Xbox Live Arcade

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sat Apr 10, 2010 1:04 pm

Благодарение на Моридин искам да се поФАЛА, че тия дни май ще проимам още 5000 точки бързи, с които мисля да прибода всичките ДЛЦ-та за Resident Evil 5, както и Castle Crashers, Age of Booty (тези двете си дръпнах вчера пак демотата и не можах да се откача) и май Winterbottom:))

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sat Apr 10, 2010 9:48 pm

RRSunknown wrote:Мога да ти препоръчам и тези (всъщост копирвам ти от един форум в който само с това се занимават)
http://www.youtube.com/watch?v=m2zHv7JGF_8
http://www.youtube.com/watch?v=daDiZrmZb-c
Bionic Commando не е лоша игра, но така и не успя да зариби, колкото и пъти да я пусках.
Schizoid кефи като цяло, въпреки че не е от най-добрите игри на XBLA.

Къв е тоя "форум, в който само с това се занимават"?

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sat Apr 10, 2010 10:11 pm

Къв е тоя "форум, в който само с това се занимават
"
Evocore.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue Apr 13, 2010 8:57 pm

За съжаление работата с кредитната не стана и съм ограничен само с 2600 точки, а искам да си взема Loder Runner (1200), целия ДЛЦ пакет за RE5 (960 точки), Splosion Man (800 и Castle Crashers(1200) - ако някой даде препоръка кой е най-якият вариант да свирка:))) аз засега съм се спрял на РЕ5-нещата + Лоуд Рънър, че Касъл Крашърс е предимно за мулти.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Tue Apr 13, 2010 9:04 pm

Заеби го бързо тоя Lode Runner римейк (да не говорим, че 1200 е адско много за такова чудо). Castle Crashers е адски забавна игра и за сингъл, да не говорим че има кооп и на една конзола. Splosion Man още не съм я пробвал, което си е голям пропуск.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue Apr 13, 2010 9:07 pm

Еми аз като малък не съм цъкал толкова много Лоуд Рънър и ужасно се зарибих на демото, а и графиката е една такава готина и шарена и липсата на скок ме размазва и въобще :)

Splosion Man определено не ми е някакъв приоритет, но най-малкото си заслужава да се изпита, има страхотна физика и доста хумор, но поне от демото не виждам какво по-различна ще предложи цялата игра.

За Крашърс - с Пъгсли отсега сме го запланували коопа на една конзола, той е ясен:)))

ДЛЦ-тата за RE5 тествал ли си ги? Щото общият пакет е на хубава цена за два епизода, 4 костюма и още шитс.

User avatar
F242
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Sat Feb 11, 2006 6:34 pm

Post by F242 » Wed Apr 14, 2010 1:26 am

Lode Runner беше първата игра, на която се усетих, че "цикля" и това беше някъде около петнадесет години, преди да чуя думата да се използва в този смисъл. Във вече много далечната 1986, на един Правец 82, с черно-зелен екран съм я играл докато не започна да виждам всичко в червено :D За малко да ми провали изпитите :D :D
След това съм следял и емулаторите, и следващите версии, но никоя не е дотолкова добра, колкото версията за XBLA. Играта от оригинала насам е пример за прост, но гениален гейм-дизайн. Тя беше може би и първата, която дойде с редактор на нива. Сега приемаме последното за даденост, но през 1982, това беше скок в бъдещето.

1200 точки за мен са много за Toy Soldiers, въпреки че малкия е страшно зарибен, но засега отбивам успешно атаките :D
"The vulgar think the God by analogy to man and so worship Him in the form of the Gods. The learned think the God by analogy to principles and so worship Him in the form of Love or Truth. But the wise think the God not at all. They know that thought, which is finite, can only do violence to the God, who is infinite. It is enough, they say, that the God thinks them."

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Fri Jun 11, 2010 8:37 pm

Превъртяхме Castle Crashers с Йоан и мога да кажа, че толкова концентрирана олигофрения не съм виждал почти никъде :lol: Страхотен адски приятен кооп, много хумор и е баси последната битка (ШЕСТ фази:))))

Едно от правилните заглавия на Аркейда.

В този ред на мисли - аз от Аркейда чакам новия Томб Рейдър главно заради смазващия кооп (поне така изглежда от филмчетата:))

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue Jul 06, 2010 4:04 pm

Тествах няколко трайъла на XBLA игрици и да споделя малко впечатления.

1. Rocket Knight - много кефящ платформър със страхотна физика и доста приятна графика, определено зарибява, но за съжаление е 1200 точки, което според мен му е прекалено много.

2. Earthworm Jim HD - римейк на старата олигофренска класика. Жестока визия, но на мен за съжаление ми е бая остаряло геймплейно. Но пък е 800 точки :) Мисля да го бодна по-натам!

3. Puzzle Quest 2 - тук мисля, че ще има доста заинтересовани във форума, все пак бая хора циклихме единицата като обезумели. Еми двойката кефи адски много и все така изглежда страшно зацикляща. Ролевите елементи са малко опростени, но пък в същото време 4те класа са почти коренно различни от старите като магии и специфики (сега и разликите м/у класовете сякаш са по-осезаеми). Вече няма парички и лилави звезди по борда, а само 5 вида мана и черепите. Много кефи, че вече не вървиш по голяма карта на света, а нещата са "зуумнати" на градско ниво и във всеки дънджън ще се биеш с по няколко гадинки. Хареса ми, че са пипнали графиката и ефектите доста, играта като размер е 5 пъти по-голяма от първа част. Въобще ще се цикли, само се чудя дали ми се дават 30 лева (1200 точки) сега или да чакам ПЦ версията, която засега и дата няма, само са я потвърдили.

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Tue Jul 06, 2010 5:26 pm

Rocket Knight мисля че го има и за PC, но не съм го тествал :)

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Thu Jul 08, 2010 6:24 pm

Взех си Пъзел куеста в крайна сметка и грам не съжалявам за покупката:) Другата седмица ще пиша като излезе Детспанк:)

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sun Jul 18, 2010 6:39 am

Драги съфорумници, задължавам ви да изиграете Deathspank.

Играта маже много и с мощ. На практика представлява комбинация от Diablo 2 и Castle Crashers с леки куестовски елементи и жестокия хумор на Рон Гилбърт, като мен общият ефект ме кефи повече дори от CC (има много по-голямо разнообразие, най-малкото).
Може да няма онлайн кооперативка, но има опция за втори играч на една конзола (магьосник, който не участва в диалозите, решаването на куестове и т.н., но има много яки поддържащи умения за битките). Показателно е, че дори Христина, която принципно гледа на игрите като на черната чума току-що поцъка ДВА ЧАСА с мен, което е някакъв нов рекорд.
Битките са много разнообразни и пасват идеално на управление с контролер. Детспенк може да носи по четири оръжия едновременно (по едно за всеки лицев бутон на пада) плюс щит, като разните оръдия на смъртта се различават доста визуално и откъм спешъли, да не говорим колко са им забавни описанията.
Също така визията е убийствено яка и стилна, без да й трябва да е нещо кой знае какво технически. Доста мяза на Samurai Jack.
Дотук единствената ми критика е, че няма шорткът за трейдване на предметите - всичко трябва да се драгва до съответната иконка. Но това е бял кахър, естествено.

Как да е, след първата зона съм разцепен от кеф. Хващайте и вие! Има я както на XBLA, така и на PSN, като струва нищо и никаквите 15 долара.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sun Jul 18, 2010 2:37 pm

Превъртях я преди 2 часа, купих си я още на 14ти вечерта. Играта е около 6 часа и то бих отбелязал накрая бях на 94% complete, така че бая съм поиграл, липсваше ми само ачийвмънтът за 20ти лвл (приключих играта 19ти и не ми се гриндеше още 30 минути).
Много го чаках това заглавие и всъщност ми хареса адски много. Мнението ми горе-долу се припокрива с това на АлДим като само искам да добавя, че очаквах да има поне някакви наченки на различни скилове или развита система за дигане на нива, а не крапавите Хироу Карти. Геймплейно играта доста пописва в един момент, защото муаш като селтак нон-стоп с оръжията (kolkoto i razlichni da sa - s tiah vse se bie basic attack) и биеш джъстис и изпълняваш УоУ-подобни куестове и горе-долу това е. Добре е, че абсол'тно УБИЙСТВЕНИЯ хумор.
Ениуей това са бели кахъри, за 30 лева играта е абсолютен мъст хев, да не споменавам, че озвучителят на Детспенк е CAPTAIN QWARK!!!:)
Една игра с адски много живец и душа и хумор - такива не правят вече така че грабете.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Mon Jul 26, 2010 8:17 am

Минах играта и ме изкефи на макс. Едно от най-добрите заглавия на XBLA е, а и една от най-добрите гейм комедии въобще! Дано направят още!

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Mon Aug 09, 2010 2:07 am

След доста главоблъскане около последните няколко пъзела, успях да мина Limbo. Играта е уникално преживяване, съзнателно създадено като изкуство и съвсем успешно успяващо да бъде такова. Интересно е и че няма нищо наподобяващо история, въпреки че човек може да си рови за скрити значения, ако се опита. По-скоро имаме анти-история, в която всичко опира до геймплея и сливането му с атмосферичния аудио-визуален стил. А това е чудесно, при положение че въпросният геймплей е омазващо добър и завъртян.

Браво на създателите на играта и честит им финансов успех - ако съдя по leaderboards на Limbo, явно за три седмици е успяла да продаде поне 300 хиляди копия, което е страхотно не само за арт игра, ами и за XBLA като цяло.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests