Споделете пак

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
Lyanna Stark
Adept
Posts: 232
Joined: Tue Jul 10, 2007 10:27 pm
Contact:

Re: Споделете пак

Post by Lyanna Stark » Thu Dec 01, 2016 9:55 pm

Амелия, Марфа е права, това вероятно е алергично. На мен тази суха кашлица през нощта ми мина много бързо, може би заради противоалергичните хапчета, които ми предписа лекаря заедно с антибиотиците и другите неща. (Но на мен това не ми беше единствения проблем, дробовете ми изобщо не са чисти.) При теб обаче ситуацията изглежда много по-сериозна. Освен да се опиташ да намериш лекар, който да ти предпише нещо противоалергично, не знам какво друго може да се направи.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Споделете пак

Post by Amelia » Fri Dec 02, 2016 4:08 am

Не мисля, че е алергично. Почна с някъв вирус - температура, болно гърло, някви гадости, дето ми се стичаха в трахеята откъм носоглътката. Иначе носът ми беше чист и можех да дишам... Та гърлото ми мина след антибиотика, ама кашлицата си остана. И беше гадна, ама доста по-търпима. Пак не ме оставяше да се наспя както трябва, но поне можех да поспя по някой-друг час. Сега обаче май ме удари нова инфекция - пак температура, ама тоя път със сополи и без болно гърло. И кашлицата ми се влоши жестоко.

Начи, преди години след някъв подобен гнусноват вирус, кашлях зловещо в продължение НА ТРИ ГОДИНИ. Като се редуваха кратки периоди на кашлица с още по-кратки периоди на некашлица. Та тогава ме изследваха за алергии, астма, ненам си кво си. Така и не се разбра кво е това чудо, а и то взе, че изчезна в един миг. Имам тъжното усещане, че пак се заформя някаква такава красота... Цялото дразнене и тогава и сега го усещах в гърлото, Та по едно време просто бях почнала като се разкашлям твърде да ходя при доктора, за да видя дали е слязло към дробовете. И ако не е - търпя и чакам да спре. 1-2 пъти направих бронхит и ме тъпкаха с антибиотици пак.

Та като гледам това е някакъв рекап на онези изумително-прекрасни моменти от живота ми.

Как да е, първата порция кодеин май подейства - ще си взема втора преди лягане. Забавно е как тук с повече готовност ти изписват наркотици, отколкото някви други лекарства. Въпреки, че то не е чист кодеин. Смес с кофеин и ацетаминофен е.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Lyanna Stark
Adept
Posts: 232
Joined: Tue Jul 10, 2007 10:27 pm
Contact:

Re: Споделете пак

Post by Lyanna Stark » Fri Dec 02, 2016 11:44 am

@Amelia, днес специално попитах лекаря ми точно за тази кашлица, какво я причинява и кое точно лекарство ми е дал за нея. Оказва се, че същият вирус, който причинява бронхита, отключва и алергична реакция, която води до кашлицата. Лекарството, което взимам, и което при мен подейства, е Десибел с активна съставка деслоратадин.

Пробвай да намериш нещо със същото активно вещество и да го пиеш някоя и друга седмица, и виж дали няма да проработи. При мен кашлицата намаля за два-три дни и спря напълно след четири или пет. (С таблетки от 5mg веднъж дневно.)

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Споделете пак

Post by Amelia » Fri Dec 02, 2016 8:45 pm

Мерси! Алексис също ми препоръча някво лоратадин-съдържащо нещо. Ще ги рисърчна и ако се продават без рецепта, ще ги пробвам.
Аз тая нощ с кодеина спах почти 12 часа. Като нов човек съм направо! :D
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11232
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Споделете пак

Post by Marfa » Sat Dec 03, 2016 6:16 pm

Да, ама се пристрастяваш. :? Виж там лоратадин действително. Просто все едно описваш моето ходене по мъките. Туй трябва да ти помогне! Плюс калций.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11232
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Споделете пак

Post by Marfa » Sat Dec 03, 2016 6:57 pm

btw, поздрав с песента на Фики Стораро "Издислав".
:heart: :heart: :heart:
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Споделете пак

Post by The Dragon » Sun Dec 04, 2016 1:12 pm

Взех си истински балсамов оцет - от онзи който е 200 лева за 100мл ... еми ... струва си.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Споделете пак

Post by Litz » Tue Dec 06, 2016 12:25 pm

И аз яхнах вълната на чия семената и си направих чия пудинг. Е нема нещо толкова гадно и лигаво, ама е супер засищащо :shock:

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Споделете пак

Post by Xellos » Wed Dec 07, 2016 6:51 am

Мдааа, явно народа вече ползва само фейсбука за поздравления... :facepalm:

Поздрав за адашите от мене на патерица :beer:
:ninja:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests