Споделете пак

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Xellos
Moderator
Posts: 20302
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Mon Sep 27, 2010 7:56 pm

Сигурно е от китайското ;)
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
Zee
Adept
Posts: 212
Joined: Mon May 05, 2008 9:13 pm
Location: Sofia

Post by Zee » Mon Sep 27, 2010 8:26 pm

В индекса пише, че последното мнение във форума е от... Thu Jan 01, 1970 3:00 am. Това да не е работа на Доктора?

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Mon Sep 27, 2010 10:06 pm

unix epoch strikes back :D
This is it. Ground zero.

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Tue Sep 28, 2010 12:17 pm

Това се случва, когато някой напише ново мнение (отговор или тема), след което се замисли, изтрие го, но горе-долу по това време някой друг е написал нещо друго в друга тема... или нещо такова. Форумът се обърква малко; следващото пуснато нещо (отговор или тема) го оправя. А датата 1 януари 1970 г. наистина е началото на т.нар. "Unix епоха" - "началото на времето" един вид, времето, което се показва, когато форумът (или нещо друго) иска да покаже "кота 0".
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
moonlight
Warmage
Posts: 1089
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:54 am
Location: Sofia

Post by moonlight » Wed Sep 29, 2010 10:40 am

Да споделя - чувствам се кофти.

А се чувствам кофти понеже:

Всеки, на когото спомена за ваучерите по програма "Аз мога" - по кайп/айсикю/друг чат - се интересува от подробностите за кандидатстване и етц, поради което реших да пусна информацията като събитие във фейсбук и да поканя приятелите, та всеки да може да види, прочете и сподели на други хора, като покани и тях.

Обаче, изненадаааа! Това, което получих от "приятелите" като послания под събитието, беше предимно оплакване, че ги СПАМЯ! :shock:

На мен ли нещо не ми е наред, че имам глупавата идея да споделя нещо хубаво и полезно, или светът се е сбъркал??? :roll:

Адски кофти ми стана, честно :?

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11241
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Wed Sep 29, 2010 10:43 am

Има някакъв бъг във фейсбук напоследък, заради който едно подобно съобщение е в състояние да се разпраща стотици пъти до един имейл и наистина е досадно. Преди време имейлът ми беше наводнен от нещо аналогично. Даже писах до съпорта и ми казаха, че работят за отстраняването му.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Wed Sep 29, 2010 10:49 am

Може да е това, а може и хората просто толкова да свикнали със спам, че да го възприемат автоматино така.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
moonlight
Warmage
Posts: 1089
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:54 am
Location: Sofia

Post by moonlight » Wed Sep 29, 2010 11:24 am

Може, не знам. Просто ми стана кофти. :?

Така или иначе, предпочетох да не отговарям нищо, в крайна сметка който смята събитието за спам, ще си го изтрие и толкоз, опитвам се да не се връзвам много... важното е, че почвам курса по испански след 3 седмици :yo:

Човек трябва да цени повече хубавите моменти и да не се вторачва само в лошите, нали така? :)

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5773
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Wed Sep 29, 2010 10:36 pm

И аз наругах едни хора за спам с програмата "Аз мога", и то така, че ми отговориха, че по-груб човек от мен не познавали (горда съм със себе си 8-) ). Обаче 1. не ми бяха приятели и 2. си го заслужаваха. Досадното е, че информация за тази програма има в изобилие още от миналата година, а някои се правят, че са измислили топлата вода. Сигурна съм, че твоят случай не е такъв, просто ти казвам една възможна причина за такава реакция. На десетия път ти писва и покрай спамерите го отнасят и невинните.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Wed Sep 29, 2010 11:39 pm

Проблема е друг - когато аз инициирам въпроса или се стигне до него в разговор 1 на 1 човек се отнася различно към инфото. Иначе да получа някаква оферта която изобщо не ме интересува, заедно с още 45 души си е каноничната дефиниция на спам.

Затова толкова ме дразнят и всякакви масови имейли честитки в края на годината - ако искаш да ми честитиш новата година - отдели 30 секунди индивидуално на мен, или въобще не си давай зор.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Sat Oct 02, 2010 11:40 am

А дали не ми е по-спокойно, като дойдох на WordCamp и си забравих телефона вкъщи :)
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

Xellos
Moderator
Posts: 20302
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sat Oct 02, 2010 3:25 pm

И аз съм на режим заравяне на телефона уикенда ;)
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6468
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Fri Oct 08, 2010 7:22 pm

Искам студът да умре в мъки.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
moonlight
Warmage
Posts: 1089
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:54 am
Location: Sofia

Post by moonlight » Fri Oct 08, 2010 7:37 pm

tigermaster wrote:Искам студът да умре в мъки.
И аз :(

В неделя съм на алкохолен туризъм и ми трябва хубаво време :? :roll:

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11241
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Fri Oct 08, 2010 7:47 pm

Аз пък не ща! :mrgreen: Image
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests