Joss Whedon's Dollhouse

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Mon Jan 18, 2010 11:21 pm

passer-by wrote:Не те ядоса как Мели
Spoiler: show
надви програмирането си след емоционалния призив на Пол "Бори се, ти можеш!!!", въпреки че всички епизоди досега ясно показаха, че това е невъзможно?! Щото само Еко е Дъ Чоузън Уан по тая линия, нали чу инфодъмпа на Бойд?! :lol:
Това с нея по аналогия с предишния епизод също не ти пречи, гледам.
Голям си фен, наистина. :P
Spoiler: show
Всъщност предишните епизоди са показвали именно, че Е възможно да се надвие програмирането на базата на някакво силно чувство, особено любов. Виктор и Сиера цял сезон са влюбени, независимо с какво ги програмират. Виктор дори в един епизод беше програмиран да обича истински Адел, но дори тогава той й каза, че всъщност не иска нея, а друга.
Цялата идея на сериала е, че не можеш насила да промениш човешката душа, че тя е нещо, което е отвъд спомените. Още в първи сезон в епизода Needs се показа, че душата може да има определени нужди, дори и да няма спомен за тях. И Алфа разрязваше лицата на хората не защото технологията го е превърнала в психопат, а защото по начало си е бил убиец.
И нито Мели, нито истинската й личност – Мелани, някога са били убийци. Мелани, поне доколкото сме я виждали, изглеждаше като объркано и разстроено човешко същество, неспособно да се справи с бремето на своето съществуване и преживяната мъка. Доста е възможно чувствата й към Пол, към тази покровителска личност, да не са останали само на ниво спомени, но и да станали част от душата. Вярно е, че самата сцена беше наистина бързичка и можеше да е с две-три минути по-дълга, но аз от доста отдавна си казах, че втората половина на този сезон изглежда доста скорострелна и някои от сюжетните линии не могат да дишат и да се развият плавно.
А специалното на Еко е, че тя е способна реално да запази спомените. Не просто душата, ами всеки отделен спомен, тоест цялостната пълноценна личност. Бойд иска да запаси точно личността си, едва ли му е пукало особено за душата.

И също смъртта на Мели беше доста различна по същността си от тази на Бенет. Да на външен вид бяха доста подобни - и двете бяха застреляни с пистолет, и в двата случая беше в главата, и в двете сцени присъстваше близък на убитата човек. Но на Бенет животът й беше насилствено отнет и то доста неочаквано за самата нея, тя едва ли е проумяла точно какво става в секундата, преди да умре. Мели, от друга страна, направи съзнателен избор да се откаже от живота, да се гръмне в главата, но не и да убие любим човек. За мен лично разликата е доста значима.


И да, напълно е възможно на моменти да виждам повече неща, отколкото сценаристите са вложили, но както ти сам каза... наистина съм голям фен :D
И все пак първи сезон ми харесваше повече, де. :)
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Mon Jan 18, 2010 11:49 pm

Spoiler: show
Съгласен съм с това, че и преди е имало надвиване на импринтинга и не само от страна на Еко. Проблемът с Мели е, че не беше хич ясно, за чий заредиха точно този импринт в Новембър и за какъв все още имаше вътре тригър. Беше ми толкова нагласено, че нямаше как да се трогна. Друг е въпроса, че да се жертваш за Балард си е безумие по принцип... :P
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Tue Jan 19, 2010 8:00 pm

Принципно тоя последния епизод не ми хареса, ама никак, от гледна точна че тук вече наистина бяха наблъскани прекалено много сюжетни глупости, които в другите епизоди да кажем леко позамахваха с обратите си, но тук определено вече всичко беше шито с бели конци. Имаше твърде малко неща които си бяха на мястото, и твърде много които ако не крещящо, то поне просто се противопоставяха на градено от последните няколко серии.
Spoiler: show
Грандиозната простотия с Бойд като шефа макар да имаше изнадващ ефект предишната серия, тук просто не ми се връзваше, особено колко плоско успяваше да изпързаля меко казано всички всички. Никак не ми допадна и последното амплоа на Уиски и колко в несъответсвие беше това с всичко до момента, особено момента на intimacy м/у докторката и Бойд от предходната серия. От другата страна стои май само частта с Новембър, мисля че идеята беше да се покажа все пак какво губи Балард и тн простотии, малко изличшна мелодрама наистина, но тя поне от части беше оправдана.


Разни такива работи. Не знам защо бях убеден че на Алфа му се падаше да участва в този епизод, а не както вероятно ще се окаже във финала където малко по трудно ще ми се впише
Spoiler: show
Освен ако лудия джиниъс тад хи ис не се окаже зад съживявянето на технологията и идването на апокалипсиса

User avatar
Vash
Paragon
Posts: 610
Joined: Fri Jan 27, 2006 12:17 am
Location: София

Post by Vash » Tue Jan 19, 2010 9:57 pm

The show seems to have jumped the shark :( . Поне в предпоследния, но явно не са оправили положението (те си го направиха почти неоправимо де). Дано вторият епитаф е достатъчно добър, че да замаже донякъде нещата.

"It was an octopus, centipede, spider kind o' thing, but they was a haff-shaped man's face on top of it..."

User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Sat Jan 30, 2010 6:22 am

Well Dollhouse is dead.Long Live Dollhouse.

Финалът беше добър...Напомни ми за последния епизод на Babylon 5 и последния брой на Y the Last Man.
Не знам какво да кажа, но за сериал изпълнен с толкова проблеми съм доволен от финалния епизод.Имаше си якия диалог, имаше си малки клифхангери и плоттуистове, имаше си и драма, която ме трогна.
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Sat Jan 30, 2010 7:59 am

Ех, финалът, финалът....

Хубав беше, да. Не толкова хубав, колкото Epitaph One, но все пак доста добър.
Всички сцени с Еко или Адел бяха толкова силни, наистина трогателни... И последните няколко минути бяха невероятно красиви, толкова добре измислени и така красиво показани.

Тъжно е, че виждаме този финал сега, а не след четири или пет години, както си му беше редът. И все пак аз съм безкрайно щастлив, че имаше втори сезон на сериала, макар и толкова наблъскан, и имаше завършващ епизод, който да сложи един красив венец на всичко.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Sat Jan 30, 2010 12:22 pm

Ако финала успя да ме изненада с нещо, тово определено беше Оливия Уилямс, която докарваше много як motherly look в сцените си от финала. От друга страна, въпреки че Epitaph Two ми хареса като цяло, определено исках да видя по различен финал, някак си, ако имаха поне още 9 - 13 серии на разположение за да разгърнат всичко подобаващо, а не да блъскат колкото могат.

Добрата новина е че Долхоус-а все пак свърши и имаше що-годе подобаващ финал, нещо с което не всички прекратени сериали могат да се похвалят.

User avatar
VenomPlague
E'lir
Posts: 165
Joined: Fri Jun 20, 2008 10:07 pm

Post by VenomPlague » Sat Jan 30, 2010 2:08 pm

Мен във финалът ме изненада Душку. По-конкретно една сцена с нея. Показа талант, който не бях убеден, че има. Кранц в последните моменти на серията беше също доста впечатляващ.

Доволен съм от финала, но като цяло не ми пукаше. Този сериал просто не се получи за мен. Чудесна идея, но слаба реализация. Смятам го като рядък гаф на иначе талантлив и идеен човек, така че с нетърпение ще чакам поправката. :wink:
Знаех си, че след време аватарът ми ще стане отново актуален ;)

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sun Jan 31, 2010 1:59 am

armageddon wrote:Добрата новина е че Долхоус-а все пак свърши и имаше що-годе подобаващ финал, нещо с което не всички прекратени сериали могат да се похвалят.
Което стана благодарение на Фокс и въпреки Уидън. За моя изненада.

Става завършекът. Особено в сравнение с предишния епизод.
Spoiler: show
Пък и цяла една любовна двойка оцеля, а за Уидън това е постижение.
:mrgreen:

Интересна идея с разни поводи за размисъл, да, но не знам дали бих го гледал наново.
Last edited by passer-by on Sun Jan 31, 2010 6:12 am, edited 1 time in total.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Sun Jan 31, 2010 2:08 am

Лично аз бих го гледал, но може би след време. Като успея да го забравя достатъчно и вероятно ако част от актьорите, които особено ми харесеха (и по специално Miracle Laure/Новембър/Мели/тн) вземат че се поизгубят :)

Като стана въпрос за двойките от сериала, само аз ли намирам за особено странно/извратено че Ехо накрая си нахака импринта на Балард?

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sun Jan 31, 2010 2:21 am

Аз нямам проблем с това.
Spoiler: show
Ехо умее да съхранява много отпечатъци без да загуби себе си в тях. Алфа й остави хубави спомени като прощален подарък.
Жалко, че
Spoiler: show
Алън Тъдик
не участваше повече. Той плюс Енвер Джокай и Фран Кранц ми бяха най-голямата радост - и като роли, и особено като изпълнения.
Last edited by passer-by on Sun Jan 31, 2010 6:08 am, edited 1 time in total.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sun Jan 31, 2010 5:55 am

добре бе кво ви стана за бога?!?! досега спойлерирахте и най-дребните неща, ся извезднъж изперкахте кво става в последния епизод, ГЕНИАЛНО просто. Чак не искам да ви оправя постовете, че това беше само от бегъл поглед, кой знае кво още има.


ама сте значи едни думи нямам
This is it. Ground zero.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sun Jan 31, 2010 6:10 am

Ами Жоре, тук общо взето пишем хората, които го следим епизод по епизод.

Ако чакаш да излезе целият сезон накуп (което вече стана), изгледай го, пък тогава надничай тук.

Аман пък вече. Хем не гледа, хем следи коментари на гледали, хем мърмори.

Спойлъри почти няма бтв. Само за дребни неща.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sun Jan 31, 2010 6:15 am

Ирелевантно. Темите, в които се спойли, са обозначени в заглавието.
А в тази досега всичко се спойлерираше.
Както трябваше да направиш и с поста на армагедън изначално.
This is it. Ground zero.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sun Jan 31, 2010 6:17 am

Ако още не ти е известно, вече не съм мод. :panda:

Не че и без мод не си върви чудесно тук.

И както добавих горе, спойлърите са минимални. ОК, отнесохме се леко, но е само за последния епизод и то, пак казвам, за дреболии.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 24 guests