Street Fighter 4

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
Onslaught
Sorcerer
Posts: 401
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:10 pm

Post by Onslaught » Thu Aug 27, 2009 4:22 pm

AlDim wrote:Хах, сега остава да кажеш, че Soul Calibur никой не я играе по състезания :lol: Туй за дълбочината също е bs. И двата файтъра стават и за бътън машъри, и за хора, които си поставят за цел да ги мастърнат до крайна степен. Всъщност SF винаги е бил по-простичък откъм комбота - в него всичко е до тайминг.
Ами аз вече казах ,че SC не беше една от игрите на SBO 2009. Да имаше тутнир за SC na EVO 2009 обаче следващата година 99% е сигурно ,че няма да я има, а SF4 е 100% сигурно ,че ще я има. Игрите като SC понеже имат готина графика и готини специални удари привличат доста casual играчи и затова като се включат такива игри в големите турнири е по лесно да се нямерят спонсори.
Например на WCG има един куп игри които ги включват за една година но има и игри като Starcraft и Warcraft които са си там всяка година.
Колкото до комботата в SF си има елементарни BnB комбота има си и много трудни one frame link комбота.
Ето едно клипче което e много добър пример за дълбочината на SF2ST обаче за да разбереш какво всъщност става трябва да знаеш какво е reversal, charge buffering, tick trow, death trap.
http://www.youtube.com/watch?v=DEtCWmlud7c&fmt=18
Roland wrote:И само да вметна, че все пак иде реч за PS3, така че къв торент, кви пет лева? :) Плюс, че съм решил да съм против пиратството де, но това е козметика.
Ами тогава по-добре изчакай и си купи направо новия Tekken 6 предполагам ,че ще ти допадне доста повече.

Goshko wrote:P.S. Моля те обясни ни още малко за дълбочината на SF4 и fighting games като цяло Laughing
Това дали си струва да си купиш играта или не си е мое лично мнение, но това ,че не си достигнал до същността на играта и ,че не си добър играч си е факт.
Ами не е толкова лесно да се обясни особенно на някой които не знае съответните термини. Ако искаш мога да ти постна статии или теми от форуми в който се обсъждат определени елементи на някой файтър.
Ето ти някой клипчета които са някаккво начало, те са за SF2 но донякъде важат и за Sf4.
http://www.youtube.com/view_play_list?p ... E984CAA549

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Aug 27, 2009 5:09 pm

Tekken смърди :mrgreen:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Fri Aug 28, 2009 3:59 am

Честно казано и на мен Tekken никога не ми е харесвал. Много повече ми допадат DoA, SC, VF и SF. Друго на ръка, че доколкото може да се разчита на предварителна информация, новата версия не се очаква да вкара каквото и да е, което да я отличи.
Игрите като SC понеже имат готина графика и готини специални удари привличат доста casual играчи и затова като се включат такива игри в големите турнири е по лесно да се нямерят спонсори.
Епа все едно SF4 е повече от леко ъпдейтнат SF2 с отвяваща 3D визия.
Игри като SC на следващата година след като са излезли вече никой не ги играе сериозно, а SF2 15+ години след като излезе и направиха нова версия (HD remix).
Не че нещо, но HD римейкове се правят масово последно време и сред тях фигурира първият Soul Calibur. Това, че SF2 в разните му версии се играе все още не е учудващо по никакъв начин, при положение че е бащицата на фатърите и има добре заслужена култовост.

User avatar
Onslaught
Sorcerer
Posts: 401
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:10 pm

Post by Onslaught » Fri Aug 28, 2009 9:32 am

AlDim wrote:Честно казано и на мен Tekken никога не ми е харесвал. Много повече ми допадат DoA, SC, VF и SF. Друго на ръка, че доколкото може да се разчита на предварителна информация, новата версия не се очаква да вкара каквото и да е, което да я отличи.
Ами аз по принцип не играя 3Д файтъри но доколкото съм запознат SC, DoA й Tekken са игрите на който може да се кефиш дори и да не знаеш какво точно правиш. VF доколкото знам е просто на друго ниво спрямо другите 3Д файтъри.
AlDim wrote: Епа все едно SF4 е повече от леко ъпдейтнат SF2 с отвяваща 3D визия.
Ами да визията е доста добра и определено превлича нови играчи към поредицата но повечето от тях след като някой ги пребие само с хадоукени остават доста разочаровани.
AlDim wrote:Не че нещо, но HD римейкове се правят масово последно време и сред тях фигурира първият Soul Calibur. Това, че SF2 в разните му версии се играе все още не е учудващо по никакъв начин, при положение че е бащицата на фатърите и има добре заслужена култовост.
Ами както казах 3rd strike също още се играе а е на 10 години, MvC2 също се играе от 10 години, KOF98, Garou MOTW също още се провеждат турнири макар и по-малки, CvS2 се задържа поне 5-6 години...
Просто някои игри са се доказали през годините ,а други са отмрели няколко месеца след като са излезли и това не е някаква случайност.
Разбира се дори и някои от наистина добрите файтъри като GG например се харесват и на "не феновете" но те са по-скоро изключения.

P.S. Както казах аз по-принцип не играя 3Д файтъри, така че част от нещата които ги пиша не са мое лично мнение, а мнението на хората които организират и участват в турнирите за тези игри.
http://www.youtube.com/watch?v=ijhUJTZrxLk
Last edited by Onslaught on Fri Aug 28, 2009 9:55 am, edited 1 time in total.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Aug 28, 2009 9:54 am

Не се излагайте с изказвания за Теккен :lol:

User avatar
Onslaught
Sorcerer
Posts: 401
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:10 pm

Post by Onslaught » Fri Aug 28, 2009 10:06 am

И какво толкова лошо съм казал за Tekken?
Разбира се ако само помпиш копчетата нямаш шанс срещу накой добър играч. Ако обаче двама много слаби играчи играят Tekken той вероятно ще им е по-забавен отколкото SF първо защото боя задължително се води от близко разтояние както и заради начина по-който са направени самите нормални удари и предполагам и заради по-добрия реализъм.

BTW RRSunknown ти смяташ ли се за фен на файтинг игрите? Кои файтинг игри си играл сериозно?

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Fri Aug 28, 2009 11:16 am

мутрите на гутекс и eлайджо в края са прайслес.
daigo-denied. :lol:

User avatar
Onslaught
Sorcerer
Posts: 401
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:10 pm

Post by Onslaught » Fri Aug 28, 2009 12:00 pm

Scourge wrote:
мутрите на гутекс и eлайджо в края са прайслес.
daigo-denied. :lol:
Хехе приятна изненада, някой знае кои са Ryan Gutierrez и Joe Ciaramelli :)
И двамата бяха фаворити за топ 8 но се изложиха. Следващата седмица е West Coast WarZone и се надявам Гуутекс да се представи по добре, все пак авера му Kai Ramond за първи път ще изпробва нова система за сийдване за която Гоотекс от толкова време мрънка.

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Tue Sep 08, 2009 2:16 pm

Onslaught wrote:Следващата седмица е West Coast WarZone и се надявам Гуутекс да се представи по добре, все пак авера му Kai Ramond за първи път ще изпробва нова система за сийдване за която Гоотекс от толкова време мрънка.
топ 8:
http://www.ustream.tv/recorded/2120397/highlight/16912

олдскул доминация от вале (за малко).

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests