Bones (here be spoilers!)

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Corwin
Archmage
Posts: 2002
Joined: Fri Mar 26, 2004 3:41 pm
Location: Land of Supidity

Post by Corwin » Thu Jun 04, 2009 5:13 pm

Ок, благодаря.
I like rusty spoons....
I like to touch them...
It's almost orgasmic...

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Fri Jul 31, 2009 12:35 am

Изгледах и четирите сезона и съм във възторг.

Чудесни двама главни герои, които показват съществуващите у всеки от нас - в различни съотношения - рационални и емоционални прояви. А личните им отношения се развиват великолепно.

Поддържащите персонажи като цяло радват, с изключение на повечето студенти на Бренън,
Spoiler: show
които бяха докарани по спешност в опит да се замени Зак (неуспешно). Жалко, че Ерик Милеган е решил да се занимава с по-голямата си любов (театъра) и поне засега се е отказал от по-продължително участие в сериала. Дано се навие да се върне някой ден, защото Зак чудесно заема полагаемото му се място в основния екип и никой друг не успява да го запълни. Пък и сценаристите му оставиха отворена вратичка със сцената, в която Суийтс разбра, че Зак всъщност не е извършил убийство и Зак му каза да не разкрива това на другите без негово разрешение. Така че възможност за връщане на Зак в екипа има - всичко зависи от Ерик Милеган.
Иначе начинът, по който Зак
Spoiler: show
напусна екипа нито ме впечатли, нито ми беше убедителен. Разбирам, че сценаристите са били принудени да реагират в движение заради напускането на актьора, но изборът им как точно да си тръгне Зак не беше от най-добрите според мен. Можеха да доразвият момента с отиването в Ирак, например, или нещо подобно.
Взаимоотношенията и диалозите ме радват все повече с всеки следващ епизод, както и самите разследвания (макар и те да са ми на по-заден план - по-важни са ми персонажите). А сцените с труповете и анализирането им са безмилостно реалистични, което на мен ми допада, но не бих ги препоръчал на по-чувствителни/гнусливи хора.


Четвърти сезон ми беше малко по-разхвърлян и някак пресилен в сравнение с първите три, но не е фатално. А и в него имаше чудесни попадения. Епизодът с погребението например е този, на който най-много съм се смял с глас от целия сериал. Особено сцената с траурното слово на Ходжинс. :lol:

Нямам търпение да почне новият сезон. Впрочем последната реплика на Буут в края на четвърти сезон не е това, което е изглеждала на много фенове, включително и на мен отначало.
Spoiler: show
Въпросът "Коя си ти?" е означавал "Коя от двете Бренън си ти - жена ми Брен или колежката ми Боунс?", а не е бил признак на амнезия.
Това е потвърдено в нета от създателя на сериала Харт Хансън, който заявил, че много се ядосва на себе си, че не е бил по-ясен във финалния епизод и е породил такова двусмислие.

Освен това за ставащото във финала на четвърти сезон се твърди, че началото е действително, но по-скоро като флаш-форуърд (един вид това може да е бъдещето им). Дано да е така, защото много искам нещата да приключат хубаво за тях двамата. А пък от тропането на вратата нататък вече е сънят на Буут. Това се вижда от различните часовници на нощното шкафче и промяната на пръстена на Бренън.

Впрочем Харт Хансън споменава, че Боунс и Буут споделяли "психическа връзка" по време на съня - през това време Боунс си пишеше следващата книга, в която описваше своето виждане за отношенията им. В края обаче думите в гласа на Ходжинс зад кадър и нейните на екрана на лаптопа се разминават, а тя накрая и изтрива текста, което значи, че не е готова да признае чувствата си - засега.


Радвам се, че са потвърдили още два сезона.
Last edited by passer-by on Fri Jul 31, 2009 6:42 am, edited 1 time in total.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Fri Jul 31, 2009 6:14 am

Това за края на сезона не го знаех. Но е добре че е така.

БТВ, никой не може да замени Зак, на мен ми е любимец и ме е яс, че няма да се върне скоро.

ПС. Вземи си едитни втория абзац, защото е доста спойлърски за тези, които не са стигнали до този момент.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Fri Jul 31, 2009 6:40 am

Темата е обявена като спойлърска, но добре, ще добавя още спойлър-тагове, макар че на предишната страница вече се каза едно-друго за въпросните събития от четвърти сезон.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Jul 31, 2009 10:01 am

Get a look at the reel that was shown at the Bones Panel at Comic-Con 2009! Don't miss the season premiere of Bones, THUR 9/17 at 8/7c, only on FOX!

http://www.facebook.com/video/video.php ... 579&ref=mf

Гнусовете не са спестени ;р
:ninja:

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Fri Jul 31, 2009 3:10 pm

Тюх, това са кадри само от четвърти сезон. Надявах се на някое спойлърче за пети. :P
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Jul 31, 2009 5:26 pm

Много се радвам, че няма амнезии, щеше да е много тъпо!

Иначе, май само аз не страдам по Зак. Той ми беше супер излишен, щото е същият като Бренан. Затова ме кефеше да й въртят докторантите - те вкарваха нови неща в сериала.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Fri Jul 31, 2009 5:29 pm

Amelia wrote:Иначе, май само аз не страдам по Зак. Той ми беше супер излишен, щото е същият като Бренан. Затова ме кефеше да й въртят докторантите - те вкарваха нови неща в сериала.
Аха. Едно от друго по-досадни. Само негърът и мюсюлманинът ми бяха донейде поносими - обаче не стъпват на малкия пръст на Зак. Оня, дето в съня на Буут беше охрана на заведението, също не ми беше твърде неприятен. Ама нихилистът, британецът-статистик и Дейзи - блаааххх!

А Зак и Бренън да са еднакви - амиии, не. Най-малкото Буут не би плющил Зак. :lol: Ама не е само до това, де. :wink:

Не казвам, че Зак е бил супер необходим. Казвам, че заемаше чудесно полагаемото му се място в екипа. И липсата му се усеща, особено с въртенето на докторантите.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Jul 31, 2009 6:05 pm

Аз пък точно негъра и мюсюлманина харесвах най-малко. Оня сдухаря и статистика си ми бяха любимци. Харесвах ги повече от Зак, който се изтърка още в 1ви сезон.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Jul 31, 2009 6:14 pm

Ееми нема от 5 нищо още :/

Сички са ми яки, досаждаше ми леко само истирията Ходжинс-Забраихиимето.
:ninja:

User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Fri Jul 31, 2009 6:15 pm

Най ме кефеше гийка,но смятам,че само негъра има потенциал да стане главен персонаж.Останалите са прекалено големи смешки.
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Fri Jul 31, 2009 6:25 pm

Xellos wrote:Ееми нема от 5 нищо още :/

Сички са ми яки, досаждаше ми леко само истирията Ходжинс-Забраихиимето.
Абе снимките почнали на 9 юли, та се надявах да има някой кадър в линка ти.

Ходжинс и Анджела и мен ме кефят, особено Ходжинс. Раздялата им се получи някак странно, а последвалите изпълнения с личния живот на Анджито леко ми досадиха. Другаде може би щяха да са ми интересни, ама тук по-скоро ме разсейват от Баш Връзката. :P Иначе Анджела е много правилно присъствие, макар и от второстепенните да ми е любим Ходжинс.
Все пак като се ухажваха и се взеха беше приятно. И таткото на Анджи фтв от-до (ама си се кефя на Лед Цепелин). :metal:
Last edited by passer-by on Fri Jul 31, 2009 6:28 pm, edited 1 time in total.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Jul 31, 2009 6:27 pm

Ооо да татето беше мега. И татето и брата на Боунс малко ми издишаха, ма пак де добре си беше. Баси неам търпение.
:ninja:

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Fri Jul 31, 2009 6:31 pm

Татето на Боунс ми беше най-вече интересен доколкото заради него се получи съдебният процес накрая. Боунс страхотно го извъртя с помощта на Буут ("That's a lot of heart, Bones"). И ми беше реалистично -
Spoiler: show
действително успя да създаде разумно съмнение кой е убиецът в съзнанието на съдебните заседатели. А в такъв случай не върви да го обявят за виновен, защото наказанието е смъртна присъда.

Впрочем сега ми напомняш, че по-назад намекнаха, че родителите на Боунс са били по-важни отколкото изглежда. Имам предвид най-вече сцената със следователката, която правеше рутинната проверка за надеждност на лабораторния екип. В момента, в който се поинтересува от родителите на Боунс й се обадиха шефовете, наредиха й да прекрати тая линия на разследване и да си унищожи бележките (или да ги запази и ще дойде някой да ги унищожи). Дано доразвият тая линия по-нататък.
Last edited by passer-by on Fri Jul 31, 2009 6:39 pm, edited 1 time in total.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Jul 31, 2009 6:39 pm

Spoiler: show
Еми щото беха забъркани и шефовете им с тях, оня дет го палнаха на покрива предполагам за това. Надали има още.
:ninja:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests