Евровизия 2009

Ми то името като че подсказва... търнокопи, хидродинамика и всякакви ортопедични приспособления...
User avatar
Zee
Adept
Posts: 212
Joined: Mon May 05, 2008 9:13 pm
Location: Sofia

Post by Zee » Tue Feb 24, 2009 12:09 am

Знаете ли ко? Мисля да започна смс-кампания в подкрепа на Графа. Идеята е някой най-сетне да напише някоя нова песен на това момче. Установих, че просто по никакъв начин не съм в състояние да различавам различните му творчески постижения. Излиза на сцената, сгърчва си лявото рамо, избутва си дясната ръка напред, прикляка и почва да пее все едно и също парче. Ми досадно ми е, айде кво ше ми напраите?
Ще пусна 1 СМС за това :D , защото и на мен са ми еднакви песните му, а иначе има отличителен, запомнящ се глас.

Гибли, "Митра пере на реката" не е кой знае какъв текст, пък и за нея гласуваха хора от цяла Европа, които не са разбрали нито дума. Така че, според мен, текстът няма никакво значение, важното е песента да е грабваща и запомняща се, да предизвиква положителни емоции, (но не и смях, какъвто породи красиаврамовата у мен) и тогава тя има някакъв шанс да бъде забелязана...

И като се замисля, ако Илюжън се стори достатъчно смешна и на зрителите от другите държави, може и да стигне до финалите :lol: .
Имаше на някоя от предишните Евровизии сборна формация веселяци, май от Полша, които получиха доста висок процент гласове.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Tue Feb 24, 2009 12:22 am

Онзи текст с "митре ле" всъщност беше доста по-смислен :mrgreen: Тук нито асоциации и дълбочина, нито поетичност, нито нищо... някакви банални огризки все едно.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
herairness
Jaghut Tyrant
Posts: 1983
Joined: Tue Oct 04, 2005 10:43 am
Location: varna

Post by herairness » Tue Feb 24, 2009 10:24 am

Абсолютно съм съгласна с Гибли относно песните. А за Краси Аврамов - правилно ли разбрах, че тази абоминация е спечелила :? Ако е така, то си е направо обида за музикалната професия, баси. И за съжаление за пореден път констатирам, че в 90% от песните не се пее на бг, а камоли да има нещо българско, което да впечатли, което според мен е цялата идея на Евровизията. Още ме е яд за Елица и Стунджи :evil:
Image

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6461
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Tue Feb 24, 2009 12:13 pm

Имам чувството, че съм единственият форумен потребител в целия Интернет, на когото песента на Аврамов е харесала най-много от цялото нещо. Ако бях гласувал, щеше да е за него. По-долу ще се опитам да обясня защо. Съществува вероятност да е доста дълго и объркано, затова се извинявам предварително.
Тъй. Поред, значи. Или не, понеже не помня много в какъв ред излязоха изпълнителите.
Първият май беше Стефан Илчев с песента "Get Up" - него го гледах преди време в някакво шоу по телевизията как имитира Лили Иванова. Прави го много добре, наистина. Чудесен глас, обаче песента му беше толкова насилено "жизнерадостна", че ме накара да пожелая да сложа край на живота си.
Все пак беше доста по-малко дразнеща от следващата - изпълнение на някаква група, чийто вокал май беше Бате Енчо. За щастие в момента не мога да си спомня нито името на групата, нито заглавието на песента.
Следващият май беше Дани Милев с песента "Няма време". Ужасяваща песен, и това го казвам като комплимент. А и сериозно се чудя за какъв дявол му е китарата в ръцете, при положение, че трябва да положа неимоверни усилия, за да успея да я чуя, и не винаги успявам. Басът в произволна метъл-песен се чува по-ясно. Изключително много мразя да виждам как някой свири на някакъв инструмент и да не го чувам. А и самият Милев ми е антипатичен.
По-натам наистина не помня в какъв ред излязоха, затова ще карам по реда на собствените си впечатления.
Графа вероятно се е представил добре. Проблемът е, че не мога да го понасям. Не знам, просто ми е противен. Пък и, макар че мисля, че този конкурс не трябва да е поле за изява на неизвестни изпълнители, не мисля, че мястото на изпълнител с двайсетгодишна(ако не ме лъже паметта) кариера на сцената е там. Не знам де, може и да е заслужавал повече.
Сахара бяха ужасни. Не, сериозно. Поне брейкърите около тях танцуваха хубаво. Макар че ървите две секунди от песента им ми харесаха.,
Нора грам не ми допадна. В "Мюзик Айдъл" ми харесваше твърде много и беше едното от трите момичета, които исках да видя задължително на финала, но тук... Не, съжалявам. Или не съжалявам...
Мариана Попова хич не ми хареса. Преди три години ни представи на "Евровизия" заради полата на Азис. За щастие тази година го нямаше да и е бек-вокал, че сигурно пак щеше да отиде там и да срами човечеството.
Лейди Би и онзи китарист... Не.
Имаше и някакъв рус пънкар, който се мислеше за сериозен певец и изпя някаква любовна песен. Изглеждаше ми като човек, който до скоро е пял само пред огледалото с четката за коса вместо микрофон в ръка. А това е странно.
Що се отнася до Поли Генова... Хубаво, явно може да пее. Само дето това съм го чувал. Хиляди пъти вече. Да не говорим, че петицията в нейна подкрепа е направо жалка. Не, сериозно. Ако приемеш поражението в такова състезание с усмивка, може да спечелиш много, но ако настояваш да си победител на всяка цена, само ще загубиш.
От тези, които запомних, остана само Аврамов - неговото изпълнение поне ми беше интересно, ако не друго. А и сестра ми направо полудя по него и майка ми го хареса много. Чак не можах да разбера защо. Макар че наистина трябва да си пооправи живото изпълнение, че направо излъчва неувереност. Иначе ми допадна най-много. Или ме подразни най-малко, вие решете.

Искам да изнедоволствам обаче от цялото предаване. Сериозно. Толкова зле заснет концерт трудно може да ми хареса. Имам чувството, че режисьорът нарочно се стараеше да не ни показва абсолютно нищо от изпълненията и особено от танците. Ансамбъл "Чинари" вероятно са направили хубав и зрелищен танц, но благодарение на снимащата непрекъснато от разни странни ъгли камера и твърде честата смяна на гледната точка не успях да видя почти нищо. Екшънът в новия бондовски филм сигурно е по-разбираем. Подобно беше и положението с концерта на Сигнал от преди няколко седмици. Писна ми да гледам потенциално добри шоута, тотално окепазени от кретенския екип на БНТ. Добре де, концертите на Manowar в Каварна са снимани с по-малко камери(пет за първия и три за втория, ако не се лъжа), а изглеждат в пъти по-добре, и то не само заради изпълнителите. Да видят поне как са заснети концертите на "Мюзик Айдъл", да му се не знае...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Maledictus
Warmage
Posts: 1190
Joined: Sat Feb 23, 2008 10:27 am
Location: In the middle of the Danse Macabre
Contact:

Post by Maledictus » Tue Feb 24, 2009 12:25 pm

Не си единствен, както казах на предната страница и на мен песньовката му ми се стори много подходяща за конкурса, има си собствен фасон и прочее. Само че той не е подходящ за песента....

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Tue Feb 24, 2009 12:35 pm

Тук не става въпрос за качеството на песента на Красимир Аврамов. Това е наистина въпрос на вкус. На някои хора такъв стил (какъвто и да е той), може да им харесва, на други - не.

Въпросът е съвсем друг. ТОЗИ ЧОВЕК ПЕЕ ФАЛШИВО. Изключително фалшиво. КОШМАРНО ФАЛШИВО. Не успя да уцели почти нито един верен тон, а от средата нататък, тоест от момента, в който се включва каката с народния мотив, той вече дори излиза от категорията "фалшиво пеене".

Песента може сама по себе си да е ЕБАСИ И ЯКАТА И ГИГАНЕВЕРОЯТНА ПЕСЕН™, може да е философския камък в съвременната музика, може да е ново откритие, заслужаващо Нобелвоа награда, но Красимир Аврамов я "изпя" (използвам термина "изпя" доста фриволно) ФАЛШИВО. И именно това са основата на протестите. Защото всичко останало е субективно и въпрос на вкус, защото никой не може да каже обосновано защо тая песен е по-добра от оная, освен ако не се смята за универсална мерна единица, но всеки, който не страда от сериозни нарушения в слуха, би могъл да разбере кога едно парче звучи фалшиво и кога - не.

Ако все пак някой изпитва такива затруднения, а има претенции, че няма проблеми със слуха, предлагам да изслуша клипа и живото изпълнение. Дет се вика, открийте десетте разлики. Клипът, минал през студио и изчистен отвсякъде, си е съвсем приличен и поносим, спокойно влиза във всякакви МТВ-рамки и пр., а най-лошото, което би могъл някой да каже за него е, че не му харесва, просто щото не си пада по такъв тип музика. Живото изпълнение обаче може да се сравни с клипа толкова, колкото черно-бял лампов телевизор Електрон би могъл да се приравни към LCD-Panasonic.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Maledictus
Warmage
Posts: 1190
Joined: Sat Feb 23, 2008 10:27 am
Location: In the middle of the Danse Macabre
Contact:

Post by Maledictus » Tue Feb 24, 2009 1:07 pm

Maledictus wrote:...точно като за такъв формат конкурс е, с вплетени някакви народни извивки. Щеше обаче да звучи добре АКО НЕГО ГО НЯМАШЕ! Всичките певци са много слаби, от което следва тотално отсъствие на качествена хармония. Ако Краси бъде заменен от кадърна оперна певица ще стане чеп за зеле. Пича явно се мисли за нещо контратенороподобно ли, не зная. Интрото на Елнур и Семир миналата година беше поне чисто изпълнено, а не като нашата вълчица....

Никой от тях не се вписва в представите ми за музика ениуей....
Доста фалшиво я изпя момчето, Марфче, не съм спорил, виеше по зле от мене, както и малката му трупа. Не ми обяснявай точно на мене кой пее фалшиво и не. Обаче става дума И за качеството на песента като нещо , което дори не е толкова оригинално, защото много, десетки групи като Корвус Коракс, Е Номине, Енигма, и прочее прочее са базирани в този стил музика. Това коета аз, tigermaster сам знае за себе си, имам предвид , е че беше единствената песен с фасон - останалите са такъв безличен "шайт", за ембиънти на компа не бих си ги сложил. Тук е двуострият момент - перфектно изпята иняна монотонка и фалшиво изпята прилично направена песен са все на едно и също бясто - там де слънце не грее. От мен ако зависи никой от така наречените ни певци не би отишъл на Евровизия. НЕ че там ще има повече от едно две неща, влизащи в графата музика но.... това си е мое мнение де, въпрос на вкус както казваш. Аз коментирах песента, не изпълнението. Така или иначе ще се резилим, поне да е с размах....

Догодина с Шулц ще направим дует.... Може и Лили да включим - докато аз извивам, малчо ще дрънчи на китара, а арфистката ще тупурка нагоре-надолу по сцената заедно с инструмента си..... Ще вземем за съпровод бабешки хор.....


Добавка: Хахаха малко олдскуул http://www.youtube.com/watch?v=f4OptTvX4I0

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Wed Feb 25, 2009 12:56 pm

Ма, Попе, що речи, че точно пък на тебе ти обяснявам :)

Единствено не съм съгласна с теб, че е едно и също перфектно изпято монотонно нещо си и фалшиво изпято немонотонно. Първото най-много да те приспи. Второто - да ти докара диария.

С други думи, ако бяхме пратили Графа да речем, потенциалният евровизионен зрител дори нямаше да забележи младежа и да се приключи дотам. Докато това просто няма как да не го забележат, което мен лично доста ме притеснява. Аз все още живея с надеждата, че "човекът-глас" ще тръгне на редовни уроци по солфеж. Може пък да има полза. Надявам се.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6461
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Wed Feb 25, 2009 2:21 pm

http://www.netinfo.bg/?tid=40&oid=1276532
Съжалявам, но това е просто жалка история. Няма значение колко зле е пял Аврамов, просто наистина е жалко.
Spoiler: show
От инициативния комитет са на мнение, че е "нелогично и неуместно:

1. човек, който през последното десетилетие е живял и работил в чужбина;

2. човек, който не е в течение на развитието на българската популярна музика по обективни причини;

3. човек, който не умее да пее "на живо" пред публика,
1. Ъъъ, защо? Единият от кандидатите да ни представя миналата година беше италианец, който не знаеше думичка на български.
2. Българска популярна музика в момента няма. Извън чалгата всички наши изпълнители, които могат да напълнят една средно голяма зала, са на сцената от 15+ години.
3. Мдааа, това вече е проблем. Надявам се да се пооправи докъм май, пък тогава ще видим. Има много време.
В писмото им се допълва: "Също така смятаме и силно вярваме в тезата си, че човек със съмнителна репутация и твърде екстравагантна визия, с нетрадиционен сексуален характер не трябва да бъде лицето на България в Москва през май..."
А който е измислил тая простотия, спомня ли си ЗАЩО Мариана Попова ни представи там? Помни ли, че бек-вокал й беше Азис в прилепнала по огромното му туловище дънкова пола? Дали народът е изпратил нея там, или него?
Инициативният комитет настоява Краси Аврамов да бъде дисквалифициран
На какво основание? В смисъл, ако успеят да докажат, че вотът е манипулиран, да го дисквалифицират, но не и преди това.
В писмо, получено в редакционната ни поща, композиторът на песента O­ne Lifetime Is Not Enough Иван Кутиков, който също е емигрант в САЩ от над 20 години, твърди, че "конкурсът отново е откупен с манипулации, които г-н Аврамов заедно с приятелите си използва от години, за да постигне алчните си домогвания към професията..."

Според Кутиков "дори и на глух музикален инвалид е ясно, че този индивид не може да пее, а вие като гладно куче срещу луната и сега той ще представя Родината ни на най-големия европейски музикален форум - ето това е абсурдно и абсолютно недопустимо..."

Композиторът на втората песен уточнява: "С това не искам в никакъв случай да кажа, че непременно моята песен в изпълнение на Поли Генова заслужава тази най-висока чест, но всички останали 11 песни и изпълнители бяха многократно по-достойни за това!

Те всички са прекрасни професионалисти, за разлика от г-н Аврамов, който не ни е колега, а некадърен самозванец, който няма никакво място в нашата професионална гилдия!".
Чакайте малко, нали искахте да го разкараме, защото не живеел в България в последно време? Защо тогава не махнем и песента на Поли Генова, понеже композиторът й е емигрант? Да не говорим, че това цялото е една твърде грозна лична нападка, която звучи повече като пораженческа приказка, отколкото като нещо, в което бих се вслушал.
- Михаил Шишков-син, участвал в първоначалната селекция на песните: "Категоричен съм, че това не беше най-подходящото парче, което България може да изпрати, а и си мисля, че е по-добре да беше човек с повече изяви у нас, името му нещо да говори на хората, както беше досега. Краси Аврамов не е популярен в България.
Мариана Попова беше ли популярна в България? Ами Елица и Стунджи?
Въобще цялото нещо е нелепо.
Между другото, някой знае ли по какъв регламент се определят финалистите в нашия конкурс? Защото ако е така, както си мисля, Маричков, Михаил Шишков и Ангел Заберски нямат абсолютно никакво право да недоволстват.

Преди няколко дни реших, че България в този конкурс тъй или иначе не трябва да участва. Причината е една, и то много проста - не можем да си позволим да го спечелим. Защото истинският резил ще настане, ако изпратим там толкова добра песен, че да накара всички да гласуват за нея. Как ще станем домакин на "Евровизия", като нямаме нито една свястна концертна зала? Залата в Белград, където се проведе миналогодишният финал, побира над двайсет хиляди човека, а се пукаше по шевовете. Тук това няма как да стане. Не сме готови за конкурса и това е.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Itilon
Paragon
Posts: 590
Joined: Thu Mar 13, 2008 5:38 pm
Contact:

Post by Itilon » Wed Feb 25, 2009 3:41 pm

Marfa wrote:Знаете ли ко? Мисля да започна смс-кампания в подкрепа на Графа. Идеята е някой най-сетне да напише някоя нова песен на това момче. Установих, че просто по никакъв начин не съм в състояние да различавам различните му творчески постижения. Излиза на сцената, сгърчва си лявото рамо, избутва си дясната ръка напред, прикляка и почва да пее все едно и също парче. Ми досадно ми е, айде кво ше ми напраите?
Графа си е пич ПЪК :mrgreen:.

Що се отнася до Краси Аврамов, може и да не съм на прав път, но си мисля, че всички спорове за това как пее и дали песента му е хубава се обезмислят от факта, че той си купи конкурса. Има такова нещо като "електорална нагласа" - на тази Евровизия участваха изпълнители с доста фенове, които гласуват за тях, когато може, без значение дали песните им стават за нещо или не. Поне Графа, Дани Милев и Мариана Попова минават за големи звезди на иначе постния ни небосвод. И на този фон някакъв световнонеизвестен лигльо спечели с резултат, който е от 10 до 50 ПЪТИ по-висок от техния.

Наистина ли някой вярва, че това може да се постигне в честно проведен конкурс?

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Feb 25, 2009 3:43 pm

А не стана ли точно същото и с Елица и Стунджи, пък да те питам аз? И те ли са го купили?
This is it. Ground zero.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Wed Feb 25, 2009 3:52 pm

Ми Елица и Стунджи спечелиха с някъде около 30%, при все, че наистина се радваха на огромна популярност сред хората. Странно класиралите се на второ място "Мастило" тогава се опитаха да протестират, но просто станаха смешни. Това сега е малко по-различно все пак :) А всъщност, цялата работа е там, че К.А. пя фалшиво и от това произтича цялото проблем. :roll:
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

Itilon
Paragon
Posts: 590
Joined: Thu Mar 13, 2008 5:38 pm
Contact:

Post by Itilon » Wed Feb 25, 2009 3:59 pm

Moridin wrote:А не стана ли точно същото и с Елица и Стунджи, пък да те питам аз? И те ли са го купили?
Няколко неща. Първо, Елица и Стунджи са и тогава бяха значително по-популярни от Краси Аврамов. Второ, песента им силно се открояваше на фона на всичко и останало. И трето, въпреки всичко, те спечелиха конкурса с доста по-нисък процент от гласовете на хората.

Всъщност никъде не можах да намеря резултатите от 2007 г., но тези от 2008 са донякъде показателни. Дийп Зоун и Балтазар, които също не е като да са лишени от фенове и също се открояваха на относително постен фон, са спечелили с 15.37% от подадените гласове.

Аврамов получи 55%! :twisted:

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6461
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Wed Feb 25, 2009 4:51 pm

Itilon wrote:Поне Графа, Дани Милев и Мариана Попова минават за големи звезди на иначе постния ни небосвод.
Графа пя безплатно пред НДК пред не повече от 150 човека преди няколко месеца. Мариана Попова хората я знаят единствено заради участието й на "Евровизия" преди три години, а Дани Милев е известен повече като диригента на бенда на Азис, отколкото като самостоятелен сценичен изпълнител. При това положение не бих ги определил като големи звезди на който и да е небосвод. Да не говорим, че песните на последните двама бяха толкова ужасни, че наличието на каквито и да било гласове за тях ме изпълва с недоумение.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Wed Feb 25, 2009 5:03 pm

tigermaster wrote:http://www.netinfo.bg/?tid=40&oid=1276532
Съжалявам, но това е просто жалка история. Няма значение колко зле е пял Аврамов, просто наистина е жалко.
Колко съм съгласна... Какви плювни, каква злоба, не е истина направо. Тия да ги подхванеш всичките с нещо (щото е гнусно да ги докосваш с ръце) и да ги изхвърлиш в хранилището за токсични отпадъци :evil:

Не само показват пълна липса на нещо между ушите си с така формулираните си претенции, ами и пускат неандерталското изказване
"Също така смятаме и силно вярваме в тезата си, че човек със съмнителна репутация и твърде екстравагантна визия, с нетрадиционен сексуален характер не трябва да бъде лицето на България в Москва през май...".
Толкова е гнусно и противно, че в сравнение с него фактът, че Красимир Аврамов може би (!) си е купил първото място, бледнее и направо става незабележим.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

Who is online

Users browsing this forum: Semrush [Bot] and 20 guests