Se7en - Джамът.

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

Става ли седмицата за чеп за зеле?

Yes
24
47%
Нет
1
2%
Evil %$$% , sinister %$#$. ... Debian foreva
3
6%
"XP си е от младостта" - Лили Иванова.
14
27%
Язе рупам ябълки оти съм от село.
9
18%
 
Total votes: 51

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sun Jul 17, 2011 7:28 pm

Е аз само сравнение си правя защото тук вземаме 40 лева за същото.

bsb
Paragon
Posts: 640
Joined: Sun Dec 06, 2009 7:33 pm

Post by bsb » Sun Jul 17, 2011 8:48 pm

Може би скоро ще има по-значителна ниша за услугата "премахвам ненужен софтуер от новозакупени лаптопи". Като чета описаното, се ужасявам - и преди предварително инсталираните с Windows лаптопи съдържаха какви ли не простотии, но не го докарваха до 30 ГБ заемано място.
Което няма почти никаква връзка с темата "Windows 7".

P.S. RRSunknown, ако не си ги виждал, можеш да разгледаш цените на услугите тук: http://www.jarcomputers.com/l_bg/?m=10&i=10039
Особено ми харесват цените, завършващи на 1 стотинка.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Sun Jul 17, 2011 8:51 pm

Майкрософт пунаха в САЩ техни ритейл магазини на които продават лаптопи с чисти инсталации на windows и дефолтни драйвери. Отзивите бяха страхотни.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sun Jul 17, 2011 9:08 pm

RRSunknown wrote:Е аз само сравнение си правя защото тук вземаме 40 лева за същото.
Еми в Шри-Ланка взимат 5, както разправя единият ми техник. :)

Иначе то ние от това се изхранваме в Канада. Пазарът на компютрите тук е доведен до абсурдно ниски цени на хардуера (Staples примерно губи много милиони годишно) заради натиска от Best Buy, Future Shop и подобните (които пробиват със супер евтини компютри и супер скъпи гаранции и бутане на аксесоари, вече доста нужните сетъпи и т.н.)

В края на краищата се получава ситуация, в която производителите не ти дават дискове за Windows и драйвери, но същевременно грухат безумно количество безсмислици. За какво ти е само един wireless manager, като може да имаш два? За какво ти е прекрасния taskbar на Win 7, като може да имаш още един лайнян такъв отгоре. Добави разните говна, които ти "асистват" и още 10 ненужни глупости в startup-а, наред със сума трайъли и Wildtangent games (за които съответните компании плащат на производителя) и работата става наистина дебела.

Та така, хората, които не отбират от компютри или не им се занимава 4 часа си плащат. И трябва, защото пазарът дотам се е докарал.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sun Jul 17, 2011 10:18 pm

Мен точно това ми е интересното - че при вас се получава така че цената за 4-5 сервиза излиза колкото нова машина!
Затова сигурно хората предпочитат (гадая обаче) да си купят нов хардуер вместо да ремонтират повреден.

В Булгаристан за съжаление хем хардуера е утънен до абсурдни стойности (4-5% печалба) хем услугите ти трябва да са ниски , хем легалния софтуер всички го избягват усърдно начело с държавните огранизации.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sun Jul 17, 2011 11:02 pm

RRSunknown wrote:Мен точно това ми е интересното - че при вас се получава така че цената за 4-5 сервиза излиза колкото нова машина!
Затова сигурно хората предпочитат (гадая обаче) да си купят нов хардуер вместо да ремонтират повреден.
По-скоро цената на 1.5-2 сервиза, ако гледаш само хардуера. Жената с инжинера си е купила компютъра за 380 долара, проверих го в Best Buy. За backup на данни, преинсталация на Windows и цялостен resetup на компютър обикновено взимаме 239 долара, което всъщност е от най-добрите цени на пазара.
В Булгаристан за съжаление хем хардуера е утънен до абсурдни стойности (4-5% печалба) хем услугите ти трябва да са ниски , хем легалния софтуер всички го избягват усърдно начело с държавните огранизации.
Е както казах, тука няма печалба от хардуер. Всъщност се действа на 5-10% загуба. Но като цяло клиентите са наясно, че компютъра струва доста повече от хардуера. Примерно слагаш 700 долара лаптоп, 130 за Office, още 150 за setup и anti-virus, 50 долара за чанта, 30 долара за безжична мишка, по желание 3 годишна гаранция за 150 долара (други магазини взимат 250+ за последното)... Еми 1200 долара + tax. Като преди 10 години са давали по 2000, без да броим екстрите.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sun Jul 31, 2011 1:05 pm

Нещо не ми се спеше тази вечер, та пробвах новото Ubuntu. Много неща са изкопирали от Уиндоус 7, други сами са измислили, но в края на краищата резултатът в най-добрият случай е умерено практичен. Системата е доста неинтуитивна и тромава въпреки опитите да я опростят до най-базовите й елементи и като цяло добрите идеи. Получава се нещо, което хем не е удобно, хем притъпява потенциала на Линукс за пауър юзъри. Както обикновено има и доста бъгове.

В края на краищата Уиндоусът остава единствената система, която ми предлага всичко, което ми трябва без изключение.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6468
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Tue Aug 09, 2011 2:57 pm

Пиша тук, защото мисля, че тази тема е най-подходяща.

Имам един проблем, който не засяга само "Windows 7", а и "Windows XP". Преди няколко дена минах на седмицата, защото ХР-то започна без абсолютно никакъв повод да ми забива и да ми изкарва "The Blue Screen of Death". Това се беше случвало и преди, но след преинсталация на уиндоуса се оправяше. Този път, обаче, не се оправи, затова направо инсталирах "Windows 7". Работеше напълно перфектно няколко дни, без абсолютно никакви проблеми. Всъщност повечето програми вървят по-гладко, отколкото с ХР-то. Вчера и днес, обаче, компютърът започна без никакъв повод да забива и да се рестартира, като дори след рестарта показва само първия екран преди стартирането на уиндоуса и трябва да рестартирам отново, ръчно, за да тръгне.

Сега, не разбирам от хардуер грам, обаче... Компютърът е на три години, с процесор на два гигахерца, два гигабайта рам, триста гигабайта харддиск - разделен на два партишъна от 24.3 и 273 гигабайта, като по-големият е запълнен почти догоре. Не съм отварял кутията, откакто съм го купил.

Пак го казвам, през повечето време компютърът работи перфектно. Просто отвреме-навреме без никакъв повод забива. Примерно докато гледам някое DVD, което преди не ми беше никакъв проблем. Не беше проблем и за стария компютър с 256 рам и един гигахерц процесор.

Пусках chkdsk, "Windows Memory Diagnostic", "SFC /SCANNOW Command - System File Checker" и поне два различни реджистри клийнъра, както и проверка за вируси с "AVG Free" и "Trojan Remover". Нищо от тези неща не откри сериозни проблеми.

Някой може ли да ми предложи някакво решение? Или поне как да разбера дали става дума за софтуерен или хардуерен проблем...
Много ще съм благодарен.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

bsb
Paragon
Posts: 640
Joined: Sun Dec 06, 2009 7:33 pm

Post by bsb » Tue Aug 09, 2011 3:09 pm

Първо провери дали всички вентилатори се въртят.
Почисти компютъра от прах.
Като отвориш компютъра, разгледай дали на дънната платка има надути кондензатори. Ако има, трябва да се сменят - сервизите взимат от 20 до 40 лева за това.
Ако захранването на компютъра е някое китайско менте, е възможно и в него да има надути кондензатори, съответно да не работи нормално. Ако не е, пак е възможно :) Т.е. не е зле да се отвори и да се погледне, като заедно с това се почисти.
Естествено, всички тези дейности се правят с изключен захранващ кабел.
Ако дискът ти е SATA, т.е. се включва с един тесен (около 1 см) плосък кабел, е възможно кабелът да прави номера и да трябва да се смени.
Можеш да пуснеш тест на диска, обикновено производителите на дискове предлагат такива програми на сайтовете си.
След като изключиш всички хардуерни проблеми по горния списък, можеш да пуснеш тест на паметта, но за повече време - няколко часа, една нощ.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Tue Aug 09, 2011 11:08 pm

Звучи ми като хардуерен проблем. Bsb добре те посъветва.
проверка за вируси с "AVG Free" и "Trojan Remover"
AVG отдавна е боклук, като специално безплатната версия не може да си намери гъза с фенерче, пък камо ли да ти маха вируси.
Ползвай Malware Bytes, ако искаш нещо безплатно за сканиране.

User avatar
moonlight
Warmage
Posts: 1089
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:54 am
Location: Sofia

Post by moonlight » Tue Aug 09, 2011 11:16 pm

Аз съм с Comodo, и единствения проблем който имам е, че някои програми, на които краковете им са под формата на троянци, не ми вървят, защото не мога да накарам пустото Comodo да не ги закача :?

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Tue Aug 09, 2011 11:21 pm

Ползвай Microsoft Security Essentials за AV а комодо за Firewall.

За тестинг - в геймс форума имаше няколко теми в които обяснявах как се проверява стабилността на една машина.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6468
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Wed Aug 10, 2011 2:33 pm

Благодаря за съветите.
Вчера отворих компютъра и изкарах сигурно половин кило прахоляк от него. После не ми е правил проблеми. Дано се е оправил...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Tue May 22, 2012 4:47 am

http://www.winsupersite.com/blog/supers ... eup-143139

Майкрософт са решени да се самозатрият. Това е най малоумното решение което някога съм виждал от тях. По малоумно дори и от Windows ME.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Tue May 22, 2012 6:56 am

Адски тъпо
This is it. Ground zero.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest