Warhammer 40,000: Dawn of War II

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

Post Reply
User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Warhammer 40,000: Dawn of War II

Post by Muad_Dib » Thu Feb 19, 2009 2:47 am

Един от най-чаканите PC-екслузиви за 2009 вече е факт и в последния час най-сетне имах възможност да му се насладя. Играта просто мачка. Релик са минали стъпка напред в поредната тяхна мини-революция на стратегическия жанр и са направили нещо като Dawn of War 1 meets Company of Heroes, което за мен е само плюс. Не мога да кажа нищо за расите и скирмиша, защото цъках само кампанията, но пък каква КАМПАНИЯ:). Просто без думи!

Юнитите ви качват нива между мисиите, имат си индивидуални портрети, имена, озвучение. При всяко качено ниво се разпределят точки и чрез тях се отключват нови способности, има си предмети, които са или дроп по картата или награди за изпълнение мисии - въобще рай за ролевия фен:). Това засега е най-яката кампания на стратегия, която съм играл (след тази на Старкрафт разбира се), единственото, което може би ще разочарова е евентуалната малоумност на историята и еднаквостта на персонажите.

От техническата част не мога да изкажа впечатления, защото съм с 1ГБ рам и поорязах доста настройки, но на моята конфигурация (Core 2 Duo 2.13, 7900 GT, 1GB ram) играта си върви прекрасно на medium, което може само да ме радва, че компът не е още съвсем за боклука.

Пускам отделна тема понеже знам, че тук първата игра има доста фенове:) След петък ще гледам да драсна още.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Thu Feb 19, 2009 6:59 pm

В Озон пише, че трябва утре да ми я докарат. Зададено е за 20-ти. Не мога да търпя вече! ИСКАМ Я! :D

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Thu Feb 19, 2009 8:04 pm

Кампанията е просто смазващо добра, единственото, което дразни засега е еднотипността на мисиите (винаги са да убиеш някое Оркско/Елфско/Тиранидско шефче).

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Thu Feb 19, 2009 8:09 pm

Майната и на кампанията аз чакам да видя онлайн играта как ще е. :)

User avatar
RossTheBoss
Adept
Posts: 218
Joined: Sat Apr 10, 2004 11:55 pm
Location: На гарата у будката...

Post by RossTheBoss » Thu Feb 19, 2009 8:13 pm

Muad_Dib, има ли към следващите мисии строене на бази, или само в мултито ще е?

Иначе още с първите пет минути, направо се изкъртих от кеф. Графиката е размазваща, орките са БРУТАЛ. :)
1st rule - I RULE.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Fri Feb 20, 2009 12:30 am

Майната и на кампанията аз чакам да видя онлайн играта как ще е. Smile
Никога в съзнателния си живот не съм играл и няма да играя, която и да било стратегия заради мултиплейърът й. И съм горд с този факт. Релик са направили феноменално добра кампания именно за хората, които могат да го оценят. Жалко, че не си един от тях - все пак ти препоръчвам да я пробваш.

Не, няма никакво строене на сгради в кампанията и минимално такова в мулти/скирмиш. Само нови герои + Dreadnought по-натам. За сметка на това количеството различни предмети мисля, че съвсем спокойно може да се мери поне с първото Диабло :).

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Fri Feb 20, 2009 1:28 pm

Някъде да съм написал, че няма играя Сингъла? Ще го играя, но той ще свърши и без значение дали ще ми хареса или не, ще играя Мулти.

Само дето още нищо не ми е доставено и ще рева скоро в форума на Озон. И то много.

Edit: Изглежда няма да си получа играта днес. :( Остава надеждата за утре, но пък е събота и не се знае. :(

Twilightling
Smallfolk
Posts: 4
Joined: Tue Feb 05, 2008 1:09 pm

Post by Twilightling » Sun Feb 22, 2009 11:36 pm

Много е добра. Единствено ми се искаше да са по свързани мисиите (в тази кампания ги свързва единствено диалози между героите) и във мулти да можеше да се строят разни укрепления (чували със пясък или техния еквивалент, макар че силно подозирам че подобни неща ще се появят със IG). освен това има понеже има във играта 4 отряда плюс Dreadnaught което означава че има многобройни комбинации как да си направиш екипа и аз лично имам намерение да пробвам кампанията поне два пъти:)

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Mon Feb 23, 2009 12:59 am

Не мога да опиша колко ултра гига яко съм доволен от играта :mrgreen: !!! Направо се разбих докато я изиграя на Сингъл! Опитах се да балансирам скуадовете и на края героя ми+2 скуада бяха 20 левел, а другите 2 скуада и Dreadnaughta 18. А като цъкнах на Multiplayer направо ме вкара в друг свят :mrgreen: Невероятно!

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Wed Mar 04, 2009 11:43 am

Подкрепям и още веднъж последното мнение. Врътнах кампанията преди 2-3 дни и съм доста доволен, макар че последната битка беше просто жалка.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue Mar 23, 2010 7:19 pm

Да споделя, че експанжънът на Dawn of War II - Chaos Rising, излезе съвсем наскоро и според запознати кампанията била още по-здрава от единицата и с доста по-готини финални мисии. Аз си я инсталирах и пуснах днес и мисля пак да се хукна.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests