Twilight

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
Post Reply
RAT400
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Tue Jan 06, 2009 11:55 pm

Post by RAT400 » Thu Jan 29, 2009 8:02 pm

pnv_Creator wrote:Супер смешно е и си струва да се прочете цялото
Прочетох го цялото и намерих, че е жалко. Просто е прекалено до степен, която не ми е забавна...
Last edited by RAT400 on Thu Jan 29, 2009 10:11 pm, edited 1 time in total.

inkheart
Paragon
Posts: 623
Joined: Tue Jul 27, 2004 5:38 pm

Post by inkheart » Thu Jan 29, 2009 9:22 pm

Мисля, че след Възходът на ЛУКАНИТЕ, това трябва да се гледа :lol:

Елесар
Commoner
Posts: 48
Joined: Sat Oct 11, 2008 8:05 am

Post by Елесар » Thu Jan 29, 2009 9:53 pm

RAT400 wrote:
pnv_Creator wrote: Супер смешно е и си струва да се прочете цялото
Прочетох го цялото и намерих, че е жалко. Просто е прекалено до степен, която не ми е забавна...
Разбира се, всичко, което показва нещата от по-различен ъгъл е жалък, пошъл "ХЕЙТ". Напълно съгласен съм, недопустима работа. Как така ще показват затлъстелите, фанатизирани фенки? Как може да създават такъв абсурден имидж на филма и феновете му, показвайки 80% от тях?
Thor, Odin's Son, Protector of mankind, ride to meet your fate, your destiny awaits!

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Thu Jan 29, 2009 10:02 pm

Елесар wrote:Разбира се, всичко, което показва нещата от по-различен ъгъл е жалък, пошъл "ХЕЙТ". Напълно съгласен съм, недопустима работа. Как така ще показват затлъстелите, фанатизирани фенки? Как може да създават такъв абсурден имидж на филма и феновете му, показвайки 80% от тях?
Една вметка - всяка творба си има "затлъстели, фанатизирани" почитатели. Тези на Firefly например също в някои случаи са такива, доколкото видях в документалния филм. Това не отнема от достойнствата на самия сериал.

Коментирай творбата, не почитателите й. :wink: Мнозинството американци са затлъстели. Това няма връзка с нещата, които харесват. :)
Last edited by passer-by on Thu Jan 29, 2009 10:03 pm, edited 1 time in total.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Jan 29, 2009 10:02 pm

Не е хейт, просто е смешно тенденциозно. А тоя процент трудно ше успееш да го защитиш.
And you can't dance with a devil on your back...

RAT400
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Tue Jan 06, 2009 11:55 pm

Post by RAT400 » Thu Jan 29, 2009 10:06 pm

Идеята на поста беше да изразя лично мнение. Това има две последици:

1. Хората разбират нещо за мен.

2. Хората с вкус, подобен на моя, евентуално не прочитат статията, спестявайки си по този начин нещо, което не би им харесало.

Пише си, че мнението е лично (не МИ е забавна). Честно казано, не виждам защо ми се нахвърляш...

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Fri Jan 30, 2009 12:51 am

Днес реших да видя филма и аз, след като прочетох първата книжка скоро.

Kristen Steward е някаква невероятна красавица, според мен. Горе-долу пасна на представата ми за Бела от книгата, че и отгоре.

Вижте само :arrow: (изображенията, обаче, излизат бая големи и поне моят монитор не ги събира цели, съжалявам):

Spoiler: show
Image
Spoiler: show
Image
Spoiler: show
Image
Spoiler: show
Image

Не мога да кажа същото за останалите персонажи, но това си е крайно мой проблем, разбира се. За ролята на божествено, болезнено красив вампир, едва ли може да се избере актьор, който да пасва на всички вкусове, това е очевидно. Робърт Патисън ми беше най-много симпатичен, но само толкова. Визуално по-скоро ми напомняше на къпина, която са я заплашили с изяждане или размазване. А актьорът и поне според мен не влиза в клишето, изглежда интересно, справя се добре с ролята (доколкото има какво да изиграе).

Останалите от семейството наистина не ми допаднаха. Алис беше сладка и толкова.

Като цяло, може би, това е добра екранизация на романа, но просто не мога да преценя добре. Аз наистина останах с усещането за много сериозно 'сегментиране'. Да, за мен също развитието на чувствата, романтичната история ми се стори леко като на подскоци, доста бързо се разви всичко до крайностите, до които знаем, че :)стигат в привързаността и чувствата си Ед и Бела в книгите.

Като визия и музика филмът беше чудесен. Страхотно усещане създаваха тия хълмове с гори, вечният дъжд, приглушената светлина.

Финалната сцена с танца много ми хареса. Да, клиширана е, да, банална е и прочие, но ми направи най-силно впечатление откъм взаимодействие между двамата. Беше си искрена.

Като цяло съм доволна :), изключая ПЪЛНАТА до пръсване зала с момичета със средна възраст 15 години >.< ... чувствах се странно, наистина... :roll:.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Fri Jan 30, 2009 2:05 am

При мен беше същото с дечурлигата, убер досада.
Визуално по-скоро ми напомняше на къпина, която са я заплашили с изяждане или размазване.
ХАХА

User avatar
shannara
Misting
Posts: 260
Joined: Tue Jan 11, 2005 1:39 pm

Post by shannara » Fri Jan 30, 2009 1:14 pm

Честно да си призная и аз не смятам Патисън за красив, но пасва на ролята - в някои от сцените наистина изглеждаше като изсечен от камък (примерно като се качва на автобуса имах усещането, че ще изреже отвор в прозореца с брадичка.)

Две сцени ми хареса страшно много - тази на полянката и тази с бейзбола. И в двете до голяма степен се градят на музиката. :)
А актьорът, който играе Джаспър, е много смешен - държеше се и приличаше на Едуард Ножицата.

Като цяло - одобрявам силната атмосфера. В салона всичките тия 15-17 годишни девочки(които вечно се кикотят) бяха утихнали.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri Jan 30, 2009 1:18 pm

Тая мадама наистина не знам кой ше я върне :mrgreen:
This is it. Ground zero.

User avatar
Alanna
Arcanist
Posts: 959
Joined: Tue Jan 20, 2004 1:53 pm
Location: In the Middle

Post by Alanna » Tue Feb 10, 2009 4:42 pm

По-скоро Бела е минала покрай Кристен. Имат различно възействие... поне за мен. Кристен има доста по-нахакан вид.
За останалите неща се консолидирам с Шанара - за музиката вкючително.

А най-несъответстващите персонажи ми бяха доктор Кълън и Розали. Няма как да има по-голяма разлика... т.е. има - можеха да са китаец и негърка... но все пак!

Изборът на етническа принадлежност на героите хич няма нужда да го коментирам. Точно той ме накара да се оцъкля още посред филма и да се чудя дали моята идея за малко, никому неизвесно градче в щатите, е дълбоко сбъркана. А не съм расистка. Наистина не съм.
(\ /)
(X.x)
(> <)

Reality is an obstacte to halllucination.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Wed Feb 11, 2009 4:15 pm

Ето, не съм само аз!
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Clio
Moderator
Posts: 1076
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:43 am
Location: I am near, but away

Post by Clio » Wed Feb 11, 2009 6:26 pm

Не си, Гибс, споко - и аз бях така, с Дафи даже коментирахме по врапоса :)
Beauty is a luster which love bestows to guile the eye. Therefore it may be said that only when the brain is without love will the eye look and see no beauty.

The meaning of life is 'bucket'

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Wed Feb 11, 2009 6:34 pm

То дори и тук го коментирахме, още на първата страница, и аз все още си оставам на същото мнение, което съм изложил там :)
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Wed Feb 11, 2009 8:10 pm

А какво е расовото каквобеше там? Някой ключов герой е негър? Нов Орфей ли имаме? :neutral:
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests