The world will definitely end soon...

Ми то името като че подсказва... търнокопи, хидродинамика и всякакви ортопедични приспособления...
User avatar
Lord
E'lir
Posts: 163
Joined: Tue Jul 01, 2008 10:21 am

Post by Lord » Wed Jan 21, 2009 5:48 pm

Никога не съм имал особено влечение към Хемърфол, не поради някакви особени вкусови претенции (простиращи се от ЕйСиДиСи, през всички хард/хеви поджанрове, та чак до прогресив дет метъл и разните там други зловещо звучащи музикални касапници - слушам всичко с други думи), а просто 'щото наистина звучат еднакво. Не мога да определя какво точно им е еднообразното, но явно то присъства, щом има хора, които споделят мнението ми.
Песните, които съм запомнил при прослушването на дискографията им се броят на пръстите на едната ми ръка.

В този ред на мисли, Any Means Necessary е страхотна, макар и отново типична за Чукопада (айде, моля, с какви транскрипции ще си играем като групата си има превод на бг), беше прослушана поне десет пъти за днес.
И не, не ми омръзна, странно :shock: Аз лично усещам енергия, която липсва в повечето им изпълнения - ако и целият нов албум е издържан в същия стил, значи ни чака едно много добро пауър изживяване след месец и нещо. А дано.
Клипът също е на ниво. Тези забавяния на кадрите, докато музикантите си веят косите винаги са ми носели едно почти сексуално удоволствие.

Така и така съм отворил дума за шведкси пауър метъл, няма как да мина и без споменаването на Сабатън, които ги препоръвам на всеки, имал дързостта да не им обърне внимание досега. Особено последният им студиен албум слага в задния си джоб всичките напъни на Чукопада за епична музика. Че и не само. Безпредметно е да ги хваля повече - който има желанието, ще ги провери :)

А аз лично ще присъствам на десети април.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6460
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Mon Feb 16, 2009 6:27 pm

Целият нов албум взе, че се появи по тракерите няколко дена преди официалната си премиера. Като съвестен интернет пират трябваше да го чуя. Предвиждам, че Ян ще му даде най-много 5/10 в евентуално ревю. Иначе е готин. Особено първата песен. Като го изслушам още няколко пъти, ще дам по-сериозно мнение. Може би.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests