Анимания - брой 4

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Анимания - брой 4

Post by Roland » Thu Aug 27, 2009 11:50 pm

Image


Четвърти брой иде с шеметна скорост и в него ви очакват доста интересни неща. На първо място списанието вече е 68 страници! Освен това в него има цели три нови рубрики - Писма, Манга ревюта и Азиатско кино. Екипът ни също се поразширява, но това ще видите и сами, когато се появим на пазара. В брой 4 също така започват да излизат картите ни за игра, а именно 2-ки и 3-ки.


Списанието ще излезе около 10-ти септември.


Съдържание:

Писма

Победителят от конкурса за фенфик на Анимания

Манга 101

Аниме новини

Какво гледа Япония - Umineko no Naku Koro Ni, Tokyo Magnitude 8.0, Needless

Feature - Cowboy Bebop

Ревю - Vampire Hunter D: Bloodlust

Ревю - Kuroshitsuji

Ревю - Hajime no Ippo

Манга ревю - 07-Ghost

Профил - Sunrise, Part II

Welcome to Japan - Моето суши и други животни

Отаку култура - Анивенчър 2009

Азиатско кино - Survive Style 5+

Japanese Games - Loco Roco, MadWorld

Anime Versus - Real Robot VS Super Robot

Crossover - Samurai Jack, Гадни Копилета, The Strain, Firefly





Плакати
- Този път ситуацията с плакатите е малко по-интересна. Голям плакат няма да има, но ние имаме три предложения за плакати. На вас ще оставим да изберете кои две от тях да видите в броя. Имате време до четвъртък, трети септември (03.09), да кажете кои са фаворитите ви. Просто напишете някъде из поста си цифрите на съответните плакати и двата, получили най-много гласове, ще влязат в списанието. Ето ги и предложенията:


01:

Image


02:

Image


03:

Image


Темата е отворена за коментари. Всякакви възхвали и критики са добре дошли, особено второто. Няма как да станем по-добри, ако не разберем къде сме се издънили ;)
Last edited by Roland on Sun Sep 27, 2009 5:10 pm, edited 1 time in total.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Fri Aug 28, 2009 8:56 am

1 & 3 за плакат :) 2 - на голям в следващия брой.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Aug 28, 2009 9:53 am

номер 2 с пъти по стилен от останалите и ако го сложите ще е първия постер от аниме който бих си сложил някъде.

User avatar
herairness
Jaghut Tyrant
Posts: 1983
Joined: Tue Oct 04, 2005 10:43 am
Location: varna

Post by herairness » Fri Aug 28, 2009 10:13 am

Определено съм съгласна с Армагедона - 2 заслужава да е голям!
Image

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Fri Aug 28, 2009 12:23 pm

Както каза Радо- две е най-стилният.
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Fri Aug 28, 2009 6:24 pm

RRSunknown wrote:номер 2 с пъти по стилен от останалите и ако го сложите ще е първия постер от аниме който бих си сложил някъде.
Подписвам се под това. :)
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

thorn
Sorcerer
Posts: 488
Joined: Wed Aug 24, 2005 10:45 am

Post by thorn » Fri Aug 28, 2009 6:39 pm

Супер, най-накрая манга ревюта :D

Третият плакат – омг :lol: :lol: :lol: Иначе наистина вторият е най-добър.

User avatar
METO
Smallfolk
Posts: 9
Joined: Wed May 13, 2009 8:47 pm

Post by METO » Mon Aug 31, 2009 8:55 pm

Две ? Да две! :) Иначе броят се очертава като най - сполучливия досега :thumbsup: при все ,че в предния имаше "Гиас" и списанието като цяло върви към по - добро (teh usual) :wink:

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Sep 13, 2009 8:46 pm

Във вторник трябва да го има списанието из цялата страна. За по-сигурно го търсете следобед или в сряда!
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Mon Sep 14, 2009 8:13 pm

Дано донесат и в офиса 1-2 утре, че го нямам и аз сглобен със сичко. :?
:ninja:

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Sep 15, 2009 2:19 pm

8 часа сутринта беше на линия в Габрово .
Има някакви карти вътре :shock: ? за които бях забравил.
Довечера ще коментирам по-подробно.
Ще коментирам и миналия брой който нещо не допадна колкото първите два но се надявам че четвъртия ще доста по качествен (ако не за друго факта че присъства представяне на Каубоя + плакат ми е достатъчен) (А и тези епизоди на Фулметала сa пъти по-качествени от четирите от трети брой)

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Tue Sep 15, 2009 7:25 pm

От утре ше се мерне и в магазина на Артлайн баш ;)
:ninja:

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Sep 16, 2009 11:05 am

Обещания коментар (все пак трябва да има и критика).
Първо пак ще помрънкам за ДВД-то - ОК разбрахме че това ще е крайния вариант който сте избрали (предполагам за сигурност против механична повреда ) но това не значи че е почнало да ми харесва - при мене специално сякаш хартията вътре е била по -голяма от кутията и мо стои някак намачкано. Самата хартия е долнопробна отвсякъде а това че вътре кутийката е празна не помага. Първия вариант категорично имаше по- представителен вид а смятам за че представителния вид е важен защото ако ще стои на някоя лавица да се вижда трябва да се вижда нещо качествено - ако пък ще стои завряно в някой кашон все ми е тая дали ще има кутийка или ще е е в найлонче.
Самото списание най-накрая се сдобива с корица с която да вървя по пътя без да я крия :) Също забелязвам че сега наистина има тежест и вид на списание а не на рекламна диплянка.
Има карти което е добре - аз обичам да събирам такива бонусчета за сувенири.
Сега за съдържанието - най-важното.
1. Новините не ги чета, така че няма да коментирам.
2. Фенфика е добра идея - надявам се само да подбирате качествени.
3. За Bebop отначало Роланд просто си е копирал статията от GW но после за щастие се различават.
4.Vampire Hunter D съм го чел в последния брой на GW ама карай - тук е си е друго на хартия.
5. За Японските храни - вече се чудех какво ще измисли Моридин ама този път пак успя да ме зарадва. Може да ви е странно но заради представянето на анимето на броя и заради пътеписите от Япония си купувам списанието главно- другото ми е бонусче.
Пускам си заявка за някои от следващите пътеписи да има материал за манията наречена Сумо :)
Представянето на студиото си има обичайната образователна стойност за лаиците като мен.
Версуса ми беше безмислен - роботски истории никога не са ме вълнували.
Включването на Снейк и Дууми като автори само прави списанието по малко отаку и повече "от всичко по малко".
Продължавам да не виждам смисъла от Кросовъро които нямат никава връзка с анимето макар и материалите сами по себе си да са качествени. Почнахте да ги увеличавате прекалено много .
За игрите някакви странни избори сте сложили - вярно в Япония са произведени но в никакъв случай не са японски стил. При наличие на игри като Оками и Файнъл Фентъзи не знам за чии слагате по-западни игри като Madhouse само защото Снейка има готова статия за нея.
Плаката не знам защо си представях че ще е големия формат.

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Wed Sep 16, 2009 12:04 pm

Взех си го броя. В по-голямата ми част мнението ми се покрива с това на RSS, та да отбележа различното.

Поздравления на Амелия както за манга въведението, така и за страхотната статия за Hajime no Ippo, много вдъхновяващо е писала и още малко и ще се навия да го гледам, при все че изобщо не ме вълнуват такъв тип анимета. И е доста над допустимия ми брой серии за сериал.

Азиатско кино не гледам, но рубриката за такова ми се вижда като удачно включване.

PS - за плаката не че ми трябва, и не че не съм го казвал, но намирам настоящия такъв (малък, като страница от списанието и на същата хартия) за безмислен. Ако толкова държите да има плакат, не е ли по добре да не е във всеки брой, но да е качествен и А3 и да не е част от списанието?

User avatar
Corwin
Archmage
Posts: 2002
Joined: Fri Mar 26, 2004 3:41 pm
Location: Land of Supidity

Post by Corwin » Thu Sep 17, 2009 12:40 pm

Лискооооооо
I like rusty spoons....
I like to touch them...
It's almost orgasmic...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests