Ново аниме списание + Fullmetal Alchemist в България!

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1651
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Wed Jun 10, 2009 8:45 pm

Списанието беше закупено, прочетено(от някои само разгледано, де - Борко най-много си хареса снимката на пичовете облечени като героите от One Piece :) ), ДВД-то беше изгледано, плакатите залепени, и те така ;) В заключение ще кажа, че ни хареса всичко(каква изненада само, хаха!) и чакаме с нетърпение следващия брой. А него кога да го чакаме - началото на следващия месец или?

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Tue Jun 23, 2009 8:00 pm

Добър брой. Защо обаче трябваше да има плакат и по средата ??? Сега разбирам че алтернативата е била пишлеметата, купили си списанието заради Наруто да бъдат жестоко разочаровани че не могат да си залепят картинка с любимия герой на стената, но това не можеше ли да се компенсира с такъв на гърба на големия такъв? Не че е особен голям проблем, просто ми е интересно.

А DVD-то определено изглежда като умачкано и доста податливо на такава процедура, но май е за предпочитане пред счупена кутийка ...

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Jun 23, 2009 9:03 pm

От една седмица не мога да го взема защото като си тръгна от работа и сергиите са затворили а не искам да мъкна списания на работа и после да ги раздавам .

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Wed Jun 24, 2009 8:14 pm

Познайте на какво попаднах в Арената.

http://www.arenabg.com/details.php?id=6 ... e0a3077013

Адашът и авторите едва ли ще се зарадват, ама за мен си е своего рода комплимент.

А и го има това в торента:
Силно препоръчвам да се купи списаниетол заслужава си. Ако сте истински аниме-фенове сега е възможността да се изплащате малко по малко за всички пиратски анимета. Все пак подкрепяме създателите. ^_^
И първи коментар:
Berserk
2009-06-24 20:15:05
незнаех че има аниме списание и задължително ще си го купя :)
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Jun 24, 2009 9:13 pm

Бе хич не е комплимент, ама е прилична реклама за половината ден, който ще изтрае онлайн :)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Wed Jun 24, 2009 9:23 pm

Ами освен да го пуснете чрез подставен човек в Замундата за няколко часа, колкото и там да узнаят, че го има списанието (и ДВД-то) и да си го дръпнат няколко души, пък другите да го търсят по сергиите. :P
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Jun 24, 2009 9:42 pm

това в арената не е списанието а само ДВД-то

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Wed Jun 24, 2009 9:58 pm

Да де, но на описанието на торента е списанието и се узнава, че го има.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Jun 24, 2009 10:17 pm

Значи торента е безпредметен - който иска отдавна си е свалил Fullmetal Alchemyst сериите. А рекламата за списанието е важна.
Аз обаче ВСЕ още не мога да се вредя да си го взема, дано утре се вредя.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Wed Jun 24, 2009 10:18 pm

Е преди да отидеш на работа не са ли отворени вестникарските будки вече?
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Jun 24, 2009 11:54 pm

отвирени са но тъй като вървя пеш и не нося пазарска чанта ще се наложи да го разнасям из офиса което не искам да правя.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Thu Jun 25, 2009 10:35 am

Очевидният съвет - вземи си найлонова торбичка. С катинарче :mrgreen:
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Jun 29, 2009 11:11 pm

Днес най -сетне добарах списанието :)
Не само списанието а ДВД-то + списанието. Защото за мене списанието е един бонус към филма и който мрънка по въпроса че било кратко и т.н. следва да го осъзнае.
Преди всичко нека стане ясно че ако беше само списание и беше толкова пари никога нямаше да си дам парите. Все пак - разни плакати, ревюта на познати ми неща и малък обем не ме блазнят сами по себе си. Виж - да намериш оригинално аниме с добро качество и български субтиртри + бонус списание е нещо което не се среща всеки ден. Пак ще дойде скъпо за целия сериал но и спсанието важи :).
Значи за самото ДВД съм доволен, качеството е добро (вярно малко ми реже от двете страни на телевизора но само ако умишлено се взираш което аз не правих ). Четири епиозода са добре за количество, има си екстрички и т.н. Само дублажа на български е пълна тояга но той предполагам е за хлапетата а за такива като мене японския е добре дошъл. Българските субтитри не ми дразнеха окото с гаден шрифт и се четяха приятно. Предполагам и превода е ниво.
Кутийката някои я оплюват че била паянтова но за мен си е повече от добра (за всеки случай много по-добра от найлончето което очаквах хехе). Всъщност добре стои като кутийка.
За самото списание. Вече казах че краткоста не ме дразни. Обаче плаката в центъра МЕ дразни. Сега ОК, големия плакат на Fullmetal е качествен, обаче защо два плаката ? Защо трябваше в центъра да се слага малък формат постер който да изяжда място при положение че има вече постер и то голям формат.
Иначе самите материали са добре подбрани като рубрики - Едно голямо представяне, една класика на Гибли, представяне на студио, Кросовъра има място, новините - надявам се да запазите формата и да не изпаднете в пълнене на списанието с едни и същи новини за сметка на калсиката например.
Силно се надявам и да добавите рубрика за японските видеоигри и анимето - имат прекалено много допирни точки.
Друго което ми се ще е някакво представяне на хора - режисьори , аниматори, озвучители.
Конкретно за първия брой - Наруто си личи как Амелия го е надхвалвала за да зариби ритардите тийнове които му се кефят :)
Bones - информативен материал, Nauscia - класика която си заслужава поне една страничка, Twilight - явно сте го сложили за зарибявка, надявам се следващия път да е нещо по-удачно за кросовъра.
Чакам следващите епизоди :wink:

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Jun 29, 2009 11:25 pm

Игрите ги включих още във втори брой, чекни темата ;)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Rand al'Thor
Commoner
Posts: 43
Joined: Tue Jan 27, 2004 9:48 am

Post by Rand al'Thor » Tue Sep 01, 2009 9:10 am

Здрасти!

Не влизам във форуми, но специално искам да изразя възторга си от Animania, само така вие (екипът) ще разберете, че работата ви наистина бива оценена. Вчера намерих най-сетне време си купих първи брой. Списанието е разкошно, още като видях Наруто на корицата и си умрях от кеф. Ще си дам мнението за всяко нещо по отделно.

Картинките в списанието бяха истинска наслада за очите. Няма такъв кеф като отвориш страницата и видиш Suzumiya Haruhi и цялата SOS Brigade или пичовете от Code Geass, или всичките от Ouran, или Нарутовците. Дори само заради външния вид бих си взимал списанието.

Другото, което много ме изкефи, бяха плакатите! Днес ще си взема още една бройка (на първи брой), защото вие сте много хитри и сте сложили два различни плаката от двете страни на една и съща страница! 8-) Колкото повече, толкова по-добре все пак! А за големия плакат да не говорим - Ал е страшен!

Много ми хареса лекият стил, с който са написани статиите. Притеснявах се да няма някакви долнопробни саркастични подмятания в материала за Наруто, но за щастие всичко беше на 6. Наруто е велико аниме за мен и наистина много се радвам, че авторът на статията е обърнал внимание на хубавите му страни, още повече спомняйки си 2004-та, когато всички с трепет чакахме всеки нов епизод. Статията ме изкефи по един много сантиментален и носталгичен начин, за което благодаря!

Изобщо, слаба статия нямаше според мен. Не съм си купил списанието, за да научавам нещо ново, а просто за да си припомня нещата, които обичам, още веднъж - и то през очите на друг аниме фен.

Дивидито ми върви много готино, пуснах си Melissa и Kesenai Tsumi по няколко пъти (версиита в екстрите) и толкова спомени нахлуха в главата ми :)))) Относно дивидито имах един специален въпрос, тъй като май само вие можете да ми отговорите (сред приятелите ми няма отакувци, които да разпитам ;)) - всичко е супер и много яко, но може ли да ми кажете къде мога да си намеря сериала (а и всички аниме сериали) на блу-рей? Защото в България си взех Paprika и Tekkonkinkreet, но друго не намирам. Мерси предварително :D

Единствено не мога да изкажа мнение за статията за Twilight, защото още не съм я чел (никак не съм фен на поредицата), но ще й хвърля едно око от чисто любопитство :)

Продължавайте в същия дух, пожелавам ви много успехи и дано скоро списанието увеличи размера си до едно малко томче ;)
Running around like a clown on purpose...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests