Nodame Cantabile

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Jun 30, 2010 8:51 am

и аз нещо такова си мислех, но не знам и сайтове за тракъри :) знам че Алексис сваля някакви raw неща, може би тя знае, ако се появи :)
This is it. Ground zero.

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Wed Jun 30, 2010 12:38 pm

Жоро, аз че тегля на сурово, тегля, ама тегля рипове, а не full DVD. Дори нямам идея дали можеш да намериш субтитри, но знам само за едно място където имаш шанс. И дори там ще трябва сам да си екстрактнеш субтитрите от DVD-то (ако приемем че са запазени). Пробвай в http://rutracker.org/forum/index.php . Това е тракър структуриран като форум, но е може би най-добре захранваното място за каквото се сетиш, което знам изобщо. Ако имаш проблем с навигацията, погледни горе в дясно, там е торент търсачката, търси на "nodame" на латиница, а после в резултатите гледай разделите и търси само сред Аниме (DVD). Поне един обещаващ резултат е http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=2763727 (би следвало да виждаш темата във форума, но без регистрация не виждаш торент линка). От БГ нормално си на макс скорост, само внимателно следи правилата за рейтинг.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Jun 30, 2010 1:25 pm

А то дали е излизало на ДВД нодамето? Щото ако е, сто процента трябва да има японски субтитри за глухи, мисля аз :) Мерси за помощта!
This is it. Ground zero.

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Wed Jun 30, 2010 1:55 pm

Много ясно че е излизало, най-простия сърч в японския амазон щеше да ти покаже това :wink: . А и линкът, който съм ти дала, е към DVD-release с добавени руски субтитри. Просто не съм сигурна дали не са пипани японските от уплоудъра. Иначе и аз очаквам да има японски събс за глухи. Пък ти си намери начин да си ги екстрактнеш от там.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Jun 30, 2010 3:17 pm

Дам, първо питах, послед търсих :oops:
но на двд-то, което намерих, пише че няма субтитри.. та се чудя дали японците имат тая практика със субтитри за глухи
This is it. Ground zero.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Thu Jan 06, 2011 7:52 pm

Amelia wrote:Изгледахме Нодаме Кантабиле Финалето.

Това аниме е съвършено, не мога да му намеря нито един кусур. :cry:
11/10 за всичките 3 сезона - втори и трети бяха леко ръшнати, трети беше с малко по-грозен арт от предишните два сякаш, обаче има толкова неща, дето компенсират, че няма никво значение. Ръша на мен даже ми допадна повече.

АААААААААААААААААААААААААААААААААААА!!!!
Искам да го гледам пак ей сега веднага! Сваляме си Хъни енд Клоувър, че Сашо не го е гледал, а то ми е някво близко като усещане с Нодаме, макар че не е чак толкова яко.

ПП. Симеоне, АРЕ ВЗЕМИ ГО ИЗГЛЕДАЙ НАЙ-СЕТНЕ ТОЯ СЕРИАЛ! Трябва ми мнение на специалист.
ППП. Трябва да тествам лайва на Нодамето аз...
Xellos wrote:И аз тва му разправям на Рол от сума време... Мдам зазяпвам и аз 3тия сезон, скоро само да имаше и сиидове некъде Мангуста изпълнението сигурно съм го гледал 10 пъти
Абе я обяснете какво му харесвате на това Нодаме, ние с Ян сме умрели на 6-7 епизод от бая време и нямам никакво вдъхновение да го доглеждам. В това аниме има една от най-дразнещите главни героини на тоя свят изобщо! Не мога да й търпя пискливия гласец, дразнещата инфантилност и вбесяващия идиотизъм. Героят е някакъв темерут, който засега е просто пън и толкова, а сред второстепенните персонажи има ужасяващия тимпанист-гей, който държи да носи едновременно мустаци и червило и е не по-малък дебил от Нодамето... блях.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Thu Jan 06, 2011 8:03 pm

И аз се бях отказал още на първи епизод при първоначалния си опит да го изгледам, но после се влюбих в сериала. Но щом толкова не понасяш главните герои, а вече си до седми епизод може просто да не ти е по вкуса Нодамето.

Лично на мен ми допада как са взели най-голямото клише евър - двамка, които не се понасят отначало вземат, че се влюбват един в друг и са го извъртяли така майсторски, че хич да не ти пука колко е изтъркана тази концепция. Хуморът, музиката, второстепенните герои и т.н. също са на шест. Разните му там поуки от типа "работи здраво, за да сполучиш" ги има, но са поднесени много по-фино отклкото в 99% от останалите анимета. А да, и много ще се караме за гласа на Нодаме, аз просто не мога да си я представя с друг сею. :)
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu Jan 06, 2011 9:09 pm

Ми не знам как да го обясня - Нодаме мен ме радва безумно много, щото е такава шматка. Ако възприемеш поведението й като ексцентричността на няква много артистична личност, си влиза добре без да дразни. На мен ми е супер сладка и това не е насиления захарен кавайнес на шоджотата. И въпреки че тя е шматка, а нейният пън е темерут, взаимоотношенията между двамата си се развиват постоянно, при това по някакъв тотално различен начин от тоя в останалите романтични анимета. И са център на сериала, без да ни занимават само с тях - стават някак между другото, като част от живота, както всъщност е и в реалния живот. Има няколко катарзисни драми, които обаче не са направени на мелодрама и не са ни завряни в носа. Страничните персонажи си получават якото развитие и те - примерно оня русичкия (Мине) и неговата мацка - толкова са яки! По-нататък има и други яки.

Окамата-цимбалист, уви, страда от странното недоразумение на японците по отношение на гейовете. Това е музикално аниме за класическа музика, НЕ МОЖЕМ ДА МИНЕМ БЕЗ ГЕЙ в тея среди. За съжаление обаче, според японския стандарт гейовете са всъщност по-скоро травестити - всичките се държат женствено, но имат и набола брада (или синкаво, като току що МНОГО обръснато и/или космати крака), за да ни се демонстрира, че са мъже, колкото и да им се иска да са жени. Той обаче не е централен персонаж и го има най-вече в първи сезон. В другите два нашите отиват в Европа и там картинката и хората са тотално различни.

Аз не мога да спра да ги гледам двамата главни - Чияки (темерута) е като няква цундере мадама, минус дебилната нерешителност. И как се опитомяват взаимно и си живеят като двойка без да живеят като двойка, уникални са!

Другото, което ме кефи, е колко много рисърч е вложен в това заглавие. Така изглежда наистина. Не слушаме едно и също музикално изпълнение нон-стоп. ДЕСЕТКИ са за тия 3 сезона и ни дават и интересни сведения за тях. И ни се показват различни изпълнея на едно и също нещо, добри и лоши такива и ти дори да не разбираш (щото аз не разбирам) от тоя тип музика можеш да усетиш за кво става дума. Така яко те вкарва във филма, че усещаш ЧУВСТВОТО на този, който изпълнява музиката в момента. Това е като бокс-мачовете в Хажиме но Ипо ебаси! А как са анимирали всичко - всеки удар по клавишите, движенията на ръцете, пръстите и тялото. Няма да гледаш няква (полу)неподвижна картинка, като в разни други музикални анимета. Париж също е добре пресъздаден. Краят беше като цялото аниме - неортодоксален, без някакъв многозначителен Биг Бенг от събития и емоции. Супер добре си пасна. Като го четох като манга, не ми допадна толкова, ама тук с гласа, музиката и т.н. нещата се наместиха.

Изобщо, убер различно и уникално заглавие, страшно добре направено, с един от най-любимите ми женски персонажи. Дано да го издадат тук на хубава блу-рейка с екстри.

едит: Гледам Матрим е постнал и мнението ми бая се припокрива с неговото. Само че там никога не го е имал момента с абсолютното непонасяне между двамата. Нодаме хлътна почти веднага по Чияки, а и той се сближи с нея много бързо. Те и до последно си се карат и побийват ениуей (или по-скоро Чияки замерва Нодаме с нещо) - такава им е връзката просто. А за гласа на Нодаме - ултимативен е. ГЯБООООООО! МУКЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯ!!!!
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1651
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Fri Jan 07, 2011 12:17 am

В интерес на истината аз първо изчетох мангата и после зяпах анимето, но въпреки всичко се изкефих :lol: И двамата главни герои са просто уникални идиоти и много им се радвах (скръц със зъбите, искам още :evil: ) Така като се замисля май няма нещо, което да ме е издразнило - звук, картина, всичко си беше на 6 :) Ще бъде яко, ако направят и оперната манга на аниме после :)

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Fri Jan 07, 2011 3:34 am

@Ghibli:

Нодамето е най-гениалното шоуджо (или по-скоро джосей в случая), което съм виждал въобще и спокойно ми влиза в топ 10 анимета. Грубо стъпква всичките типични за жанра клишета и любовни локуми с уникалните си и триизмерни персонажи, както и огромното количество качествено съдържание, било то музикално или сюжетно. Самата Нодаме е изключително сладка с комбинацията си от артистична лудост, наивно вдетиняване, свободолюбие и почти пълна липса на социални задръжки. Тя е като природна сила, която трябва да бъде овладяна и насочена. Това на свой ред я прави много интересна за иначе леко темерутливия Чияки, който също има своята лека изчанченост, но крие не по-малко дълбока личност. Всъщност в това поприще те сякаш са почти нормални, ако човек погледни разните идиоти от старата школа като Стреземан.
То дори музиката сама по себе си е достатъчна, за да се влюби човек в Нодамето. Пресъздадена е изключително добре и визуално, и звуково, независимо дали слушаш развалено изпълнение или прекрасния краен резултат.
Това е и един от много малкото по-дълги сериали, които нито за миг не се влошават или сбозват. Винаги се случва нещо интересно, което те кара да продължаваш напред. Няма излишна, повтаряща се любовна драма, което прави връзките между персонажите далеч по-ефектни.

Но ако не те кефи, не знам дали ще ти хареса нататъка. Доколкото си спомням на 6-7-ми епизод си бях вече доста зарибен, а и нататъка става само по-яко.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri Jan 07, 2011 8:04 am

:shock:
аз си представях съвсеееееееееем различни неща за това Нодаме
This is it. Ground zero.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Jan 07, 2011 8:54 am

Баце, вместо да си представяш, иди го изгледай. :lol:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Jan 07, 2011 9:41 am

Жоро бая по-важни неща не е изгледал още, викам да не му е тва приоритет ;)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Jan 07, 2011 10:13 am

Аааааа, ти знаеш дали е важно да се види Нодаме или не, щото си го гледал?
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Post by трубадур » Fri Jan 07, 2011 11:51 am

Roland wrote:Жоро бая по-важни неща не е изгледал още, викам да не му е тва приоритет ;)
Само ако тия неща са шигуруи, бибопа и монстър...

нодамето требе си се вкара одма, бтв, на мен ми е леко смотано, ама заради музикалния си подбор и как е вплетен в цялата кочина, прави анимето страшен кеф и едно от най, ама най-задължителните заглавия вообще, изобщо, абе да се гледа там или поне да се слуша.

някои епизоди си ги млатех само аудио, щото главният каун е много в гъза и зарутен, ама идеята да сменят местата на лузара и яката мацка е бая добре пипната. Иначе самото Нодаме и русият пишлигар са звездите. Оня главният им е по-балансиращ, затова ми е леко скучен, ама без него щеше да е баси безумието, щото всички герои в тва нещо са психопати.

Но анимацията е ужасна, то тва си е болка на едно 90, че и повече, процента от съвременните анимета... ма нещата при нодамето стават особено ужасни като свирят. Винаги са някакви лишени от движение картини, с прелитащи розови балони, докато тия, уж, свирачите, скрибуцат по някакъв инструмент. Затварят очите и се почва една поредица от картинки, нещо като големите баталии в берзерк и сцената става напълно лишена от живот. То тук идва и хубавата музика да спасява положението и успява, ама толкова дървена анимация е непростима за подобно заглавие. Аз се надявах на нещо като музикалните епизоди в том и джери, а вместо това получих коледни картички.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests