Bones (here be spoilers!)

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Bones (here be spoilers!)

Post by Matrim » Mon Apr 13, 2009 8:09 pm

Знам, че има фенове, затова пускам и тема за сериала.

Първите два сезона много ме радват, но след приключването на третия вече почнах да се чудя за какво го гледам този сериал. Случаите стават от тъпи по-тъпи, голяма част от всеки епизод е свалката между Бренън и Буут, която е интересна, но не чак толкова, че да изяжда толкова екранно време. Боунс почти не се мярка в лабораторията си. Всичко това се търпи, но последните няколко епизода на трети сезон ми сервираха няколко твърде неприятни изненади:
Spoiler: show
Първо бащата на Боунс го оправдаха по някакъв мега изсмукан начин. Но черешката на тортата беше как изведнъж Зак стана убиец, че и съучастник на канибал. Че и некадърен убиец при това. Ай сиктир. Като ще махате от сериала един от най-готините персонажи поне го направете като хората. Ще кажеш, че сценаристите са продължили да стачкуват с тия ужасни епизоди, които са излъчени след края на стачката в Холивуд.
Много ключов въпрос - четвърти сезон повече като първи и втори ли е, или като трети? Знам, че поне Амелия го следи.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Mon Apr 13, 2009 8:49 pm

Четвърти сезон вдига нивото след ръшнатия трети, така че си заслужава, да.
Иначе Зак мен не ме кефеше толкова - изтърка се доста към края а и поначало няма много потенциал. Сега в четвърти му търсят заместник - по няква циклична схема въртят други докторанти на Бренан и те са НЕМА такива кретени. Та много по-свежо е с тях.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Mon Apr 13, 2009 8:53 pm

Бренан задържа ли се повечко в лабораторията в четвърти сезон? Защото това Зак и Ходжинс да откриват почти всички доказателства в трети сезон беше доволно тъпо.

Забравих да спомена и колко покъртително малоумно беше и фалшивото погребение на Буут.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Mon Apr 13, 2009 9:56 pm

Беше яко лейм, но кефеше.

Иначе Бренън не може сама да открива всичко - Ходжинс си върши конкретно неговата работа и Бренън не може да му изземе функциите. Тя се мярка колкото да намери нещо значително по костите и да спусне директиви на подчинените си - основно на Зак. Иначе Зак за чий ни е, наистина. Тя е мозъкът дето после събира нужните данни в едно цяло и прави финалния анализ. Шефът ми тук е същия - спуска директива, после като му донесем резултатите ги обобщава със или без наша намеса. Шефовете в лабораториите се занимават с тежката чирашка работа много по-малко отколкото подчинените им - тва си е съвсем реално, на собствен гръб съм го изпитала. Така че поведението на Бренън си е съвсем нормално. Не мога да ти кажа дали в 4ти сезон си стои в лабораторията, щото аз и в трети не съм имала проблем с миткането й насам-натам.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Wed Apr 15, 2009 2:49 am

Първият епизод на четвърти сезон направо копае дъното. Вече не знам това сапунка ли е или крими сериал баси, втората половина на епизода изгледах с голяма доза fast forward, защото това не се траеше. Всички възможни клишета за Англия и само кой с кого ще спи, кой в кого е влюбен. Негърът заместник на Зак добре им го каза накрая, това не е лаборатория, ами цирк. :evil:
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Wed Apr 15, 2009 5:48 am

:shock:

Ъъъъъ, ми не го гледай тогава. Аз буквално се размазах от кеф на тоя епизод.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Wed Apr 15, 2009 9:39 am

Мдаа, хора секви на таз земя :) Аз си чакам 20ти с нетърпение ;) Изобщо не ми писват, и кой е казал че е крими сериал сериозен?
:ninja:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sat Apr 18, 2009 5:30 pm

Новият епизод беше разкошен. Ники, гледа ли го?
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Sun Apr 26, 2009 1:27 am

OK, тия сценаристи обърнаха Зак на пълен малоумник. Сега пък не бил убиец. Явно, че феновете са протестирали, но като си решил нещо придържай се към него баси, не прави обрати само за да има обрати. Иначе случаят в пети епизод беше много интересен, повдигна ми донякъде надеждите за сериала.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue May 19, 2009 5:36 pm

Свърши, а Сашо изпапа последните два сезона за 3-те почивни дни тука като аз трябваше да си лягам сама междувременно...

Бати, може ли Буут и Бренан да са толкова готини???

Краят на 4ти сезон беше малко друсан. Свърши с клише, ма не ми дреме особено. Чакам септември с нетърпение!!!
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sat May 23, 2009 1:29 pm

ОМГ БУУТ VS СТЮИ

you leave a helpless child alone with a killer :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Последния просто е нема такава фенсървис сбирка :mrgreen: Ако така си пише сичко, ненам как се продава ;рр


THE
LAB
:ninja:

User avatar
Corwin
Archmage
Posts: 2002
Joined: Fri Mar 26, 2004 3:41 pm
Location: Land of Supidity

Post by Corwin » Wed Jun 03, 2009 3:16 pm

Някой може ли да каже дали се появява някаква глобална история (и развитие на персонажите) или и нататък се разследват изолирани случаи...
I like rusty spoons....
I like to touch them...
It's almost orgasmic...

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Wed Jun 03, 2009 3:47 pm

Ми нема кой знае ква история през епизодите. Стендалонки са си повечето. Иначе персонажите олигофренират мащабно, ма чак развитие :mrgreen:
:ninja:

User avatar
Corwin
Archmage
Posts: 2002
Joined: Fri Mar 26, 2004 3:41 pm
Location: Land of Supidity

Post by Corwin » Thu Jun 04, 2009 12:54 pm

Добре де, не съм и умрял за някаква супер история, но поне да помнят какво е станало предния епизод...
Иначе сериала е доволно благ. Най-вече с това, че няма нито един дразнещ герой и Буут и Бренън са великолепни за ролите си...
I like rusty spoons....
I like to touch them...
It's almost orgasmic...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu Jun 04, 2009 4:15 pm

Развитие на персонажите има, макар и с бавни темпове. История по-скоро няма или ако има е всъщност развитието на персонажите. Има свързани епизоди, които са стори дривън иначе. Но като цяло са си изолирани случаи.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests