Споделете пак

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Споделете пак

Post by The Dragon » Thu Sep 15, 2016 1:00 am

Amelia wrote:Е ОМГ, не ви разбирам. Аз пък ЖИВЕЯ за подобен тип туризъм. Покрай конференциите всеки път се шляя из вилаета докато ми потече кръв от краката. Сега на последната в ЛА даже си купих електронна карта за градския транспорт, дето си я пълниш с пари от интернет и си бръмчах из цялата околност с нея. :lol:

Яденето и возенето в кола можеш да си ги правиш и в къщи, ама пейзажите и културата на едно място никога няма да ги усетиш от къщи.
На вкус и цвет ....

Не всяка култура си струва. Или пейзаж. Много ме е яд примерно, че от дубай видях само ложата на бизнес и първа класа в Терминал 3 (струват си), а нямах време да пообиколя. Надявам се скоро да имам пак път натам.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Споделете пак

Post by Litz » Thu Sep 15, 2016 10:40 am

Някакви идеи за брутален и скандален начин да напусна работа? Отношението на шефовете ми към мен е гавра и вчера преляха чашата.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Споделете пак

Post by трубадур » Thu Sep 15, 2016 10:55 am

Всичко свързвано с телесни течности и отпадъци върху бюрото им. За максимум ефект да присъстват, докато ги отделяш. Бтв, за германци ли работиш или за някво имигрантсо чаве?

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Споделете пак

Post by Litz » Thu Sep 15, 2016 11:25 am

Германци. Руси със сини очи всичките :shock:

То всичко започна след като вече две години работя за тях и поисках увеличение с 50 цента на час и получих отговор "Скоро ще имаме обучение и там ще видим как се справяш и ще говорим дали евентуално може би би могла да ти се увеличи с 50 цента" Като на тва обучение не се прави нио от нещата, които аз върша и които мога да правя. Имаше и други проблеми. Но вчера мина границата. Това при положение, че хора, които закъсняват всеки път или които не разбират изречението "Донеси ми лъжици" взимат повече от мен. Специално глагола нося е 4ти или 5ти глагол, който се учи в който и да е език. А лъжица също е една от първите думи. А това да работиш в гастрономическия сектор и да не знаеш как е лъжица е безумно.

Проблемът е, че си харесвам голяма част от колегите. А шефовете, с соито комуникацията е по мейл/телефон не ги понасям вече.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Споделете пак

Post by трубадур » Thu Sep 15, 2016 11:53 am

Откдъе знаеш, че взимат повече от теб? Нема ли таква политика да не си нищите финансите едни други? Иначе какъв е проблемът с нормалното напускане и да ги препсуваш след това, както и какво точно е преляло чашата? Ако искаш да си тръгнеш, докато всичко гърми зад тебе и си туу куул да не гледаш можеш да го направиш по огромен брой начини, но предполагам, че в тая сфера хората все пак си говорят, особено за скандално изнесли се служители.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Споделете пак

Post by Litz » Thu Sep 15, 2016 12:24 pm

Няма политика на неказване.

Иначе искам да е брутално, но не в избухващия смисъл? Просто вчера приех смяна, щото някой е бил болен и казах "Ок, но до един" и те се съгласиха. Отивам на работа в хотела и заедно с мен идва още някакъв. Той имбецилът имал изпит но понеже е тъп не е казал, че може да работи до 12 сами и казва на жената от хотела, че тряба да си ходи, а на нея й трябва един човек до 3. Тя звъни на шефката ми и тя "Ми аз не знаех, че има изпит. Той не ми е казал. На мен ми каза, че може да работи до 7 вечерта" и наредила да ме задържат мен, щото "Аз съм нямала проблем с това да остана" нищо че съм им казала, че мога да работя до един само. И останах, щото охрата от хотела бяха пичове.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Споделете пак

Post by трубадур » Thu Sep 15, 2016 12:39 pm

Изискай извънреден най-малкото. И им пиши един мейл, че не може да стоиш по-дълго, отколкото предварително си заявила и те са се съгласили. За съжаление тази индустрия ми е доста далеч отвътре и не знам къде можеш да ги изцакаш. Но най-малкото си търси парите.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Споделете пак

Post by Moridin » Thu Sep 15, 2016 1:10 pm

Amelia wrote:Е ОМГ, не ви разбирам. Аз пък ЖИВЕЯ за подобен тип туризъм. Покрай конференциите всеки път се шляя из вилаета докато ми потече кръв от краката. Сега на последната в ЛА даже си купих електронна карта за градския транспорт, дето си я пълниш с пари от интернет и си бръмчах из цялата околност с нея. :lol:

Яденето и возенето в кола можеш да си ги правиш и в къщи, ама пейзажите и културата на едно място никога няма да ги усетиш от къщи.
Подписвам се с всички ръце и крака. Ако случайно попадна на командировка/конференция и нямам шанс да се измъкна за МИНИМУМ една разходка, се тъпча с енергийни напитки и излизам да обикалям нощем :mrgreen:

Намирам за откровено престъпно да си на непознато място и да не го обиколиш като хората!
This is it. Ground zero.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Споделете пак

Post by Amelia » Fri Sep 16, 2016 7:10 am

Moridin wrote:
Подписвам се с всички ръце и крака. Ако случайно попадна на командировка/конференция и нямам шанс да се измъкна за МИНИМУМ една разходка, се тъпча с енергийни напитки и излизам да обикалям нощем :mrgreen:

Намирам за откровено престъпно да си на непознато място и да не го обиколиш като хората!
Те тфа!!!!!!!!!!!!!!! Жоро, тряя да идем някой ден някъде да си покървим заедно. :lol:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Ordo Malleus
Mistborn
Posts: 1453
Joined: Fri Apr 23, 2010 9:59 am

Re: Споделете пак

Post by Ordo Malleus » Fri Sep 16, 2016 9:02 am

Moridin wrote: Намирам за откровено престъпно да си на непознато място и да не го обиколиш като хората!
Обожавам да съм на непознато място и да не го обикалям. Не като хората, като хич. Те лоби баровете затова са измислени, Жоро. Пикая им на пейзажите, архитектурата и културата :lol:
What froze me was the fact that I had absolutely no reason to move in any direction. What had made me move through so many dead and pointless years was curiosity. Now even that had flickered out.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Споделете пак

Post by трубадур » Fri Sep 16, 2016 10:42 am

Фак одър пипълс кълчърс. Ше одим язе по некви препикани от кретени улици и ще им гледам тъпите сгради, строени от некадърници. И ше съм некъв впечатлен и после ще викам уау и ууу и еби му макята.

С други думи - ся планът е да идем до Букорещ, че е на един уй разстояние, после сигурно ще отскочим до Варшава, като по пътя все пак да видим Унгария и Словакия. Макар, че е добре да видя кое баш е у ЕУ и кое не. Ма много ме влече да ида до Естония. Неква мега простотия е да не съм бил в ни една от Славянските държави. Единствено в Сърбия бех на концерт на Цеца. Занесохме се с банда металяги фор дъ лолз, накрая ония се напиха, а язе пеех с пълно гърло. Деба таа кви цици и кво гласище вади.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6460
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Споделете пак

Post by tigermaster » Mon Sep 19, 2016 10:30 pm

Припомних си защо мразя да сменям струни на китара...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Споделете пак

Post by трубадур » Tue Sep 20, 2016 9:11 am

Шибна ли те през челото :mrgreen:

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6460
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Споделете пак

Post by tigermaster » Tue Sep 20, 2016 11:47 am

Не успя.
Като скъсах първата струна, обаче, ме плесна през пръстите. Потече ми кръв. Беше неприятно. А сега китарата не държи строй изобщо. То се очакваше, де...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Споделете пак

Post by coldie » Sat Sep 24, 2016 12:16 am

Litz wrote:Някакви идеи за брутален и скандален начин да напусна работа? Отношението на шефовете ми към мен е гавра и вчера преляха чашата.
Взимаш си 2-3 болнични първо.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests