Брандън Сандерсън

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Брандън Сандерсън

Post by Martix » Tue Apr 04, 2023 11:52 pm

Много сте претенциозни пък, Сандо е нахвърлил някакво бързо damage control есе, не се цели в пулицър. Досега избягвах controversy-то, щото интернет драма ми е под интелектуалното ниво, но след като прочетох този блогпост затъпях рязко и ми стана интересно та прочетох оригиналната статия на Wired, голяма е тъпня. Направо не знам защо се вдига толкова шум. Фентъзи финовете направо умират от скука, никой не се е out-вал като секретно нази от години, и се чудят как да си направят весело.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Брандън Сандерсън

Post by tigermaster » Wed Apr 05, 2023 12:55 am

Статията в "Wired" е абсолютна глупост, която даже не можах да дочета до край, обаче не знам Сандерсън какво толкова се засяга. За абсолютно всеки известен с каквото и да било се намират хора, които да го плюят.
Като е най-популярният жив фентъзи автор на света, няма какво да се обяснява. Да си мълчи, да си седи на трона, да си пише книгите и да си събира парите - и толкова. Друго не му трябва нито на него, нито на феновете му.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Брандън Сандерсън

Post by трубадур » Wed Apr 05, 2023 11:52 am

Аз дори не знаех, че има някаква статия, дето го е критнала толкова могъщо. :lol:
Статията е отвъд малоумна наистина, ама квото тайгъра вика.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Re: Брандън Сандерсън

Post by RRSunknown » Wed Apr 05, 2023 10:49 pm

Това за "мълчи и работи" ми прозвуча като за някъкъв РОБот.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Брандън Сандерсън

Post by tigermaster » Thu Apr 06, 2023 3:24 am

Решението си е негово, в крайна сметка. Аз пак ще го кажа - не виждам причина да се засяга. Само дето това в момента ми мяза на демонстрация на ефекта на Стрейзънд. Не бях чел "Wired" от години, бях забравил изобщо за съществуването на тая страница и дори не знаех, че има статия там, допреди да видя отговорите й и от фенове, и от самия Сандерсън. За какво му е да й носи внимание? Самият автор на тъпата статия казва, че за времето, за което я е написал, Сандерсън е написал две пълнометражни книги. Съответно няма какво Сандерсън да му се засяга - делата му говорят достатъчно, и за превъзходството му, и за всичкото.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Re: Брандън Сандерсън

Post by RRSunknown » Thu Apr 06, 2023 10:54 am

Човек е , не виждам проблем в това, че си позволил някакви емоции пък и дори да не се харесват или споделят от читателите. За какво се засяга автора си решава той. Дори и да не е преценил някакви последствия - проблема си е негов.

Единствено коментирам защото лично мен ме дразни отношение тип "Shut up and work" срещу всякакви видове създатели, писатели и т.н.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Брандън Сандерсън

Post by трубадур » Thu Apr 06, 2023 1:31 pm

Аз не виждам някой тука да споделя това мислене. Повече е, ако ще се репчиш поне го извади големия и го удари у масата по начин, дето копче не може да ти се каже. Той сандьо тука омекна като цвичка с това си включване.

А при положение, че е писател с резултати, които не само удрят у масата, ами я чупят барабар с дюшемето под нея, този му блог пост е просто излагация. И както викаш, негова работа си е, не е преценил каква ще е реакцията, макар че всеки с акъл би му казал, че тоя манталитет на ощипана госпожица нема да върже.

За такива като мен цялата ситуация е отвъд смешна и лесно можеше да бъде пренебрегната. А сега зарад чичо брендън мани, че си причиних излиянията му, ами и проверих оригиналната статия и кринджът достигна бая високи нива. Мартин го бива далеч повече с блогването.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Брандън Сандерсън

Post by penzata » Thu Apr 06, 2023 4:09 pm

трубадур wrote:
Thu Apr 06, 2023 1:31 pm
Аз не виждам някой тука да споделя това мислене. Повече е, ако ще се репчиш поне го извади големия и го удари у масата по начин, дето копче не може да ти се каже. Той сандьо тука омекна като цвичка с това си включване.

А при положение, че е писател с резултати, които не само удрят у масата, ами я чупят барабар с дюшемето под нея, този му блог пост е просто излагация. И както викаш, негова работа си е, не е преценил каква ще е реакцията, макар че всеки с акъл би му казал, че тоя манталитет на ощипана госпожица нема да върже.

За такива като мен цялата ситуация е отвъд смешна и лесно можеше да бъде пренебрегната. А сега зарад чичо брендън мани, че си причиних излиянията му, ами и проверих оригиналната статия и кринджът достигна бая високи нива. Мартин го бива далеч повече с блогването.
топ пост! :mrgreen:
The hardest battles are fought in the mind.

Shamajotsi
Sorcerer
Posts: 427
Joined: Sat Dec 30, 2006 9:01 pm

Re: Брандън Сандерсън

Post by Shamajotsi » Sat Apr 08, 2023 1:45 pm

Прочетох писанието на Брандо Сандо. Прочетох и отзивите от няколко съба в редит (непосветени конкретно на него или неговите писания) и повечето хора, дори да не са съгласни със самоопределението му, че правел добра проза, не намират проблем с "Outside". Тъй че съм малко объркан като чета тук какво трябвало и не трябвало да прави човекът. Чувствал нужда да си излее тези мисли, сторил го, животът продължава. От този форум в началото останах с впечатлението, че едва ли не тръгнали да го кенсълват.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests