Batman: Arkham Asylum

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Wed Jan 06, 2010 7:45 pm

Въй! Не знаех, че Люк Скайуокър озвучава Жокера! Боже колко е велик! :shock:

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sat Apr 03, 2010 5:55 pm

Понеже днес се сдобих с Батмана в крайна сметка пускам един линк за култовото ревю на Yahtzee за играта, има и доста яки размисли за Батман по принцип:

http://www.escapistmagazine.com/videos/ ... ham-Asylum

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue Apr 20, 2010 5:39 pm

Малко информация за двойката:

http://forplay.bg/index.php/forplay_sit ... go-mrachen

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue Aug 09, 2011 2:24 pm

Загрявайки за продължението си минах Arkham Asylum на PS3 на Hard - беше доста яко и като цяло имаше няколко места, на които попреиграх доста. Имах огромна амбиция на тази игра да направя Платинум трофей, но challenges са просто отвратително трудни на моменти и честно не ми се хабят някакви ДНИ за рандъм пиксел. Иначе поне въпросният изглежда постижим без да трябва да минаваш играта пак както е в доста други заглавия.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Thu Aug 11, 2011 7:09 pm

Бързият платинум:)

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu Aug 11, 2011 9:13 pm

Горе долу колко отнема като време едно превъртане нормално че си я намерих за 15 лева и мисля да я изиграя най- сетне?

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Fri Aug 12, 2011 4:36 am

Около 12тина часа с умерено събиране на гатанките:) За платинума - комбат чаленджите бяха убер болката, другото е песен. Играта както и преди съм казвал е абсолютно задължителна, а за комикс гийкове/фенове на Батман е омфг душевната чекия :wink:

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Sep 07, 2012 4:24 pm

Току що я завърших и събрах всички ридълс след превъртането (само две ми оставаха така или иначе преди финалния бос ).
Най-яката игра която съм играл от години насам - за пореден път ми се случва да пренебрегна тотално игра която притежавам от години и към която съм бил крайно скептичен предварително и съм я изоставял след поцъкване от два часа които не са ме впечатлили с нищо, и после играта се окаже една от любимите ми евър.От маса време не ми се е случвано да кисна по нощите и да сънувам игра и да не ми се иска да спирам да си почивам или да ми омръзва.
Най-много ме впечатли как всички елементи са напаснати и интегрирани един в друг - експлорниг, битки и сталкване не са някакви разделени части и преливат едно в друго. Гаджетите на Батман се използват в най-ралични ситуации а не са ограничени само за едно нещо. По всяко време може да се върнеш в посетена зона или да кривнеш от сюжета и да експлорваш - сам си определяш пейсинга. Нищо не те задължават. И играта постоянно се развива - лошите поумняват, почват да събират оръжия, идват в различни варианти искащи различна тактика, сталкването се затруднява от сигналните нашийници и минираните гаргойли - от друга страна и самия Батман си увеличава арсенала от гаджети и ъпгрейди позволяващи му да цака противниците по нови, неизползвани в началото начини. Битката е простичка на пръв поглед, но с бътън машинг далеч не се стига - иска се тайминг, стратегия, ползване на различните комбинации и гаджети за да градиш комбота. Креативност - това е ключовата дума. А креативноста се възнаграждава защото дава повече експириънс който от своя страна играе роля на аптечка тъй като е единствения начин да си заредиш живота и отключва ъпгрейди които са 20 на брой, и можеш в какъвто искаш ред да ги отключваш което от своя страна си има предимства и недостатъци. Чак на края на играта и то със сериозно събиране на загадките и секретите (които също дават експириънс) отключих всички ъпгрейди.
Другото което ме кефи е че макар да се налага да минаваш едни дворове (които се явяват откритите пространства в играта) по няколко пъти няма никаква скука защото всеки път условията са различни и то не по лесния начин - със респаунващи се тълпи за бой, а промяна на самото ниво, стратегическо разполагане всеки път на различни нови противници които обаче са само по няколко - колкото да ти намерят занимание без да те отегчават с безкрайно циклене. И като стана дума за противници - много ме кефи като ги подслушвам да си говорят - отначало са някакви отворковци само да им паднеш, като елиминираш един-двата и постепено спичат, почнат да се панират и да псуват Жокера и сами себе си.

Единственото което ме издразни бяха безидейните бос битки които или бяха просто някъкъв енкаунтър без същинска битка или рециклираха една и съща механика.

Графиката ми се беше все тая - дори на PS2 графика играта пак бих я играл със също толкова кеф, още повече че доста от времето се играе в детектив моуд който не е нищо особено като ефекти.

Не ми се мисли Arkham City как ще ми влезе благо, ще си дам обаче малка почивка преди да я почна за да не се получи ефекта на прегарянето.

P.S. Изтеглих си пълната колекция на Батман - анимираните серии и ги подпуках
Last edited by RRSunknown on Fri Sep 07, 2012 4:30 pm, edited 1 time in total.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Fri Sep 07, 2012 4:29 pm

Arkham city е по слаба.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Sep 07, 2012 4:42 pm

Ако не са сменили кардинално механиката не виждам как може да е по-слаба.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Fri Sep 07, 2012 8:04 pm

Има как, има. Даже си има свой собствен "ME3" ендинг, пълен с логика. :wink:

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Sep 07, 2012 8:10 pm

Честно казано дори изобщо да няма ендинг и какъвто и да е сюжет играта не губи нито печели нищо - все едно да търсиш сюжет в анимираните серии. Аз в Аркама така и не разбрах за какво се борят...., пък и никой от персонажите нищо не ми говореше преди играта освен Жокера и Плашилото.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Fri Sep 07, 2012 8:15 pm

RRSunknown wrote:Честно казано дори изобщо да няма ендинг и какъвто и да е сюжет играта не губи нито печели нищо - все едно да търсиш сюжет в анимираните серии.
Ами не е баш така. 1-цата не блести с невероятен сюжет, но всичко е добре структурирано, персонажите са яки и много на място, всичко е напаснато адски добре. Arkham City му липсват точно описаните неща. Якият геймплей си е на лице, даже има някои готини допълни докосвания, които го правят още по-добър, но само до там. Изиграх я до края, но зорлян и свърши ужасно facepalmingly малоумно.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Sep 07, 2012 8:16 pm

Е ще видим, засега мисля с чалинджите на Аркама да се занимая макар че нещо не ми се удават много.(така и не успях да направя перфектно комбо а най-много до 20-тина съм докарвал поредицата) Като му дойде времето на ситито ще коментирам тогава. (а времето ще дойде като имам свободно време за дълга игра 8-) ) Чудех се дали не почна нова игра на хард, но усещам че ще ме домързи да събирам отново всички гатанки и секрети.
Изтеглих и някакви безплатни DLC-та които добавят пет нови чалиндж карти - има с какво да си чеша крастата, дори и след кампанията.

Ако има нещо което ме подразни беше че доста време загубих в търсене на гатанки които нямаше как да взема защото нямах нужната екипировка и пътя беше препречен и циклех безмислено.
Last edited by RRSunknown on Fri Sep 07, 2012 8:25 pm, edited 1 time in total.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Fri Sep 07, 2012 8:25 pm

На мен и двете ми се сториха доста лесни на последната трудност, не знам как ти е интересно на нормал. Комботата се правят лесно, само веднъж да му хванеш цаката, реално можеш да връткаш удари на огромни разстояния едновременно избягвайки голяма група и продължавайки комбото. Ще му свикнеш.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests