За келешите...

Мръсните страсти – на сапун
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Feb 19, 2009 6:53 pm

Ами преценяваш дали тия хора знаят за какво говорят, и ако прецениш, че знаят, си се дразниш in private. После решаваш искаш ли да ги четеш, като те дразни маниерът им на писане, или не. И толкоз. Няма голяма философия.

Но както ти каза Трип, провери как пишат на запад в престижните издания за фантастика. Ако видиш ревюто на Лушъс Шепърд за Babylon A.D. например, ще се изприщиш. А човекът е писател, едва ли е големият спец в киното.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu Feb 19, 2009 6:56 pm

Напротив, имам представа от това. В рамките на няколко месеца завършвам БА КА ЛА ВЪР
това не разбрах за моя пост ли беше отговор или за преден пост?
Но това не е важно в случая . По важното е че в 80% от случаите не може да се разберем какво сме имали предвид и оттам тръгват безмислените отклонения.

User avatar
bgspace
Misting
Posts: 336
Joined: Mon Jun 23, 2008 3:41 pm

Post by bgspace » Thu Feb 19, 2009 7:01 pm

RRSunknown wrote:
Напротив, имам представа от това. В рамките на няколко месеца завършвам БА КА ЛА ВЪР
това не разбрах за моя пост ли беше отговор или за преден пост?
Но това не е важно в случая . По важното е че в 80% от случаите не може да се разберем какво сме имали предвид и оттам тръгват безмислените отклонения.
Не за твоя, спокойно.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu Feb 19, 2009 7:50 pm

Ако отговорът ти е на моят пост, то той не доказва нищо от гледната ти точка и не оборва моята. Доказва, че си почти висшист, (с тройка по вирусология :P), който си няма и хабер от това какво се учи по останалите специалности, които бтв са достатъчно популярни, че всички да са се сблъсквали с тях по някакъв начин. Който си няма хабер от ключови неща за литературата, която изтъква като свое хоби. Който май се е дънил и в компютърната секция, доколкото виждам. И т.н.

Смех.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Елесар
Commoner
Posts: 48
Joined: Sat Oct 11, 2008 8:05 am

Post by Елесар » Thu Feb 19, 2009 8:00 pm

Може ли да се заяждам с потребители в тази тема?
Да сте живи и здрави!
Thor, Odin's Son, Protector of mankind, ride to meet your fate, your destiny awaits!

User avatar
bgspace
Misting
Posts: 336
Joined: Mon Jun 23, 2008 3:41 pm

Post by bgspace » Thu Feb 19, 2009 8:01 pm

Ебаси майката, да добавя ли един списък с грамотите и наградите си, да видим как седят противоположно на мнението ти? За това, че имам отлични оценки от олимпиадите и за това, че няколко пъти съм бил първенец там? Или за това, че съм печелил първо място на конкурс по философия (Да не повярва човек, хаха), първо място на конкурс по физика - за космическа техника? И съвсем случайно, че имам и една литературна награда?

И верно имам тройка по вирусология. Ама където имам тройка, то е защото съм си оставял малко време за учене. Също така за сведение имам и изпити, които съм взел с 5 и 6 само с една нощ четене, без да преписвам (за сведение - аз по принцип и не преписвам)

И още чакам да чуя Робин къде съм се издънил в компютърната секция, защото за въпросната статия имам пет останали отзива, че е добра. Ама май пропусна да го отбележиш.

Смятай.
Може ли да се заяждам с потребители в тази тема?
Само с мен.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu Feb 19, 2009 8:19 pm

Не смятам. Този пост отново нито защити тезата ти, нито отхвърли моята. Грамотите и наградите ти, участията в олимпиади, литературната награда вс. безумието за образованието на критиците и образованието на писателите. Прецени си сам какво и колко си отговорил. Няма лошо да си заблуден. Няма лошо да имаш грешно мнение и недостатъчно знания. Лошото става като почнеш да изливаш фактологически грешна помия в ефира със самоувереността на специалист. Още по-лошото е да цитираш в негативна светлина хора, които знаят повече от теб и всъщност са обективно прави.

От астрономия и космическа техника не разбирам, затова нито знам, нито коментирам изявите ти в тази област. От компютри разбирам малко и не съм чела статията ти - затова и казах "май" щото не съм сигурна. От литература... Не се барам за писател, въпреки че и аз имам литературна награда. Само че съм чела твой разказ - онзи, който участваше в конкурса. Май даже съм го и критикувала - при това откъм фактология, която ми е специалност. Мне, не беше добре.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
bgspace
Misting
Posts: 336
Joined: Mon Jun 23, 2008 3:41 pm

Post by bgspace » Thu Feb 19, 2009 8:27 pm

Стори ми се, че предпоследният ти пост граничи с висшата форма на хейтърство. Затова сси извадих списъка.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Thu Feb 19, 2009 8:29 pm

"Койчо няма право да изказва мнение по качеството на дадена книга, щото няма диплома за литературен критик, докато аз мога да оспорвам мнението на Койчо, щото имам диплома от олимпиада по математика и скоро ще ставам БА КА ЛА ВЪР".

Кое не ви е ясно, че продължавате да се палите?

Edit:
Леле... Списъка?! Колко искаш, за да си го прибереш?

Е при така развилата се ситуация, просто си оставям куфара. Ако някой го намери, за него си е.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu Feb 19, 2009 8:36 pm

Мда, доста хора бъркат критиката с хейтърство. Ненам що - аз просто търся истина и справедливост...

Иначе и аз имам една тройка в бакалавърската диплома - по Неорганични химични технологии. :lol:
Позволявам ти да не ми вярваш, когато ти заговоря за доменни пещи и промишлен синтез на амоняк и сярна киселина.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
bgspace
Misting
Posts: 336
Joined: Mon Jun 23, 2008 3:41 pm

Post by bgspace » Thu Feb 19, 2009 8:38 pm

Amelia wrote:Мда, доста хора бъркат критиката с хейтърство. Ненам що - аз просто търся истина и справедливост...
Ако действително имаш критика по това, което си силна - готов съм да я чуя по ЛС. Дори и да оценяваш това като пълен боклук.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu Feb 19, 2009 8:40 pm

Ъъъ, за разказа ти за човечето дето живеело върху водородния атом ли става дума? Ако да - чети темата за коментарите на читателите по последния конкурс на списанието. Не ми се занимава да се повтарям.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu Feb 19, 2009 8:42 pm

И още чакам да чуя Робин къде съм се издънил в компютърната секция, защото за въпросната статия имам пет останали отзива, че е добра. Ама май пропусна да го отбележиш
кой по дяволите е Робин и за каква статия става дума и защо имам някакво усещане че не мога да разбера за какво става дума?

User avatar
bgspace
Misting
Posts: 336
Joined: Mon Jun 23, 2008 3:41 pm

Post by bgspace » Thu Feb 19, 2009 8:43 pm

Оф, да бе, забравил съм.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu Feb 19, 2009 8:52 pm

усещането че съм в матрицата се засилва - сякаш изобщо се говори със постове които изобщо не виждам :shock:

И все пак някой ще ми каже ли кой е Робин и коя е статията ?

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests