Анивенчър

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
Post Reply
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Анивенчър

Post by Roland » Sat Aug 01, 2009 8:26 am

Понеже тук си нямаме обява, макар и да е малко в последния момент:

Днес и утре се провежда Анивенчър 2009. Действието се развива в Хотел Родина на Руски паметник, а аз май ще съм на щанда на Артлайн, както е тръгнало, така че приветствам всякаква компания, стига да ме кефи :mrgreen:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Aug 01, 2009 9:44 pm

Първият ден мина чудесно :) И с голям оборот :mrgreen:

Хвала на организацията, желязна е!
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Aug 03, 2009 10:25 am

Хора, чукурнайсе хиляди човека от вас бяха на Анивенчъра. Няма да ви заболи, ако постнете нещо във форума :neutral:

Аз като цяло съм супер доволен. Косплеят беше имба, а и изобщо мероприятието беше супер организирано като за фенско ниво с подобен мащаб.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Mon Aug 03, 2009 2:17 pm

Ами и аз съм доволна; единствено ми е неприятно, че изтървах някои от по-интересните лекции.
Косплейът наистина беше добър, ако можеше и да се вижда нещо щеше да е още по-добър, а ако се чуваше нещо направо щеше да е железен :mrgreen:
Но лампата, лампата...
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Mon Aug 03, 2009 3:02 pm

Ми прелетех само аз, ма не беше зле никак. Малко ми беше застъпен хентаеца ма разбираемо е са :)
:ninja:

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Mon Aug 03, 2009 3:43 pm

Мдам, и аз минах по за два-три часа и двата дни и каквото видях, много ми хареса - ама много. И като организация, и като съдържание (доколкото разбирам аз от аниме :)), и като усещане, настроение на участниците, настроение на посетителите, настроение на водещите - имаше си атмосфера. В галерията на художниците имаше страхотни попадения; сред AMV-тата имаше страхотни попадения (а водещите направиха всичко, което можеха, за да помолят много пъти някои елементи от публиката да мълчат); каквото хванах от една-две други лекции също ме впечатли. Е, може всичко това да си е един вид нормално за Анивенчър, но все пак, като човек, който е участвал в организиране на сравнително големи конференции "на един гол ентусиазъм" със съвсем малко средства от спонсори, все ми се струва, че е имало много, много положени усилия - а и без малко помощ от посетителите (добра воля, добро държание и малко от малко ентусиазъм) нямаше как да се получи толкова добре :)

Като цяло - много ми хареса, съжалявам, че по най-различни причини не можах да присъствам на повече неща, искам още догодина :)
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Aug 03, 2009 5:06 pm

Отидох вчера към края, та хванах основно косплея - без да пропускаме истеричните фенки на главния редактор на "Анимания" малко преди това. Е, не му разкъсаха дрехите, ама бая му се зарадваха като разбраха кой е. :mrgreen:

Та косплеят беше паметен. Личеше си, че е на гол ентусиазъм и някои неща са променени в последния момент, а микрофоните работеха на принципа "тука има - тука нема", особено при т.нар. голям спектакъл накрая, ама биваше. Хареса ми, че някои от участниците се адаптираха в движение към всякакви непредвидени спънки и продължаваха с непукистки ентусиазъм - така трябва.

При самите участници Арахнето ми е лична фаворитка - бих се пооплел в паяжината й. :oops: Имаше и още една-две брюнетки с черни къси дрешки, които също не бих върнал.

Ама нямаше хентай за жалост, както вече отбеляза един изтъкнат познавач по-горе :P (макар че той за литературната част говори, ама и за косплея важеше).

Като цяло девойките с костюмите бяха съвсем добре, от младежите някои ставаха... ъъъ, за косплейци, де. Момиченцето дето играеше Сакура най ме израдва с естественото си поведение.

Забавно беше, чак до края с колективния танц на сцената.



П.П. И продължавам да съм озадачен от крехките момиченца с несъразмерно едри бюстове, които мернах тук-там сред присъстващите. Като след пластична операция, ама предвид възрастта им някак не ми се вярва. :?
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Mon Aug 03, 2009 6:40 pm

Млякото на баба :mrgreen:
This is it. Ground zero.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Aug 03, 2009 6:49 pm

В смисъл, че... от баба си ?!?! :shock: :shock:
...
... Аааа, прясно и кисело мляко! Е така кажи де! :lol:


Бе то и преди си е имало домашно приготвено мляко, пък нещо нямам спомен за такива диспропорции. Сигурен съм, че щях да ги запомня. :P Може от добавките в съвременните храни да е - хормони, това-онова.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Alanna
Arcanist
Posts: 959
Joined: Tue Jan 20, 2004 1:53 pm
Location: In the Middle

Post by Alanna » Tue Aug 04, 2009 12:36 pm

:cry:
Жалко, че го изпуснах. На две крачки ми е, но в събота бях твърде заета, за да хвърля око из форума, а в неделя не ми беше до нет. Някой можеше да драсне някой семес... Но така де, знам че сама съм си виновна.
(\ /)
(X.x)
(> <)

Reality is an obstacte to halllucination.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Tue Aug 04, 2009 1:36 pm

passer-by wrote:крехките момиченца с несъразмерно едри бюстове
Хентай! :twisted:
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Wed Aug 05, 2009 11:43 am

Най-култовият момент от анивенчъра:

http://www.vbox7.com/play:5916cbdf
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Aug 05, 2009 11:58 am

Хехе, да. Лампата :mrgreen:
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests