Xbox Live Arcade

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Xbox Live Arcade

Post by Muad_Dib » Sat Jan 17, 2009 11:34 am

Отдавна искам да пусна една подобна темичка, ама все се притеснявам, че няма да има достатъчно интерес. Предлагам тук да обсъждаме всякакви заглавия, които са ни направили впечатление на XBLA, която за мен си е място за безкрайно гениални неща - изглежда адски трудно да направиш такива зарибявки и да ги вместиш в 100-200 МБ (понякога и по-малко). Аз скоро смятам да си взема бързите 4200 точки от Озон и задължителните заглавия, в които смятам да ги вложа са следните:

1. Braid - не съм тествал демото, но то не са хубави ревюта, не е чудо, игричката май никъде няма по-ниска оценка от 9/10. Жанр: платформър с контролиране на времето :)
2. Super Street Fighter II HD Remix - заради великолепната графика и купищата възможности за настройки и екстри
3. Age of Booty - по-правилния Pirates! според мен
4. Omega Five - Алдим едно време ме зариби жестоко по тази адски красива аркадка с жестоки нива, жалко, че демото е около 3 мин...
5. Двете игрички от Penny Arcade - доста здрав хумор и кефещ цялостен абсурд:)


Ами това е като че ли, моля който има някакви впечатления и/или препоръки смело да пише.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sat Jan 17, 2009 11:39 am

Въпрос на лаика?
А какво става ако бомбиш пари за игри които се свалят и после ти замине да речем харда?
Пак ли ги теглиш безплатно или пак трябва да се плащат .

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sat Jan 17, 2009 11:51 am

АлДим ще сподели надявам се, ама най-вероятно ти седят към акаунта и после май само точиш пак... Бтв аз бая се постарах за моя хард изпускайки целия бокс на земята точно върху харда (не питайте...) и си работи супер :)

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sat Jan 17, 2009 6:02 pm

Реално купуваш лиценз и можеш да ги триеш и сваляш колкото душа ти иска. Повече подробности кат се прибера от работа.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sun Jan 18, 2009 10:02 am

Тъй... Като купиш нещо от Live, получаваш реално два лиценза - един за конзолата и един за юзъра, който си използвал. Дори да си смениш конзолата, от известно време можеш да прехвърлиш лицензите от старата на новата, така че да не е нужно да си логнат в Live, за да си ползваш покупките.


Иначе за XBLA, ето моите любими, надявам се да ви послужат като ориентир:

Braid - Гениална е бе! Грабете!

Castle Crashers - вървежна тупалка от старата школа с адски забавен визуален стил, шашкаща продължителност за жанра си, РПГ елементи и тотална зарибявка за до 4 души.

Geometry Wars: Retro Evolved 1 & 2 - страхотна стрелялка. Пробвайте трайълите и е крайно малко вероятно да не се зарибите.

Castlevania: Symphony of the Night - абсолютно гениална игра с десетки часове геймплей, положила основа за развитието на екшън адвенчърите през последните 15-тина години. Включва силно изразени RPG елементи към стандартните платформъри.
Assault Heroes 1 & 2 - страхотни стрелялки с колички а-ла Mercs с красива визия и добра продължителност. Силно препоръчвам мулти на сплит-скрийн.

Omega Five - една от най-красивите игри на XBLA. Стрелялка. Коле, показвал съм ти я.

Duke Nukem 3D - тази версия май има само леко подобрени midi-та, но пак си струва човек да си припомни колко велик беше (и все още е) батко ни Дюк. Както и какво огромно влияние има върху модерните шуутъри.

Marathon: Durandal - втория Marathon. Серията е предшественик на Halo с приятен, макар и поодъртял геймплей. Тази версия е със значително подобрена визия.

N+ - голям фън със някакъв мъничък, подскачащ нинджа. От най-идейните игрици последно време.

Pac-Man: CE - най-добрата версия на Pac-Man, която съм играл. Първата реална нова част от десетилетия насам. Голяма зарибявка.

RoboBlitz - страхотна игра за малко, сладко роботче, с което трябва да решаваш физични пъзели, подскачайки насам-натам и биейки се с врагове. Ползва UE3.

Soul Calibur - първата игра, само че с подобрена HD визия и АА.

Carcassonne - това ми е настолната игра, която по ирония на съдбата е и настолна в буквалния смисъл. Играя я по всяко време, когато не ми се занимава с нищо друго.

Banjo-Kazooie - скъпичка е (1200 точки), но тотално си струва! Една от най-добрите игри за Nintendo 64 (дело на Rare), но с HD графика и AA. Мен лично ме кефи далеч повече от Mario 64.

Prince of Persia Classic - добрия стар първи принц, но с напълно обновена и много красива визия а-ла Sands of Time.

Lumines - наскоро намалиха основния пакет на 800 точки. Престъпно зарибяваща комбинация от пъзел и музикална игра. Грабете!

Rez HD - Няма какво да ви обяснявам. Абсолютно задължителна!!

Zuma - определено си струва за 400 точки, а аз и за повече я взех, без да се почувствам минат. Кежуълка с жаба и топчета. Знам, че звучи странно, но е зарибявка и половина.

Puzzle Quest: Challenge of the Warlords - тук е ясна работата.

Worms - еми Worms! Някои оръжия липсват, уви :(

Ikaruga - убер трудна, но и убер добра игра.

Age of Booty - брутално зарибяваща стратегия за мулти! Целта е да обикаляш моретата и да завладяваш градове, докато се съревноваваш с конкурентните пирати. Можеш да си развиваш корабчето, да използваш специални умения и т.н.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sun Jan 18, 2009 12:40 pm

Супер, мерси много за изчерпателния пост!

Някакви впечатления от игрите на Penny Arcade и Street Fighter II HD Remix, нищо не си писал за тях...

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sun Jan 18, 2009 9:17 pm

HD Remix има ужасно скейлнати спрайтове, та ми е през никъде, че е HD. Може да прасна някой скрийн от трайъла, за да покажа за какво говоря.

Penny Arcade бива, ма предвид парите, които струва - не мерси.

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Mon Jan 19, 2009 2:21 am

проблемното скейлване го има предимно в widescreen режима, който по няква безумна причина е и дефолтния. в него картината е зумната, за да се запълни целия екран, като са кропнати горната и долната част от 4:3 оригинала. тва не е особен проблем, щото (трябва да) се играе в 4:3, иначе си хендикапнат по отношение на кво виждаш - както отляво и отдясно, така и отгоре, особено срещу вега и чун ли, които ползват стените и имат високи скокове.
играта е определено ултимативната версия на SSF2T, и като баланс, и като фън, и като фийчъри.

за фенове е задължителна, за другите - sf4 излиза след месец с гръм и трясък, та ssf2thdr може да се пропусне.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Jan 19, 2009 9:17 am

Аз пробвах най-после Braid и наистина съм в шах - играта е гениална....Само ме я яд, че струва толкова много (около 30 лева...). Почти същото важи и за Castle Crashers.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Wed Apr 07, 2010 4:02 pm

Пуснах си Shadow Complex Trial-версията най-после и направо съм в състояние да цвиля от кеф....Е това Е хендс даун най-яката лайв-аркейд игра, която съм играл някога, сега разбирам защо АлДим си я беше класирал на толкова високо място в топ игрите за миналата година...Това чудо има по-зарибителен геймплей и повече иновации (качване на опит чрез експлорване!!! примерно) от последните 3-4 "големи" заглавия, които съм играл. ПЛЮС история, писана от Орсън Скот Кард! По-смислен начин да похарчиш 1200 точки аз поне досега не съм видял ;)

Дано го портнат за PC някога, че всички да могат да е насладят. Аз отивам да диря ваучер за точки, естествено в Озон както винаги са свършили.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Apr 07, 2010 4:24 pm

В Озон няма от година поне - аз откога ги дебна.

Ако имаш карта вземай оттук:
http://www.maximuscards.com/itempage.php?cat=1

доста хора знам че го препоръчват .

User avatar
F242
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Sat Feb 11, 2006 6:34 pm

Post by F242 » Wed Apr 07, 2010 8:53 pm

Не видях като препоръчван:

Lode Runner 25th Anniversary- тонове носталгия, перфектен геймплей, поддържа мултиплейър до 4 на една конзола и Live, разнообразни режими на игра и редактор на нива - най-добре похарчените ми 1200 точки ever.
Любимата игра на мен и на сина ми. :D

Колкото до Duke Nukem - въпреки многократните ми опити да сваля демото или пък пълната версия ми казва, че играта не е достъпна за моя географски район- :P - писна ми от дискриминация.

Във връзка с DN3D - не знам дали го има на XBLA, но на диска ми с Quake IV има и пълна версия на Quake II....


За точките, за последно съм купувал от Озон, някъде в края на миналата или началото на тази година, не мога да си спомня точно - отдавна съм преордърнал, но no reply= :cry:

Тази неделя купих точки от стационарния магазин :D. Там има все още... Мисля, че има обява и на форума им...

@RRS - мерси за линка - отворих го след като написах поста :D
"The vulgar think the God by analogy to man and so worship Him in the form of the Gods. The learned think the God by analogy to principles and so worship Him in the form of Love or Truth. But the wise think the God not at all. They know that thought, which is finite, can only do violence to the God, who is infinite. It is enough, they say, that the God thinks them."

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Thu Apr 08, 2010 8:02 pm

Взех си Shadow Complex, играта е още по-яка отколкото съм си представял, е бати зарибявката е. Че даже си има и Нолън Норт озвучаващ главния герой:))) Засега съм навъртял 4 часа и половина и съм примерно на 46% от картата:)))))

Пуснах си също и Winterbottom, страхотен стил, но не съм много по подобен род пъзели, Брейд така и не я минах уви. Но се вижда, че е адски изпипан продукт.

За по-натам съм се прицелил в Castle Crashers + Age of Booty, после може и други, само да имам време от четене. Иначе тествах още няколко трайъла - Banjo-Kazooie ми е прекалено дейтед дори с ХД-визията, Scrap Metal ми беше окей и то доста, но не съм много по колички, Zombie Apocalypse ми допадна доста, но май е крайно плитка откъм съдържание, хваленият Splosion Man също ми изглежда страшно скучен след първоначалната еуфория.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu Apr 08, 2010 10:01 pm

Мога да ти препоръчам и тези (всъщост копирвам ти от един форум в който само с това се занимават)
http://www.youtube.com/watch?v=m2zHv7JGF_8
http://www.youtube.com/watch?v=daDiZrmZb-c

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Fri Apr 09, 2010 10:18 am

не, мерси, пробвал съм трайълите и на двете и не ме кефят.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests