И PC Mania хлопва кепенците

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Mon Feb 16, 2009 7:42 pm

Shamajotsi wrote:Според мен беше от по-качествените на пазара
По-качествени от какво? :shock:

Shamajotsi
Sorcerer
Posts: 427
Joined: Sat Dec 30, 2006 9:01 pm

Post by Shamajotsi » Mon Feb 16, 2009 8:05 pm

По-качествен от от китайските играчки на Илиенци, разбира се. Like, duuuh :? ?

Не, сериозно, какво точно искаше да попиташ, че май се обърка? Говорех за списание, ерго, то беше от по-качествената част на периодичната литература, какво друго би си помислил човек, че съм искал да кажа?

User avatar
neEd'Le
Sorcerer
Posts: 438
Joined: Wed Oct 06, 2004 11:57 pm
Location: пуофдиф

Post by neEd'Le » Mon Feb 16, 2009 8:17 pm

новината съвсем не ме учудва.
причината пц мания да се задържи над водата толкова дълго след като конкуренцията умря бяха 'някогашните' хлапета,които вече пораснаха и спряха да се интересуват от игри.
а ново поколение - нема.
или поне новото поколение няма нужда от хартиени носители :)

самото списание си беше шитня иначе,мен никога не ме е радвало
И излитам в студения мрак,където порядъчни хора не летят.Тук има само дяволи и вещици, яхнали метли, и един Витя Суворов с неговия парашут.

Shamajotsi
Sorcerer
Posts: 427
Joined: Sat Dec 30, 2006 9:01 pm

Post by Shamajotsi » Mon Feb 16, 2009 8:29 pm

Всъщност, сегашното "поколение" е главно като че ли от 2004 ;) . Старите само спамим на форума и родителите ни викат да не си купуваме списанието, пораснали сме вече, и виждаме, че са прави и спираме да си купуваме списанието и само спамим по форума...

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Mon Feb 16, 2009 8:51 pm

Shamajotsi, включи си сарказъм-детектора, моля те.
Не знам за каква периодична литература говориш, но конкретно сред гейм списанията PC Mania беше най-продъненото през по-голямата част от съществуванието си. Оттам идва и логичният въпрос - от какво точно е било "по-качествено"?

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Feb 16, 2009 9:19 pm

от поп фолка ще да е било по качествено сигурно.

Shamajotsi
Sorcerer
Posts: 427
Joined: Sat Dec 30, 2006 9:01 pm

Post by Shamajotsi » Mon Feb 16, 2009 9:28 pm

А ти си включи детектор-детектора. После прочети първото изречение на поста, следващ твоя. След което си презареди резервоара с термини, че го караш на резерва. Риторичните ти въпроси са за смяна.

След като се диагностицирахме взаимно, по същество. Поради съвсем очевидни причини не съм сравнявал списанието с другите гейминг списания конкретно, а с всички списания като цяло (Бурда, Съвременник, БТА Паралели, Зона Ф, Градина - нарочно ги подбирам различни и като качество и като насоченост за да добиеш представа). Преди да си казал, че не мога да правя такива сравнения, аз ще ти кажа, че мога. Пък. Още веднъж споменавам, купувал съм си списанието далеч преди да мога да се нарека "геймър". Аз и до ден днешен не съм, бтв. Но списанието ми беше забавно и беше добре направено, хем шаренко, хем разумно шаренко, че и подредено, абе - муцка! И оттук насетне мен какво ме грее (че и къде, ми е интересно също) дали в Арканум имало водолази или не, при условие, че тогава не за Арканум съм се чудел дали да си купувам или не, а съм си мечтаел как един ден ще имам компютър? Далеч по-интересно беше да четеш това, отколкото навярно би било да чета "Кармичния кръг" (лек анахронизъм, ама не е важно). Като си идва с бонус - то и "Андромеда" например беше хипер ултра гига яко като съдържание, ама като оформление, ъъъ, нека не задълбаваме. Ако ти е интересно - купи си един брой (не е скъпо, а и няма да загубиш чак толкова от лошавото оформление) и ще разбереш.

Та тъй, заговорихме ли на един език?

П.П. Абе, на някои хора "сарказмът" им бил туморно образувание, което отгоре на всичкото им засяга органите за правопис и пунктуационните съдове...

User avatar
lordsandro
Merchant
Posts: 85
Joined: Thu Jan 12, 2006 2:27 pm
Location: Чертозите на Валхала

Post by lordsandro » Mon Feb 16, 2009 11:40 pm

Мне, не говорим на един език.

ALDim реално се засегна защото твоето мнение може да се прочете като: "PC Mania (WC mania ако ме питаш мен) беше по добро от Gamer's Workshop." . И това го вбесява (мен също). Причината е във факта, че PC Mania бяха бас и продажните $%#!#. Преди 2 години се излъгах да си купя един брой и като го разлистих се оказа, че парче хартия написано от хора, които явно са играли игрите които ревюират точно един час и после са прочели какво пише в GameSpot(или друг известен сайт), копирали са част от статията и са нанесли леки корекции за да не си личи (но то си личеше). Реално списанието беше 80 страници информация, която в GW щяха да съберат на 20 страници, защото не ползваха гигантски шрифт само за да попълнят повече място.

Като цяло PC Mania преди да затвори врати, издаваще списание състоящо се от много картинки за малките деца, малко текст написан(преписан) без капка талант.

Да кажеш, че това списание е било:
"Според мен беше от по-качествените на пазара" си е богохулство към боговете на таланта и вдъхновенито, които GW напиха и после дълги години държаха заключени в мазето на работилницата. :roll: :wink:

:Емикон на трол прицелващ се с гранатомет в PC Mania фена преди да е заразил младите умове на България с рядка форма на психическо изкривяване: :twisted:


Всичко това казано, изглежда мненито ти за WC mania е оформено по скоро от първите броеве на списанието (чел съм ги да знаеш) в които все още я имаше искрата на вдъхновението. За жалост в по късни години тази изкра бе нарязана с банциг и продадена на килограм. :roll:
Anger! Rage!! Wrath!!! Berserk!!!!

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Mon Feb 16, 2009 11:56 pm

Тая искра никога не съм успявал да я открия, въпреки че съм чел спианието доста време успоредно с GW във времената когато интернета по дълбоката провинция го нямаше никакъв. Винаги си е било на границата на тоалетната хартия, просто пускаха по актуално съдържание по дисковете от Workshop-a. Лично аз даже съм изненадан че е докретало до настоящия момент.

User avatar
lordsandro
Merchant
Posts: 85
Joined: Thu Jan 12, 2006 2:27 pm
Location: Чертозите на Валхала

Post by lordsandro » Tue Feb 17, 2009 12:17 am

Казах искра (даже по скоро изкрица), а не пламък. :wink:
Anger! Rage!! Wrath!!! Berserk!!!!

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Tue Feb 17, 2009 12:26 am

Shamajotsi, виждам, че много се стараеш, но уви, избуялото ти остроумие е обречено да остане недооценено на фона на църцорещата около него недекватност.

По темата - PC Mania е тематично списание и като такова трябва подлежи на сравнение основно с директната си конкуренция. На нейния фон варираше от почти-приемливо (преди доста години, когато все още не се беше сплитнало в посока PC Club/Gameplay), през не-чак-зле до откровено жалко. Като човек, завъртял се из БГ гейм пресата 2 години, мога да ти кажа, че единственото качество на PC Mania, будещо уважение последно време, беше впечатляващата им упоритост в чоплене на "ламе-онли" нишата. Но явно и това не им е било достатъчно, за да оцелеят в настоящата вредна за печатните издания обстановка.

Иначе закупуването на български списания и по-конкретно пренасянето им на десетина хиляди километра би ми било доста скъпо всъщност, така че ще си спестя експеримента.

п.п. Държа да отбележа, че за "засягането" (камо ли пък "вбесяването") на моя милост покрай някакъв, както би казал Колето, "рандъм форумен дюд", е нужно доста повече усилие, наред с известна липса на живот от моя страна (каквато определено не ми се намира последно време). Конкретната ми реакция беше по-скоро в категория "въздържан присмех".

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Feb 17, 2009 9:44 am

А моята клони към "модераторско раздразнение". Не можете ли да комуникирате без да се хапете? Като петнайсетгодишни сте, баси!
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Lord
E'lir
Posts: 163
Joined: Tue Jul 01, 2008 10:21 am

Post by Lord » Tue Feb 17, 2009 10:54 am

Но явно и това не им е било достатъчно, за да оцелеят в настоящата вредна за печатните издания обстановка.
Едва ли PC Mania решиха да преминат в онлайн вариант, защото в момента са пред фалит. Списанието винаги се е купувало добре.
Въпросът е, че може би находчиво са се усетили как трудно ще си запазят продажбите и за в бъдеще, при масовото навлизане на гейм сайтове, които предоставят информацията с цели седмици по-рано, правейки книжните издания твърде негодни за каквото и да било.

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Tue Feb 17, 2009 2:24 pm

Тук естествено си затваряме очите за факта че ПС Мания никога за нищо различно от тоалетна хартия не е ставала - всъщност по едно време някой правеше добри обложки за дисковете им, но за кратко - включително и сайта им. Има значително по добре списвани, поддървани и оформени бг-сайтове със същата насоченост, докато техния не е мръднал за последните няколко века.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Feb 17, 2009 3:39 pm

да- синия форум който си стои от 10 години един и същ.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests