Joss Whedon's Dollhouse

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Sun Jan 31, 2010 7:41 am

armageddon wrote:
Като стана въпрос за двойките от сериала, само аз ли намирам за особено странно/извратено
Spoiler: show
че Ехо накрая си нахака импринта на Балард?
Лично за мен беше невероятно нежно и красиво, може би най-красивия финал на любовна двойка в сериалите на Джос.
Spoiler: show
Беше прекрасна метафора за това как дори след като загубим тези, които обичаме, те не си отиват наистина. Защото душите им живеят с нас, в нашите спомени, в нашите души. Именно това е хубавото на фантастичните сериали, че могат да си позволят такива затрогващи метафори. Ако Еко беше героиня от обикновен сериал можеше да си каже просто „Той не е наистина мъртъв, защото аз ще го нося в паметта си винаги”, но лично мен нямаше да ме трогне толкова, колкото ситуацията с импритването. Просто в случая буквалното показване на „носенето в паметта” го прави всъщност невероятно метафорично. И страшно красиво, поне за мен.

И въобще целият финал беше невероятно красив и някак успокояващ, приласкаващ. Еко, вървяща из Къщата, вече по-стара и по-уморена, освободила всички и загубила най-любимия си човек... И останалите обитатели на Къщата, всеки затворен там по различна причина, затворени сякаш извън времето и извън пространството, просто беше много силно. Напомни ми за цялостната атмосфера на „Английският пациент” на Майкъл Ондатджи.
И като цяло бих казал, че това беше най-красивият финал на Джос. Бъфи и Ейнджъл имат страхотни финали, страшно силни, въздействащи, утвържадаващи могъществото на човешкия дух в борбата срещу злото, но Долхаус е просто по-красив.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sun Jan 31, 2010 7:44 am

За последното съм на друго мнение. :)

За мен финалът на "Ейнджъл" - още от последните минути на предпоследния епизод - е и най-силният, и най-красивият (в по-общия смисъл на понятието).

И то не само в категорията "Уидънов сериал".

Иначе
Spoiler: show
като за финал на любовна двойка предпочитам Виктор и Сиера с хлапето. Чак се учудих, че Уидън се смили поне над тях. :mrgreen:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Sun Jan 31, 2010 8:00 am

И за мен Ейнджъл е по-силен, някак по-сериозно въздействащ и също ми е най-любимият финал на сериал въобще.

Но в Долхаус просто виждам едно по-красиво чувство. В Ейнджъл това го виждам в You’re Welcome, примерно.

А за Виктор и Сиера
Spoiler: show
аз още като ги видях се сетих, че много ще ти харесат :D Нали още отдавна беше казал, че не ти допада как всички двойки завършват нещастно и аз още като видях, че Виктор, който все пак го играе любимият ти актьор от сериала, и Сиера имат щастлив финал и си казвам „Аааа, ето сега във форума много ще се изкефят на това” :D
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Mon Feb 01, 2010 2:42 am

Spoiler: show
Take that, Ballard! :P

В трети пореден епизод застрелват някои пред очите на любимия му човек. Малко се повтаряме, а Джос?

Абе не беше зле последният епизод, но имаше изсмукан от пръстите ресет ( мани другото, но никой не можа да сглоби едно дистационно и Тофър го кара като камикадзе? WTF?) и твърде много любовни драми за моя вкус.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Mon Feb 01, 2010 3:30 am

Matrim wrote:Малко се повтаряме, а Джос?
Аве като гледам вкрайна сметка Джос нямаше много общо с Dollhouse.Написал е 3 епизода от 26 и никой от тях не е бил особено важен.
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Mon Feb 01, 2010 3:42 am

Spoiler: show
Е, все си мисля, че миниъните му поне би следвало да се допитват до него за одобрение ако ще убиват някой от по-важните герои, нали?
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
VenomPlague
E'lir
Posts: 165
Joined: Fri Jun 20, 2008 10:07 pm

Post by VenomPlague » Mon Feb 01, 2010 4:59 pm

Spoiler: show
Не знам дали е заради повтаряемостта, както правилно отбеляза, или заради това, че хич не ме беше еня за Пол, но внезапната му смърт изобщо не ми подейства емоционално.

Което е странно, защото в Ейнджъл, например, дори и само за 6 серии време, Дойл успява да ти влезе под кожата и да те трогне и разчуства с клишираната си саможертва. Във Файърфлай - същата работа. 13 серии, но когато във филма убиха 2ма от героите, плаках като бебе. Добре де, не съм, преувеличих, но схванахте какво искам да кажа. :wink:

Не знам защо така не се получи този сериал за мен. Идеята я имаше, но духът на Уидън сякаш отсъстваше в него.
Знаех си, че след време аватарът ми ще стане отново актуален ;)

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Tue Feb 02, 2010 11:38 pm

Нещо, което леко ме потресе.

http://forums.comicbookresources.com/sh ... 40&page=18

Цитирам първите два поста от тази страница.


--------------------------------------------------------------------------------

Quote:
Originally Posted by edhopper
No, the viewer numbers needed for a show to stay on on a cable channel like FX or SyFy are much lower than on network.

BSG was considered a huge success with just over 2 million viewers. Dollhouse was a flop with 2.5 to 3 million viewers.

BSG had less viewers than Dollhouse?!
If you're talking about nuBSG, I'm stunned.
BSG had far far far fewer viewers than Dollhouse. For all its critical acclaim BSG was pretty much a ratings dog. But it was on Sci Fi so it was okay since expectations there are so low.

According to the article I'll link the two hour BSG finale drew 1.5 million fans (thats about 70% of what Dollhouse drew in its finale) and that was the highest rating for an BSG episode since season two.

http://www.multichannel.com/article/190 ... s_Bang.php

You can also see the how the expectations of the networks create differences in tone in articles. The BSG article talks about how BSG went out with "ratings bang" while any article you find about Dollhouse is going to talk about how it limped to the finish. Yet Dollhouse did better when you only look at numbers.


ДОЛХАУСА Е ИМАЛ ПОВЕЧЕ ЗРИТЕЛИ ОТ БАТЪЛСТАРА!!! :shock:

Дето вика пичът от втория цитат, ревютата определено заблуждават, ако не гледаш абсолютните числа.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Wed Feb 03, 2010 12:03 am

Ъ, ти сега ли се усети, че по големите ТВ мрежи в Америка изискванията за рейтинги са много по-жестоки, отколкото по по-малките канали? Хич не съм на ти как точно им е организацията, но явно е много по-лесно да докараш еди колко си милиона зрители ако те дават по FOX отколкото по канал, който не е NBC, ABC и какъвто беше там четвъртия голям играч на пазара. Долхауса има по-малко зрители от повторенияа на разни сериали по конкурентните мрежи, той с тях се съревновава, не с SY Fy Channel.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Wed Feb 03, 2010 12:34 am

Всичко това го знам, да.
Просто се шашнах от конкретния пример. Заради възторжените ревюта не очаквах БСГ-то да е всъщност толкова зле откъм брой зрители.

Четвъртият не е ли CBS?

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Wed Feb 03, 2010 8:32 am

CBS са, да. Все пак BSG вървеше по Sci-Fi (вече SyFy) което е кабеларка според щатските стандарти. DH е по ефирен канал все пак, все едно да сравняваме рейтинг нa сериал по BTV и произволна кабеларка от наште.

А впрочем финала на Dollhouse според tvbythenumbers е с 2.16 милиона зрители, което е по малко дори от Smallville по CW. Ако беше по кабеларка, щеше да е супер. Реално е май ново дъно в рейтинга на сериала.

User avatar
Clio
Moderator
Posts: 1076
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:43 am
Location: I am near, but away

Post by Clio » Fri Mar 19, 2010 2:54 pm

Имам възможност да ида на convention с актьори от Долхаус в началото на Май - разговори, автографи, снимки с тях и три нощи купон (пак с тях, ако са купонджии и решат да се присъединят) срещу скромните 85 лири на човек. Елайза Душку няма да присъства, но Пол, Мели, Сиера, Тоуфър ще са там.
Познавам и една от организаторките, така че може и да ме вкара в the 'in' crowd.

Да ида ли? :roll:
Beauty is a luster which love bestows to guile the eye. Therefore it may be said that only when the brain is without love will the eye look and see no beauty.

The meaning of life is 'bucket'

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri Mar 19, 2010 3:45 pm

Yah baby ;P

бтв по повод горното - а ЗАЩО тогава Уидън не работи със СайФай ченъл?
This is it. Ground zero.

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Fri Mar 19, 2010 4:33 pm

Това е въпрос май за самия него :) Последно имаше информация че ще води разговори със FX (пак кабеларка) за нов проект, което си е стъпка в правилната насока.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Mar 19, 2010 5:03 pm

Clio wrote:Имам възможност да ида на convention с актьори от Долхаус в началото на Май - разговори, автографи, снимки с тях и три нощи купон (пак с тях, ако са купонджии и решат да се присъединят) срещу скромните 85 лири на човек. Елайза Душку няма да присъства, но Пол, Мели, Сиера, Тоуфър ще са там.
Познавам и една от организаторките, така че може и да ме вкара в the 'in' crowd.

Да ида ли? :roll:
Ти посмей да не идеш :shock: Изкушаваш ме да ти пратя бд-то си на първи сезон да му разпишат обложката :mrgreen:
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests