Споделете пак

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Споделете пак

Post by Amelia » Sun Oct 16, 2016 8:44 am

трубадур wrote:
Amelia wrote:То не е for profit тая работа. :lol:

Ти що мислиш, че ние не сме си направили все още?
честно казано, оти не знам остава ли ви време, покрай всичкото друго, дето го правите :mrgreen:
У канадата не е ли по-лесно да се изпърди един киек и там да го чуваш колко да не пукне?
Не е. Отпускът по майчинство е по-къс (3-6 месеца, в зависимост от това, къде работиш) и нямаш представа къв ад е тука с детските градини. Струват майка си и баща си и се чака с некви месеци за такава. В общи линии, трябва да почнеш да търсиш ясла и детска градина в мига, в който забременееш. Нашите евентуални баби и дядовци са си в България, та няма и кой да ни помага. Мислила съм го това за децата, щото обществото разправя, че трябвало, ама засега нито се чувствам финансово и ментално готова за тях, нито ми се искат кой знае колко. Някой ден ако сдобия желание за деца, дето е поне 10% от желанието ми да имам куче, ще си родя. В момента си имам куче и нищо повече не ми трябва.

Не, наистина. Фейсбука ми целия е с некви бебешки снимки, щото болшинството ми познати изпълниха тоя си биологичен императив и държат това да бъде видяно от целия свят, но аз никога не съм живяла с мечтата да ставам майка и да дундуркам деца. Като бях малка не си играех с кукли кой знае колко, а после в магазина на майка ми (за бебешки стоки) години наред гледах какво е ИСТИНСКОТО лице на майчинството. Фък дис шит, Земята е пренаселена и без това. Не ми е проблем да си осиновя дете ако остарея прекалено много, че да си родя мое. Ебала съм ги и гените, дето имам, не желая да ги причинявам на никого. Имам брат и братовчедки - да се занимават те с тая работа.

А Александър да се оправя. При него е по-зле положението, щото няколко кръвни линии приключват ако не се размножи. Ма като гледам и него не го е напънала нуждата за наследник все още и сега му е много по-важно да се лигави с колите си. :lol:

Бариерния риф не е умрял, ма се е засилил натам. И мен ме дразнят подобни изцепки, но пък ми дадоха идеята за един отassignment-ите, по които работя.

А, и като стана дума за assignments, не знам дали споделих - от месец вече си карам двугодишната Bachelor of Education програма в унито тука, като междувременно продължавам да бачкам за шефа си парт тайм като научен работник. Ебало си е майката - заета съм с работа и даскало по 12+ часа на ден всеки ден, но се забавлявам безкрайно с наученото. Тука са бая напред с образователните практики и самите ми часове са мега яки. За един assignment примерно трябваше да строим Лего робот и да измислим как да го вкараме в учебна задачка с концепции от STEM. Всичко се прави с колаборация, групови проекти и т.н. За часа по 21st Century Literacies пък водих дискусия, в която обсъждахме графични новели и как можем да ги приложим в училище. Даскалът ми по История и философия на образованието е някакъв супер интересен гей, високофункционален аутист (сам си каза и за двете), и е абсолютно прекрасен и чете едни от най-готините лекции, на които съм била. Изобщо, ходя с удоволствие на училище и дори часовете в 8 сутринта, когато не съм спала изобщо предишната нощ, успяват да ми задържат интереса. А от по-другия понеделник ще сме за 2 седмици на практикум в истински училища, да наблюдаваме. Да видим как се случва образоването на класове, в които 20% от децата дори не говорят английски.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Споделете пак

Post by Killua » Sun Oct 16, 2016 9:42 am

Litz wrote:Не разбирам защо половината свят е решил, че бариерния риф е умрял като той не е?
Заради една доста силна, макар и не съвсем точна статия. Но пък поне хората се стреснаха :)
Иии последваха разни опровергаващи статии, разбира се.
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Споделете пак

Post by Litz » Sun Oct 16, 2016 1:17 pm

Да бе те и статията, която е очеизбождащ кликбейт си постваха. Смисъл това поведение "Ми той умрял, няма кво да се направи е грешно". Постовете "Ние хората сме изроди, съсипахме този прекрасен свят" не помагат на рифа.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Споделете пак

Post by Killua » Sun Oct 16, 2016 2:18 pm

Е, да, но общественото внимание се насочи към проблема.
Никога не знаем кое малко момченце, бъдещ гений, ще прочете въпросната статия и ще се втурне да мисли решенията :)
Аз не се ядосах на статията, никак даже.
Един шеър не оправя проблема, но повече хора разбират, че съществува. Много от тези хора дори не са знаели, че нещо не е наред с рифа, според мен, и такова шокиращо заглавие и статия всъщност ги информират (макар да има и дезинформация в цялата схема, но статиите тип "не е вярно, че е мъртъв" така и така изникнаха като гъбки).
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Споделете пак

Post by трубадур » Sun Oct 16, 2016 3:48 pm

Amelia wrote:
Spoiler: show
трубадур wrote:
Amelia wrote:То не е for profit тая работа. :lol:

Ти що мислиш, че ние не сме си направили все още?
честно казано, оти не знам остава ли ви време, покрай всичкото друго, дето го правите :mrgreen:
У канадата не е ли по-лесно да се изпърди един киек и там да го чуваш колко да не пукне?
Не е. Отпускът по майчинство е по-къс (3-6 месеца, в зависимост от това, къде работиш) и нямаш представа къв ад е тука с детските градини. Струват майка си и баща си и се чака с некви месеци за такава. В общи линии, трябва да почнеш да търсиш ясла и детска градина в мига, в който забременееш. Нашите евентуални баби и дядовци са си в България, та няма и кой да ни помага. Мислила съм го това за децата, щото обществото разправя, че трябвало, ама засега нито се чувствам финансово и ментално готова за тях, нито ми се искат кой знае колко. Някой ден ако сдобия желание за деца, дето е поне 10% от желанието ми да имам куче, ще си родя. В момента си имам куче и нищо повече не ми трябва.

Не, наистина. Фейсбука ми целия е с некви бебешки снимки, щото болшинството ми познати изпълниха тоя си биологичен императив и държат това да бъде видяно от целия свят, но аз никога не съм живяла с мечтата да ставам майка и да дундуркам деца. Като бях малка не си играех с кукли кой знае колко, а после в магазина на майка ми (за бебешки стоки) години наред гледах какво е ИСТИНСКОТО лице на майчинството. Фък дис шит, Земята е пренаселена и без това. Не ми е проблем да си осиновя дете ако остарея прекалено много, че да си родя мое. Ебала съм ги и гените, дето имам, не желая да ги причинявам на никого. Имам брат и братовчедки - да се занимават те с тая работа.

А Александър да се оправя. При него е по-зле положението, щото няколко кръвни линии приключват ако не се размножи. Ма като гледам и него не го е напънала нуждата за наследник все още и сега му е много по-важно да се лигави с колите си. :lol:

Бариерния риф не е умрял, ма се е засилил натам. И мен ме дразнят подобни изцепки, но пък ми дадоха идеята за един отassignment-ите, по които работя.

А, и като стана дума за assignments, не знам дали споделих - от месец вече си карам двугодишната Bachelor of Education програма в унито тука, като междувременно продължавам да бачкам за шефа си парт тайм като научен работник. Ебало си е майката - заета съм с работа и даскало по 12+ часа на ден всеки ден, но се забавлявам безкрайно с наученото. Тука са бая напред с образователните практики и самите ми часове са мега яки. За един assignment примерно трябваше да строим Лего робот и да измислим как да го вкараме в учебна задачка с концепции от STEM. Всичко се прави с колаборация, групови проекти и т.н. За часа по 21st Century Literacies пък водих дискусия, в която обсъждахме графични новели и как можем да ги приложим в училище. Даскалът ми по История и философия на образованието е някакъв супер интересен гей, високофункционален аутист (сам си каза и за двете), и е абсолютно прекрасен и чете едни от най-готините лекции, на които съм била. Изобщо, ходя с удоволствие на училище и дори часовете в 8 сутринта, когато не съм спала изобщо предишната нощ, успяват да ми задържат интереса. А от по-другия понеделник ще сме за 2 седмици на практикум в истински училища, да наблюдаваме. Да видим как се случва образоването на класове, в които 20% от децата дори не говорят английски.
Бтв, и с мен свършват няколко линии и не ме ебе. Отглеждам туй ся доведеното и до там съм. От ранна ебателна възраст знам (5-6 годинки), че не съм за баща и децата са напаст и спокойно можех да мине без този товар. Мерси за изчерпателния пост :)

тва за рифа идва от тъпаци, дето не следят Дейвид Атенбъроу, който даже тая година извади минисериал за бариерния риф.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Споделете пак

Post by Amelia » Sun Oct 16, 2016 9:25 pm

Еми на теб доведеното ще си е твое и ще ти е наследник, нищо, че не сте кръв. То и без това е много по-важно и трудно да отгледаш човек, отколкото да го направиш. За мен, тоя гледа детето го прави "свое", не тоя дето е натопил чушката и после е бегал. При жените е същата работа.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Споделете пак

Post by трубадур » Sun Oct 16, 2016 10:46 pm

Аз не придрапвам за такава "чест". Не е като да не го предлагам всеки ден за продажба. Накрая се ше склони жената, тя е на един косъм от тройка с 2 жени па дитето няма да успея да я убедя, че можем да го спазарим :mrgreen:

бтв, задръстен тийн у къщата е баси изживяването :lol:

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Споделете пак

Post by tigermaster » Mon Oct 17, 2016 1:58 am

Тая сутрин... Вчера сутринта, строго погледнато. Звъни ми алармата порядъчно рано - в десет. (В последно време се вдигам от леглото нейде на обяд и си лягам около три сутринта.) Ставам, обличам се, измивам се, сядам да закусвам и едновременно да си върша работата. От вкъщи е, ама е много. По-брутален ангажимент не съм имал никога. В следващите две седмици ще ми е много яко. Работя си, както си работя, значи, в един момент ме хваща съклетът и се вдигам от компютъра за малко. Поглеждам през прозореца и виждам дракон. Дракон. Даже не помня как изглеждаше, обаче хвърчеше над двора и бълваше огън. В тоя момент осъзнавам, че все още спя, че само съм си спрял алармата, обаче нито съм станал, нито съм се измил, нито съм се облякъл...
Разхлопа ми се сърчицето и ме изтръгна от съня много рязко. Свърших си предвидената работа за деня едва преди малко - сега е два сутринта... Егати.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Споделете пак

Post by Killua » Tue Oct 18, 2016 3:54 pm

Ахахаха супер култов сън! :lol:
Подсети ме за един мой много древен сън, в който летях на гърба на малко пони и се борех със зелен дракон, който бълваше зелена слуз по хората и ги превръщаше в зомбита...
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Споделете пак

Post by Amelia » Sat Oct 22, 2016 7:40 am

Amelia wrote:Не ми е проблем да си осиновя дете ако остарея прекалено много, че да си родя мое. Ебала съм ги и гените, дето имам, не желая да ги причинявам на никого. Имам брат и братовчедки - да се занимават те с тая работа.
Ндаа.... По-малката ми братовчедка е бременна. Ще ставам ЛЕЛЯ!!!!!!!!!!!! :heart:
Първото бебе в близкия ми семеен кръг от брат ми насам, а това беше преди 30+ години. ЩЕ ГО ГЛЕЗЯ ДО ОТКАТ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Споделете пак

Post by Amikae » Sat Oct 22, 2016 11:22 am

Честито! :)

Между другото и на мен ми се върти в главата нещо подобно за гените. Не че нещо ама и аз не искам да ги причинявам на никого. :lol:

Има дечица, които идват на тоя свят и всичко им протича нормално с малко помощ от мама и тати. Аз съм на 28 и чак след последните 5-6 години интроспекция и 2 тона философска литература, успях малко от малко да се вкарам в релси. И пак не съм стока. :lol:

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1649
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Re: Споделете пак

Post by Mushu » Sat Oct 22, 2016 11:34 am

Аз мога да кажа, че вече като родител установих, че не всеки става за такъв и в това няма нищо лошо. Стига да го осъзнаеш навреме, разбира се :) Изключително тъпо е това, че всеки трябвало да остави нещо след себе си, разбирай деца. Ми не е ок това, за какво да го правиш това дете само защото така се очаква от теб... Направо откачам като гледам какви деца растат в момента, просто защото родителите са ги оставили на самотек при първата удобна възможност *въздъх* Това е ангажимент за цял живот, не може да се откажеш по средата. Така че подкрепям всеки, който е преценил, че не е за него това.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Споделете пак

Post by Litz » Mon Oct 24, 2016 1:37 pm

Шибаните клоуни са пръснали в цяла Германия ся и нападат хора. Оня ден ги видях през нощта от автобуса :shock:

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Споделете пак

Post by трубадур » Mon Oct 24, 2016 1:47 pm

И ко? Фактът, че идиотът се е преоблекъл като клоун не го прави по-малко уязвим от раундхауз ритник. Измаратонирай всичко де що има чък нориз и бъди безсмъртна.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Споделете пак

Post by Litz » Mon Oct 24, 2016 3:53 pm

трубадур wrote:И ко? Фактът, че идиотът се е преоблекъл като клоун не го прави по-малко уязвим от раундхауз ритник. Измаратонирай всичко де що има чък нориз и бъди безсмъртна.

Е те не ходят невъоръжени, носят некви брадви, метални бухалки и верижни триони. :shock:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests