Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderators: Yan, Xellos, Roland, Moridin, Morwen, Marfa

Amelia
Moderator

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Amelia » Thu Aug 15, 2019 10:20 pm

coldie wrote:
Thu Aug 15, 2019 9:21 pm
Amelia wrote:
Tue Aug 13, 2019 3:09 am
Очаквам от @coldie , дето е учил "науката" логика, да ми представи логически аргументи, които да подкрепят това, че видеоигрите са причината за масовите престрелки в САЩ.
Аз не твърдя, че видеоигрите са причината, а целият ентъртеймънт. И не само в САЩ. В САЩ е по-отчетливо, заради законите за притежание на оръжие. А и други фактори, но тези на прима виста. Това е интуитивна логика. А сухо логично вероятно мога да ти го докажа, ако се заровя в сухите книги по логика. Там си има определени правила, които се калкулират на принципа на математиката. Има константи, променливи, и по-скоро променливи.
Благодаря за предложението, но към момента предпочитам да изглеждам глупав, отколкото отново да се занимавам с науката или "науката" Логика. Там са едни кръгове, едни формули, едни затормозяващи мозъка простотии с които в крайна сметка на хартия може и да докажеш нещо, но реално нищо не доказваш.
Очаквам от @coldie да използва истинска логика (а не квото там значи "интуитивна логика"), след като ни обвинява в това, че не разбираме от логика, за да докаже връзка между целият ентертейнмънт и масовите престрелки в САЩ. А ако на @coldie не му се иска да си затормозява мозъка с там някакви логически кръгове, формули и простотии, призовавам @coldie да шът-дъ-фък-ъп-не по темата, докато не сдобие нещо смислено за казване по нея.
My Anime List , My Manga List

Kakashi: I'll leave my body to you, Sakura.

coldie
Jaghut Tyrant

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by coldie » Fri Aug 16, 2019 5:27 pm

То вече се налага такъв термин - интуитивна логика. Нещо, което аз го говоря от години. Дори е възможно в бъдеще да стане клон от науката или ненауката Логика.
Иначе формалната Логика работи на метода на изключването.
Много не ми се обяснява, но е свързано с това (което също не е доказано) за двете полукълба на човешкия мозък.
I`m addicted to the truth, it`s a dangerous love affair.
94.34 Out of the limits.
kpzstudio dot com