Уф, аман...

Мръсните страсти – на сапун
User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu Jun 04, 2009 5:48 pm

Пич, престани да ползваш тоя речник, виж моя пост на същото ти твърдение и накрая виж заглавието на темата. И в кой форум е.
Може да сме минали и извън филма вече, но принципно се говори за него и се започна от него.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu Jun 04, 2009 5:53 pm

Слушам и изпълнявам - редактирах.
Но много отдавана темата тръгна в една посока и всеки който умишлено се прази че не го забелязва и си поства несързани с околните постове демонстрира тролене.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Thu Jun 04, 2009 5:58 pm

Всъщност Силвър си пише по темата и са му по-интересни други страни на филма, а не тези, които обсъждаме в последните страници.

Обаче начинът, по който подходи още с първия си пост като стил беше доста неприятен. Като груба намеса във вървящия разговор се получи малко невъзпитано.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Jun 04, 2009 5:59 pm

И така нататък. Моля следващият пост да е по темата, независимо по кое направление. Моралната полиция - наум.
And you can't dance with a devil on your back...

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Thu Jun 04, 2009 6:09 pm

Не е проблем кое ми е интересно и кое не ми е. Проблем е, че нещата които обсъждате, така извадени от контекста на филма, не можете да ги връщате обратно като негативи. Филмът НЕ е за това, че една работеща система бива окастрена заради екшън премеждията на Том Круз и дилемите му. Системата е спряна, защото е престъпно създадена чрез убийство и с лишаване на трима човека от истински живот. И ако очаквате Спилбърг да вземе страната на социалната полза тук - ами не знам как на някой с всичкия си може да му хрумне, че това някога ще стане... И въобще, в ръцете на който и да е друг режисьор, би било неадекватно и антихуманно, ако го направи. Да не говорим колко щеше да бъде скучно и колко плосък щеше да се окаже филмът.

Колкото до грубостта - виж, нека да не почваме пак с тая досада. За никого не съм се изказал грубо. Винаги се изказвам грубо (то дори не е това думата) не за хора, а за мнения или вкусове, но основно - за филми. Има огромна разлика.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Jun 04, 2009 6:11 pm

Ей тва визирам под фанатизъм. НИКОЙ не обсъжда филма. НИКОЙ не обсъжда системата като дефект на филма. Единственото подобно изказване в целия топик е мое и то гласи, че за мен това е основната концепция във филма (мое право да го мисля, ще признаеш) и това ме кара да не му се кефя. Ти смяташ, че други работи компенсират. Аз смятам, че не компенсират. Но наистина на никой не му пука за филма в тоя разговор в момента, това е социално спекулиране, което правим в момента :)
And you can't dance with a devil on your back...

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Thu Jun 04, 2009 6:19 pm

Аз затова и изрично споменах да ме поправиш, ако не смяташ, че филма sux заради нещата, които ТИ си казал. Да, видях, че сте се заиграли с детерминистичните али-бали, които ги има във всеки филм от рода, но те са още по-безинтересни - да търсиш дупки в историята точно в този жанр е смешно.
изказване..., че за мен това е основната концепция във филма (мое право да го мисля, ще признаеш) и това ме кара да не му се кефя
Да, твое право е да го мислиш. Мое право е да опитам да ти обясня защо в случая мислиш неправилно. Направих го и това остана някак между другото.

Всъщност, нещата които компенсират в MR не компенсират това, което ти намираш за проблем, защото то не е (погрешно се изразих). Проблем, но малък, е примерно, че показват жената на Круз бременна на финала. Но това е Спилбърг, да - примирил съм се отдавна.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Jun 04, 2009 6:25 pm

Ама не ти решаваш кое е проблем и кое е скучно, разбираш ли? :lol: Кат не ти е интересен разговорът тук, сигурен съм, че из нета има и други места, където обсъждат по-интересни аспекти на тоя филм...

...или пък няма.
And you can't dance with a devil on your back...

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Thu Jun 04, 2009 6:36 pm

Бе точно за филми от 2001 май са рядкост обсъжданията...

Намесвам се очевидно защото ми е интересна частта, в която упорито продъжаваш да извърташ нещата така, че да представяш неизбежното в Специален доклад за причината да го хейтиш и в червата. Btw, защо не кажеш нещо конкретно и по същество. Примерно, като смяташ тва за холивудска евтиния, от която ти е писнало, ти на мястото на Спилбърг коя страна би заел - би ли направил филм за това, че е много готино да жертваш живота на три човешки същества, в името на социалното благо? Кажи ми как би развил ти филм, в който системата за предотвратяване на убийствата тръгва с убийство?

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Thu Jun 04, 2009 6:46 pm

Хаха, чакай - ти току що не започна ли да говориш за филм, който рекламира ултимативния цяр за човешкото зло? Само на цената на три наркомана - направете си и вие. :lol: Като им свърши срока на годност, ще си направим нови. Във всеки град по стотици звена, че да можем да смогваме. "ТИ записа ли се доброволец да киснеш в басейн с тръби в уста?"

Ела на себе си, pls.
А и нали знаеш коя е следващата стъпка в тази линия на мислене. :)
Last edited by Silver on Thu Jun 04, 2009 6:56 pm, edited 1 time in total.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Thu Jun 04, 2009 7:08 pm

Silver wrote:Хаха, чакай - ти току що не започна ли да говориш за филм, който рекламира ултимативния цяр за човешкото зло? Само на цената на три наркомана - направете си и вие. :lol: Като им свърши срока на годност, ще си направим нови. Във всеки град по стотици звена, че да можем да смогваме. "ТИ записа ли се доброволец да киснеш в басейн с тръби в уста?"

Ела на себе си, pls.
А и нали знаеш коя е следващата стъпка в тази линия на мислене. :)
Мислех да почна да отговарям на това, но щом не проявяваш елементарното уважение да прочетеш какво вече е писано по въпроса, не заслужаваш внимание. Ако ще скачаш в темата в движение и мислиш, че ще седнем да ти повтаряме вече написаните си мнения, имаш да вземаш.

Прочети дискусията ни, която обхваща и нещата, които тепърва почваш да пишеш, и ела пак.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Thu Jun 04, 2009 8:04 pm

Виж, можете още 10 страници празнословия да напълните, фактът, че съждението на Роланд, с което се опитва да оправдае мнението си за филма (щото, нали, не се пада по гръб така лесно) ще продължава да е абсурдно, неадекватно и античовешко. В интерес на истината се забавлявам до какви псевдо-компромиси с ценностната система (щото, нали е ясно за всички, че това са игрички и изказвания от пичовски тип без особена връзка с главния) се стига заради някакъв си филм.

Знаеш ли, всъщност аз прочетох сравнително обстойно темата до момента, в който попаднах на това:
И стига правил сравнения с тоталитаризма. Там всичко е на доверие. Тук имаш факти. Освен това при всички такива системи хората досега са губели много, а са получавали малко. Тук имаш едно хармонично, функциониращо, стабилно и свободно общество, което просто има дребния пърк, че в него не е умирал от насилствена смърт човек от шест години.
от което честно, ми се приходи до кенефа и се отказах нататък.

Ако някъде след това сте говорили за основния проблем, който имам с логиката на Роланд, цитирай ми го, за да видим най-накрая кой какво не е чел и кой какво не е разбрал.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Thu Jun 04, 2009 8:07 pm

Не. Теб те мързи да четеш, мен ме мързи да ти цитирам мнения. Откъде-накъде ще те водя за ръчичка? Голям човек си, чети.

Щом написаното дотук ти е "10 страници празнословия" - ходи си до кенефа. Няма да почваме наново дискусията за всеки нов включил се, който не ще да чете казаното досега.
Last edited by passer-by on Thu Jun 04, 2009 8:10 pm, edited 1 time in total.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Thu Jun 04, 2009 8:09 pm

Разбираш, че щом те питам това, значи вече съм прочел всичко и те карам да цитираш, за да ми докажеш, че нещото, което ме интересува е вече обсъждано, нали?

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Thu Jun 04, 2009 8:12 pm

Silver wrote:Разбираш, че щом те питам това, значи вече съм прочел всичко и те карам да цитираш, за да ми докажеш, че нещото, което ме интересува е вече обсъждано, нали?
Всички постове, в които говорих за смяната на една система с друга и цената за това, например. Ако мислиш, че ще ги цитирам накуп в един пост, няма да стане.

А и други хора обсъждаха въпроса - морално ли е да жертваме някои невинни за общото благо, коя система е по-ефикасна за предотвратяване на убийства, при положение, че грешки ще стават и при едната и при другата, коя все пак има по-високо КПД, като вземаме предвид цената при старата и при новата, какво може да се направи за ограничаване дефектите при въвеждането и използването на новата и т.н.

Нали не очакваш да цитирам всички тези постове накуп?
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 13 guests