Street Fighter 4

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Street Fighter 4

Post by Muad_Dib » Wed Mar 04, 2009 11:51 am

...или как за пръв път прекарвам вече повече от 10 часа с файтинг игра :) Пускам отделна тема понеже това според мен е най-добрият файтър в последните 2-3 години, а и ще излиза и за комп през май, не е само за конзоли.

Накратко впечатленията ми:

+ смачкваща визия, първоначално мислех, че анимационният стил ще ме отблъсна, но той ме размаза
+ ДВУИЗМЕРНИ БИТКИ! In your face, annoying side-walking! Kato edno vreme - klasika :)
+ Страхотен набор от 25 много различни герои, като почти всички от 4те чисто нови попълнения кефят максимално (Руфъс ме спечели веднага:))
+ Механиката на боя - както във всички ревюта се пише напоследък - СФ4 е лесен за научаване и невъзможен да станеш майстор в него. Благодарение на многото спешъли, двата бара за супер и ултра комбото и фокус атаките битките са изключително разнообразни. Играта придобива махленски вид тип "ша ти праа долна подсечка" докато умреш се случват само м/у хора, които играят за пръв път, при мен се промени след малко циклене с/у компа
+ Challenge Modes
+ Аниме-ФМВ-та, които мен много си ме кефят, без да навлизам навътре мн
+ Доволен брой неща за отключване, с такъв кеф не съм се занимавал да отключвам бойци във файтър още на първия ден точно никога

- Буквално неразбираема история и липса на биографии на героите - не че ми пука за историята във файтър, ама искам поне да има нещо там
- Аниме-отрязъците са прекалено кратки (буквално по 2-3 мин) ама пък всеки герой си има по два
- Липса на турнамент режим или пък нещо като групите от соул калибур, заради което играта от няколко човека вкъщи страда, но малко, защото си е жестока:))
- Капком са жалки, защото пуснаха допълнителни костюми през Лайва и то на абсурдни цени

В общи линии - бели кахъри - абсолютно задължителна е играта. 9/10 само защото е файтър, не за друго.

User avatar
neEd'Le
Sorcerer
Posts: 438
Joined: Wed Oct 06, 2004 11:57 pm
Location: пуофдиф

Post by neEd'Le » Wed Mar 04, 2009 4:07 pm

много съм се надъхал по игрицата,мамка му.
сигурно поне едно 5 часа клипчета съм зяпал в ютуб и зверски се радвам на новото превъплащение на любимата тупалка.

единствения проблем евентуално ще е налазването на подобаваща ръчка,но до юни има време да мисля варианти.
засега като че ли най-добра офертичка е да изкормя най-обикновен юсб пад и да му закача отделни бутони и ръчка,но да видим
И излитам в студения мрак,където порядъчни хора не летят.Тук има само дяволи и вещици, яхнали метли, и един Витя Суворов с неговия парашут.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Wed Mar 04, 2009 4:12 pm

Според новина от Kotaku от днес е почти сигурно, че PC-версията ще има бъндъл игра + пад.

User avatar
neEd'Le
Sorcerer
Posts: 438
Joined: Wed Oct 06, 2004 11:57 pm
Location: пуофдиф

Post by neEd'Le » Wed Mar 04, 2009 4:41 pm

пад не е оферта,поне за мен де,че съм си клавиатурен плъх.
аркадна ръчица от друга страна е ебати благинката и много ми се иска да се сдобия с една такава.
даже и сега адски много искам,че налазих едно приятно сайтче,от което можеш да играеш стари файтъри он-лайн,ама нейсе - финансова криза,а спестяванията свършиха :lol:
И излитам в студения мрак,където порядъчни хора не летят.Тук има само дяволи и вещици, яхнали метли, и един Витя Суворов с неговия парашут.

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Wed Mar 04, 2009 4:46 pm

в тая версия на играта се е получила странна диференциация на трудността. от гледна точка на сръчност, лесните работи са още по-лесни, трудните работи са още по-трудни. за съжаление това значи, че човек много по-трудно може да започне да играе на високо ниво, отколкото на предните издания, тъй като има да преодолява по-висока техническа бариера.

User avatar
Onslaught
Sorcerer
Posts: 401
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:10 pm

Post by Onslaught » Wed Aug 12, 2009 4:19 pm

Случайно някой да играе PC версията online?

User avatar
herairness
Jaghut Tyrant
Posts: 1983
Joined: Tue Oct 04, 2005 10:43 am
Location: varna

Post by herairness » Fri Aug 14, 2009 12:37 pm

Мда, як е сф 4, че и много зарибителен - половинката стана вече месец се опитва да потроши чисто новия пад, дето му го купих :mrgreen: А още колко неща има да отключва, ехееее. А анимацииките верно кефят доста и ако се заемеш да изиграеш с всичките поне по 1 път, историята малко по малко се вързва, особено като отключиш и другите герои :twisted: Аз нарочно не си я слагам, че 100% ми отиде свободното време да отключвам всичко от край до край, а и много е вероятно и аз да потроша пада :roll:
Image

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Aug 26, 2009 10:56 pm

Абе, като за човек със скромен бюджет, който не е некъв див фен на файтърите, но се кефи на (и има) Soul Calibur, кви пари (в долари) е максимумът, който си струва да дам за тая игра?
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Wed Aug 26, 2009 11:21 pm

Изчакай да стане 20-30 долара.
И вместо да се чудиш за файтъри, ходи си вземи Батмана :P

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Aug 26, 2009 11:36 pm

60 кинта давам за игра, само ако има Silent Hill, Final Fantasy или Resident Evil в заглавието си ;)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Wed Aug 26, 2009 11:52 pm

В момента е намалена на 53 кинта в Амазон :P Друго на ръка, че оунва всички Silent Hill-ове и FF-та от последните години, както и RE5 откъм качество.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Aug 27, 2009 12:00 am

Ъм, не, не ги оунва. Тва ти го казвам с твърдата и стопроцентова убеденост на НЕ-геймър, който играе само конкретни заглавия и им е фен. Та в тоя ред на мисли просто ЗНАМ, че няма да ми хареса повече от нито една от тия игри, така че ще си я взема, щом толкоз я хвалиш, по-нататък, като поевтинее. Освен тва не бъди ридикулозен, ФФ12 беше убийствено добра ;)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Thu Aug 27, 2009 12:15 am

FF12 ме отврати, честно казано... Но на теб ти е простено, щот си FF фенбойче. :)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Aug 27, 2009 12:19 am

Така си е. И съответно плс като ти задавам въпрос, отговаряй ми с "като за мен" отговор ;)
And you can't dance with a devil on your back...

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Thu Aug 27, 2009 2:24 am

пц версията е от порядъка на 40лв в uk.
ако питаш за пс3 версията, тя още не е паднала на цена за не-фенове. :wink:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests