Споделете пак

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Fri Jun 12, 2009 8:36 pm

Не бе, аз щото се познавам, затуй. :lol:
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Jun 12, 2009 8:46 pm

Ъ да, на мен даже ми се е случвало наистина това с чорапите по пода и тоалетната чиния. Познайте кво - нищо не се промени, само аз свикнах. :lol:
Но пък Александър ми търпи моите свинщини, така че сичко е ток и жица. :lol:

Рольо, продължавам да твърдя, че си казвам всичко. Понякога се случва да се оплаквам и да говоря зад гърба на някого, но в 90% от случаите тоя някого вече ги е чул същите неща от мен право куме в очи. В 5% от оставащите 10, ще го чуе скоро. В оставащите 5%, забравям просто, щото не ми е било важно...
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Jun 12, 2009 8:50 pm

Продължаваш да приказваш за говорене пряко, а аз продължавам да нямам това предвид. Виж си първия пасаж. Виж на Марфа потенциалната реакция. Това е говорене направо, очи в очи. Онова, което аз описах, е нещо съвсем друго. То пак е прямо, но е описание на синдрома и причините за него, а не на конкретния проблем, т.е. това е обобщението "отвън", от което най-често има нужда човекът, за да се замисли.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Jun 12, 2009 8:57 pm

Е то разсъждаващите хора се справят с това и без да има "описание отвън" на ситуацията. На останалите описанието отвън не вярвам да им помогне - човек когато е решил да е сляп, ще си стои сляп, дори сам да си вдигне клепачите (т.е. да опише ситуацията, в която е и за която не си дава сметка). Те тия и най-много мрънкат всъщност - на тях все някой им е крив, все някой друг трябва да ги оправи. Щото то за някои неща се иска усилие - много по-лесно е да се размажеш и циклизираш в мрънкане.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Jun 12, 2009 9:13 pm

You are frail. You are alone. Those who would love you, know you not. You lust for obscene things. You fear even your closest brother. And you understand far less than you pretend...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Jun 12, 2009 9:19 pm

You lust for obscene things.
Тва поне го налучкаха. :lol:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Бобсън
Arcanist
Posts: 779
Joined: Fri Feb 08, 2008 11:34 pm

Post by Бобсън » Sat Jun 13, 2009 4:58 am

Поръчах си семена за люти чушки....
да видим сега расте ли у нас хабаньеро или не...
аз бях пробвал преди време и не стана ама де да гу знаиш...
все си мисля, че щом има народни песни за "чушката люта по-люта...."
трябва да има начин....

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sat Jun 13, 2009 9:42 am

Мня, ми то не си търсим като приказваме с някой за 3ти отговори, а слу ша тел. Директния подход ако бачкаше драстично по-добре немаше да е лошо. Не стаа Обиждат се. Минаха ни годините на по-фриволно лафене. Са стана минно поле да го еба. Аз се опитвам открай време да се уважавам с хората дето общувам, дори в редките случаи в които не открия нещо дето ми е интересно у тях, останалото поигнорвам ''доколкото не са ми в къщата''. Близките си патят де, аз иронията не я паза за форумите само. Повечето вече знаят, че е изключително здравословно да избягват да ми мрънкат за общ познат. Вярно и на мене ми се случва да кимам докат оплюват друг, ама само щото ценя тоя дет мрънка. Рядко някой ме е изнервил до там, че да го оплюя него. Постъпки да, флейма яко, но не и човека в цялост. "Той е такъв" не ми е в речника. Ма се съгласявам с приказките на околните, колкото да се наприказват, да им поолекне евентуално. Бая акъл имам, че да седна да уча другите как да живеят, и през времето на такива разговори е некъде другаде прегръщайки дървета. В Семейните дрязги(тм) да се набутвам вече е Табу. Верно че тука сме кат едно малко семейство голямата част и тва поебва директното общуване, щото 1 кат подхване и се почва кадаифа. Примери във всяка тема. Еле пък с тия дет се пецкат, вече съвсем сложно стана. Аман от хора дет изискват да заемеш страна. Тяхната. Това не значи, че му съчувствам и го разбирам изобщо. Обичам си го за други неща, не колко сам се праи нещастен. Ама информацията не моеш да я спреш :) и е заразно тва, признавам. За тва и се дистанцирам от тая или оная компания лека полека. Кефа се на хората поединично някак повече.



Хм, хабаньеро ли баш. Мазохизъм лек усещам. Интересно ше е да наблюдавам резултата... за предпочитане скрит зад стена и откъм вятъра :mrgreen:
:ninja:

User avatar
Maledictus
Warmage
Posts: 1190
Joined: Sat Feb 23, 2008 10:27 am
Location: In the middle of the Danse Macabre
Contact:

Post by Maledictus » Sat Jun 13, 2009 12:13 pm

Невъзможността за правилен подбор на думи и гледна точка при разговор с човек, с когото имаш някакъв проблем е самата емоция и притеснението от реакцията на въпросния.
Докато с А не може да се разбереш как точно да решите еди-какъв-си-проблем-в-евентуално-отношенията-ви например, това често е породено от емоции, които те афектират малко или много в момента на провеждане на диалог с А. Докато говориш с Б, бил той по-близък или по-далечен приятел, и/или сам със себе си в главата си си до голяма степен отдалечен от първичните емоции (яд, завист, досада, обида и т.н.), появяващи се в присъствието на А и породени от проблемата. Тяхната липса съответно ти дава възможност да хвърлиш по-трезв поглед върху проблемата и да намериш евентуално начин да изразиш мнението си и решението й без да нагрубиш А. И в това отношение си търсим понякога именно слушател, на който да изнесем проблемата, за да можем сами да помислим върху нея и съответно да опитаме и да разберем А. Това във елементаризиран план. Наистина е безгранично нелепо, но така работи мозъкът ни (поне моя), уви! Казването на нещо очи в очи е недостатъчно обикновено - нужен е подход в изнасянето на мнението, така, че да не предизвика на секундата негативни емоции в А, пречейки по този начин и страна А да вникне трезво в мнението ти.
После се намесват всички други взаимозависимости, които Ники изреди и само доусложняват нещата..... И дявол го взел, наистина е заразно.....

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sat Jun 13, 2009 12:37 pm

Аз пък имам малко по-различен проблем. Най-вече при срещи и запознанства. През цялото време имам чувството, че не се държа, както трябва или че очакват нещо от мен. Неуверен съм и все имам чувството, че не общувам правилно с тях. Аз по принцип мога да се отпусна и да разговарям нормално само с истинските ми приятели, а те се броят на пръстите на едната ми ръка.

Освен това не ме бива в любезностите много. Често забравям да пратя поздрави на някой или да направя комплимент. И винаги се сещам за това в миговете след разговора и се самобичувам в мислите си :mrgreen:

Иначе странно, но пък точно стане ли дума за конкретен проблем или нещо, което ме засяга лично, нямам проблем с подбора на думите. Е може и да не избирам правилните думи винаги, но винаги гледам задължително да реша проблема с конкретната персона, максимално бързо.

User avatar
cordelia
Adept
Posts: 217
Joined: Sun Sep 28, 2008 2:42 pm

Post by cordelia » Sat Jun 13, 2009 3:17 pm

Amikae wrote:Аз пък имам малко по-различен проблем. Най-вече при срещи и запознанства. През цялото време имам чувството, че не се държа, както трябва или че очакват нещо от мен. Неуверен съм и все имам чувството, че не общувам правилно с тях. Аз по принцип мога да се отпусна и да разговарям нормално само с истинските ми приятели, а те се броят на пръстите на едната ми ръка.

Освен това не ме бива в любезностите много.
Аз съм същата. Така и не се научих как да водя любезен неангажиращ разговор с почти непознати. В резултат едно 90% от хората ме мислят за скучна.
The good face pain. But the great - they embrace it.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Sun Jun 14, 2009 3:26 pm

И аз съм така с "малките разговори" с не особено добри познати. Когато не знам какво *наистина* да кажа, а празните любезни приказки просто не съм ги усвоила. И все пак не мисля, че това ми пречи много, доколкото важните са ми близките. Бтв, все пак има начини да се подобри донякъде това положение. Примерно аз почти нарочно се опитах да си създам навика с непознати да отвръщам на комплиментите със същото или когато някой ме впечатли с нещо, да го казвам, а не само да си го мисля. Понякога дори работи.

За предишното... аз наистина мисля, че разговорът заора не накъдето трябва. Не става дума за казването очи в очи просто. А за казването очи в очи, но спокойно и така че да ти разберат гледната точка. Както на един непознаващ въпросния човек би обяснил "Х е много готин, много си го обичам, но когато ме иронизира е като някво дежа вю от времето като бях загубеняка на класа и това адски ме стресира и вбесява". Това е съвсем различно от това да идеш и да кажеш на Х "Виж
кво, брато, дразниш ме, спри сега или вече не отговарям за себе си".
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Maledictus
Warmage
Posts: 1190
Joined: Sat Feb 23, 2008 10:27 am
Location: In the middle of the Danse Macabre
Contact:

Post by Maledictus » Sun Jun 14, 2009 4:14 pm

При водене на разговор с непознати трикът е бързо да усетиш тема/и + маниер, които и на двамата да ви допадат. С времето става много лесно - просто се изисква широк мироглед и лек език. Така наречените "контактни личности" го правят интуитивно почти, докато други се притесняват.... знам ли. Разбира се винаги го има моментът със тягостното мълчание и затваряне в собствените мисли - винаги има поне един човек, с който за нищо на света да не успееш да завържеш разговор. Елате за две седмици при мен в книжарницата и ще направим от вас професионални разговорливци.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sun Jun 14, 2009 5:56 pm

Мдам, работата с хора много помага да се научиш да говориш за общи глупости с непознати. И аз имам тренинг от магазина на майка ми. :)
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Mon Jun 15, 2009 4:21 pm

Мислят ме за Бойко Борисов. Някакъв човечец му писал. В моя блог. :neutral:
Ето бе:
Уважаеми господин Борисов,

Защо не си кажете, че сте вече социал-демократ ами си измисляте разни центризми и десни позиции.Цялата Ви политическа платформа е социал-демократическа.Няма нужда да се открива топлата вода втори път.

Стефан
http://marfieta.wordpress.com/2009/01/1 ... mment-5869
Image
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 30 guests