За/Из/По-губени във WoW (общи приказки и истории) експанжън

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

Locked
User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Oct 26, 2009 12:56 pm

Отиваш в стаичката зад краля на хората - там има един тренер - за десет злато ти блокира опита.
А иначе аз играя за куести и ми е много тъпо да ми остават 6 зони в Азерот (Fellwood, Silithus, Winterspring, Burning Steppes, Western Plagurlands, Eastern Plaguelands) в които искам да си мина куестите а да съм на един ръб разстояние от 60 ниво.
Като с куести си вдигах плавно експ. но направих грешката да почна няколко сесии в Алтерак и оттам наблъсках 4-5 нива за норматив.

User avatar
kiko72
Merchant
Posts: 93
Joined: Tue May 19, 2009 11:42 am
Location: Varna

Post by kiko72 » Mon Oct 26, 2009 1:22 pm

"Отиваш в стаичката зад краля на хората"
За SW-siti ли става дума, там стаичката зад него е тази в която са БГ-тата и дето ти дава дневния PvP куест. И като ти го блокира после предполагам има опция да ти се разблокира нали :)

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Oct 26, 2009 1:35 pm

Ами по под разбиране само в SW има крал на хората :) и да - в същата стаичка с батълграундите- вдясно от входа на стаичката. Разблокирането струва 10 голд пак при същия.

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Mon Oct 26, 2009 2:06 pm

няма безплатен обяд е мотото на Близард открай време :twisted:

Тишееее, отдавна не бях се смяла така :lol: чудя се как ли ще те посрещне Лич Кинга като те разпознае, щом му идем на гости пуснат ли Цитаделата - инстанса за 5 човека :D

Дима, това което исках да ти препоръчам е сега като събаряме босове в Улдуар, дето малко хора искат луут - да искаш айтъми за офф-спек... те са без ДКП и само уиспърваш на Блоби, че ги искаш за офф-спек холи-билда си... ако падат - взимай да имаш чифт с добра мана-регенерация и хейст, че ето, случват се битки, дето искат минаване на холи-билд... а между другото прекрасно се справяше на Ходир... ужасно много дърпаше пред останалите ни холи-прийстове, което при техния гиър не би следвало да е така... но и Низия много мреше де... то вярно, че битката е тежка, ама е тежка за всички, не може все едни и същи да мрът! :evil:

макар, че някои от нас снощи имаха умиране от глупост, визирам моя милост на един от опитите... развеселих много Холи в канала като му се обяснявах защо съм умряла в Айс блок :D а аз бях на крачка от големия кръг, но в този момент се отвори малко кръгче под мен и аз вместо да направя крачка напред, по инерция натиснах Блинк и прескочих големи кръг и баааам - Танче се само-айсблокира по неправилния начин :lol:
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

User avatar
Lannis
Aes Sedai
Posts: 1681
Joined: Mon Mar 22, 2004 1:36 pm

Post by Lannis » Mon Oct 26, 2009 2:28 pm

Абе в момента гиърът на Дима е не по-лош от този на останалите прийстове, ако не и по-добър. Но Трууп е направил някаква малко странна комбинация на статсове, която му пречи. Залага само на крит и мана, за сметка на спелпауър и хейст. Поради което и редовно изостава. А Анакс вече е отделен случай.

А иначе снощи беше трагедия с тези айс-блокове. Нали ми излизат като дебъф върху грид-барчетата. След всеки freeze имаше поне един блок. Обикновено Малким, защото нетът му снощи за нищо не ставаше. Но не само той.
Юда, егоист, луда и wow-холик :)

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Mon Oct 26, 2009 2:34 pm

Колко процента хейст трябва да кача за холи? Аз имах малко над 16%. Низия е слагала много интелект камъни по гиъра си, тя има почти колкото мен в дисциплина! А по време на рейд непрекъснато имам Репленишмънт, съответно повече интелект = повече реген. Спиритът ми така и така го увеличавам с онзи тринкет от Коло10, а както казахме не е моя работа да спам хийлвам.

На Ходир имах проблеми с бавния диспел, факт е, че мас демиджът течеше бързо и докато PoH-на една група, другата е полу-умряла или 1-2ма са на ръба. Тогава е паника дали да започна още един PoH каст (за който нямам време), дали да ползвам Флаш хийл, Реню ли... PoM съвсем го забравих по едно време.

От Улдуар25 имам нужда от тринкета от Мимирон (който го искат всички хийлъри), boots от FL25hm, neck от XT002hm, останалото трябва да го разгледам, но последно като правих ревизия наистина не ми трябва нищо друго. Може би оръжие, но в ТоС25 има от всичко по-добро.

Сега ще поогледам Adaira и Offline. Adaira е в дисциплина гиър в момента в Армърито и като гледам изповядва новата ми тактика за приоритет на stats, че и по-краен от мен. Офлайн е в холи билд, но явно не играе вече много много. Искам тия тринкети! :(
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Lannis
Aes Sedai
Posts: 1681
Joined: Mon Mar 22, 2004 1:36 pm

Post by Lannis » Mon Oct 26, 2009 2:44 pm

Хейст като цяло май е "колкото повече, толкова повече" :P Гледам, че масово го стакват прийстове, а Трууп така и не мога да го разбера защо го трупа тоя крит. Да е само заради инстант флаш хийла, някак не го схващам.

Низия май гледа мой гиър, или поне го правеше по едно време. И ми се възхищава на цифрите мана, като забравя, че съм дисциплинка.

За Мимиронския тринкет ще се бориш с Колатерал май. Не си го представям Трууп или Низия да се заборят за него, ама пък знаеш ли :roll:

На Ходир опитах да помагам за диспела, обаче много тегаво с танк хийлинга. Въпрос на отработване е... и по-добър компютър :cry:
Юда, егоист, луда и wow-холик :)

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Mon Oct 26, 2009 2:59 pm

Дима, не говоря за БиС-айтъми и то - за мейн спека ти... говоря да следиш какви айтъми падат принципно... и не се искат и да ги искаш за офф-спек (примерно засилва ти статс, който ти е дефицит), което ще ти е безплатна придобивка, вместо да иде за шард... разгледай луут-таблиците... колкото и да е странно, аз още карам с ботушките от Фрея, ето тези:
http://www.wowhead.com/?item=45483
които и за тебе са добри, като си на холи-билд, мисля...

знам, че БиС-айтъмите са най-доброто, ама те не падат всеки път и всеки ги иска... а пред теб по ДКП има маса народ... не мисля, че между прийстовете има това, дето е между нас с Блоби - да се уговаряме кой какъв айтъм да вземе, независимо от ДКП-то... но и ние сме само двама кор-играча с високо ДКП, а вие сте много... снощи примерно се разбрахме, ако падне дпс-тринкета от Ануб той да го вземе, въпреки че аз съм с повече ДКП, но ще му го пас-на, защото за него ще по-голям ъпгрейд като цяло, а аз ще го взема следващия път като падне... за този тринкет говоря:
http://www.wowhead.com/?item=47182
той много се противи, защото само ме насърчава да взимам айтъми за различни случаи и е прав, защото ето, сега го закъсах с хит-а... но пък аз имам тринкета от Торим и съм по-напред с материала с тринкетите, та затова е по-добре да му пас-на анубския... и без това ми е съвестно за тринкета от Торим :oops: падал е само два пъти, а аз първия път го пас-нах на Ниста, вместо да го взема (Блоб не бе в рейда тогава)... после можеше Блоби да го вземе, ама нейсе... а той ни е БиС за аркейн :?
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Mon Oct 26, 2009 3:04 pm

Това е, че май наистина няма какво да взема за холи, което не е БиС и да ми е ъпгрейд на сегашния гиър. Съвсем сериозно. :roll: Ботушките ми са крафтени с хейст, коланчето ми е от Мали25 и е с много хейст също. Тринкетите си ги имам бол, пръстените ми са по-добри - с триумф значки. Neck имам от емблеми също със спирит и хейст. Просто не виждам къде мога да променя. :roll:
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Lannis
Aes Sedai
Posts: 1681
Joined: Mon Mar 22, 2004 1:36 pm

Post by Lannis » Mon Oct 26, 2009 3:09 pm

Ами значи нямаш никакъв повод да се оплакваш повече за гиър :P
Юда, егоист, луда и wow-холик :)

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Mon Oct 26, 2009 3:13 pm

Определено :) има за какво да се мрънка. Но е ясно, че ще се чака за най-доброто. Neck, mace, off-hand, trinket и т.н.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Lannis
Aes Sedai
Posts: 1681
Joined: Mon Mar 22, 2004 1:36 pm

Post by Lannis » Mon Oct 26, 2009 3:15 pm

Не бих казала, че има. Имаш прекрасен гиър в момента. Освен ако не си решила да мрънкаш за спорта като Ану :P
Юда, егоист, луда и wow-холик :)

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Mon Oct 26, 2009 3:17 pm

ами значи единственото, което можеш да направиш е да отработваш битките, за да стигнеш най-добра ефективност :D имам предвид - да следиш при кое бос-абилити кой спел да кастваш, както да ползваш и ти бъфовете, дето се предлагат в някои битки... примерно ако аз бях на холи-билд и хийлвах рейда, щях да гледам да съм до огънче и по-възможност огряна от светлинен лъч за повече хейст на Ходир :P мнооого хейст дават пустите лъчи, каквото и да ми говорят офицерите за крит-бъфа... в момента, в който се застоя до огън в светлинен лъч и виждам как екрана започва да ми примигва в червено от агрото, което генерирам, заради многото вкаран дмж :twisted: аркейна е алчен именно за хейст...
но ти и сега се справяш прекрасно, както казах... разликата между теб и останалите холи-пристове е фрапираща и съм убедена, че и останалите я виждат, Холи със сигурност де... това гномче всичко следи...

мене ми е смешно как се нервят на наш Анну, а миг по-късно му турят марка на главата, та другата дпс-група да стои до него за ориентир... :lol: но си е магаре, нашето де, голяма магаре, ама нашо си :D
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

Svetlio
Sorcerer
Posts: 472
Joined: Wed Aug 02, 2006 10:57 am

Post by Svetlio » Mon Oct 26, 2009 3:19 pm

Женски приказки, все едно за Бурда и плетене на пуловери чета :P :P

А истинската новина е, че с новия пач ще махнат изискването да си Екзалтед с ВСГ и Арати за титлата Battlemaster

Ето това е нещо, за което човек да се бори... макар и да трябва да гази до коленете в кръв :twisted: :twisted: :twisted:

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Mon Oct 26, 2009 3:26 pm

Какъв е проблемът да искам най-доброто? На линия съм всеки ден и се старая. Взимам всичко, което е във възможностите ми извън рейд loot-а (със значки и крафтено), за да подобрявам гиъра си. Ако имам възможност да взема най-доброто - ще го взема. Това целя. Но това е възможно само с DKP и разбира се изчакване на другите с приоритет.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 27 guests