Inglorious Basterds

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Oct 09, 2009 8:39 pm

That's kinda enough, don't you think?

Никой не е длъжен да харесва нищо и всеки има право на собственото си мнение, колкото и да е говняно. Са това не е спор за обективни неща, а за субективни усещания, така че от него няма НИКАКЪВ смисъл. И аз съм гледала тарантиновите неща повече от веднъж, обожавам го, знам му стила, не ми попречи по абсолютно никакъв начин да се накефя максимално на филма. Не гледам Тарантино заради сюжетните обрати ениуей, щото в лентите му има толкова много други неща за харесване. Тук конкретно имаше И обрати, които ме изненадаха - са тва накрая не знаех, че ще стане така. Историята учи друго, нали.
Плз, концентрирайте си хапането в една тема, по възможност такава, която не следя - в кинофорума има малко топици, които ме интересуват и този е от тях. В Тру Блъд бяхте по-интересни и актуални и двамата, сега това вече се изтърка.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Fri Oct 09, 2009 10:17 pm

Абе на мен ми седи адски обективно да се пробваш да си размърдаш мозъка като разполагаш с няколко прости факта. Тарантино. Евреи. Преподписване на договор със студио. Спагети уестърн. В смисъл...идеята, че Копилетата могат да бъдат окачествени като...'непредвидим' филм малко ми звучи кат мнение, че човек не знае за какво може да иде реч в песен на Еминем. But I guess, boys will be boys. :roll:
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sat Oct 10, 2009 12:03 am

Е някои от нас не се вълнуваме от рандъм бекграунд преди да видим филма бе душо, та нека си запазим правото да се изненадваме и кефим на съспенса :)
This is it. Ground zero.

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Sat Oct 10, 2009 12:08 am

ако не познаваш Тарантино ще ти е непридвидим - мисля няма нужда да спорим за това нали? :)

и никой не го охарактеризира целия филм като "непридвидим", просто си казаха, че някои моменти са ги изненадали и тва е. Мнението на Рол - сори Рол, ама и на мен суперелитарно и дразнещо ми прозвуча. Уважавам мнението ти, но когато не го приемаме - уважавай и ти нашето.
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sat Oct 10, 2009 12:14 am

Добре, Коце, страхотно си написал втората част на мнението си и се радвам, че гласът ми не е такъв в пустиня както обикновено:)

Само че имам една забележка по това:
ако не познаваш Тарантино ще ти е непридвидим - мисля няма нужда да спорим за това нали? Smile
Изгледал съм всичко на Тарантино по два и повече пъти, единствено Джаки браун съм го гледал веднъж. Смея да твърдя, че имам що-годе доста прилична кино-култура. И въпреки това финалът и например сцената в бара ме изненадаха като сюжетни развръзки.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Oct 10, 2009 12:53 am

Добре, аз много уважавам мненията ви и намирам определени моменти от тях за изключително стойностни. Особено ми харесва как са написани постовете ви и ми се струват едновременно информативни, но и умерени, написани с вкус и издържани стилистически.

Now if we cut the fucking crap, ще забележим, че аз на никого на никакъв не съм се правил. Казах, че за мен филмът беше предвидим от-до и не ме изненада с нищо. Кефих му се на остроумията, но дотам. Това е факт. На какво се дължи, не зная, но е факт. Емо може да ви потвърди, че му го казах още като излизахме от салона, а не е като пред него да имам нужда да се правя на велик и да си придавам тежест.

Ако това мнение за вас е снобско, проблемът е във вашия телевизор. Ако подтиква някого да ми прави психо-анализи, това е пък проблем на възпитанието му и повод за излишни караници, че да може после Амелия да дойде и от могъщия си морален пиедесетал да обяви как всички сме идиоти и й е писнало от нас. Вие преценете коя част от описаната ситуация можеше да си спестим.

Толкова от мен.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sat Oct 10, 2009 1:56 am

Добре, на фона на иначе доста нормалния ти и окей пост защо трябваше да го изцепиш това за възпитанието? Умишлено няма да продължа да се джафкам и сега изтрих нещо, което бях написал.

User avatar
Dreamfall
Merchant
Posts: 79
Joined: Sat Aug 01, 2009 7:24 pm
Contact:

Post by Dreamfall » Sat Oct 10, 2009 2:31 am

Тази вечер аз ходих да го гледам на кино за четвърти път. Напълно небрежно. И май не съм се отказал от идеята да отида и за пети..
- But! Now. And this is remarkable. If I change to eight tonal clusters -- [strums violin] Voila. They fly in counter-clockwise, synchronized, concentric circles as though a regimented flock. Watson, this is exceptional. I, using musical theory, have created order out of Chaos.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sat Oct 10, 2009 5:11 am

Нека кажа все пак от извисената си морална позиция, че оня отговор за импотентния сарказъм на доста по-умереното мнение на Никола беше твърде груб, излишен и втф. Знам че се карате и в други теми и настървеността идва оттам, но тук наистина прекали. Без да искам да ставам адвокат на дяв... ъъъ адвоката, в този конкретно случай Никола се държа по на положение. :roll:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Oct 10, 2009 5:20 am

Слава богу никой "конкретен случай" не е изолиран от цялото и всичко е взаимосвързано, та съвестта ми ще ми позволи да поспя поне малко тази нощ. Разбира се, винаги оценявам мнението на високата морална позиция. В крайна сметка кой друг би могъл да определи кога имаш право да се държиш непровокирано като прост груб гъз и кога го нямаш?

Кажете, ако ни е интересно да продължаваме тази вълнуваща дискусия, за да отворя нова тема и да преместя постовете. Това в случай, че на някого още му се говори за филма де...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sat Oct 10, 2009 5:58 am

Куме, действително по-горе се държа кат изпаднал тролец. Не подхожда нито на администратор, нито на човек с акъл колкото твоя. За разлика от теб Колето беше съвсем умерен, с нищо не провокира екстремната ти реакция и в резултат мога да ти кажа, че доста здраво те наоуни без да се усетиш. И аз съм изтрещявал по чужбините и съм хейтил без повод, просто щот не съм на кеф, но това не е оправдание все пак.
В крайна сметка кой друг би могъл да определи кога имаш право да се държиш непровокирано като прост груб гъз и кога го нямаш?
Ми в правилата на форума ти го има някак си...

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sat Oct 10, 2009 10:34 am

DECIDE THIS WITH A FUCKIN BAT LIKE A MAN YOU MORAL BASTERDS ;P

Ехем, аре праим групово гледане тука, че още не съм се наканил да го почна. Ако има рипец як де, на кино малко късно май.
:ninja:

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Fri Nov 20, 2009 10:03 pm

Има вече рипец як и му се насладих вчера. :D

Много бих се радвал Кристоф Уолц да вземе "Оскар" за главна мъжка роля, а Брад Пит - за поддържаща. Нарочно слагам болда, защото така ги възприех.

Останах приятно изненадан, защото от трейлъра очаквах екшън в стил Тарантинов прочит на "Мръсната дузина", а всъщност се наблегна на сцени с напрежение, които ми въздействаха много силно.

Най-вече първата с фермера от първата до последната секунда - там направо се бях вцепенил от кротко говорещия полковник Ланда с регистъра и попълването на данни. За моето поколение и особено това на родителите ми и това на техните родители има зловещ отглас от нашата действителност при подобни разговори с властите, който американците няма как да усетят. Адски въздействаща сцена отначало докрай с едно изключение.

И сцената в бара - изпипана от-до, с едно изключение. Завършекът й беше адски реалистично показан.

И всичко, пред което мина Шосана. :shock:

И как полковник Ланда еба майката на "италианците" с тирадата на "техния си" език и като ги накара да си повтарят няколко пъти репликите, за да уловял добре мелодията. :lol:

И краят на Операция "Кино" - съвсем Тарантиновски. :mrgreen:

Твърда девятка. Махам една единица само заради споменатите две изключения, които ми подействаха като краткотраен дисонанс, като ги видях, но нищо не е съвършено.

Въпросните моменти:
Spoiler: show
1. При разговора с фермера Ланда много добре си почна на френски (чудесно произношение, но ритъмът на фразата на моменти си показваше, че е германец). И в един момент вика "Ами толкова знам френски, айде сега на английски". Френски фермер и германски полковник в средата на 40-те години общуват на английски?! Абсурд. Като е решил Тарантино да запази езиковата правдоподобност в целия си филм (за което голямо евала!), да я запази докрай. Още повече, че германски офицер да ползва в официален разговор езика на страна, с която Германия в момента воюва е изключено. По същата логика можеха да перкат руски. Не става.

2. Като почна престрелката в бара, Щиглиц тръгна да ръга есесовеца с ножа си във врата при положение, че зад него имаше петима врагове с автоматично оръжие, вместо да насочи пистолета си към тях и да продължи да стреля. И това ми е абсурдно. Трябва за 2-3 секунди да използваш ефекта на изненадата и да застреляш 5-6 души преди да са грабнали автоматите. Вместо това тръгваш да ръгаш най-близкия противник, на който впрочем вече му беше видяна сметката и другите те правят одма на решето. А Щиглиц все пак е професионален военен.
За някои от вас сигурно ще са дреболия, но мен и двата ме изкараха от филма за момент. Така че 9/10.

И отново браво на Тарантино. А и на Симеон, че филмът му е бил предвидим от-до. :) На мен хич не ми беше и това допълнително увеличи удоволствието ми.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Strelok
Paragon
Posts: 508
Joined: Fri Nov 13, 2009 6:02 pm

Post by Strelok » Fri Nov 20, 2009 10:19 pm

Spoiler: show
1.Според мен английският беше за да стреснат евреите в мазето.
2.Съгласен съм.
И на мен ми хареса, обаче не беше нищо особено и моята оценка е 8/10.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Fri Nov 20, 2009 10:24 pm

За точка 1 от спойлъра ти - да, твърде възможно, не се бях сетил за такъв вариант. Пък и му отива на полковник Ланда такава мръсотия, да покачи напрежението.

9,5/10 значи. Полковник Ланда ме втресе повече от Чигур бтв. От историческите конотации може би. :wink:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 27 guests