Купих си Xbox (единицата)

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Nov 30, 2010 12:53 pm

Както и да е - не ми се изпада в полемика. Ще се радвам само да ме светнеш какво да направя на компютъра че да ми изглеждат аниметата като на бокса защото аз не успях да разбера.

За емулаторите - не се изказвай неподготвен - нямат нищо общо с PC емулаторите. Писани са специално за бокса от -до без никакви портвания.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Tue Nov 30, 2010 1:45 pm

Да бе, особено MAME-то не е никакъв порт :lol:
Ще се радвам само да ме светнеш какво да направя на компютъра че да ми изглеждат аниметата като на бокса защото аз не успях да разбера.
Кликаш два пъти на файла и гледаш.
Но сериозно - допускам, че просто не си наясно какво точно е "ъпскейлинг" и всъщност говориш за някакъв вид post-processing на образа. Но каквото и да е, следният английският израз е много на място в случая: "you can't polish a turd".

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Nov 30, 2010 2:49 pm

Няма емулатор наречен MAME за бокс. Има няколко аркадни емулатора два от които се казват Mamedox и mameX но и двата нямат нищо общо с PC МАМЕ нито по сорс код, нито по интерфейс нито по съвместимост. А реално има няколко десетки варианти в които всеки си е прекомпилирал собствен сорс с емулатор подкаващ точно определени игри недостъпни на нито една друга платформа.


За ъпскейлинга - предполагам че греша. Всъщност говоря за ефекта при който вземаш филм със скапан образ , пренесеш го на голям екран и на него видиш че пикселите са изчезнали а картината е оконтурена.

User avatar
F242
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Sat Feb 11, 2006 6:34 pm

Post by F242 » Tue Nov 30, 2010 7:03 pm

Мен като яко ме подгони носталгията играя това на 360
Image

Но ме интересува също къде може да се намери стар бокс за 50 лева
"The vulgar think the God by analogy to man and so worship Him in the form of the Gods. The learned think the God by analogy to principles and so worship Him in the form of Love or Truth. But the wise think the God not at all. They know that thought, which is finite, can only do violence to the God, who is infinite. It is enough, they say, that the God thinks them."

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Nov 30, 2010 7:52 pm

Като се отвори нещо ще ти свирна. Принципно се намират от 50 до 100-тина лева в зависимост от състоянието. Иначе тази колекция не е най-лошата възможна но едно че е само Mega Drive и две че всъщост там са представени само SEGA екслузиви и липсвт по-голяма част от ценните игри.

User avatar
F242
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Sat Feb 11, 2006 6:34 pm

Post by F242 » Tue Nov 30, 2010 8:08 pm

Благодаря, ще чакам търпеливо. Иначе за мен - това наистина е walk the memory lane :D Преди почти 20 години имах Game Gear. BTW - въпреки, че Space Harrier не е упомената, тя се отключва. Bayonetta :mrgreen: anyone?
"The vulgar think the God by analogy to man and so worship Him in the form of the Gods. The learned think the God by analogy to principles and so worship Him in the form of Love or Truth. But the wise think the God not at all. They know that thought, which is finite, can only do violence to the God, who is infinite. It is enough, they say, that the God thinks them."

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Nov 30, 2010 9:20 pm

Да оставим темата за технически въпроси - по късно може да постна моята Ултимейт колекция някъде в нова тема.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Tue Nov 30, 2010 9:41 pm

RRSunknown wrote:Няма емулатор наречен MAME за бокс. Има няколко аркадни емулатора два от които се казват Mamedox и mameX но и двата нямат нищо общо с PC МАМЕ нито по сорс код, нито по интерфейс нито по съвместимост. А реално има няколко десетки варианти в които всеки си е прекомпилирал собствен сорс с емулатор подкаващ точно определени игри недостъпни на нито една друга платформа.
http://www.1emulation.com/forums/lofive ... 31286.html

Ето ти списък с повечето емулатори за Xbox. Пусни един сърч за думата "port" и тогава ела пак. Светът не е достатъчно луд, та да си пренаписва всичкия мъдрен с десетилетия код специално за ограничената откъм публика Xbox homebrew платформа. Естествено се намират и ексклузивни емуалтори, но не са повече от 1/3 от общия брой и са предимно малки риби.

Бтв GUI-то на MAME няма абсолютно никакво значение, при положение че това е оупън-сорс проект, комбиниращ всевъзможни мини-емулатори на безбройни различни платформи. И двата варианта, за които ми говориш, са портове от PC оригинала.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Nov 30, 2010 9:57 pm

Добре доказа се, начеса си крастата за доказване, сега ако обичаш спри да ми осмърдяваш темата с безмислени заяждания. Чудех се дали да влизам в спор но просто не си заслужава - явно си си намислил да се заяждаш на дребно с офтопик за всяко нещо с което просто ми е безмислено да коментирам виждайки че не проявяваш никакъв интерес към тематиката.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Dec 08, 2010 10:00 am

На второ четене всъщност ми изскочиха някои проблеми (подозирам че мнозина хвалещи всъщост не са си правили труда реално да разучат в детайли какво се поддържа и какво не).

N64 емулатора е пълен с бъгове - на Зелда например има едни невероятни графични бъгове които замазват цялата картина. Тези които вървят позалагват.

Mame аркадните емулатори са пълна скръб - някои от по-сериозните игри отказват да тръгнат на 64 мб памет, други засичат неигруемо.

Neo Geo игрите (които са интегрална част от колекцията ми по принцип) пък изобщо не успях да ги подкарам. Явно се изисква щастливо стечения на късмет на правилни ромове, емулатор , биос и самия ОС на бокса за да тръгнат. А повечето и с това стечение не тръгват заради недостатъчната памет. Които тръгнат пък не мога да им променя настройките към емулаторите нямат такъв бутон - изръчках навсякъде и не намерих. На Емулатора който има бутон дава празен екран - все едно че няма опции.

Емулатори за PS1 и Dreamcast не съм пробвал - първото ми е безмислено тъй като имам PS1 , второ просто няма как да тръгне реалистично.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Wed Dec 08, 2010 10:23 am

Аз пък направо разполагам с Dreamcast, но набавянето на игрите е много драма, а и дисковото устройство е тръгнало на умирачка. :(

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu Dec 09, 2010 10:35 pm

Малко ревизия - подкарах проблемните игри. Проблема се оказа софтуерен - с правилния емулатор (сигурно петия опит за емулатор) всичко заспа перфектно. Куриоза е че примерно Metal Slug 5 върви два пъти по-мазно и с повече FPS и изглежда по-красивно от реалната, издадена и 5 пъти по обемна версия за бокс която влачи и е пикселизирана.

За Нинтендо 64 се оказа че проблемите ги прави само и единствено Зелда - не изобразява 2d фоновете на стаичките и менютата. 3d -то си върви перфект, другите игри които са само 3д изобщо не видях да правят проблеми (б.т.в. Марио 64 е ултра краста и разбрах защо и викат предшественика на Галакси).

Голямата изненада е game boy advance амулатора който успява да вземе малкото екранче , да го разпъне и така да го обработи че да не изглежда пикселизирано.

П.П.С. За Dreamcast е пълно в ebay - ама ти от там не пазаруваш :) А и е скъпо - също както за game cube. Не си струва май.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Fri Dec 10, 2010 4:07 am

Еми от край време има страхотни филтри за повечето емулатори, които обаче много рядко се използват прехвърлят към официалните рилийзи, щото кадърните хора, занимаващи се тая работа не работят където трябва. :lol:

А аз подкарах Ebay след 2 седмици мъка, но не толкова с цел купуване, колкото продване (на Gran Turismo :lol:). Иначе Dreamcast-а освен първото Shenmue и Sword of the Berserk няма и една игра, която да ми трябва и да не е на друга платформа, така че ще се преживее.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 26 guests