Twilight

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Dec 14, 2012 12:32 am

DEFINITELY a better love story than Twilight!


http://www.youtube.com/watch?v=JrrDTmM- ... r_embedded#!
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sun Apr 13, 2014 9:56 am

Факинг хел.

Решихме за ташак да видим Туайлайт, щото от разни клипчета, в които Едуард и Бела се зяпаха като телета в железница, изглеждаше като доста добра комедия.

Чувствам се леко мъртва отвътре.

Имаше наскоро една романтична комедия със зомбита - Warm Bodies. Та зомбитата там изглеждаха доста по-живи от всички актьори в тоя филм и главното зомби докара ПЪТИ, МА МНОГО, МНОГО ПЪТИ по-добра химия с главната мацка от това.... нещо дето се случваше между Бела и Едуард. Някак не ме отпусна чувството, че гледам Туин Пийкс, в който всички герои са Лео след нещастния случай дето го сполетя.

Ужасно.

Смяхме се истерично в началото на няколкото нещастни опита за актьорска игра на Стюърт и Патинсон, но после дори абсолютната им бездарност спря да ни забавлява. Да не говорим, че Стюърт сигурно има някаква генетична малформация, за да се държи по тоя начин. Господи, колко е зле...

Презирам женския пол. Женският пол е причина заглавия като Туайлайт да съществуват. Извинявам се от името на всички жени за замърсяването на световния ефир с тази абоминация. Някои жени определено е трябвало да си останат в кухнята...
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5252
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Mon Apr 14, 2014 11:23 am

Аз не мисля, че това е проблем на жените или тинейджърките в частност.
:lol:
Щото сигурно има стотици заглавия за които мъжете и тинейджърите също трябва да се извиняват на целия свят.
:lol:
Цялото общество е свикнало като го пришпорят с командите "Това е модно! Това е продукт специално създаден и опакован за теб! Възхити му се!" да си намери съответния продукт, да го изконсумира и да обяви на всеослушание, какъв кеф е да се чувстваш индиректно свързан с всички останали негови потребители.

Дори множество дами - мастити кино критички се изкараха "Абе тъпо е, ама си е guilty pleasure!".
Ето това е смешното. Не се пиша познавач на женската душа, но това тук (филмите, за книгите не знам) ми изглежда лишено от каквито и да е било качества...освен мощна и психологически правилно замислена рекламна кампания.
Предполагам опаковката, а не съдържанието кара феновете да се чувстват като снежинки - хем с уникална структура, хем част от мощен снеговалеж.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Mon Apr 14, 2014 10:19 pm

Аз мисля, че не трябва да разсъждавате за неща, които не разбирате; има по-добри начини да си употребите времето.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Mon Apr 14, 2014 11:31 pm

Няма кво да му се разбира тука. Туайлайт е пълна дупка откъдето и да го погледнеш и комерсиалният му успех само демонстрира разни неприятни неща за човечеството.

Ние между другото изгледахме и втория филм, който поне прилича на филм, а не на калпав МТВ видеоклип. Отделно, абсолютната липса на химия между Бела и Едуард се понася по-лесно, щото романтиката се третира вече като свършен факт и не ти се налага да си задаваш въпроса "отде па се пръкна тая безсмъртна любов между тея два кадавъра, при положение, че до тоя момент няма никви индикации за такава?". Подозирам, че сме от тийм Джейкъб, щото Джейкъб колкото и да е гнусен, все пак е пъти по-поносим от оня ужасяващ облещен кривонос британски плазмодий. Разсъблеклият се Едуард ми уби либидото за поне няколко месеца напред. Туайлайт слага нов смисъл в понятието "филм на ужасите", заклевам се! Сашо помни някъв забавен момент от по-нататъшните филми, който иска да види, ама мисля, че няма да можем да се насилим да стигнем до там. Аз поне не мога повече...

ПП. Не знам дали е заради наближаващия Великден, но блещукащият на слънце Едуард ми прилича на великденско яйце, правено с винена киселина.
ППП. Току що намерих ревютата на Jeremy Jahns за Туайлайт филмите и мисля, че вече знам всичко, което ми е нужно за тази сага. God bless you, Jeremy Jahns! You saved my life!
https://www.youtube.com/watch?v=vs_umPDNQZw
https://www.youtube.com/watch?v=adIfa6AyQhk
https://www.youtube.com/watch?v=j6hX4MHXk5s
https://www.youtube.com/watch?v=w3i-QmgqGq0

Ето тук малко обяснение кво не му е наред на света, пак от Jeremy Jahns:
https://www.youtube.com/watch?v=zgMJhHwSy94

Тоя ми е любимият видеоблогър за момента! :lol:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Tue Apr 15, 2014 4:52 am

Ghibli wrote:Аз мисля, че не трябва да разсъждавате за неща, които не разбирате; има по-добри начини да си употребите времето.
Това мнение дълбоко разстрои ранимата ми душа. Ще отида да погледам в празното пространство няколко дена, може би седмици, докато ми мине мрачната дълбока кататонична депресия.

Но дори и да подходя към поста ти по-сериозно - тези филми съвсем обективно са тоталното дъно. Актьорската игра е върха на бездарието в тон с псевдо-дълбоките и замислени персонажи, историята е болезнено неадекватна и безсмислена и всичко останало е в най-добрия случай полу-адекватно. Допускам, че има хора, чиито вагини се намокрят, докато гледат това нещо, но това не променя общите качества (или по-скоро пълната им липса) на поредицата.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Apr 15, 2014 5:25 am

Абе с другото съм съгласен, ма вторият филм е ТАКАВА ЗАШЕМЕТЯВАЩА СЕКСИСТКА ДУПКА, че да го наречеш по-добър от първия... Срам. Първият е като бездарно мюзик видео, факт, ма поне е некво инди хипстър бездарно мюзик видео. Вторият е фенсървис.

Тийм Джейкъб не можете да сте, ма ти не си видяла още третия филм, където пичът толкова се разстероиди, че вече едва се движи, милият. Бетер от Никол Кидмановата ботокс физиономия е обездвижен.

Иначе аз мога да дам отчет, че тия филми са толкова зле, че дори моите момци не им се кефят на гай кендито...

Но ако искаш ИСТИНСКА мозъчна смърт, гледай четвъртия. После петият барем има як вамп-екшън, но четвъртият е нещо, което... не знам... защо...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Tue Apr 15, 2014 9:39 am

AlDim wrote:тези филми съвсем обективно са тоталното дъно
Amelia wrote:Няма кво да му се разбира тука. Туайлайт е пълна дупка откъдето и да го погледнеш (...) Ние между другото изгледахме и втория филм
Препоръчвам ви да изгледате всичките и да пишете после тук. Забавно е да се четат коментари от хора, които никак не харесват това, което гледат, но продължават да го гледат. Явно това е много вкусен кактус :mrgreen:
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5252
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Tue Apr 15, 2014 10:04 am

Явно това е много вкусен кактус
Чакай малко.
Първо болката не е физическа и не става дума за истинска форма на мазохизъм.
Второ, не знам как е при вас, но аз понякога имам нуждата да гледам нещо, което хич не харесвам. Помага ми да си калибрирам представите и усещанията. Кара ме да ценя повече нещата, които обичам или които тепърва подхващам.

Не смятам да продължавам Здрач отвъд първия филм, но принципно има други неща, които са доста извън comfort zone-ата ми, но смятам да "изстрадам" поне в някакво количество.
Last edited by alshu on Tue Apr 15, 2014 10:12 am, edited 1 time in total.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue Apr 15, 2014 10:07 am

Сори, Гибли, но брейндемиджа от първите два ми е повече от достатъчен. Затова вместо да гледаме следващите три душегубки днес опукахме ревютата на Jeremy Jahns за тях. Пуснала съм линкове нагоре - може да ги видиш. С него сме на 100% съгласни за втория Туайлайт, та подозирам, че ще сме на едно мнение и за останалите три.

@Роланд - съгласна съм за сексистката дупка. :cry:
Иначе и аз не мисля, че съм от тийм Джейкъб, предвид позивните за повръщане, които получавам като видя въпросния, но понеже знам, че не съм от тийм Едуард, с абсолютна и вселенска категоричност, то май не остава за кой друг да съм...
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Tue Apr 15, 2014 10:30 am

Ghibli wrote:Препоръчвам ви да изгледате всичките и да пишете после тук.
Четири часа шит стигат.
Иначе ги гледаме, защото преди време случайно попаднах на 10-тина минути от един от по-новите Twilight-и и щях да пукна от хилеж, та реших че може и да е забавно. Уви, след час и нещо вече не ми беше до смях, а до мъка, та надежди те ми за малко Б-мууви забавен шитец си заминаха.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Tue Apr 15, 2014 1:21 pm

alshu wrote:не знам как е при вас, но аз понякога имам нуждата да гледам нещо, което хич не харесвам. Помага ми да си калибрирам представите и усещанията. Кара ме да ценя повече нещата, които обичам или които тепърва подхващам.
При мен не е така. В един момент осъзнах, че на света има твърде много хубави книги и филми и времето ми е твърде малко и ценно, за да го губя с неща, които не харесвам.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5252
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Tue Apr 15, 2014 1:50 pm

Ми представи си следната ситуация.
Хващаш да четеш една обективно добра книга, но заради лошо настроение или заради няколко други добри, но подобни книги четени наскоро, тя ти изглежда повърхностна и дразнещо неоригинална.

Та според мен човек има нужда от периодично калибриране и разнообразяване.

Е, при отделните индивиди количеството и вида сигурно ще е различно.

ПП
"Поглъщането" на големи количества книги, филми и сериали наведнъж също проваля преживяването и заличава някои от интересните нюанси.
Затова хем "хапката" трябва да не е прекалено голяма, хем трябва да се почива с определени теми.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Tue Apr 15, 2014 2:03 pm

Факт е, че човек трябва да си калибрира тъпомера. Но не мисля, че Здрач е някакво особено дъно. Предвидим, на моменти нелогичен и наивен - да. Обаче половината големи продукции са така. Да не говорим, че имаме Уве Бол и прочие титани. Според мен крайните отрицателни реакции са логичен отговор на хайпа по него, но ако човек не знае, че това е Онзи Здрач с Онези вампири, не би имало чак толкова и отрицателни, и положителни мнения.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue Apr 15, 2014 7:32 pm

Съжалявам, но Здрач е точно ниво Уве Бол, че даже и под него.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests