Bleach

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1651
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Mon Jul 04, 2011 9:03 pm

Нема го :roll: Всичките що-годе читави Аранкари си взеха :roll:

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Mon Jul 04, 2011 11:23 pm

269-271 с прескоци - там само с Улкиора ми се видя яко и после стандартната мотаница на групички... Кенпачи винаги рути, ама малко има с него.
:ninja:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Wed Jul 06, 2011 7:31 am

Битките в Блийч са като мейтинг ритуал, заклевам се.
Появиха се капитаните. Вместо да се случи голям, качествен и концентриран кютек, цял епизод мина в някво танго "Кажи ми името си, беее! Няма пък да ти го кажа!!! Кажи ми го беееееееееее!!! Нямааааааа!!! А телефонния си номер ще ми дадеш лииииии???"
Превъртам ги яко тия епизоди - ако ми се съберат 5 съдържателни минути на серия, те па на.

ПП. Имам подозрението, че розовокосия мазняр, който говори с гласа на Хисока и си направи матрьошка от оня неприятен капитан, дето има винтове вместо уши, ще намери празен буркан като отвори матрьошката. Кен'т уейт.
Кенпачи е единственият светъл лъч в тва аниме за мен.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Wed Jul 06, 2011 11:29 am

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
:ninja:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Wed Jul 06, 2011 9:03 pm

Кенпачи вс Нойтра завърши.
Spoiler: show
Нойтра взе, че ми хареса като мотивация и смърт (ако е умрял изобщо), обаче не мога да преглътна стеричното пречене на 6те му коси в 6те му ръце. Толкова неадекватен дизайн...
Самата битка завърши дебилно - Нойтра загуби, щото Кенпачи си хвана меча с две ръце. Дъъъъъ....
Тите Кубо, плз, спри да се опитваш да си оригинален и иди да видиш как се правят персонажи от Ода Ейичиро. Щото последния е способен да направи дори дебилна твар като жирафа на убер велика и гениална машина за убиване и да създаде умопомрачителен куулнес дори при принципно малоумни концепции като например герой, който държи трети меч В УСТА. Докато ти успя да осереш дори инхерентно величествен бозайник като пантерата и инхерентно зловещо насекомо като богомолката.

Едно от малкото неща, които ме крепят в тва аниме са гласовете - събрали са почти всичките ми любими сеюта и дори тъповатите персонажи ми стават по поносими така. Кенпачи обаче страда от това - той е с гласа на Мадаото от Гинтама и вече никога няма да мога да спра да го асоциирам с най-върховния лузър в аниме вселената...
Музиката е готина, макар и мега драматична на моменти. Така е в някво аниме дето се взима толкова насериозно, а така да не му се получава...
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Wed Jul 06, 2011 10:37 pm

Дамм, финала на Ноитра вс. Кенпачи беше много ВТФ.

User avatar
ProxyFantasy
Paragon
Posts: 615
Joined: Tue Jul 19, 2011 12:59 pm
Contact:

Post by ProxyFantasy » Tue Jul 19, 2011 1:19 pm

Ужасна глупост...До 73 Епизод става. Нататък Тате Кубо губи всякаква представа кво се случва и запреличва на приказка измислена от 6 годишно лапе и нарисувана от 11 годишен мързелив пубер...

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Tue Jul 19, 2011 1:24 pm

Хрис, изгледай Улкиора вс Ичиго и го заебавай ;)
:ninja:

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sun Aug 14, 2011 8:23 pm

Image
:ninja:

User avatar
ProxyFantasy
Paragon
Posts: 615
Joined: Tue Jul 19, 2011 12:59 pm
Contact:

Post by ProxyFantasy » Wed Jun 27, 2012 7:54 pm

Не знам дали някой си прави труда да го чете, но аз последно време подарявам 2 минути на седмица за да се смея на глупости. Последните чаптъра ги зяпах супер втф.

Значи ясно е, че битките за тоя човек са пръска мастило на всякъде, но имаше и няколко неща в сторито, което ме накара да съм зашеметен.
Spoiler: show
Лошковците могат да крадат Банкай. Соул Съсаяти викат Ичиго, който е на майка си у майката, вместо да накарат Кемпачи (Единствения, който не ползва Шикай/Банкай.) Разбирам го, иска да си покаже идеята, но все пак е нелогично.
Като цяло героите му, не са никви герой. Те действат така както му изнася без да следват какъвто и де е характер. Пък и сторито му се развива хипер бързо и предвидимо.

Трудно е да те разочарова някой, от който не очакваш нищо, но ето, че е възможно.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Thu Jun 28, 2012 6:22 pm

Бе тая помия спрях да я чета някъде около последния ми пост в тази тема. Като свърши финалната арка (ХАХАХАХА, да бе), ще прочета синопсиса в уикипедия. НАЙ - пробитата манга!
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Rashugun
Merchant
Posts: 92
Joined: Mon Oct 17, 2011 1:21 pm

Post by Rashugun » Fri Jun 29, 2012 10:15 pm

Claymore47_Fen wrote:НАЙ - пробитата манга!
Бе аз кат хейтя, поне обяснявам защо.

Нещо по-конкретно?

Щото честно казано в последно време Блийч си е бая добро четиво.

Поне аз отделям много време в мислене и анализиране, и установявам, че винаги, във всеки чаптър, има нещо, дето обяснява или foreshadow-ва нещо друго. Общо взето съм на мнение, че генералният хейт се случва, щото Блийч просто не е заглавие за всички, и определено не е за хора, които не обръщат внимание на разните намеци, просто щото Кубо не обича да spell out-ва всичко за всички. Заради тва, честно казано, шапка му свалям.

Да, не е нещо велико, има купища неща, които не са кой знае колко невероятни, оригинални или впечатляващи, от време на време си има и своите покъртителности... Но си има и бая много плюсове, които в повечето време биват отхвърляни настрани с "пхаха блийч трололол", докато всъщност най-често троловете са самите фенове, които тролят себе си...
Depending on your request, whether I will laugh or get angry, that will decide your lifespan, boy.

User avatar
ProxyFantasy
Paragon
Posts: 615
Joined: Tue Jul 19, 2011 12:59 pm
Contact:

Post by ProxyFantasy » Fri Jun 29, 2012 10:59 pm

Не четеш. В горният пост бях описал, защо не се радвам на мангата. Просто тече от всякъде.

User avatar
Rashugun
Merchant
Posts: 92
Joined: Mon Oct 17, 2011 1:21 pm

Post by Rashugun » Fri Jun 29, 2012 11:56 pm

^ Да, ок, да кажем, че очаквах някви по-свястни причини.
Spoiler: show
Лошковците могат да крадат Банкай. Соул Съсаяти викат Ичиго, който е на майка си у майката, вместо да накарат Кемпачи (Единствения, който не ползва Шикай/Банкай.) Разбирам го, иска да си покаже идеята, но все пак е нелогично.
Spoiler: show
Шашнатият 3rd Seat от 12-та Дивизия не е Soul Society. Първо. Второ. Кенпачи, ако не си забелязал, също е ТАМ НЯКЪДЕ, и се бие, както всички останали. Кенпачи не е някъв Господ, дет да ги избие всичките. СС имат нужда от всяка помощ, до която могат да се доберат. Най-малкото много добре знаят, че на Ичиго адски много му пука за тва, кво става там, та защо по-точно да не го извикат?
Като цяло героите му, не са никви герой. Те действат така както му изнася без да следват какъвто и де е характер. Пък и сторито му се развива хипер бързо и предвидимо.
Какво искаш да отговоря на тва, освен, че говориш глупости?
Блийч се развива бавно и бавещо се. Ренджи, в СС, накрая на битката му с Бякуя, падаше сигурно 3 страници, след последния му опит да постигне нещо. Има си причина за тва, които би следвало да се виждат. Експресивност. Ениуейз. ВСИЧКИ на тоя свят мрънкат, че действието в Блийч е прекалено бавно, ти мрънкаш, че е бързо. Как става така?

Героите не били герои, да, много конкретно, с много примери и с много доказателства, тотално схванах изобщо за кво говориш.

Принципно за причини биха се сметнали някви по-сериозни или най-малкото защитени по някъв начин неща. Бро. Таковата.
Depending on your request, whether I will laugh or get angry, that will decide your lifespan, boy.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sat Jun 30, 2012 4:17 pm

На мен Блийч ми е скучно. Не е нужно да правя литературен анализ, за да знам, че Блийч ми е скучно, ама ще опитам, за да не излезе, че Рашугуна си говори сам.

Персонажите на Блийч са скучни. Блийч има най-скучния главен герой на света. Той се взима супер насериозно и е супер драматичен, а това е непоносимо, когато става дума за шонен сапунка с 1000 епизода. Главният герой има скучни безлични абилитита, една единствена скучна техника със скучния кухненски нож на стероиди дето си носи на гърба и скучен пиниз със скучната си холоу маска.

Поддържащите герои са не само скучни, ами и ужасно дразнещи. Орихимена с фибичките е продукт на някакво доста лошо творческо абдоминално заболяване. Толкова лошо, че може да се сравни с нещо като рак на панкреаса. Чад е безсмислен. И скучен. Клонингът на Саске с лъка, дето даже Саске го озвучава, е безсмислен. И скучен. Сестрите на Ичиго и цялата Вкаракура таун са скучни и безсмислени и можеха да ни бъдат спестени.

Скучни и безсмислени са и всички плюшени играчки, със или без душа в този сериал. Хуморът, свързан с тях, е по-скучен и безсмислен и от тях. Всъщност, не. Хуморът свързан с тях ми напомня на оня Саут Парк епизод, в който старецът дето искаше да се самоубие щото е много стар, пусна Ения на децата, за да им покаже кво е старостта. Всеки път като видя хумора в този сериал се чувствам hollow inside. Пън сомуот интендед.

Шинигамитата са скучни и безсмислени, начело с Рукия. Някои от тях имаха банкаи, които някога намирах за красиви и идейни. Персонажите и банкаите им обаче не могат да изнесат стотиците скучни и безсмислени чаптъри и серии на това заглавие, щото имат потенциал за доста по-малко епизоди. Битките на тези скучни персонажи са скучни и те. Диалогът по време на битките е най-скучният и безсмислен диалог по време на битки, който съм виждала. А тук си говорим за диалог по време на битки - той по принцип е най-скучното нещо в медията. Та смятайте.

Харесвах Кенпачи, докато не започнаха да правят хумор с него, който е също толкова тъжен и скучен, колкото хуморът на плюшените играчки. Като цяло Кенпачи ми е недостоверно силен. Би трябвало да е най-голямото бичме в Соул сосайъти, да е некъв легендарно легендарен, титан, великан, изверг и прочее. Това не мога да го повярвам и усетя от видяното.
Харесвах и Гримджоу, защото би Ичиго на почивки и се хили френетично през целия тоя процес. После му видях смешно дизайнирания банкай и скучният Ичиго го би в една битка, която не беше нищо особено. С изчезването на Гримджоу от този сериал изчезна единствената ми причина да го гледам всъщност.

Айзен е най-скучният и безсмислен лошковец от всички лошковци във водещите шонен соуп манги. Евър. Не съм гледала кво става с него - прочетох синопсис на историята, защото когато загледам Блийч почвам да се чувствам с 20 години по-стара и внимавам да ограничавам контакта си с него.

Еспадите бяха скучни, а екс-еспадите бяха скучни и безсмислени. Боят между Ннойтра и Кенпачи е най-тъжната и скучна битка в шонен соуп въобще изобщо. Тъжен беше почти колкото Ения и хуморът с кукличките. Дизайнът на Ннойтра с банкай почти ме разплака - екстремната творческа бездарност ми действа по тоя начин обикновено.


И прочее. Не искам да си спомням какво още не харесвах в Блийч. Зарязах го завинаги преди края на Хуеко Мундо арка, защото ако на това място персонажите и екшънът са толкова скучни и безсмислени, значи нататък ще е още по-зле. И то верно е, като гледам синопсисите на историята.

Тите Кубо трябва да се ограничи до керъктър дизайн на злосторни бишонени. Гримджоу и Кандата от Аой Бунгаку са единствените негови неща, на които искрено се кефя.

Ей ви ги на, червения и синия. Толкова са яки и секси като дизайн, че май, като ги съпоставя с останалото, са се пръкнали по случайност...
Image
Image
Last edited by Amelia on Sun Jul 01, 2012 2:20 am, edited 2 times in total.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests