За/Из/По-губени във WoW (общи приказки и истории)

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Thu Apr 09, 2009 5:36 pm

аз си мисля, че бг-дружината има предвид, Драгън :D добре дошла е на Зенедар, разбира се - колкото повече, толкова по-близо до на Танче мечтата за наш си рейд за Накс :oops:

уви, място в Contaminated трудно ще осигурим, а рейд-слот - почти невъзможно... но в Шопската салата все още може да ъплайне, мисля, а ако направи междуврменно връзки с Гилд мастъра - със сигурност ще я/го вземат :lol:

Делвиг, ти за хероици по новите земи си още малък, пиле... вероятно говориш за хероиците из Аутлендс... предлагам ти да направиш първите каразански куести, и ако осигурим танк (желаещи?), през уикенда ще идем и в някой и друг хероик, че и Каразан може да спретнем...

а Елейн ако има скоро експанжън, предлагам да минем на нормал Нексуса и УК!!!

за тази вечер нищо не можем да кажем, защото все някакъв рейд ще има, та ще сме там с Ланис, а вероятно и Илия... но те нещата се организират и в движение :P
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Thu Apr 09, 2009 6:16 pm

нови две 58ички ше вършеят довечера ;)
:ninja:

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Fri Apr 10, 2009 2:13 am

Ами аз най-късно в понеделник ще имам експанжъна, така както изглежда. Ако го взема, ще се засиля да си левълвам шамана и прийстката ще остане наникъде (и като професии - уф, този енчантинг не знам откъде изобщо да го отпочна, ще си търся гайд в Нета).

Днес поне докарахме с Никича до Аутленд. С бодра крачка сменихме гиъра почти изцяло (при мен май и съвсем изцяло, оказва се). Ударих и 61 левъл.

Делвига днес казваше за някой хероик в Аутленд. Аз и Ники сме за Цитаделата, на нормал, разбира се. Ако имате време - обаждайте се :).
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Lannis
Aes Sedai
Posts: 1681
Joined: Mon Mar 22, 2004 1:36 pm

Post by Lannis » Fri Apr 10, 2009 9:38 am

Ами ние почти сигурно днес ще продължим с алт - рейда.
Вчера след няколко неуспешни опита на Сарт успяхме да го смъкнем. Обаче това наистина е странно - мъчим един бос сума време, успеем да го убием, следващите няколко пъти се справяме бързо и щом се отпуснем малко, почват отново мъките. Вчера май ни отне два часа игра. Но пък поне успях най-после да отмъкна брейсърите, които чаках.

Малигос беше бърз и лесен, както си трябва. След като го ошляпахме набързо, почнахме отново да се събираме за алт рейд. И продължихме оттам, откъдето спряхме последния път. Разбирайте - Тад. Аз успях да саботирам рейда от самото начало. Почнахме ние битката, както си му е редът, налагайки двата мини-боса по главите. И аз решавам да горя СД от началото, че да е освободен за първите минути на Тад. Бам! - Avenging wrath.... само дето не беше avenging wrath :oops: :oops: ... най ми било hand of reckoning :oops: :oops: :oops: Бам! - изтрещя адона, че съм дръпнала агрото (така де, аз taunt-вам или не! :twisted: ). Бам! - трясна ме Feugen по главата и ме затри! Смешното е, че отмъкнах агрото изпод носа точно на танкващия играч, който предната вечер ме бъзикаше, че с този оф-спек гиър, дето го взимам, следващия път аз ще таквам... Само дето не си носех гиъра :roll:

И като стана дума за гиър - нищо за Йоа :cry: :cry: :cry: Паднаха някакви неща, но рейдът беше пълен с паладини и уориъри. Остана си Йоа с празна торбичка. Но пък поне беше голяма веселба, а това е по-важното. Не, че свалихме Тадиус. Решихме да не хабим цяла вечер и разчистихме другите две крила. Така сега ни остана Тадиус, Сапф и КТ. Точно като в доброто не толкова старо време:).

А Танчето успя да пооборудва Лийд - тя ще се похвали:))
Юда, егоист, луда и wow-холик :)

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Fri Apr 10, 2009 10:20 am

Аутлендс - на хероик вече само :P ще идвате с другите герои, а алтовете ще левълвате с куести и ако/когато порастнат - в хероик :twisted: иначе много се натоварва програмата на всички, а полза от това - почти никаква и само за алтове...

снощи, колкото и невероятно да бе, се събра мейн-рейда и запрашихме към Санктума настроени, че ще се уайпва... е, оправдахме очакванията си и навъртяхме поне пет уайпа преди да падне Сарт с 3-те си дечица... ама за мен пак - ни наметало, ни дрейк за яздене... :cry:

дадоха обичайната 20-мин. почивка за придвижване до Малигос, който възпитано си падна от първия път... от него и без това нищо не чакам, та просто порталнах народа в Даларан, а в гилд-чата се появи съобщение, че гилд-мастъра ни събира алт-рейда за довършване на Накс хероик... уморено ми беше, ама не посмях да се скатая...

събрахме се пред Тадди , обясни се тактиката на ПъГ-натите играчи, разпределиха рейда по 2-те платформи и като се отпочна... уайп на 28%, уайп на 8%, уайп на 1%... ееей, няма убиване това чудо... :?

офицерите решиха да не губим време заради ината си да го видим мъртъв и дадоха дестинация към Ануб... както си е ясно, спайдър-крилото е най-лесно и не срещнахме голям проблем с босовете, освен на групичките траш пред Фаерлина, където танковете ги подпукаха сякаш сме с мейновете - по няколко групи накуп, та натръшкаха половината рейд... :lol: но на бос-битката всичко си беше ок...
общо взето леко мина спайдър крилото, само дето на Маексна незнайно за мене как танка умря секунда преди да умре бос-а... та не се стигна до драматичен уайп на 1%, както при Тадди...

после тръгнахме към Милитари крилото - Инструктора умря като по учебник... адски удобно е да ползваш макрото за фокус-таргета там... моята задача бе да хийлвам учениците на боса, но тъй като това не бе кой знае каква работа, защото много народ ги хийлвахме, помагах и в хийлването на рейда, че за рейд-хийлинга бяха оставили един шаман да го прави (алт-а на един от танковете ни в мейн-рейда), който колкото и прекрасен играч да е с всеки клас, все пак трябваше да покрие доста дмж, който течеше... та битката мина перфектно и без проблеми...

като стигнахме Готик имахме един дисциплиниращ уайп, защото народа в лийвинг частта пак отсвири да се съобразява с агрото и всеки заблъска свой си таргет, та си измряхме с гръм и трясък :lol: хубавото бе, че си взеха поука и на втория опит боса се предаде...

на Конниците бе веселба... значи... обичайната тактика за тях е да се раздели рейда на две - по една дпс-група за всеки от мелее-конниците, които да се разминават, а танковете да си разменят босовете на всеки 3 стака на дебъфа, за да се резетва същия и да не наслагва масов дмж... с мейн-рейда ни не играем по този начин, а караме на нюк-тактика, при която се разхвърлят 4 танка по ъглите на залата с техните хилъри, а целия рейд нюква първия мелее-конник, който трябва да умре най-късно около 4-тия стак на дебъфа, после - целия рейд скача на втория мелее-конник, след което се пръсваме да избием кастърите, като сменяме позицията и таргета си на 3 стака на дебъфа... точно нюк-тактиката избра Холи и за алт-рейда...

е, разпредели ни той, пуул-наха конниците и... уайп... ама веднага... оказа се, че умората си е казала думата и не са сет-нати хилъри на танковете на кастър-босовете :lol: и бяхме пометени... :twisted:
дотърчахме отново до залата и този път се разпределихме както трябва... и Конниците паднаха от раз... 8-)

Тадди, Сафи и Кел`Тузад оставихме за друг ден, защото бе станало 2 през нощта наше време и народа бе уморен :D

от снощния рейд аз нинджосах нова каска и нови ръкавички, както и идол, който ми намалява мана-коста на Реджувенейшъна, а аз го ползвам нон-стоп, та съм доволна... :D довечера ще им бодна нужните енчанти, че снощи веднага си легнах... обаче това с алт-ръновете на хероик-рейдове е адски удобно за обличане на алтовете - имаш шанс за айтъми, за които само можеш да си мечтаеш, просто щото си алт :roll:
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Apr 10, 2009 10:33 am

Runove do dupkaaa! Tree se pravat i pari sa den dva. Be s tva tempo huntara 6e e dobro dps
:ninja:

User avatar
PrivateRaio
Misting
Posts: 342
Joined: Tue Jun 20, 2006 4:01 pm
Location: София

Post by PrivateRaio » Fri Apr 10, 2009 10:48 am

Ние снощи едвам довършихме 5-те боса ж Накс, които ни бяха останали от сряда. Бяхме 22, като имаше поне 5-6 човека които идваха за 1ви път. Поне от 2 месеца не бях чувал райд лидера да обяснява каквато и да е било тактика в Накс : :D :D :D

Чинно си убихме Гробулус, кучето, Тади, Дракончо и КТ от първи път и хайде по леглата. Беше 10 и малко сървър време, та ми остана време да пусна и една пералня :D (и райдерите трее да перат, ко да се прави).

Аз лично имах желание да плеснем и Малигос и ВОА, но райдлидера каза че приключваме. Според мен можехме, ма те бяха малко под пара щото днес има доста голям пост в гилд сайта, че предстои голямо пролетно чистене и вероятно някои хора ще се разделят с райд местата си поради скатаване, ще има наказания и прочее. То още в неделя имаше чистка на неактивни играчи и прочее, че даже и 1-2 активни бяха изгонени за сериозно слакване, скатаване и bad attitude.

Баси, даже най-добрия ни шами хилър го кикнаха, че мрънка че мрем много, а можело да си фармваме. Са, той пича има право до някъде, щото много хора се скатават като дойде ОС3Д и ходим там направо обречени. А това дразни, щото го свалихме, убихме го и следващата седмица, и сега 2 седмици го бие за 10 мин с 2Д в последния райд ден, щото просто няма нужния райд сетъп. Та ще видим, кой ще го бъде и кой не :D Аз съм спокоен щото имам към 98% райд атенданс (са баси и аз скокнах един уикенд до планината на почивка малко), имам нужния дпс, правилните енчанти, пък и офф спек имам нужното да съм оффтанк на хероик райд).

Улдар идва, ей!

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Fri Apr 10, 2009 11:14 am

е, вашата гилдия го раздава по-кор от нашата :D
при нас офицерите твърде много държат на френдли-атмосферата и желанията на членовете на гилдията, и към крути мерки не прибягват, колкото и аз лично да ги насърчавам и подтиквам :twisted:

сега, истината е, че сме имали тежки моменти, дето сме били почти в безизходица, обаче някак нещата са се оправяли... :roll: най-сериозната мярка, която предприеха бе да поразжалват някои наистина силно неактивни играчи и да вдигнат ранга на други, но не мога да кажа, че това оправи нещата...

не знам... за мене просто е удоволствие да играя с тези хора, дори когато уайпваме... а Гилд мастъра и офицерите ни са просто съкровища... много грижовни и отговорни...
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

User avatar
PrivateRaio
Misting
Posts: 342
Joined: Tue Jun 20, 2006 4:01 pm
Location: София

Post by PrivateRaio » Fri Apr 10, 2009 12:39 pm

бе не знам колко кор сме, ма нещо хората почнаха да слакват повече от приемливото и се изпокриха по алтове и други сървери. Ако си правим райдовете за 2 дни като вас има време за всичко - да гриндиш, да алтваш, да не играеш дори ( :oops: ), а сега губим сума време. Че и ресурси, фласки, храни и нерви... бе аз одобрявам таквоз почистване :D . Баси, са кат гледам райд репортите, има хора дет са правили повече дмг голи, от колкото сега наядени! Баси, ако това не е слакване, не знам кое. Са, и аз имам дни дето никакъв ме няма, мра кат куче и съм много зле (баси тиа Барса 100 гола вкараха а Ливерпул се наакаха мощно та цяла сряда щраках н ателетекста да следа резултатите :twisted: ) ма рядко съм чак толкова зле :D

User avatar
Lannis
Aes Sedai
Posts: 1681
Joined: Mon Mar 22, 2004 1:36 pm

Post by Lannis » Fri Apr 10, 2009 1:08 pm

Битки като OS3D искат концентрация, независимо колко наяден е вече народът. Напомня ми малко на Фелмист в това отношение. А народът, като загуби усещането за предзвикателство (каквото е да свалиш боса за пръв път), вече не му се напъва чак толкова. Поне желаещи все още има при нас, та някак се справяме:) . Повече проблеми със скатаване имахме, когато рейдът все още се водеше "прогресив".
Юда, егоист, луда и wow-холик :)

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Fri Apr 10, 2009 4:11 pm

уф, влезнах със следобедното кафе в работата да прочета последните постове от 3.1 пач-дискусията в маге-форума на Елитистите и се депресирах :? постоянно се коментира това, което отдавна и аз го забелязвам - колко излишни за рейда сме магетата и как заемаме слот, дето спокойно може да се попълни от лок с по-голям бенефит за рейда... та като ги чета, не съм единствената загрижена за това, дето ще довеят промените с пач-а...

ето част от един пост:

"This is a point that seems sadly lost on the devs. My guild already brings 3 locks and then 1-2 mages. As someone who was an officer/raid-leader in TBC (and a lock main) this reminds me strongly of parts of TBC where we'd bring 3-4 locks and never more than 1 mage to 25-mans.

To be honest unles you REALLY need sheeps for the Ulduar trash (which you don't really), I'm not sure what you lose by bringing no mages at all and having someone park an alt mage outside for food.

The crit buff can be covered more efficiently by locks
AOE DPS need is limited and is covered fine by locks and moonkin etc
Locks have 100-500dps higher single target target DPS depending on spec, w/o mana problems
Locks have far higher survivability in the many Ulduar boss fights with raid-wide AoE
Locks can bring stones, fel intellect, wrath-totem type buff etc"

не че се страхувам за мястото си в рейда, защото нашата гилдия винаги е рейдвала с две магета основно (Блоби и аз), но ми е силно неприятно когато въвежданите промени са дебалансирани до такава степен, че да обезсмислят принципно ролята на класа ми в рейда... :evil:
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Apr 10, 2009 4:54 pm

To samo pali i dk 6e ostant kak e tragnalo. :-/
:ninja:

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Fri Apr 10, 2009 5:57 pm

не знам... чудя се дали и магетата няма да зачезнат като клас, така както периодично по някой клас или играчи с определен спек на даден клас просто спират да го играят и се впускат да вдигат някой по-облагодетелстван от Близард такъв...

като се замисля, играта се развива през годините по доста странен начин... да, вярно е, че в момента от Близард направиха безкрайно достъпни всички места за всички играчи... едно време, за да влезнеш в Светая Светих - БВЛ, а впоследствие - АК 40/Накс, бе абсурдно без да си част от топ-гилдия, че и да си фактор сред останалите играчи от същия клас в нея... а тези гилдии си бяха почти затворени общества...
но смея да твърдя, че много по-лесно бе да се играе самия клас... статсовете, дето се следяха бяха по-малко, комбинацията им - също... като си файър маге - спамиш си Файърболите и гледаш да оцеляваш в навалицата от 40 човека... истината е, че чак толкова скилс не се изискваха...

в момента инстансите станаха достъпни дори на хероик мод за ПъГ-ове, но играта ни се усложни... преценяваш хиляда статсове и комбинацията им за оптимално дпс/хийлинг... имаш реални таланти в определени спекове, за включването, на които трябва да следиш постоянно... имаш вече възможности за различни ротации на спелове и то - различна за различните битки, а те са си доста разнообразни... възможността за сокетване на айтъмите, както и използването на глифове може при един и същи спек да промени сериозно картината на дмж/хийлнига ти... различните класове бъфкат вече рейда не едностранно, а различните спекове - дообогатяват картината по различен начин и рейд-лидерите имат доста възможности да жонглират с класовете...

та в този ред на мисли, ми се струва, че играта доста се усложни по отношение на това да играеш добре класа си... и именно това, че гиъра е вече общодостъпен, все по-определящ остава скила, който именно сега му се дава възможност да изпъкне...

уф, нещо се разфилософствах, я да се прибирам да поиграя :oops:
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Sat Apr 11, 2009 3:04 am

:( Вече хич не обичам ДК-та. В Hellfire е пълно с орда и който ме види ме убива. Виждам орда - щит, таргет и започвам да дотя, ама пусто с таб не винаги уцелвам ордата, последните два пъти уцелих моба, който ордата се опитва да убие >.<. В много случаи щитът просто не действа и си ме убива преди да го дотна дори два пъти! Хем са инстанти. Толкоз кекаво нещо като попа, няма...

А и моят късмет... правих с ПъГ Рампс и Блъд Фърнас днес. Рампс два пъти. Първият път не падна нищо, вторият път паднаха 2 неща за кастър и ги отмъкна с по-добър рол мейджа в партито. Приказно. От БФ падна един тринкет, който не знам дали е добър (в момента имам 4 тринкета и не мога да преценя кой да сложа та съм си сложила 2 по собствено усмотрение).

:)
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sat Apr 11, 2009 10:15 am

Ми ще рънна с мискинята там, тамън съм с новата броня от екзалтед-а с ебон блейда да видя има ли разлика малко ;)
:ninja:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests