezon mi haresa mnogo (da rechem 8-9/10). Beshe baq svejarski i dostatuchno angajirasht. Vtori obache postepenno se prevurna v iztreshtqla klishirana dramichka, koqto mina vsqkakvi priemlivi granici za kolichestvo vuv vtorata mu polovina. A treti... treti zapochva po vuzmojno nai-umreliq i bezposochen nachin, presushavaiki i poslednata ostanala kapchica entusiazum kum tematikata za men.
Vse pak prochetoh tuk-tame, che 3ti v purvata si polovina e nai-tegavata chast na seriala, a i ne obicham da zarqzvam neshta do nikude, ta zatova popitah (ne teb Silvure, sedni si) dali natatuka ima opraviq.

Chestno kazano podobni seriali kato House, Bones i t.n. mi haresaha dalech poveche, a i imaha dostatuchno akul, za da ne se vzimat prekaleno naseriozno.

User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

Post by Random » Fri Sep 04, 2009 1:25 pm

Аз вече не го помня достатъчно добре, за да коментирам особено стойностно. Започнах да го гледам скоро за втори път, но съм още някъде към края на 1 сезон, а сега нямам време да напредна. Та, като развитие на историята ми е малко мъгляво кое в кой сезон се случва. Спомням си, че май наистина имаше един доста тегав период, но определено не съм си мислил да спирам гледането в нито един момент.

Предполагам, че е въпрос до характер и лични разбирания колко ще му хареса на човек сериалът. Като се махнат настрана очевидното много високо качество на заснемането и актьорската игра, вече зависи колкото ще ти влязат под кожата героите. Да, повечето от тях наистина не бих ги нарекъл много симпатични, но за сметка на това (поне за мен) са наистина сред най-добре пресъздадените изобщо. При мен преди няколко години работеха перфектно. Оттогава доста време изтече, може би сега ще е другояче, но трябва да го изгледам пак за тая цел. Освен това сюреализмът, черният хумор, заснемането и музика на места са тооолкова яки :)
Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Sep 06, 2009 6:13 pm

Хвърлих мръсотията в прането. Оттук нататък ще трия и банвам.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Sep 07, 2009 5:07 pm

Айде почини си една седмица, викам...
And you can't dance with a devil on your back...

kalendarа_ska4a
Misting
Posts: 338
Joined: Mon May 30, 2011 6:26 pm

Re: Six Feet Under

Post by kalendarа_ska4a » Sat Oct 15, 2011 1:35 am

AlDim wrote:Нямам намерение да подклаждам тъпия спам в True Blood темата, та пускам нова за Six Feet Under.

Еми... Към края на 2-ри сезон съм и ми тъпее все повече и повече. Първи сезон се гледаше, но във втория вече е абсурдно колко драма (и то крайно клиширана и елементарна) се лее. То не са брейн демиджи, бебета, руски мафии, тийн депресии, друсани сестри, психически отклонения, то не е чудо. О, разбира се и гейтаците, които остро са преобладаващото население в града, няма как иначе да са толкоз под път и над път. Великият Керъктър Девелъпмънт вече е чисто и просто отегчителен. За мен тоз сериал БИ се получил доста добре, ако не беше тоталния драма оувърлоуд, но в това си състояние е неадекватно претрупан и се взима прекалено насериозно, за да ми държи вниманието. За всеки случай е всичко друго, но не и черна комедия.
В момента го гледам за втори път, тъй като бях спрял на 3ти сезон преди 2 години някъде, но явно ме е издразнело нещо, дори не помня защо го спрях (прочетох на много места, че просто 3ти сезон е най-лошият и следващите два компенсирали предостатъчно). Тъй като тепърва ще почвам точно този 3ти сезон сега, няма как да съм обективен за целия сериал.

Въпреки това, 1ви сезон е ВЕЛИК, 2ри е съвсем малко под качеството на първи (а това с чукането на Бренда е много реалистично и е с цел да ти стане малко противна). Това, че нямате елементарно понятие от пристрастяване и не сте следели бакграунда (взимайки предвид историята с родителите й) е друг въпрос. Да, точно селф-деструктивно поведение може да се очаква от нея, дори ако си гледал само първи сезон > има логика .Разбирам естествено, че това може да не ти се гледа, ама си е напълно реалистично. Не казвам, че това е единственият възможен outcome на човек с такова поведение, за бога, не е нужно да я псувате за това. Да си го предвидил преди да ти се е почнало да ти се гади.

Също, виж http://www.imdb.com/title/tt0248654/ на жанра пише : драма, а не черна комедия.

Amelia, и ти също - не става дума за клишета от типа "I need some space". Бренда цял живот е избягвала дълготрайни връзки, на нея й е трудно сама да се трае, щото целия си живот го е заебала да гледа брат си, да не говорим за родителите. Не се опитвам да споря, че ТРЯБВА да ви хареса, а че напълно логично точно такива реакции да се очакват.

Клеър е възможно най-добрият пример за тийн герой в киното (и телевизията). Бих я дал за пример за адолесцентно поведение в семинар, ако се занимавах с психология. И, всъщност тя нама депресии, явно помниш наизуст реплики (това че майката на Бренда го казва, не значи, че е вярно) Дразни те, щото по принцип пубери дразнят определена група възрастни, simple as that.

"Руските мафии" бяха в 2 епизода, демек wtf?

Гейтаците пък точно са възможно най-неклешираните, които съм виждал досега. Това, че те нервят е заради характера им пак сигурно, главно проблемите на Кийт с агресия.

Относто брейн демиджите, това е може би (пак да) единственото място, където може да видиш брейн демидж, така както е наистина, а не в приказките и да - не е лесно да се трае. На някого да му е хрумнал тука, че на Силвър може би му харесва този сериал, защото може би само той зацепва за какво става дума?? Бе хора, наистина Six Feet Under не претендира да е черна комедия (то си има хумор, ама това си е отделно). Не знам кой ви е излъгал.

Тъй като много често в SFU някоя сериозна тема бива засегната, дори с прост цитат понякога, при което се появява БЕЛИЯ ЕКРАН, и не се resolve-ва, се стига до блокиране/потискане на изблика на емоция/мисъл и това дразни (тоест, пак подчертавам, реалистично > демек, това cе цели да се индуцира у зрителя).

И аз обичам Хаус, но той ми дава друг вид забавление. Хаус много често действа напълно нелогично спрямо себе си (пример - в един епизод беше казал "I never drink" във втори сезон май, и то по НЕГОВИЯ рядко сериозен начин, когато си личи, че говори истината > кво гледам в следващия сезон "I got drunk"; and that's just the scrape of the bottom)

Клишета... Въпросът е КАК са представени, това го прави този сериал велик.

Веганските неща (това пак е въпрос на вкус, и мен ме дразнят веганите). That's not the point. Лиса беше казала, че не би станала готвач на филмов продуцент, защото в лентата се използвал някакъв остатъчен животински продукт (не помня точната реплика сега). И го каза спокойно както се очаква от фанатичен веган. Имам веган приятелка, която не използва пчелен мед, например и се държи точно така.

Както и да е, има да гледам още 3 сезона и и тогава ще се изкажа подробно (да).

PS: Сори, че на моменти не мога да се изкажа добре на български, и аз едвам си ги чета.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sat Oct 15, 2011 1:56 am

Много се радвам за психопрофилите, които ни бяха спретнати на базата на тея мнения. Благодаря, ще живея много по-лек и приятен живот сега след като ми обясни какви групи от хора какви емоции пораждат в мен и защо. Понеже аз самата не мога да се справя с разбирането на тея неща.

Нищила съм този разговор на Скайп с теб и силно ме мързи да повтарям за пореден път аргументите си кво не ми харесва в тоя сериал и защо няма да го пипна дори с десетфутова пръчка до края на дните си. Препрочети си логовете, ако си забравил.

Това за брейн демиджа и Силвър не го разбрах. Сега трябва ли да се чувствам като инфириър майнд, понеже не мога да схвана светът ПРАВИЛНО (т.е. така както Силвър (и ти) го вижда(те)) или трябва да съчувствам на Силвър, понеже е с брейн демидж?
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

kalendarа_ska4a
Misting
Posts: 338
Joined: Mon May 30, 2011 6:26 pm

Post by kalendarа_ska4a » Sat Oct 15, 2011 2:12 am

Ми, не, просто страшно много си защитавам сериала и ми беше интересно какво е писано за него. Направих сърч и гледам, че темата е отворена с неадекватно плюене по сериала (AlDim - руските мафии) и се вкиснах.

Не, не си с по-инфириър майнд, не те карам да го гледаш - просто ми омръзна от това да се дисва тоя сериал без да има защо - едно е да не го харесваш - ама и да се дават безсмислени (аз поне не го виждам, може аз да съм с инфириър майнда, кой знае, но ще си защитавам "живота") доводи (FYI, нямаше, да пиша нищо сигурно за сериала, ако не беше оплют така жестоко; I took it personally).

Може би, защитавам Силвър, защото на никого друг явно не му пука толкова за SFU и това ме юнайтва. Въх, докъде ли може да стигна с простотията, викаш? И пак, не те карам да го гледаш. Чак пък психопортрети не съм правил, просто обясних, че това че не харесваш вегани не е релевантно за качество на продукция с герой веган. [/quote]

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sat Oct 15, 2011 2:18 am

kalendarut_ska4a wrote:Чак пък психопортрети не съм правил, просто обясних, че това че не харесваш вегани не е релевантно за качество на продукция с герой веган.
Релевантно е за това дали ще гледам с кеф дадена продукция или не. В случая нееднократно съм казвала (виж и ХБО полюции темата в Боклука), че сериалът е много качествен, но аз въпреки това няма да го пипна с десетфутова пръчка, понеже ми става скомина от него. Бих се радвала безкрайно, ако при това положение разваления грамофгон, който не спира да ми вие колко качествен, логически консистентен, психологически и социално реалистичен е сериалът, спре да е развален или поне се развали докрай и замлъкне.

На мен пък ми писна от фенбойщина покрая тоя сериал. Кво ще ми отговориш на тва? Двама го плюем, двама го защитавате. Е ли адекватна статистика това на динамиката във фендъма? Не.

Ако тва ти е "животът" дето защитаваш... Go get a life. Srsly.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

kalendarа_ska4a
Misting
Posts: 338
Joined: Mon May 30, 2011 6:26 pm

Post by kalendarа_ska4a » Sat Oct 15, 2011 2:26 am

Хм, преди да гетна лайф, сигурно ще се гътна. Не че това ме радва.

И имах предвид за оценяване на качеството, не дали ще ти е кеф. Демек това, което ти каза:
че сериалът е много качествен, но аз въпреки това няма да го пипна с десетфутова пръчка, понеже ми става скомина от него

kalendarа_ska4a
Misting
Posts: 338
Joined: Mon May 30, 2011 6:26 pm

Post by kalendarа_ska4a » Mon Oct 17, 2011 12:37 am

Тъкмо свърших 8ми епизон на трети сезон (общо 13 са). Няма никакъв спад в качеството, даже по-скоро ако е имало малко, и то съвсем малко ескцесивна драма (под това имам предвид реплики от рода "Don't you dare throw that ring at me. It's suck a fucking cliche, I'm gonna barf") беше последната 1/3та на втори сезон. И дори тази реплика пасва с характера на Бренда; просто ме беше издразнила. Все пак, обикновено тя вади най-добрите реплики, най-сложно развитият герой е. Понякога ти се ще да я ебеш, друг път да я сриташ, да я прегърнеш, а понякога те е страх, че те маже. You just fuckin' wanna rip her and suck out her marrow.

В 3ти сезон се усеща небалансираното понякога screen time на героите в сравнение с първите 2 сезона, ама в момента просто съм педантичен :D

Този сериал е просто велик. Напомня на In Treatment по качеството на диалога (даже по-добри), но за разлика от него не е заключен само в един мрачен кабинет и не е форсиран на зрителя.

Бях забравил Артър (носи нужна доза свежест и доза хумор). Амелия, помниш ли докъде беше стигнала преди да го спреш? Просто, тая част щеше да ти допадне, според мен. Скоро май се почваха пробемите на Ванеса с алпразолам или лоразепам (все едно); може и затова да съм го спрял преди 2 години.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Mon Oct 17, 2011 6:40 pm

Не помня нито Артър, нито Ванеса кои бяха. Гледала съм до 2ри епизод на трети сезон.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests