Music Idol 3.0

Ми то името като че подсказва... търнокопи, хидродинамика и всякакви ортопедични приспособления...
User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Tue May 05, 2009 1:24 pm

Евъргрийн песни :)

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Tue May 05, 2009 1:30 pm

Тоест фънк. А самият концерт протече така:

Жури:
Мара О. беше успяла да дойде навреме от пийп-шоуто, в което заработва като фрийлансър, но беше забравила да си смени костюма. Фънки и Донки си бяха в обичайното настроение, само дето, кой знае защо, Донки беше нещо вкиснат.

Водещи:
Лигавейки се заявяват, че концертът тази вечер е за да се помогне на Виктория да стъпи на Световната музикална сцена.

Концерт:
Флашбак с някое изпълнение на Виктория. Сетне на неин фон дават "айдъла", който ще пее, за да събере пари и да сбъдне мечтата й. В близък кадър са очите на Виктория и всичко е много драматично. "Айдълът" обяснява колко й се възхищава за силата и смелостта, които проявява въпреки трудностите, през които е преминала през живота си. След това заявява, че с радост ще пее, за да бъде Вики щастлива.

Излиза на сцената. Пее фънк. (Почти всички през почти цялото време са под тона.) Та "айдълът" пее квот пее и застава пред Съдбата, а.к.а. Журито.

Водещи:
Лигавене. Ама такова лигавене, че стадо голи охлюви изглеждат сухи и пресъхнали като пустинята Атакама.

Жури:
Донки се зъби на водещите. После разкритикува "айдъла". След това Мара заявява, че "айдълът" много я е разчуствал, но тя е напълно съгласна с Донки. Намесва се Фънки, за да каже, че не е съгласен нито с Донки, нито с Мара О и "айдълът" е върхът на сладоледа.

Реклами.

Водещи:
Лигавене, ама такова лигаване, че Пришълецът ако ги види, ще си отпраши обратно на планетата от срам. Саня се черви.

Концерт:
Флашбак с още някво изпълнение на Есмето. Някакъв айдъл кеси на фона на очите й и декламира прочувствено колко се възхищава на саможертвата й, на силата й, на духа й и на всичко свързано с нея. Дава пионерско обещание да направи квот може, за да бъде тя щастлива и да сбъдне мечтата си.

Излиза на сцената и пее пак някъв фънк.

Жури:
Донки сдъвква водещите, след което хвали участника. Мара О. се съгласява с него. Намесва се Фенки и прави "айдъла" на мати маскара.

Мариана Попова:
Пее песента си от Евровизия, за да помогне на Геновева.

Водещи:
Лигавят се.

Концерт:
Флашбак с изпълнение на Геновева... Фънк.

Жури:
Виж по-горе.

Слава Богу, реклами.

Следват водещи.

Драма със зъба на Марин.

Концерт:
Флашбак с Геновева, която... Накрая някъв пее фънк.

Жури:
Сравни с прежденаписаното.

Пее Силвия Кацарова и се представя най-зле от всички. Симона добива самочувствие, а котката ми пак се разгонва.

Водещи:
Лигавят се.
---------------------

По някое време Силвия Кацарова и Мариана Попова изказват възхищението си и преклонението си пред тази силна жена, Виктория, която въпреки сполетялата я драма е намерила сили да продължи напред и да се бори с трудностите на живота.

Накрая настъпва кулминацията. Публиката е в истерия, жените пищят, децата реват, гарванитге грачат грозно и зловещо, а Калуди праща смс-и от черешата. Излиза самата Геновева от плът и кръв и чак на втория куплет се усетих, че пак изнасилва Шакира с "Underneath Your Clothes".

Завесата пада миг преди Шакира да обещае тържествено, че никога повече няма да скверни тази песен с недостойните си устни...
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Tue May 05, 2009 1:42 pm

Ахаххаха, браво Марфе. Аз иначе концерта го зазяпвах чат пат между два епизода на Star Trek Voyager, колкото да се убедя, че с право го пропускам :lol:

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Tue May 05, 2009 4:14 pm

Marfa :yay:

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Tue May 05, 2009 4:36 pm

Marfa wrote:Слава Богу, реклами.
Дори само това е достатъчно показателно за качеството на проявата. :lol:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Tue May 05, 2009 5:39 pm

Искрено се посмях! И благодарение на Марфа (тенк ю за което) се убеждавам че определено нищо интересно не съм изпуснал тази година с негледането си. :thumbsup:

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

&#191;Por qu&#233; lloras, Esmeralda?

Post by Marfa » Tue May 05, 2009 6:45 pm

Във форума на МИ развиваме следната сапунка:


В село Санта София се провежда конкурс за даровити младежи, спонсориран от местната фашистко-комунистическа хунта.

На кастинга, организиран от дон Андрес и дон Хуан, се явява младата нимфа Виктория. Тя е сляпа, защото Злия дон Деметрио нявга я е ослепил. Това, което нито доня Виктория, нито дон Деметрио, нито някой друг здрав малд селянин подозират, е че дон Деметрио в момента преживява катарзис заради злодеянието си, получил е амнезия и си вярва, че е доня Виктория де Хеновева и Есмералда. Малцина са запознати със случая, но не смеят да му кажат, за да не вземе да полудее от шока.

Деметрио пее на кастинга, но след края му майка му идва, отвлича го и го заключва за осем месеца в клозет номер осем на НДК, който по съвместителство се намира баш до Залата с Концертите.

Еписодио Уан.

Мара О.: Ай, керидо. Много ми въздейства на мен тази Есмералда. Подмокри ма, да си кажа правичката. И като запее, та цяла неделя. Де ли са скри туй момиче? То не бе бленда, чудо не бе!

Фенки: Си, ми кариньо. Обувките му стояха много добре. Мисля даже, че дори си бе направил труда да посети ел бутик на местна доня Еухения де Вида, изестна здрава селянка. Неин баща и понявгаж дедо, държеше осем милиона глави добитък, преди да се спомине.

АнДонио: Омммммм!

Дон Андрес и дон Хуан (говорят един през друг): Ааааааааахахахахахах!!!!!!! Дон Владо де Кусо! Пор фавор! Гласайте за младата сеньорита Симона, че то ако не сте вий, дето да пускате по десетина есемеса за нея, няма кой друг! Аааааааахахахахахаха!!!!!

Няква друга: Да, гласайте, гласайте! Ке го видите номерот дето да гласате на него след рекламите!

Реклами.


Дон Фахрадин де Яворес реве на рамото на доня... Соня!

Дон Фахрадин: Не мога повече така! Елиса, туй прекрасно създание, което май е ембарасадо (бременно) от мен, ми е сестра!
Доня Соня: Не ти е тя сестра, Фахрадине. Всъщност, всички имате амнезия и не помните. Сестра ти е доня Нина. Доня Елиса е твоя майка! (Доня Соня избягва с хлипове, скрива се в килера и чака дон Фахрадин де Яворес да се спомине от шока)

Случаен здрав прав млад селянин:
Иван е наййй-големияяяяяяяят!!!!!!!!!!!!!!!

Реклами.
Capítulo 32321

Химена Вирхиния в имението на дон Деметрио, доведен брат на дон Фахрадин де Яворес и сиамски брат-близнак от друга майка на оня дон Деметрио, който е ослепил доня Виктория, след като си е направил татуировка вместо да й имплантира чип.

Химена Вирхиния е злата сестра-близначка на петата доня Виктория, но не подозира това, защото има амнезия и мисли, че е мъж и е брат на дон Хуан. Влиза в патиото (вътрешния двор). На пейката седи Мара О. и се любува на птичките.

Х.В.:
- Прекрасна доня! Как бих искал аз силикон във вашта гръд да бъда!

Мара О. се притеснява. Тя знае, че Химена Вирхиния е с амнезия и си мисли, че е мъж, но са я предупредили да не й казва, защото шокът може да подлуди и дори да убие момичето.
- Ами сига? Ша ма извинити, ма трябва да си нагледам дали кожухчиту ут удрани котки ни ша да й изсъхнало. Убачи инак мноу яка ви й блендата, ша знайти!

Х.В.:
- Ай, Боже! Де да беше ме сторил на силикон в тез прекрасни устни, тъй сладко гризещи банан! Но уви!

Мара О.:
- Любезний доне, ша ма извинити, начи, ама май китеникът ми заседнал шъ да е в цинтрофугата. Отивам да видя ко що и ша са върна скоро. (Бяга от патиото).

Появява се АнДонио, вижда Химена Вирхиния и я поздравява:
- Омммммммм!

В това време на двора излиза глухата Хеновева Виктория, която всъщност е сляпа, но не знае това, защото никой не ще да й каже, и почва да простира. Отново идва Мара О.
- Ша прощавати, ама нещу ни могъ си уткрия идната одрана котка. Тя мий от Вирсачи и е с кристалчита Сваровски...

АнДонио:
- Омммммммм!

Химена Вирхиния:
- Прекрасна доня! Как бих желал кебапче в бара, дето пеете, да бъда!

Глухата Виктория Хеновева, която всъщност е сляпа, започва да си пее:

- Тури ми го, махни ми го, оп са! Оп са!

Мара О.:
- Момиче! Между купона и дъртата простотия има голяяяма разлика!

Виктория Хеновева не я чува и продължава:
- Ша го вкарам, шго изкарам, оп са! Оп са!

Химена Вирхиния:
- Но туй е вашта песен, о прекрасна доня! Де да бях ракия до чинията с кебапчета в бара, дето леете тоз прекрасен глас!

АнДонио:
- Оммммммммм!

Влиза Фенки и се хваща за главата.
- Ебати и кацата с лайна, в която сте се набутали всички! Какви са тез чорапи! Химено! Кой та среса тъй ма! Викторио! Кой идиот тъй ти сра на главата! Маро ма! Кой ти нахлузи тоз леопард на цомбите?!

- Оммммммм!

- Ти да мълчиш! Тебе кой ти обръсна така главата!

Химена Вирхиния:
- Кой е Химено? Аз не познавам никакъв Химено! Виктория, ти познаваш ли някой си Химено?

- Ша го турна, ша го махна, оп са! Оп са!

Реклами
Capítulo XXL

Местните талантливи младежи изнасят великденски концерт в селската кръчма, която е собственост на Мара О., но съдружници са дон Фенки и Андонио, тибетския имигрант. Името му по принцип е трудно произносимо, затова и местните са се спрели на неутралното Андонио. Тази вечер селото празнува Великден, а освен това се вихри фиеста, защото коневръзът, на който някога дон Хосе Деметрио си е връзвал магарето, е успял да се класира за осмото междуселско чудо в оспорвано съревнование с няколко други окръга.

В кръчмата е пълно с невръстни девойчета, изтървани от местния приют за дечица с девиантно поведение. Те умело избягват хвърчащите бутилки бира, като ги трошат във въздуха с неистово пищене. На маса в дъното на салона са седнали дон Фенки, Мара О. и естествено Андонио, който се опитва да натрупа достатъчно добра карма, че да се прероди като гащи върху едно от момичетата, които танцуват на пилон.

В това време една доня Хеновева Есмералда, тая, дето е глуха, се подготвя да открие вечерта, докато в задната стая заливат дон Хуан и дон Андрес, вечно пияните конферансиета, с ледена вода, че да се даврандисат.

В салона на кръчмата.

Хеновева Есмералда де Виктория и Деметрио пее. За щастие никой не я чува, понеже девойчетата с девиантно поведение пищят така, че успяват да прогонят ятото прилепи, дето от години гнездят на тавана на сградата.
Дон Андрес заявява:
- Хлъц! Ахахахахаах!!!! Аз тее мноо та уважаам, ша знайш! Ахахахах! Ама ти мене уважааш ли ма?!
Дон Хуан поглежда притеснен към доня съпругата си и малката си дъщеря и надига бутилка бира. С надежда се обръща към съдържателката.
- Доня Мара О.! Нещо да кажете?
- Ми то... Чи ко да рика? Съжалявам, начи, ама нещо не дочух добре ко стана...
Сбръчва бърни и така успява да си отпуши ушите.
- Ай! Сига ако можи Хеновева пак да го изпей, че нещо ми отглъхнаха ушите, таковата...
- Оммммм!
- Да! Дон Андонио иска думата!
- Оммммм... Ами аз, омммм, имам една забележка. Нито веднъж не успя да си изпееш верно високия тон, обаче през цялото време пя чисто.
Озверелите девиантни тийнеджърки млъкват, а Мара О. спира да се цупи, вследствие на което получава задух, понеже горната й бърна й закрива носа. Хеновева Есмералда обаче не чува нищо, понеже е глуха и щастливо напуска сцената.

В дъното двама пияници се сбиват за честта на доня Виктория, но става сложно, понеже се оказва, че единият всъщност защитавал честта на доня Поли, която преди два-три месеца не успява да спечели престижния конкурс Селска визия, защото я измества несправедливо Човекът-вълк дон Дуранго.

Девиантните тийнеджърки почват отново да пищят и на сцената се появява доня Алеха. Докато пее, Мара О. се опитва да си отмести горната бърна от очите, но нещо не й се получава. Затова, когато песента свършва, тя се втренчва в дон Хуан и отсича:
- Доня Алеха, ма аз изобщо ни можах да ва видя тая вечер! Де бяхте през цялото времи?
- Мара О.! Аз знам кой изнасили Химена Вирхиния! О, да! Знам много добре кой се възползва от това, че клетата жена има амнезия и не помни, че е жена, вследствие на което сега е бременна! Знам също тъй и кой открадна Златния опосум от спалнята на дон Хуан и дон Андрес! Така че какво ми говорите вий! - побеснява доня Алеха.
Мара О. сбръчва джуки и получава възможността за кратък поглед към близката околност.
- Омммм! - заявява околността.
- Браво, мен! - опитва се да замаже положението дон Фенки.
- Аз не съм мен! - писва доня Алеха, но в това време тиа Мария излиза насред салона и почва да обяснява, че след като са заколили прасето, със сланината е успяла да постигне наистина добър сапун и най-сетне си е изпрала покривката и й е махнала петната.
Всъщност почти никой не я чува какво говори, защото девиантните тийнейджърки успяват да сътворят такива ултразвуци, че боята в и без туй олющената кръчма пада, ушната кал на дуета "Лос Емес" се стапя, а оркестърът почва да не звучи фалшиво.

След кратката пауза, през която Мара О. изхабява нова гилза червило, на сцената се появява доня Елеонора Ла Креатура. Мълчание. Дон Хуан най-сетне изтрезнява. Очилата на дон Андрес се напукват. Девиантните тийнеджърки внезапно започват да вярват на кармелитките, които им обещават възможно най-кошмарната вечност в преизподнята и хукват към църквата, за да измолят опрощение за грешните си души. Едната доня Есмералда започва да чува, а на другата доня Есмералда по чудо й се връща обонянието, Андонио изпада в транс, а дон Фенки открива, че всъщност започва да си пада по мъже. Тутакси хвърля поглед на доня Химена Вирхиния, която си мисли, че е мъж, защото има амнезия и не помни, че е жена, но тя също вижда доня Елеонора и получава още по-дълбока амнезия. Вече не е помни, че е човек. Единствената, която не изпада в шок, е Мара О., понеже горната й бърна й закрива кошмарната гледка.

За да спаси положението дон Андрес отскача до детската градина и води бързо малката Симонета, известна сред обществото като Ла Конехита. Детето обаче също вижда доня Елеонора и почва да крещи с цяло гърло, което донякъде връща Фенки и Андонио в съзнание.
- Ауууу, че хубаво! Хесусе, колко добре изглеждаш и как яко пееш, мен!
- ААААААААААААА!!!! АААААААААААААААА!!!!!!!
От дъното на кръчмата се чува глас:
- То след Елеонора и "Нещото" изглежда добре.
- Мен май ми са спука дупито! Ахахахах!
- АААААААААААААААААААААААААААААААААА!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! - продължава ужасената Симонета.

Вън в нощта до клозета на кръчмата се размърдва Сянка.
- Омбрес, мисля, че след тая вечер на Доня Елеонора няма да й позволят да се показва по улиците преди да мине полунощ, че да не плаши децата.
- Си, дон Деметрио!
- Нещо повече. Аз вече съм взел стая под наем в хасиендата й и ще я заключа в спалнята на родителите й за осем месеца, че да й отмъстя, задето навремето предпочете дон Алонсо пред мен.
- Си, дон Деметрио!
- Дали ще се сетят да я потърсят, как мислите?
- Си, дон Деметрио!
- Моля?!
- Пердон, дон Деметрио, искахме да кажем "но", дон Деметрио!
- Парля пю пиано, че ше те чуят ве, простак!
- Аййй, дон Деметрио!!!

В това време дон Деметрио се подготвя да пее парче от "Кръстника" в чест на доня Мара О. и въобще не си дава сметка, че сеньор Боянес го няма...

В кръчмата Симонета продължава да крещи:
- АААААААААААААААА!!!!!!
- Мен, някой да доведе девиантните тийнеджърки от църквата, моля!
- Омммм! - съгласява се Андонио и хуква да ги търси.
- Ко речи? - Мара О. си вади бърните от ушите.

Дон Хуан, вече окончателно изтрезнял, се опитва да възстанови реда в кръчмата:
- Скъпи съселяни, Христос воскресе! Доня Магдалена е подготвила тематична песен, с която да отбележим светлия християнски празник!
- ААААААААА!!!!!!!!!!!!!!!!!!! - продължава да врещи Ла Конехита.
- УААААААААААА!!!!!!! - отвръщат девиантните тийнеджърки.
- Омбрес, да посрещнем доня Магдаленаааааааа!
Доня Магдалена се появява на сцената с коледна шапчица на главата.
- Честито рождество Христово, омбрееееес!
- ... - отговаря възрастната част от публиката.
- ААААААААААА?!?!?!?!?!?! - озадачават се девиантните тийнейджърки.
- Бе майната й на Коледата, я да си попеем за мастурбацията! - замазва бързо положението сеньор Кристо, който поради липсата на дуета "Лос Емес" временно изпълнява ролята на селския идиот.
- ДАААААААА!!!!!! - отговарят възторжено девиантните тийнеджърки.

-----------------
Вън до клозета Тъщата избухва в злобен смях.
- Помнете, никой не бива да научи, че те са близнаци! Ясно ли е?
- Си, Доня!
-----------------
На фона на пълната луна прелита прилеп...
Last edited by Marfa on Tue May 05, 2009 6:48 pm, edited 1 time in total.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Tue May 05, 2009 6:47 pm

zoom wrote: Capítulo XХXL

След печално завършилият великденски концерт, в кръчмата на Мара О., известна с името „Танго и трагедия”...

Тиа Мария, дон Деметриос Тлъстия по прякор Фенки и дон Андонио Кълвачо по спешност са заминали на Калипсо, подплашени от реакциите на многолюдното население на бидонвилите в Каракас. Временното управление е поето от дон Андрес и дон Хуан (понастоящем пребиваващ по-скоро в нагуала, отколкото в тонала). Двамата са замислили мащабна провокация в отговор на акцията със свещи, организирана от лошите момчета в Меделин.

„Танго и трагедия” се пълни. Пристигат най-големите имена в Латинска Америка- специалисти по актьорско майсторство, логистика, радио дезинформация и конкурси за красота. Присъства и дон Базилио, позабравен певец на кумбия. В публиката два от класовете момиченца с девиантно поведение са отзовани, но останалият трети успешно компенсира отсъствието им, като се опитва да изпищи навън белите си дробове. Предстои публичното уволнение на една от певиците, провалили Великденския концерт. Никой не знае, че в тъмна доба на един от присъстващите – Кукления актьор, е платено, за да провокира общественото мнение. Дон Андрес и дон Хуан крият в джобовете си клъбца канап, с които му дърпат конците...

Хеновева Есмералда де Виктория и Деметрио, доня Елеонора Ла Креатура, малката Симонета Ла Конехита, доня Алма Магдалена и доня Роксана са изправени публично в средата на сцената и гостите ги подлагат на другарски съд. Хеновева Есмералда стои, демонстративно затъкнала банани в ушите си. Кукления актьор, подучен от дон Хуан и дон Андрес я атакува, че се опитва да извади дивиденти от глухотата си. Тя чете по устните му и отговаря с явни нотки на истерия в гласа:
- Как не ви е срам! Аз съм композитор, какво като съм глуха! Това е все едно да нападнете великия Бетовен! Той също е глух и е гениален, следователно аз съм гениална!!! Моля ви, ако ще коментирате нещо тука, коментирайте композициите ми, а не глухотата!

Тутакси всички гости се нахвърлят върху Кукления актьор, а зад кулисите Кукловодът ехидно хихика (лицето му е в сянка). В ефир тръгват реклами на спрей за уши, клечки за уши, слухови тръби и слухови апарати. Над сцената светва табелата, която показва на публиката кога трябва да се смее или аплодира:
- У-у-у-у! – реве публиката, явно четейки без затруднения.
- А-а-а-а-а!!! – запява ужасена малката Симонета Ла Конехита. В близката далечина от зоопарка бащата на Симба отговаря с носталгичен рев.
- Това не е честно! – плаче Есмералда.
- У-у-у-у! – реве публиката. – Кукленият актьор – вън!

Населението пред телевизорите е скандализирано и с бясна стръв започва да цъка смс- и да върти телефони. В един квартал в полите на Кордилиера да ла Коста домакиня е пребита от съпруга си, защото изхарчила семейния бюджет за вот. В друг квартал малката Франсиска е наказана, задето задигнала телефона на по-големия си брат Панчо и гласувала до забрава. На Калипсо тримата собственици на „Танго и трагедия” доволни се чукват с по една „Маргарита” – и този път са спасени от народния гняв. Лошите момчетата от Кали и Меделин се обединяват в името на протеста и вместо свещи решават да организират вот с празни бюлетини. За уволнение са нарочени доня Елеонора Ла Креатура, доня Алма Магдалена и доня Роксана. Есмералда си отдъхва, влиза в гримьорната и вади бананите от ушите си.

Реклами
zoom wrote: Capítulo XХXL – Infierno

В „Танго и трагедия” атмосферата се е нажежила. Ла гран жури отново е в неизвестност - дон Деметриос Тлъстия по прякор Фенки е извикан за проби в университетския отбор по сумо в Нагоя, дон Андонио Кълвачо е на семинар по вътрешни енергийни практики в задния двор на ашрама на Мантак Чиа, а Мара О. Е хукнала да спортува. В момента практикува трескав шопинг на рок и фолк ботуши по битаците на Каракас.

Заведението пращи по шевовете, девиантните пубертетки пищят както никога до сега. Дошъл е много народ, чул по сутрешните новини, че Хеновева Есмералда де Виктория и Деметрио смята да сложи край на дългогодишната си успешна кариера. Инкогнито в тълпата присъства и ударната група на тайното терористично движение „Луминосо Коконосо”. След проведен съвет другарите от партизанската организация са излъчили трима представители, които да очистят името на Есмералда от нападките на обединените сили на лошите момчета от Кали и Меделин. Гласувано е доверие на Полина Кукулина, Джон Доу и Скуби Ду. Те са пристигнали в „Танго и трагедия” запасени с еднотипни листовки, тип лозунги, част от които вече са успели да пробутат на доверчиви посетители под формата на програма за мюзикъл.

На стената на срама подредени, стоят предложените за уволнение Симонета Ла Конехита, дон Деметрио, доня Алеха, доня Премедиада и дон Боянис. Конферансиетата дон Хуан и дон Андрес пият по едно „Алка Зелтцер” зад кулисите, след което с гръм и трясък излизат на сцената, избутват с лакти петимата и реват гороломно:
- Вие, изроди нещастни! Вие, тъпи селяндури, маргинали, дебили, олигофрени, имбецили, кретени и дамски превръзки!!! Заради вас нашата най-рентабилна изпълнителка на болеро се отказва от кариерата си!
Влиза Есмералда, като демонстративно държи гигантски слухови тръби, заврени дълбоко в ушите й. Андрес и Хуан я подхващат и я отнасят до едно лачено диванче. Публиката реве неистово, девиантните тийнеджърки докарват модерните напоследък делфински ултразвуци. Есмералда започва да рецитира:
- Взех решение да се откажа. Много ми дойде напоследък. Мисля да си отивам вече, всъщност още обмислям, но не съм решила. Не съм много сигурна, но според мен така ще стане. Тук има твърде много хора, които обидиха Бетовен, аз това няма да го понеса. Това е гавра. Да, обмислям... В момента мисля! Ще го реша, казвам ви!
- Ама Есмералдита, моля ти се, това е толкова неочаквано за нас... – Мрънка дон Андрес, докато чете написаното на дланта си.
- Ама наистина ли така си решила, то, да не би защото накарахме Кукления актьор така да те захапе? Ужас! Ние сега не знаем как да реагираме. - Приглася и дон Хуан, който уж не бил в гримьорната, докато раздавали сценариите.
- Вижте какво, аз таквиз работи повече няма да търпя! Да се гаврят с паметта на Бетовен и аз да го отнасям от негово име. Другите певци ми завиждат! Да! И публиката ми завижда. Те ме мразят, защото съм прекрасен композитор! Ще се махам!
- Наистина ли ще се махнеш? – очилата на дон Андрес са се изпотили.
- Е, не съм сигурна, но мисля. Мисля, казах! – крясва Есмералда.
- Не се махай, моля те!
- Ще се махна и туй то!
- Пор фавор, ми рейна, ще ти дадем още време да помислиш!!!
- Е, бързо ме навихте, но да знаете, че в момента премислям!

Един в тълпата се надава плахо "У-у-у". Моментално е възпрепятстван от охраната. Ударната група на "Луминосо Коконосо" надава радостни крясъци. Полина Кукулина пищи: "Есмералда, ти си най-върховната, грандиозна и страхотна певица! Ти си най-великата имитаторка на всички времена!". Джон Доу реве: "Вива Есмералда, долу дискриминацията! Смърт на дискриминаторите и изродите!", а Скуби Ду, понеже е интелектуалец, безмълвно размахва листовката – лозунг, в която е отпечатано: "Смърт на Кали и Меделин! Селяни, експлоататори, негодници, изроди, които се гаврят с глухите!!!" Истерията достига своя пик, но тогава тринадесетгодишният Оси, момче от обикновено семейство в Меделин вади прашка, смачква една от листовките на "Луминосо Коконосо" и я изстрелва право в отворената уста на Кукулина. Тя замлъква.

Пускат горещ репортаж. Каракас е облепен с плакати на Есмералда. От гигантския плазмен екран на площада пред кметството излъчват изпълнения на Есмералда. Цветарките из всички клубове в Каракас раздават значки с лика на Есмералда. На пазара домакините обсъждат Есмералда. Есмералда е най-известното лице в Южна Америка, дори селяните се радват, че са наречени "прости и грозни", защото са наречени така от самата Есмералда. В блиц интервю адвокатът на Есмералда заявява, че ще съди продуцентите на "Сексът и градът", защото Миранда имала същия цвят на косата като Есмералда. На пристанището пристига кораб от Обединеното кралство с хуманитарна помощ от всички келтски общности. Хиляди сандъци с фигурки на ушички, ушета и ушенца.

Завеса и временно примирие между враждуващите групировки. Ще трае 12 часа, до следващата публична поява на Есмералда.
Епизод "Черна сянка съ надига"

Действащи лица: зли диви селяни

На къра, под забулената от облаци луна, са се сбрали всички зли и диви селяни, чиято едничка цел в живота е да прокудят доня Есмералда де Хеновева, понеже я мразят. Пекат си картофи на жарава, плющят двойно препечена контрабандна сливовица с най-тривиален местен ром за мезе, въртят чевермето и от време на време пращат малкия Хуанито да види дали Калуди не е паднал най-сетне от черешета. В далечината вие вълк. Някъде изтрещява гръмотевица, а по-късно прелита прилеп.

Първият зъл селянин бърка в потурите си и се чеше.
- Ю, бря, Су... - започва една зла и дива селянка, ама мъжът й й зашива бързо един шамар и я прекъсва с думите:
- Сус, ма! Нали съ разбрахми да ни си казвами имината? Врагувете бдят!
За потвърждение Красимир Аврамов започва да вие още по-силно.
- Баси, ква съм проста изпростяла! - се сепва злата дива селянка, докато си разтрива бузата. - Се пак, да питам, - продължава тя - ти, Първи зъл селянино, ни са ли къпа напуследък? Ко толку си са разчесал? Ку си завъдил дървеници, знам идин многу убав лек!
- Не ма, зла и дива селянко! Аз от тати знам, чи ни е мъжка работа да си мий чиляк уная работа! Ма дъл са дървиници ил са пучи въшки, е те туй вечи ни знам. Уж магарицата Барбарита е чисто животну, ма знам ли на куго ощи са й давала?
- Лоша раота! - възкликват в хор всички зли и диви селяни.
Малкият Хуанито доприпква.
- Кьоравият Калуди е ощи на чирешата!
- Урааааааааааа! - всички дружно се прегръщат и изпиват по още едно шише домашен ром.
- Вижти ко, братя... - започва друг див и зъл селянин, но жена му яко удря там дето не бива.
- Вижти ко, систри и братя, - продължава той, след като възвръща способността си да диша - мислим аз, чи йе крайну времи да седним тука и да разработим стратегия! Като така, дунесъл сам туканка на запис ут пуследните изяви на доня Есмералда Хеновева! Сам съм ги записал!
Злите диви селяни се скупчват, в далечината мяучи котка и Калуди вика за помощ от черешата. Не остава и капчица съмнение, че записите, които дивият зъл селянин представя, са крайно манипулативни и напълно преиначени. На тях се вижда следното:

Вътре в кръчмата "Танго и трагедия" са се събрали най-изявените селски надежди. Таман някой да отвори уста и да рече да пее, доня Есмералда се провика:
- Много моля, не искам никой да ми обръща внимание! Ако обичате, престанете да се занимавате само с мен!
Дон Хуан и дон Андрес пригласят:
- Да, престанете да се занимавате само с нея!
Включват се и Мара О., дон Фенки и тибетският имигрант Андонио:
- Стига сте се занимавали само с Есмералда Хеновева, оммммм!
След което младата селска надежда най-сетне успява да изкара евъргрийна "Га ручахми тръстикити".
Дон Хуан и дон Андрес намигат на селския педофил сеньор Кусос и се обръщат към журито:
- Какво мислите?
- О... Ам чи то... Кат са замисля, много дубре пя!
- Много яки гащи си нахлузила, мен!
- Омммм!
- Искам да призова всички да спрат да се занимават с мен! Не искам да ме гледат повече! Не искам да ме слушат повече! Искам да ме оставят намира! Аз съм дошла тук само, за да творя изкуство!
- Да, престанете да се занимавате повече с нея! - викват в един глас дон Хуан и дон Андрес.
- Стига сте се занимавали само с доня Есмералда Хеновева, омммм! - кресва и журито.

Следващата млада селска надежда се чуди да пее ли или да не пее, защото в това време дон Хуан и дон Андрес, маскирани като броненосци, раздават на девиантните тийнеджърки брошурки с лика на Есмералда, на които пише "Спрете да преекспонирате случая на Есмералда!"

Точно тук, оказва се, е свършил моливът на злия див селянин и той не е можал да продължи с манипулативния материал, който е твърде далеч от истината.
- Ваййй, ко ша праим бря! - писва някаква особено зла и дива селянка. - Аз викам, на тая да й извадим бананити от ушити и да й ги заврем у...
- Праилно! - прекъсва я навреме един малко по-малко зъл, но общо взето зъл и див селянин. - Ний у нашту селу хромави и недъгави разни ни щем!
- Ни щем ами! - виква трети и надига шишето с рома. В това време дотърчава малкият Хуанито.
- Ко стаа, бря? Да ни падна Калуди ут чирешата?!
- Не, тати! Ама дон Хуан и дон Андрес вървят насам!
- Айййййй! Строй са и преброй са! Жинити да дигат казана с рома, мъжети ша доядем праситата!
-----------------------------------
Кърът опустява, в далечината самотно вие вълк, тряска гръмотевица и Калуди продъжава да вика за помощ от черешата...
Епизод "Cavaleria rusticana"
Превод: "За чистта на идин силяндур"
Сценарий: Петър Мискинина
С участието на: Есмералда Хеновева и Деметрио, дон Хуан, дон Андрес, Мара О. дон Фенки, дон АнДонио, няколко млади селски надежди, селяни, още зли и диви селяни. С гласа на Калуди.

Из високопланинските дебри на колумбийската провинция Перник се е сгушило китното селце Санта София, което е административния център на региона. Известно е предимно със злия нрав на жителите си, които са ятаци на местните паравоенни групировки. Официално се приема, че икономиката на провинцията се гради върху добива на доматита, пипери, ананаси, кози, овце, лами и изумруди, но всъщност всички знаят, че точно тук са насадени кокаиновите плантации на картела Меделин.

Предистория:
Из цял Перник се провежда конкурс за участници, които са достойни да пеят в прослава на доня Есмералда. Явяват се хиляди младежи и девойки от пернишките села, за да се борят за тази чест. Името на донята обаче граници не знае, затова в надпреварата се включват и участници от съседнaта тарабунска провинция, с която Перник по принцип не е в особено добри отношения. Избират само най-личните. Изискването е да са хубави, сексапилни, да въздействат на жените и/или на мъжете, да са от добро семейство, да имат положителна бленда и евентуално да могат и да пеят.

Битката е кървава и люта, мнозина падат безславно в боя, но доня Хеновева постоянно стои сред участниците и им вдъхва сила. Все пак, всяка сряда някой погива с името на донята на уста, след което борбата продължава още по-люта и по-кървава. Всеки е готов да даде каквото има и себе си дори, макар да не е ясно точно за какво се бори. Някои от гладиаторите напускат завинаги бляскавата сцена с идеята, че са спомогнали за низвергването и анатемосването на дон Деметрио, който преди години е затъкнал бананите в ушите на донята. Други са готови да се продадат и на околовръстната козя пътека, която се вие около селото, само и само някой да извади банани от ушите на мъченицата. Напоследък надделява версията, че младежите и девойките трябва да се пожертват, за да стъпи кракът на донята из съседните провинции, където най-елитните музикални заведения ще се борят за честта да я приемат.

Кулминацията достига своя връх прежната седмица, когато след люта борба остават две девици, чието бъдеще е застрашено. Те седят, треперят и очакват тежката си участ. Всички селяни от околията пращат пари по гълъбите, които отглеждат, за да откупят някоя от момите. Напрежението расте. Хората със слаби нерви припадат. Летят още гълъби с още пари. Зад кулисите дон Андрес и дон Хуан, които никога не яздят нито кон, нито магаре, когато са пили, стоят над купчините злато и изумруди и доволно потриват ръце. На сцената малката Симонета ла Конехита е пред нервен срив, долната й устна трепери. Точно когато напрежението е вече толкова силно, че никой не забелязва падналата насред салона гръмотевица, а Симонета репетира последните си думи, доня Хеновева най-неочаквано за всички се изправя. Дон Андрес и дон Хуан дотърчават и слагат пред нея леген с вода. Донята минава спокойно по водата, като междувременно успява да я превърне на вино и отива при двете девойки, чието време изтича.

- Много мислих! - заявява високо тя и в селската кръчма се възцарява тишина. В далечината се чува само жалният вой на селския слепец Калуди, когото злите му съселяни са възкачили на една череша, за да се гаврят с него.
- Борбата е безмилостно жестока! - продължава Есмералда - Борбата, както казват, е епична! Но падам в боя и се жертвам, за да получа аз изгода лична!
Публиката още повече затаява дъх, дори и Калуди замлъква. Само Симонета ла Конехита не се сдържа и почва да реве, но никой не й обръща внимание, защото това така или иначе е нормалното й състояние.
- Реших! Не искам повече люти битки и жертви в мое име! - заявява Есмералда. - Дотук беше. Реших и толкоз! Много мислих, но реших, че милост искам, а не жертва! Оттеглям се от тая кървава борба и заминавам на специализация из тежка чужбина, но тая вечер никой няма да погине зарад мен! Решението беше трудно и едвам го взех. Мислех да седя до края, докато бъде избран едничкият достоен да ме възпява, но вместо това ще постъпя благородно и саможертвено, като замина в изгнание в известно музикално заведение из дивите западни територии, дето пернишки крак още не е стъпвал и преподавателите са зли и ехидни, а вие ще получите възможността да продължите да пеете в мое име! Но тая вечер повече кръв на арената не трябва да има! Да! Аз се жертвам в името на любовта!

Паравоенната групировка, която държи село Санта София като свое феодално владение, е сащисана. Всички вкупом се разоръжават и постъпват в манастир, за да изкупят греховете си. Маоисткото движение "Сендеро луминосо" се разтуря. Членовете му се присъединяват към ордена на светицата, дават обет за мълчание и безбрачие, а някои дори се възкачват на черешата при Калуди, за подирят по-близко общение с Бога. Не една хунта в Латинска Америка се срива. Целият континент е залят от вълна на чудеса. Глухи проглеждат, слепи прочуват, сакати започват да говорят на различни езици, мексиканските кокошки се изцеряват от свински грип, а една коза в района на Кундинамарка снася едно и също яйце дор два пъти.

Единствените, които не се трогват от самоотвержената постъпка на Санта Есмералда, която е глуха, но всъщност е сляпа, а не знае, защото никой не ще да й каже, са крайно злите и диви селяни от Санта София, които са толкова прости и пропаднали, че и в ада не ги искат.

В наши дни:
Понеделник вечер е. В селската кръчма "Танго и трагедия" се е сбрала почти цялата пернишка околия в чест на канонизирането на доня Хеновева Есмералда, наричана понякога Есмералда Хеновева. От лютите битки досега са оцелели осем младежи и девойки. В момента те са готови да дадат живота си, но да пеят колкото се може по-добре, за да може техният пример в живота да натрие носа на чужбинците, като иде лично при тях и им завладее сцените.

Дон АнДонио, тибетският имигрант, е обявил, че тази вечер ще се пеят евърбрауни. Всички са под впечатлението, че това означава китка от най-добрите аржентински танга, но всъщност се оказва, че АнДонио всъщност е имал предвид, че ще се пеят основно парчета на никому неизвестния Хайме Браун и още някакви там други.

В момента седи в журито, гледа злобно и от време на време се опитва да медитира. Злите езици твърдят, че причината за отвратителното му настроение се дължи на това, че съпругата му, доня Нета, е постъпила в манастира към новосформирания орден на есмералдитите, дала е обет за целомъдрие и сега дон АнДонио е на сухо. Злите езици още повече се настървяват, като го виждат как стиска броеницата си и мълви "омммммммммм". До него е застанала Мара О., мадам и съдържателка на долнопробното селско заведение, което в момента е с една идея по-малко долнопробно, защото доня Есмералда Хеновева го осветява с присъствието си. Мара О. допреди малко е танцувала на пилона и в бързината да заеме мястото си сред най-личните си съселяни, е забравила да си смени тоалета. До нея е седнал дон Фенки, който след като чува, че няма да се пеят аржентински танга, а евърбрауни, се е успокоил е отправил благодарствена молитва към новоканонизираната светица.

На сцената останалите осем най-достойни таланти нямат търпение да започнат да дават най-доброто от себе си, за да прославят доня Есмералда и да получат лично от нея опрощение за всичките си минали и бъдещи грехове.

Един по един те излизат. Изчакват, докато на стария селски грамофон се извърти запис с някое послание на донята. След това всеки от тях обявява, че се възхищава от саможертвата й, самоотвержеността й, жертвоготовността й, личността й, добротата й, силата на духа й, смелостта й и пр. Всеки следващ вдига мизата с добродетелите на донята все по-високо и по-високо, докато накрая се случва поредното чудо. Огнен стълп насред сцената издълбава в каубойската шапка на Мара О. на чист испански език сакралните слова: "воздвиг ее я памятник нерукотворный".

Чудесата не спират. Зъбът на дон Марио се позлатява, а вечно пияните конферансиета, дон Андрес и дон Хуан, дори забравят да споменат името на селския педофил сеньор Кусос. Злите и диви селяни, които следят по телевизора на падре Онуфрио развръзката на сапунката, получават своето възмездие. Оказва се, че бирата във всичките им бъчви тайнствено се е превърнала във вода. По-късно се пуска слух, че това чудесно явление всъщност се дължи на махмурлука на дон Хуан и дон Андрес, които по-рано са минали случайно през селската изба, но това остава недоказан факт.

На сцената жертващите се в името на любовта и на доня Есмералда са стигнали дотам, че вече са готови да идат лично при местния изверг дон Деметрио, за да им набие и на тях банани в ушите, само и само да споделят и те съдбата на патрона си. За щастие, точно преди някой да предприеме тази толкова отчаяна постъпка, почват рекламите.

След рекламите...

Журито реве. Публиката реве. Дон Хуан и дон Андрес се давят в сълзи. За тези, които с конкурс са избрани, за да пеят в чест на доня Есмералда Хеновева, да не говорим. Настъпва кулминационния момент. Тя излиза на сцената и заявява, че където и да отиде, винаги ще носи Санта София в сърцето си.

Мъж от публиката:
- Есмералда!!! Не отивай при злите чужбинци! Стой при нас!
- Не мога! - отговаря тя. - Аз съм длъжна пред всички, които се жертваха за мен, да осъществя мечтата си.
- Есмералда! - продължава да крещи същият мъж. - Лично премерих с транспортира осцилациите в трептенето на гласа ти и установих, че от тебе по-харна мома из нашия край няма! Стой, не си отивай! Ще ни бъде мъчно!
Публиката и Есмералда замлъкват недоумяващо. Дон Хуан и дон Андрес спасяват положението, като предлагат на Есмералда Хеновева да запее. Всички се скупчват около нея, когато тя подкарва хороводната песен "Я събуй си гащити", която доня Шакира е успяла да превърне в световен хит под името "Underneath Your Clothes".

Невероятното изпълнение на доня Есмералда успява да превърне задимената селска кръчма в катедрала. Сателитите, които новопокръстените паравоенни са пуснали в космоса, улавят гласа й и го разпращат из села и паланки, в които пернишки крак още не е стъпвал. Доня Шакира е посрамена и също се оттегля в манастир. Манастирите се препълват. Накрая всички от сцената се хващат за ръце и потеглят към залеза, макар да ги затруднява фактът, че всъщност е среднощ.

В далечината се чува само жалният вой на злите диви селяни, които оплакват изгубената си бира и доволният кикот на Калуди от черешата.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Tue May 05, 2009 6:52 pm

Това го прочитам само срещу заплащане. Голямо. :neutral:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Tue May 05, 2009 8:08 pm

Шоуто току що започна. С темата за слепите, тяхната съдба и... Владо Кузов :dash:

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Thu May 21, 2009 3:11 pm

Не знаех точно къде да го сложа това, затова ще е тук -

http://www.youtube.com/watch?v=DJYyqzUr ... annel_page

Това е вторият тази година в Американския идол. Песента е от мюзикъл, в който е пял през 2004 г. Справя се прилично

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri May 22, 2009 2:35 pm

Справя се чудесно, ма това не го прави по-малко противен като глас, поведение, външност и изобщо... Смисъл, като емо-мъжка версия на Азис е, баси! :roll:

Мен никой от тримата тая година не ме грабва...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Fri May 22, 2009 3:05 pm

Може да си потърсиш някои от изпълненията от предните години, може някой да ти допадне ;)

Един не-емо, но пак гей-пич е Clay Aiken oт втори сезон, доста е приличен.

User avatar
Cruella
Commoner
Posts: 35
Joined: Thu May 07, 2009 2:34 am

Post by Cruella » Fri May 22, 2009 8:37 pm

Marfa wrote:А самият концерт протече така:
Не можеш да си представиш колко се смях на този пост :lol:

User avatar
Jen
Paragon
Posts: 645
Joined: Thu Mar 29, 2007 12:06 pm
Contact:

Post by Jen » Fri May 22, 2009 8:44 pm

В гласа на този младеж (американския полуфиналист) има много отличима истерична нотка, която ми напомня за Питър Гейбръл от определени периоди, освен това в някоя от седмиците е изпял великолепно една от най-най-любимите ми песни на света – Mad World, във варианта й от “Дони Дарко”. Таа... това обезсмисля почти всяка критика по негов адрес, дори досадния емо-вид. :lol:
Сериозно, след Mad World му проследих повечето представяния и наистина е много добър и то непоайдълски добър, което определено е плюс. Победителя също го гледах, много е сладък, но той вече съвсем по айдълски. Макар че е направил ужасно яка акустична версия на онзи социален експеримент "Хартлес" на Кание Уест.
Ето ги двете изпълнения:

http://www.youtube.com/watch?v=YyyESHqT9a4

http://www.youtube.com/watch?v=YGJGTdhbGEM

За да не е съвсем офтопик – гледах рок-концерта на бг-формата. ОМГ, Дарин Василев наистина е един от най-добрите български китаристи! Сред малкото неща, които май наистина си заслужават този сезон. Страхотен е с тоя леко Стив Вай маниер. Обаче акустичната му китара е все едно цяла детска градина пръстчета са му я напипали едно хубаво. Ще взема да напиша мейл до предаването да му кажат да си я избърше, че къса нерви просто.
If I never meet you in this life, let me feel the lack.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests