Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Amelia » Sun Dec 03, 2017 9:28 pm

Ами надеждата е, че това ще дискредитира яко републиканците в очите на собствения им електорат и ще доведе до по-адекватни избори завбъдеще. Доколко това ще стане - не знам. Мисля, че в момента демократите са се хванали за това като удавници за сламка и за пореден път си живеят в паралелната реалност, в която нацията, която избра Тръмп не живее.

Но ако с това разследване успеят да намерят доказателства за корупция и да разкарат тоя клоун от власт, дори с цената на овластяването на Пенс, поне правителствената им система може да почне някви оздравителни процеси, щото тоя хаос, който е в момента e unsustainable и вероятно ще доведе до много страшни неща в не особено далечно бъдеще.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Demandred » Sun Dec 03, 2017 9:32 pm

Moridin wrote:
Sun Dec 03, 2017 9:22 pm
Ако осъдят част от републиканците в high treason, супер. Просто не го виждам как да се случи, тъй като наистина каквато и намеса да има русия в американските избори, пак минава през тъпотията на избирателя да вярва на руска пропаганда :)
В цялата история има по-малко от 30 човека, които са били официално обвинени (не осъдени) в treason. Последният случай е през 1952 г.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by The Dragon » Sun Dec 03, 2017 10:00 pm

Treason е тест за интелигентност. Ако някой смята че има шанс Тръмп да го осъдят за това - се е провалил на теста.

Treason against the United States, shall consist only in levying War against them, or in adhering to their Enemies, giving them Aid and Comfort. No Person shall be convicted of Treason unless on the Testimony of two Witnesses to the same overt Act, or on Confession in open Court.

Ето го. В конституцията. Никой не е водил война срещу САЩ от върхушката около Тръмп, и Русия по никакъв начин не е обявена за вражеска държава от Конгреса.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Roland » Mon Dec 04, 2017 12:17 am

Няма шанс Тръмп да падне, а Пенс да остане. Той вече публично си е противоречил за контакти с Русия по време на кампанията. Тука не е въпросът каква вина може да се докаже на Путин и ко, а в каква степен могат да бъдат хванати Тръмп и върхушката му в лъжи към прокуратурата и obstruction of justice.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Roland » Tue Dec 05, 2017 5:35 pm

Ето още по въпроса кое е престъпление и кое не е:

https://twitter.com/sethabramson/status ... 3448245248
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Matrim » Tue Dec 05, 2017 6:46 pm

И как точно се очаква да докажат какви намерения е имал Тръмп когато е преговарял с руснаците? Нищо чудно, че никой никога не е осъден по този закон. :)
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Roland » Tue Dec 05, 2017 7:17 pm

Ъм, фактът, че е преговарял изпбщо, вече е нарушение на закона.

Страничен въпрос - защо ти е толкова важно Тръмп да е невинен?
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Matrim » Tue Dec 05, 2017 8:23 pm

Roland wrote:
Tue Dec 05, 2017 7:17 pm
Ъм, фактът, че е преговарял изпбщо, вече е нарушение на закона.

Страничен въпрос - защо ти е толкова важно Тръмп да е невинен?
Ъм, не, престъпление ако преговаряш с намерение да влияеш на чуждо правителство по отношение на някакви негови спорове със САЩ. Какво правим ако Тръмп каже, че е преговарял за нещо друго или, че са си говорили за времето в Република Коми? Чакаме братушките да пуснат видеозапис, в който в прав текст казва "пичове, ако помогнете да ме изберат ще направя това, това и това"?

Не знам защо реши, че ми е важно да е невинен. Даже ще се радвам да го осъдят за нещо, ако не за друго, за да му гледам сеира. Просто ме съмнява този закон да свърши работа
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Roland » Tue Dec 05, 2017 9:31 pm

1. Това за какво са говорили вече е потвърдено от други хора, хванати от разследването.

2. Фактът, че Мюлер - който до момента е безупречен в криенето на подробности от разследването - е допуснал тази информация да стане публична, означава, че този закон не е най-големият им коз.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Litz » Thu Dec 07, 2017 9:14 am

http://politi.co/2ABWkMS

Демократите, партията на хората, гласуваха против импийчването на Тръмп. А защо жена с куп заболявания от рода на паркинсон и тн като Пелози води активна политическа кариера вместо да е в старчески дом, не знам..

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Marfa » Thu Dec 07, 2017 11:29 am

А па Тръмп ливна бензин в близкоизточния пожарец с решението си да признае Йерусалим за столица. Подозирам, че ни чакат още по-интересни времена.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Litz » Thu Dec 07, 2017 2:02 pm

Sexual assault скандал с Franken. Oh the irony. Не знам как в бъдеще демократите ще имат очите да пробутват наратива как само републиканците видиш ли са изнасилващи лайна, при положение че самите те са същите. :lol:

Тия имам чувството че искат да се самозатрият.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Demandred » Thu Dec 07, 2017 2:52 pm

Това с Franken е пълна пародия. Нулеви доказателства освен някакви снимка, на която очевидно се бъзика, и обвиненията са от рода на "X accused Franken of touching her clothed buttocks while the two posed for a photo" преди не знам си колко години. Това ако им е моралният стандарт не трябва да остане нито едни човек в целия Сенат. Най-малкото трябва първо да има сериозно разследване колко истина има в тези обвинения, иначе от противниковата партия могат да съсипят цялата кариера на всеки сенатор просто като платят на 3-4 жени да го обвинят в подобни неща.

И що за идиотщина е това да ти е приоритета, при положение че всеки член на Сената се възползва от съвсем откровена корупция под формата примерно на fundraising events, където всеки трябва да кихне 10 бона да присъства, Super PACs, и какво още не. Да не говорим за речите, които изнасят за огромни суми пред представители на Уолстрийт и други големи компании...
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Roland » Thu Dec 07, 2017 5:37 pm

Litz wrote:
Thu Dec 07, 2017 2:02 pm
Sexual assault скандал с Franken. Oh the irony. Не знам как в бъдеще демократите ще имат очите да пробутват наратива как само републиканците видиш ли са изнасилващи лайна, при положение че самите те са същите. :lol:

Тия имам чувството че искат да се самозатрият.
1. Ако искаш да демонстрираш морално превъзходство, трябва да си готов да си безмилостен към своите хора.

2. Само откровен идиот може да твърди, че Франкен с дебилното му поведение към една жена и Мур, с над двадесетте обвинения в педофилия са “същите”.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by The Dragon » Thu Dec 07, 2017 5:43 pm

Roland wrote:
Thu Dec 07, 2017 5:37 pm
Litz wrote:
Thu Dec 07, 2017 2:02 pm
Sexual assault скандал с Franken. Oh the irony. Не знам как в бъдеще демократите ще имат очите да пробутват наратива как само републиканците видиш ли са изнасилващи лайна, при положение че самите те са същите. :lol:

Тия имам чувството че искат да се самозатрият.
1. Ако искаш да демонстрираш морално превъзходство, трябва да си готов да си безмилостен към своите хора.

2. Само откровен идиот може да твърди, че Франкен с дебилното му поведение към една жена и Мур, с над двадесетте обвинения в педофилия са “същите”.
8 жени вече за франкен ... но да съгласен съм с теб. It is not the same. И дори не съм сигурен че е offence за скандал, камо ли за оставка за франкен
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 23 guests